Kiedy pojawi się model LE32M86BD ?

paradoks1

New member
gumbi napisał:
Dzieki! To jeszcze 2 pytania w zwiazku z tym :) :
1. Czy w Polsce będą modele BD?


Witam

Link który podałem wyżej to właśnie telewizor LE32M87BDX z tunerkiem dokładnie ten sam co ma SLYGADO . Sprzedawcy napisali tylko literkę B bo oni rozróżniają B czarny lub W biały.
Ja go tutaj zamówiłem i już mam . Zapłaciłem przy odbiorze u mnie w domu :eek:k:
ps.
MANTE mam podpiętą przez wyjscie COMPONENT - obraz zdecydowanie lepszy od wejscia EXT1 i EXT2 - pędzi bez zbędnego kododowania .

Potwierdzam oglądanie filmów w formatach DVD oraz AVI to uczta dla oka :cool:
 
Ostatnia edycja:

gumbi

New member
paradoks1 napisał:
Link który podałem wyżej to właśnie telewizor LE32M87BDX z tunerkiem dokładnie ten sam co ma SLYGADO . Sprzedawcy napisali tylko literkę B bo oni rozróżniają B czarny lub W biały.
:D :D no tak mogłem się domyślić, że coś wymyślili
Dzięki za wyjaśnienie, to już prawie jestem zdecydowany :cool:

Testowałeś może jakość na kablówce (bo to na razie moje główne źródło poza DVD/AVI)?
 

emin

New member
Witam,
A jak wyglada sprawa czerni w nocy? Czy czarny jest czarny, czy tez granatowy lub ciemnoszary? I czy jest regulacja podswietlenia matrycy?
Pozdrawiam
 

paradoks1

New member
emin napisał:
Witam,
A jak wyglada sprawa czerni w nocy? Czy czarny jest czarny, czy tez granatowy lub ciemnoszary? I czy jest regulacja podswietlenia matrycy?
Pozdrawiam

Powiem tak:
Czarne jest czarne ( jak smoła ) tz jeżeli oglądasz coś w formacie np 16:8 i pojawiają się paski z góry i z dołu ekranu to są one czarne (takie jak obudowa telewizora). Regulacja podświetlenia jest jak najbardziej możliwa z poziomu menu telewizora. Przy oglądaniu telewizji z odległości u mnie ok 3,5m lub troszkę więcej w nocy nie mam różnicy między czernią ekranu a obudową, czasami się zastanawiam czy mi się wzrok niepogorszył;) .
Sam efekt podświetlenia jest widoczny z tego co zauważyłem tylko w momencie zmiany programów przez ok 0,5s zanim wskoczy obraz.
 

paradoks1

New member
Testowałeś może jakość na kablówce (bo to na razie moje główne źródło poza DVD/AVI)?[/quote]


Testuję cały czas bo sam mam tylko kablówkę i DVD

Wszystko zależy od jakości filmu jedne chodzą jak ta lala inne tragicznie. Przy moim starym CRT też widzialem różnice w jakości (czarne było szare lub lekko zielone) W LCD też to występuje ekran jest większy więc też gożej to wygląda.To nie jest wina telewizora lecz taśmy filmowe się starzeją (moje wesele też było ładnie nagrane a teraz lepiej nie mówić:( ) Może dlatego że próbuję to porównywać z jakością DVD.
podsumuję to następująco 70% programów wygląda ładnie reszta przeciętnie. Im telewizor dalej jest oddalony tym obraz będzie ładniejszy u mnie stoi ok 3,5 metra więc nawet stare filmy da się oglądać.
 

