Kiedy pojawi się model LE32M86BD ?

paradoks1

New member
pixele/subpixele?


U mnie jest chyba wszystko ok . Na czarnym jest ekran czarny na niebieskim niebieski, super dokładnie nie sprawdzałem. Na TV patrzę z odległosci 4m. Gdyby się pixel pojawił to i tak go nie zauważę, ale masz rację że go nie odebrałeś. Po to kupuje się kurierem aby sobie sprawdzić i uniknąć problemów w przyszłości. Myślę że jak dowiozą ci drugi to wszystko będzie ok.

Z mojej strony dodam tylko że telewizor ma bardzo rozbudowaną funkcję regulacji kolorów.(nie wiem jak u konkurencji ale w tym modelu mamy naprawdę pole do popisu) Po tygodniu experymentowania udało mi się tak je zestroic że sam jestem zaskoczony jakości odbioru z kablówki. Powiem szczerze nie spodziewałem się takiej jakości .
 

emin

New member
paradoks1 napisał:
pixele/subpixele?

U mnie jest chyba wszystko ok . Na czarnym jest ekran czarny na niebieskim niebieski, super dokładnie nie sprawdzałem. Na TV patrzę z odległosci 4m. Gdyby się pixel pojawił to i tak go nie zauważę, ale masz rację że go nie odebrałeś. Po to kupuje się kurierem aby sobie sprawdzić i uniknąć problemów w przyszłości. Myślę że jak dowiozą ci drugi to wszystko będzie ok.

Z mojej strony dodam tylko że telewizor ma bardzo rozbudowaną funkcję regulacji kolorów.(nie wiem jak u konkurencji ale w tym modelu mamy naprawdę pole do popisu) Po tygodniu experymentowania udało mi się tak je zestroic że sam jestem zaskoczony jakości odbioru z kablówki. Powiem szczerze nie spodziewałem się takiej jakości .

Bad pixele najlepiej sprawdzac na bialym lub czarnym tle. U mnie jest 1 pixel, w ktorym jest zapalony kolor zielony i niebieski. Na niebieskim tle w ogole go nie widac, ze jest bledny. Na czarnym tez prawie go nie widac, jedynie na bialym jest dobrze widoczny. Ale jak normalnie ogladam z 2m to go nie widze, wiec sie tym bad pixelem nie przejmuje.
Co do kolorow to w samsungu sa one troche zle ustawione. Ja troche kombinowalem z tymi kolorami, ale nie udalo mi sie dobrze ustawic.
Jesli mozesz to podaj swoje nastawy, zobacze czy w moim tv tez one beda swietne.
Co do czerni, to zauwazylem, ze na programach z kablowki nigdy nie ma dobrej czerni, zas z dvd po komponencie czern jest swietna. Zobacze czy na HDMI bedzie jeszcze lepsza, jak przysla mi kabel. Na razie jestem zadowolony z tego TV. Zastanawiam sie, czy serwis gwarancyjny firmy Electronic Partner bedzie lepszy niz Samsung Polska?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tdj

New member
jak myslicie czy warto doplacic te 500-600 do M87, poniewaz od kilku tyg. szykuje sie do zakupu LE32M71B ?
zalezy mi szczegolnie na naturalnych kolorach oraz plynnosci obrazu/brak smuzenia
zrodlo: kablowka, w przyszlosci N-ka

z gory dzieki, pzdr

tdj
 
Ostatnia edycja:

paradoks1

New member
Moje ustawienia dla programów z kablówki to:
Tryb - standardowy
Kontrast - 70
Jasność - 60
Ostrość - 66
Kolor - 45
Ton kolorów - zimny2
Ustawienia szczegółowe
Regulacja czerni - niski
kontrast dynamiczny -średni
Gamma - 0
Balans bieli
Przes.czer. -8; Wzm.czer. -12; pozostałe na 15
Kolory własne - wszystkie na 15
Uwydatnianie krawędzi - wył
Przestrzeń kolorów - auto
Podświetlenie -7
Rozmiar - auto
Tryb ekranu - 16:9
Cyfr. red. szumu - wył
DNie - wł
Poprawa filmów - oczywiście wył
Kombinowałem przez tydzień ;) poprawiając to tu to
tam małe conieco. Dla mine jest super (ale każdy ma swoje zdanie)
Po wejściu component nastawy mam inne ale nie chcę zanudzać.
 

conci

New member
Witam użytkowników m87,

w zwiazku z tym, że w sobote prawdopodobnie zostane właścicielem ww. telewizora chciałbym się zapytac Waso dwie rzeczy:
1. Jaka jest różnica pomiędzy m86 a m87? Sprzedawca w sklepie powiedział, że tylko srebrny pasek na obudowie, czy to prawda?
2. W jaki kabelki powinienem się zaopatrzyć, żeby spiąc telewizor, n-ke oraz odtwarzacz dvd (ewentualnie całe kino domowe) ?
Odtwarzacz - Pioneer DV 400
Kino - DCS 363

