Kiedy pojawi się model LE32M86BD ?

emin

New member
LCC napisał:
Ja u Was się sprawuje USB? Można do niego podłączyć pendriva? Nie ma problemów, łatwo się wyświetla zdjęcia i filmiki na TV?

W modelu M86/7 nie ma wejscia USB, a pewnie by się przydało. Jest w M71.
Nie ma też 128% PAL (ilość kolorów), a M71 ma. Nie ma też obsługi 1080p w 32", a większe modele mają. Poza tym jest OK:)

Mam jeszcze takie pytanko. Jak macie podłączony ten tv do kompa i czy prawidłowo komp wykrywa ten tv?
Ja mam podłączony przez DVI-HDMI i komp go widzi tylko jako monitor plug and play. Napisałem do Samsung Polska, aby udostępnili jakieś sterowniki do tego TV, a oni mi odpisali, że komputer to należy podłączać kablem D-Sub i będzie dobrze. Paranoja! To po co wprowadzili natywną rozdzielczość na HDMI? Mam za bardzo rozjaśnione kolory i nic nie mogę zmienić bez sterowników.
 

Slygado

New member
emin napisał:
Nie ma też obsługi 1080p w 32", a większe modele mają. Poza tym jest OK:)
A widziałes jakiś TV 32' z obsługą FullHD:hmm:

emin napisał:
Mam jeszcze takie pytanko. Jak macie podłączony ten tv do kompa i czy prawidłowo komp wykrywa ten tv?
Ja mam podłączony przez DVI-HDMI i komp go widzi tylko jako monitor plug and play. Napisałem do Samsung Polska, aby udostępnili jakieś sterowniki do tego TV, a oni mi odpisali, że komputer to należy podłączać kablem D-Sub i będzie dobrze. Paranoja!
To fakt. powinni coś udostępnić:twisted:

emin napisał:
Mam za bardzo rozjaśnione kolory i nic nie mogę zmienić bez sterowników.
Próbowałeś zmieninać w sterach od grafiki :?:


BTW: jaką msz rozdzielczość ustawioną przy połączeniu DVI-HDMI :?: i ja;k to się prezentuje :?:
 

emin

New member
Slygado napisał:
A widziałes jakiś TV 32' z obsługą FullHD:hmm:

Jest kilka nowych modeli: sony d3000, philips 9632d, jvc p80, panas lx700 i pewnie jeszcze coś się znajdzie.

Slygado napisał:
Próbowałeś zmieninać w sterach od grafiki :?:

Chyba przez to, że nie znany jest monitor to nic nie mogę zmienić.

Slygado napisał:
BTW: jaką msz rozdzielczość ustawioną przy połączeniu DVI-HDMI :?: i jak to się prezentuje :?:

1360x768 - bardzo ładnie, tylko ciemne sceny są za bardzo rozjaśnione, tak jakby gamma było ustawione na 2,5 lub wyżej. Mogę też ustawic 1280x720.
Nie mam kabla DVI - D-Sub, aby porównać na wejściu PC.
 

Slygado

New member
emin napisał:
Jest kilka nowych modeli: sony d3000, philips 9632d, jvc p80, panas lx700 i pewnie jeszcze coś się znajdzie.
Wszystkie z wyżej wymienionych TV w wersji 32 calowej są HDReady:p

emin napisał:
1360x768 - bardzo ładnie, tylko ciemne sceny są za bardzo rozjaśnione, tak jakby gamma było ustawione na 2,5 lub wyżej. Mogę też ustawic 1280x720.
Nie mam kabla DVI - D-Sub, aby porównać na wejściu PC.
A spróbuj ustawić 1280x768 :?: I napisz jaki jest obraz - na filmach i w normalnej postaci pulpitu.
 

emin

New member
Slygado napisał:
Wszystkie z wyżej wymienionych TV w wersji 32 calowej są HDReady:p


Oczywiście, że są HDReady a nie FullHD (chociaż 9632D miał być FullHD), ale są w stanie obsłużyć sygnał 1080p podany po HDMI, tzn. TV wyświetli taki obraz, a większość zwykłych TV HDReady, a nawet FullHD nie przyjmą takiego sygnału i nic nie wyświetlą (32M87BD też). Potrafią co najwyżej wyświetlić sygnał 1080i.