Slygado

New member
paradoks1 napisał:
podsumuję to następująco 70% programów wygląda ładnie reszta przeciętnie. Im telewizor dalej jest oddalony tym obraz będzie ładniejszy u mnie stoi ok 3,5 metra więc nawet stare filmy da się oglądać.
Pozwolisz, że się pod tym podpiszę:)
W moim obecnym mieszkaniu odległość między tv a kanapą wynosi ok 2,3m i nie narzekam, ale jak stanę na końcu pokoju - jakieś 3,5-4m to jestem w szoku :!: Wszystko wygląda WSPANIALE:D

Jedna rzecz mnie tylko wkurza: DEKODER od Ntv:twisted: Ich wyjście HDMI pozostawia wiele do rzyczenia - o czym z resztą można poczytać na ich forum, a ostatnia aktualizacja to tak pomieszała że już się nie mogę doczcekać następnej:twisted: Ale jak juz się wszystko załączy to mi nerwy opadają:eek:
 

deniro24

Member
Bez reklam
Mam pytanie do posiadaczy tego telewizora: jak działa funkcja Movie+?Tzn. czytałem, że poprawia płynność obrazu, ale chodzi mi czy po po włączeniu tej funkcji możemy doświadczyć tzw. efekt obrazu "teatralnego"? Czy jednak takiego "teatru" na tym telewizorze nie zaobserwujemy?
 

Slygado

New member
deniro24 napisał:
Mam pytanie do posiadaczy tego telewizora: jak działa funkcja Movie+?Tzn. czytałem, że poprawia płynność obrazu, ale chodzi mi czy po po włączeniu tej funkcji możemy doświadczyć tzw. efekt obrazu "teatralnego"? Czy jednak takiego "teatru" na tym telewizorze nie zaobserwujemy?
Funkcję M+ wyłączyłem trzy dni po zakupie TV i od tamtego czasu jej nie używam :p
Nie jest potrzebna:D
 

SlawekR

New member
Slygado napisał:
Funkcję M+ wyłączyłem trzy dni po zakupie TV i od tamtego czasu jej nie używam :p
Nie jest potrzebna:D
Czy jest potrzebna czy nie to kwestia dyskujsyjna. W moim odczuciu porządny układ kompensacji ruchu na pewno by mu nie zaszkodził. Ale ten, zaimplementowany w Samsungach, to do wzorcowych faktycznie nie należy. W tym kontekście też bym raczej funkcję Movie Plus wyłączył.
 

emin

New member
Witam,
Jestem juz prawie zdecydowany za zakup tego TV. Myslalem jeszcze o Sony 32D3000, tez jest niezly, ale ma chyba troche slabsza wspolprace z komputerem, no i jest drozszy o 700zl.
Mam tylko jeden problem z Samsungiem: otoz on nie ma wyjscia analogowego audio, tylko cyfrowe - a ja w kinie domowym mam tylko wejscie analogowe.
Mysle, aby sygnal pociagnac z wyjscia sluchawkowego (nie wiem jak bedzie z jakoscia?) lub byc moze da sie znalezc sygnal wyjsciowy audio na zlaczu Scart.
Nie wiem tez jaki kabel bedzie lepszy do komputera: D-Sub czy DVI/HDMI?
Dowiedzialem sie, ze po HDMI tez mozna miec natywna rozdzielczosc.
Ja glownie bede ogladac filmy i nie wiem jaki kabel bedzie lepszy. Moze ktos ma juz doswiadczenie z kablami i podpowie?
Pozdrawiam.
 

Slygado

New member
emin napisał:
Mam tylko jeden problem z Samsungiem: otoz on nie ma wyjscia analogowego audio, tylko cyfrowe - a ja w kinie domowym mam tylko wejscie analogowe.
Mysle, aby sygnal pociagnac z wyjscia sluchawkowego (nie wiem jak bedzie z jakoscia?) lub byc moze da sie znalezc sygnal wyjsciowy audio na zlaczu Scart.
:hmm:
d97adaafcd950c87.jpg


emin napisał:
Nie wiem tez jaki kabel bedzie lepszy do komputera: D-Sub czy DVI/HDMI?
Dowiedzialem sie, ze po HDMI tez mozna miec natywna rozdzielczosc.
Ja glownie bede ogladac filmy i nie wiem jaki kabel bedzie lepszy. Moze ktos ma juz doswiadczenie z kablami i podpowie?
Pozdrawiam.
Zawsze kabel DVI/HDMI będzie lepszy, gdyż są to złącza cyfrowe, a Dsub to analog.
Więc jeśli masz możliwość to kup DVI/HDMI.
 

