Kiedy pojawi się model LE32M86BD ?

kojak_ct

Member
No i czy obraz się zacina, wyskakują artefakty, obraz traci synchronizację i wyświetla obraz raz szybciej, raz wolniej "pływa" tak jak to inni piszą o modelu 40M86? ;)
 

paradoks1

New member


Slygado

Dzisiaj jest mecz Opisz wrażenia z odlądania (chodzi mi zachowanie obrazu). Ten test powie wszystko o tym modelu. Może uchylisz rąbka tajemnicy gdzie kupiłeś i w jakiej cenie byłby to nareszcie dla mnie jakiś punkt odniesienia
icon5.gif
 
Ostatnia edycja:

Slygado

New member
paradoks1 napisał:


Może uchylisz rąbka tajemnicy gdzie kupiłeś i w jakiej cenie byłby to nareszcie dla mnie jakiś punkt odniesienia
icon5.gif
Model: LE32M87BD
Model code: LE32M87BDX/XEU
Cena: 1199 euro
Sklep: D.I.D. Electrical
Miejsce zakupu: Dublin/Bray Irlandia

Co do meczu, to nie wiem czy zdążę wrócić do domu:( Tutaj będzie godzina do tyłu:-x

Wczoraj podłączałem kompa i nawet Divxy ładnie śmigały, o samej pracy na kompie nie wspomnę - bajka :!:

To co wczoraj zdążyłem pooglądać to daje się zauważyć, że jakość obrazu zależy od siły sygnału danego kanału - w tej N-ce każdy kanał śmiga z inną siłą:idea: więc np: TVNy śmigają bez zarzuty, ale np: jakieś TVP to już gorzej.

Narazie jestem w fazie przyzwyczajania wzroku, bo wcześniej oglądałem CRT i to 'o wiele mniejszy, więc oczy są trochę zmieszane;)

Fotki będą na bank - na dniach :!:
Tylko muszę trochę pogrzebać w opcjach, bo wczoraj to czasu nie miałem.

PS: Kanapę mam jakieś 2,5m od TV i trochę chyba będę musiał cofąć, bo jak s7toję za nią z- jakiś metr dalej to nie mogę się do niczego przyczepić :D


PS2: TV jest 100Hz, oraz -tego nie piszą na stronie Samsunga - ma opcje hmovie Plus.


Jestem dobrej myśli i myślę, że wszystko będzie super.

Pozdro.
 

Slygado

New member
Tak jak obiecałem wrzucam kilka fotek, jednak nie jestem zbyt wyrafinowanym fotografikiem i muszę powiedzieć, że odbiegają trochę od realiów, ale to zawsze coś. Więc sorki.
Foty robione z odległości 1,5 metra, i na dodatek pożyczonym aparatem którego konfiguracji nie znałem więc wszystko na "auto" bez flasha - sorki.
Myślę, że mój komentarz będzie bardziej wiarygodny :eek:

OTO FOTO:
trochę SD:
W sygnale SD wszystko zależy od tego z jaką siłą jest nadawany i z jaki czasów (kiedy nakręcony ) pochodzi sygnał. Czasami to jestem w szoku, bo nie brakuje im dużo do jakości HD :!::!::!::) Ale bywa też tak, że jest średnio. Jak są puszczane stare filmy to daje się zauważyć w szybkich momentach, że obraz się rozmazuje na ułamki sekund.
Czasami też widać smużenie :!: Jednak tak jak pisałem wszystko zależy od siły sygnału i kopi np: filmu.
Reasumując: Po obrazie w sygnale SD nie spodziewałem się cudów, ale muszę powiedzieć, że jestem bardzo zaskoczony i to pozytywnie :!: Po tych kilku dniach gdy przesiadłem się z CRT i mój wzrok przyzwyczaił do LCD to moja ocena wynosi:
4/5
20bf990789dc5769.jpg


11a39b5d995ae316.jpg


acdeb6d33b292645.jpg

trochę HD (tutaj to komentarz jest zbędny jak zobaczyłem HD to zaniemiałem:D ) : 5/5
c310119d51cf391b.jpg