Slygado napisał:
A spróbuj ustawić 1280x768 :?: I napisz jaki jest obraz - na filmach i w normalnej postaci pulpitu.

Pulpit jest w środku ekranu, po bokach są ciemne pasy. Filmów jeszcze nie puszczałem - myślę, że też będzie na środku.
 

Slygado

New member
emin napisał:
Oczywiście, że są HDReady a nie FullHD (chociaż 9632D miał być FullHD), ale są w stanie obsłużyć sygnał 1080p podany po HDMI, tzn. TV wyświetli taki obraz, a większość zwykłych TV HDReady, a nawet FullHD nie przyjmą takiego sygnału i nic nie wyświetlą (32M87BD też). Potrafią co najwyżej wyświetlić sygnał 1080i.
Telewizor który obsługuje 1080p to telewizor FullHD - więc to co piszesz przeczy samemu sobie :!:

emin napisał:
Pulpit jest w środku ekranu, po bokach są ciemne pasy. Filmów jeszcze nie puszczałem - myślę, że też będzie na środku.
Dziwne - u mnie po Dsub jest wszystko ładnie rozmieszczone :!:
Ustaw tak i użyj funkcji TV : autorozmieszczenie - czy coś takiego - w menu TV.
 

emin

New member
Slygado napisał:
Telewizor który obsługuje 1080p to telewizor FullHD - więc to co piszesz przeczy samemu sobie :!:

Mylisz obsługiwane standardy z rozdzielczościa TV.

Slygado napisał:
Dziwne - u mnie po Dsub jest wszystko ładnie rozmieszczone :!:
Ustaw tak i użyj funkcji TV : autorozmieszczenie - czy coś takiego - w menu TV.

Nie używam rozdzielczości 1280, wiec mam wszystko OK.:)
 

redfive

Klub HDTV.com.pl
VIP
Buczenie telewizora przy oopcji oszczędzania energii.

Jezeli zmniejszę poziom natężenia świecenia i lub włączam funkcję oszczędzania energii, to telewizorek buczy. Czy jest to normalne.
Czyżby to przetwornica buczała przy zmianie parametrów?
Kiedy opcja oszczędzania energii jest wyłączona i jasności podświetlenia na 10 to nic nie słychać. Buczenie jest bardzo ciche.
 

emin

New member
Funkcji oszczedzania energii jeszcze nie wlaczalem, ale zmniejszalem podswietlenie matrycy do 50% i nic nie slyszalem zadnego buczenia.
Jesli mocno buczy to zareklamuj.
 

redfive

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może jestem zbyt przewrażliwiony. Moja praca polega właśnie na wykrywaniu wszelkiego rodzaju uszkodzeń , a metody "słuchowe" dość często są wykorzystywane. Trochę głupio wyglądam ze stetoskopem ale oprócz obrazu z termokamery wspomagam się tym w poszukiwaniu uszkodzeń.
Buczenie słychać w momencie zmniejszania wyżej opisanych funkcji i jest adekwatne do ściemniania panela. Z drugiej strony w wielu wypadkach takie buczenie to norma. Napędy elektryczne, tyrystorowe i triakowe regulatory napięcia. Dlatego nie jestem do końca przekonany.
Sprobuję też w serwisie coś się dowiedzieć. Dzięki za odpowiedź.
 

voltek

New member
Witam
Jako,że niedawno jestem po zakupie M87BD mam do was parę pytań być może dotyczacych usterek,które w moim Tv sie uwidoczniły.Na poczatek mam problem z samorestartem sie TV otóż potrafi on bez przyczyny zgasić ekran np po 30 min.pracy na ok 3 sek,a potem pokazać sie z defaultowymi ustawieniami niszcząc moje mozolne ustawianie zachowuje się tak jakbym wcisnął reset w menu.Czy może to jakas opcja którą nie zauważyłem? i drugi problem to białe kropki wyrzucane na ekran wygladajace jakby to był szum z sieci elektrycznej na niektórych kanałach sieci kablowej bardzo widoczne na niektórych w ogóle ale na dvd po euro też je mogę dostrzeć.Póki co go rozpoznaje ale coś czuje ze serwis go nie ominie.
Na marginesie też wam startuje po ok 20sek?
 