paradoks1

New member
deniro24 napisał:
Mam pytanie do posiadaczy tego telewizora: jak działa funkcja Movie+?Tzn. czytałem, że poprawia płynność obrazu, ale chodzi mi czy po po włączeniu tej funkcji możemy doświadczyć tzw. efekt obrazu "teatralnego"? Czy jednak takiego "teatru" na tym telewizorze nie zaobserwujemy?

Masz rację funkcja Movie+ daje taki efekt ale jak napisłem wcześniej ona służy do czegoś innego
 

paradoks1

New member
Telewizor moich marzeń jest w domu Super maszyna. Mam nadzieję że kablówka niedługo zacznie nadawać programy w HDTV to z domu nie wyjdę:grin:
 

paradoks1

New member
Ponieważ padło pytanie na temat czerni postaram się to pokazać na fotkach ale nie wiem jak to wyjdzie Zdjęcia są zrobione z programów z kablówki
 

Attachments

  • P1010037.JPG
    P1010037.JPG
    59 KB · Wyś: 189
  • P1010038.JPG
    P1010038.JPG
    66 KB · Wyś: 183
  • P1010040.JPG
    P1010040.JPG
    67 KB · Wyś: 171
  • P1010041.JPG
    P1010041.JPG
    56,3 KB · Wyś: 225

emin

New member
Slygado napisał:
:hmm: A TO CO JEST?
Rzeczywiscie przegapilem to wyjscie, myslalem, ze to wejscie audio.:)
Slygado napisał:
Zawsze kabel DVI/HDMI będzie lepszy, gdyż są to złącza cyfrowe, a Dsub to analog.
Więc jeśli masz możliwość to kup DVI/HDMI.

Tez tak pomyslalem i dodatkowo kupie tez D-sub, gdyz jest tani i bede mogl porownac. A jeszcze lepiej bedzie jak kupie HDMI-HDMI i przejsciowke DVI/HDMI:)
Pozdrawiam
 

deniro24

Member
Bez reklam
Jak to jest w końcu z 100Hz w tym Samsungu? Czy ta funkcja Movie+ "robi" za 100Hz czy poprostu ten tv ma oprócz M+ funkcję 100Hz podobnie jak nowe modele Sony D3000, Panasonic LX70/700, Sharp RD2?
 

gumbi

New member
Slygado, paradoks1

Czy wasze Samsungi mają jakieś wadliwe pixele/subpixele?
Bo zamówiłem sobie i niestety przyjechał z trafionymi i musiałem oddać.
Miałem juz kilka monitorow Samsunga i nigdy nie było problemów, więc zastanawiam się czy mam pecha :confused: czy te telewizorki są jakieś kiepskiej jakości....

Pozdrawiam
 

Slygado

New member
deniro24 napisał:
Jak to jest w końcu z 100Hz w tym Samsungu? Czy ta funkcja Movie+ "robi" za 100Hz czy poprostu ten tv ma oprócz M+ funkcję 100Hz podobnie jak nowe modele Sony D3000, Panasonic LX70/700, Sharp RD2?
ten tv ma oprócz M+ funkcję 100Hz

gumbi napisał:
Slygado, paradoks1

Czy wasze Samsungi mają jakieś wadliwe pixele/subpixele?
Bo zamówiłem sobie i niestety przyjechał z trafionymi i musiałem oddać.
Miałem juz kilka monitorow Samsunga i nigdy nie było problemów

Pozdrawiam
SubPixeli brak - na chwilę obecną:D

gumbi napisał:
więc zastanawiam się czy mam pecha :confused: czy te telewizorki są jakieś kiepskiej jakości....

Pozdrawiam
Masz pecha :!:
 
Do góry