0b616d60c2fc51d6.jpg


Sam TV:
zdjęcie pod kątem. Te dwie plamy to dwa okna. TV oddalony od ściany z nimi o jakieś 100cm. Okna są od strony południowej. :
9e5b994404d9827e.jpg


A tu zdjęcie włączonego TV (foto z flashem)
35d65d410dcbd128.jpg


Jak sami widzicie jakość zdjęć nie perfekcyjna i na pewno nie oddaje tego co widzą oczy, więc po części musicie mi zaufać:p

Acha - jeszcze jedno: po p7odłaczeniu telewizora do komputera przez kabel Dsub wszystko śmiga w jak najlepszej jakości :!:
Obraz jest czysty id wykorzystanie TV jako monitora to sama przyjemność :!:
Filmy HD: 5/5
Filmy DVD: 4,9/5 - ciut im brakuje do HD - ale to nie wina TV;)
Filmy Divx (dvdrip): 4/5
Filmy VCD: 3/5
Ogólnie KOMP + LE32M87 = przyjemność:)

Co do moich wrażeń: Pierwsze dni były dla mnie delikatnym szokiem - wzrok przyzwyczajony do CRT płatał mi figle, ale z każdym dniem widziałem poprawę (moja kobieta też). Teraz jesteśmy już w pełni zadowoleni i bardzo się cieszymy z zakupu (1199Euro w Irlandii). Polubiliśmy nawet tą świecącą ramkę w okół ekranu (ale to ja ją wycieram;) )
Wniosek, który wyciągnęliśmy po tych kilku dniach to taki, że nasza sofa stoi za blisko (ok 220cm). Po7 odejściu pod przeciwległą ścianę (jakieś 4m) - obraz w nawet kiepskich kanałach SD jest SUPER :!:

Na TV czekałem miesiąc i 9 dni od chwili zamówienia. Raz bliski byłem wycofanie się z transakcji. Jednak teraz nie żałuję i jestem bardzo zadowolony.

Pozdro.
 

emin

New member
Rowniez czekam na ten tv w Polsce. Pare miesiecy temu chcialem kupic N71, ale jego cena poszla w gore, wiec czekalem az spadnie. W miedzyczasie weszla seria M86/87 i widze, ze jest niezla. Tyle, ze ten model 32" wchodzi z duzym opoznieniem. Cena M71 spadla nawet ponizej N71, ale lepiej doplacic za nowosc.
Mam jeszcze pytanie do Slygado: czy jakosc na kablu D-Sub jest porownywalna do jakosci na kablu DVI-HDMI? Czy na tym drugim kablu (HDMI) mozna uzyskac natywna rozdzielczosc?
Jak jest z plynnoscia w szybkich scenach - nie widac przyhamowania?
Pozdrawiam
 

Slygado

New member
emin napisał:
Mam jeszcze pytanie do Slygado: czy jakosc na kablu D-Sub jest porownywalna do jakosci na kablu DVI-HDMI? Czy na tym drugim kablu (HDMI) mozna uzyskac natywna rozdzielczosc?
Jasną sprawą jest, że jakość dvi-hdmi będzie lepsza, gdyż jest to sygnał cyfrowy:!: Dsub to analog, ale na chwilę obecną tylko takie wyjście posiadam, gdyż jestem przed zakupem grafiki - dodam jeszcze, że grafika ta będzie wyposażona w wyjście HDMI :!: więc wtedy napewno będzie full wypas:D Ale to dopiero jak będę na wakacjach w PL - za jakieś 2 miesiące:rolleyes:

emin napisał:
Jak jest z płynnością w szybkich scenach - nie widać przyhamowania?
Pozdrawiam
Tak jak napisałem wszystko zależy od sygnału. Ja mam NTV puszczoną przez HDMI, a że mieszkam na terytorium Irlandii i pada tutaj kiedy chce to i sygnał się wtedy zmienia, a druga sprawa, że wszystko zależy od tego jak mocny sygnał wysyła nadawca - tak więc na różnych programach jest rożnie. No i wiekowość danej audycji też ma duże znaczenie. Starsze filmy/programy dają gorszy efekt.
Przyhamowań żadnych nie widziałem - jedyne co się czasem zdarza to smużenie na SD, ale tak już jest z SD na TV LCD:eek: Inne rozdzielczości poprostu.
 