Jared

New member
Witam.

Mam pytanie nt. tego modelu telewizora, jest to nastepca M61B i M71B ? Rozgladam sie tak za nowymi modelami Sam'a i teraz tak patrze to na topie z tanszych Samsungow jest R82B, ale zauważyłem także tego M87B i teraz chcialbym sie zorinetować czy opłaca sie doplacic do tego TVika, czy jest lepszy ? parametry chyba te same co R82B + 100Hz, tylko pytanie, czy z tymi 100Hz wszystko ok ? pamiętam jak duzo ludzi narzekało na ten jakies Dynamic Dimmer w poprzednim modelu M71, czy w tym modelu juz wszystko ok ?

Możliwe, ze sie zdecyduje na ktorys z tych dwoch modeli i chcialbym sie was cos doradzic. Głownie to używałbym tego telewizora pod xbox'a 360 jak i dvd, obraz z kablowki mnie nie interesuje.

Tak na marginesie to duza jest roznica miedzy takim starszym juz modelem LE32R71B, a tymi nowymi ?
Do x360 aktualnie uzywam Philipsa 9551, jednak po zobaczeniu w akcji gier na tym starszym modelu Samsunga R71B szykuje sie do kupna wlasnie LCDka, jednak ta ostrosc/kontrast na LCD powala, na Philipsie obraz tez super, ale jednak doszlem do wniosku, ze jak kupujemy TV specjalnie pod konsole nastepnej generacji to najlepiej LCDka.

Jakby ktos mogl odpisac to dziekuje bardzo.
 
Ostatnia edycja:

paradoks1

New member
voltek napisał:
Witam

Na marginesie też wam startuje po ok 20sek?

Tak u mnie też to trwa ok 20s.- rozgrzewają się lampy podświetlające matryce, ale dopiero po 2 minutach osiągają stan normalnej pracy ( tak samo jak lampy energooszczędne) :cool:

Jeśli chodzi o sprawę wyłączania po ok 30 min to poszukaj na forum informacji na temat trybu sklepowego który to resetował ustawienia w TV do standardowych (Myślę tu o sytuacji w której telewizor zachowywał się zawsze w ten sposób od momentu zakupu jeśli chodził dobrze i wyszło to w trakcie exploatacji to czeka cię servis)
 
Ostatnia edycja:

emin

New member
Witam,
Z tym czasem włączania się TV to chyba przesadziliście. U mnie to trwa 12s.
Długie też jest przełaczenie się na wejście HDMI z trybu TV - też trwa ok. 12s, gdyż jest to 4 kolejne wejście.
 

paradoks1

New member
emin napisał:
Witam,
Z tym czasem włączania się TV to chyba przesadziliście. U mnie to trwa 12s.
Długie też jest przełaczenie się na wejście HDMI z trybu TV - też trwa ok. 12s, gdyż jest to 4 kolejne wejście.

emin jesteś dokładny jak aptekarz - napisaliśmy ok 20s.
 

emin

New member
jak uaktywnic autoformat?

Na poczatku mi ta funkcja dzialala, a teraz zauwazylem, ze nie dziala.
Byc moze cos zmienilem w ustawieniach, co unieruchomilo ta funkcje.
Czy ktos juz odkryl co powoduje unieruchomienie funkcji autoformatowania?
 

Mario78

New member
Samsung LE32M87B

Mam pytanie:
Czy w tym LCD wyjście scart obsłguje RGB,poniewarz chcę podłączyć DVD(które obsługuje).
Jeżeli ktoś jest na 100% pewny proszę o odpowiedzi!!!
 

paradoks1

New member
Mario78 napisał:
Witam!!!
Czy ktoś wie jak w tym LCD powraca do ustawień fabrycznych?
Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam!!!


Poszukaj dobrze w menu telewizora tam znajdziesz odpowiedz No chyba że pogrzebałeś w menu serwisowym to będzie problem:)
 
Do góry