Pozdrawiam
Kuba
 

paradoks1

New member
czy warto doplacic te 500-600 do M87

Nie wiem jaka jest możliwośc regulacji kolorów w modelu M71 ale w M87 można się ładnie pobawić.
Jedno jest pewne jeżeli model M87 ma o 1/3 większy kontrast dynamiczny od M71 (8000:1 i 6000:1) to daje do myślenia. Super topowe modele mają kontrast na poziomie 10000:1 ale cena jest oj..... Wydaje mi się że im większy kontrast tym większa głębia kolorów. Idąc za tym rozumowaniem wybrałem M87 .Z serii 32" jest to moim zdaniem najlepszy model w tej chwili na rynku (choć nie idealny ale takich nie ma):mrgreen:
 

emin

New member
Dzieki paradoks1 za ustawienia, choc u mnie one nie sa zbyt dobre. Troche zmieniles kolor czerwony. Obok Twoich parametrow wpisze swoje, ktore u mnie sa lepsze, choc z pewnoscia jeszcze nie najlepsze.
Moje ustawienia dla programów z kablówki to:
Tryb - standardowy tez
Kontrast - 70 75
Jasność - 60 50
Ostrość - 66 60
Kolor - 45 47
Ton kolorów - zimny2 normalny
Ustawienia szczegółowe
Regulacja czerni - niski tez
kontrast dynamiczny -średni niski
Gamma - 0
Balans bieli
Przes.czer. -8; Wzm.czer. -12; pozostałe na 15 wszystkie na 15
Kolory własne - wszystkie na 15 wszystkie na 15 oprocz rozowego - 12
Uwydatnianie krawędzi - wył tez
Przestrzeń kolorów - auto szeroki
Podświetlenie -7 8
Rozmiar - auto
Tryb ekranu - 16:9 tez
Cyfr. red. szumu - wył auto
DNie - wł tez
Poprawa filmów - oczywiście wył u mnie wł.
Ogladajac pilke siatkowki zauwazylem, ze lepiej jest przy wlaczonej poprawie filmow (zdaje sie, ze to jest funkcja movie +).
Pospieszylem sie o tydzien z zakupem - obecnie mozna juz kupic o 150zl taniej. Ciekawe tez kiedy Samsung Polska wprowadzi go do nas?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

paradoks1

New member
Oj nie tak prędko. Samsung musi się najpierw pozbyć modeli M71


Z zamiarem kupna TV woziłem się od pół roku. Najpierw chciałem kupić model M71 gdy już byłem zdecydowany na rynek wszedł model M87.
Na rozeznaniu rynku przez ten okres zaoszczędziłem ok 2500 zł pewno jeśli bym poczekał trochę to mapewno taniej by wyszło ale chciałem mieć TV w domu. NIe żałuję wydanych pieniędzy cena przecież nie była wyssana z palca tak jak w sklepach " nie dla idiotów "8)
 
Ostatnia edycja:

Slygado

New member
paradoks1 napisał:
Z zamiarem kupna TV woziłem się od pół roku. Najpierw chciałem kupić model M71 gdy już byłem zdecydowany na rynek wszedł model M87.
Na rozeznaniu rynku przez ten okres zaoszczędziłem ok 2500 zł pewno jeśli poczekał bym trochę kupił bym go taniej ale chciałem mieć TV w domu. NIe żałuję wydanych pieniędzy cena przecież nie była wyssana z palca tak jak w sklepach " nie dla idiotów "8)
No ja w porównaniu z Wami to dopiero zapłaciłem za ten TV:eek: 1199euro:grin: ale chyba byłem pierwszym na swiecie, który go miał :mrgreen:
Ale wcale nie żałuję8) a pieniądze, hmmm cóż rzecz nabyta:rolleyes:
 

conci

New member
Witam,
wczoraj stałem sie szczęśliwym posiadaczem Samsunga 32m87B. Niestety N-ka będzie zainstalowana dopiero w przyszłym tygodniu, to samo dotyczy się odtwarzacza DVD.
W związku z tym pozyczyłem wczoraj jakis starszy odtwarzacz dvd, aby zpbaczyc jak wogóle to działa. I tutaj nastąpiło moje zaskoczenie - film, który oglądałem wygladał jakby był nagrany amatorską kamerą lub jakby to był teatr. Przyznam, że mnie to zdziwiło bo spodziewałem się innych efektów wizualnych. Czy ktoś z użytkowników spotkał się z czymś takim?
Może powinienem zmienić ustawienia w telewizorze? Narazie ustawienia mam fabryczne.

Pozdrawiam
Kuba
 

conci

New member
Dzięki za info.
Prosze jeszcze o podpowiedź co do potrzebnych kabli do podpięcia ze sobą N-ki, m87 oraz odtwarzacza DVD Pioneer DV 400. Skoro wszystkie sprzęty maja złącza HDMI to wystarczy, że kupie dwa kable HDMI, czy potrzebuje jeszce czegoś?

Pozdrawiam
Kuba
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w przypadku N-ki dobrze jak bedziesz miał w zapasie przewód euro/euro . Bo jeśli będzie słaby sygnał to po euro będzie lepiej niż po HDMI.
 

paradoks1

New member
jtd napisał:
Wylacz tryb 100hz to ten efekt teatru zniknie


jtd

Efekt teatru powoduje załączona funkacja " movie plus " i to z pewnością miałeś na myśli mówiąc o wyłączeniu ;)
Tv jest 100Hz i pracuje z tą częstotliwością cały czas. :mrgreen:
 

conci

New member
Kiki a czy przewód EURO dodawany do dekodera N-ki jest dobrej jakości czy powinienem zaopatrzyć się w coś lepszej jakości?

Czy może mi ktos polecić jakieś kable HDMI?

Pozdrawiam
Kuba
 
Do góry