emin

New member
Slygado napisał:
Jasną sprawą jest, że jakość dvi-hdmi będzie lepsza, gdyż jest to sygnał cyfrowy:!: Dsub to analog, ale na chwilę obecną tylko takie wyjście posiadam, gdyż jestem przed zakupem grafiki - dodam jeszcze, że grafika ta będzie wyposażona w wyjście HDMI :!: więc wtedy napewno będzie full wypas:D Ale to dopiero jak będę na wakacjach w PL - za jakieś 2 miesiące:rolleyes:

To oczywiste, ze sygnal cyfrowy powinien byc lepszy, ale czy w praktyce da sie to latwo zauwazyc? Jak sam zauwazyles jakosc po D-Sub jest niezla.
Ja mam dosc stara grafike Radka 9500 pro i mam wolne zlacze DVI. Tylko nie wiem, czy na wejsciu HDMI M86 da sie uzyskac natywna rozdzielczosc?
Slygado - jak jest z tym w instrukcji?

Slygado napisał:
Tak jak napisałem wszystko zależy od sygnału. Ja mam NTV puszczoną przez HDMI, a że mieszkam na terytorium Irlandii i pada tutaj kiedy chce to i sygnał się wtedy zmienia, a druga sprawa, że wszystko zależy od tego jak mocny sygnał wysyła nadawca - tak więc na różnych programach jest rożnie. No i wiekowość danej audycji też ma duże znaczenie. Starsze filmy/programy dają gorszy efekt.
Przyhamowań żadnych nie widziałem - jedyne co się czasem zdarza to smużenie na SD, ale tak już jest z SD na TV LCD:eek: Inne rozdzielczości poprostu.

Najlepiej puscic dobry sygnal z DVD.
Nie wiem, czy czytales ten post Romanoffa:
"No tak, wszystko ładnie pieknie, tylko w trybie powiększony system movie+ zaczyna wariowac i nie radzi sobie z obróbką obrazu.To samo dzieje się w serii R81, oraz we wszystkich M86/M87 od 40" do 52"(37" nie sprawdzałem).
Czy uważacie że tak powinno być?Moim zdaniem nie.Philipsy sobie z tym radzą doskonale, nowe Sharpy WD1E również.
Można ten system wyłaczyc ale nie ma to już większego znaczenia jeżeli oglądamy obraz w trybie powiekszony ponieważ i tak on wtedy nie działa.
A jak nie działa, to nasz tv zamienia się w zwykły,przecietny panel który nie radzi sobie z płynnością obrazu (nie porównuję innych parametrów,typu kontrast).
Chyba jednak poczekam na nowe Philipsy z HD Natural Motion,chociaż przyznam że na poczatku myslałem o Sasmsungu M86-mnie jednak nie satysfakcjonuje.Mam nadzieje ,że inni uzytkownicy będą zadowoleni."

A w innym liscie napisal:
"Dziś potestowałem również LE40m86 i powiem tylko tyle że PADAKA.TV nie wyrabia się z odtwarzaniem płynnego ruchu.Przyspiesza i zwalnia-jak na karuzeli.Nie wiem o co chodzi?Jak można tak niedopracować TV!!!
Wszystko się zaczeło jak włączyłem testowa płytkę Philipsa z przykładami Digital Natural Motion.Ujęcie pokazuje panoramę centrum Miami(tak mi się wydaje)-ukazany jest samolot lecący na tle wieżowców no i właśnie w tym momencie Samsung robi totalną wysiadkę.Próbuje odtworzyć to płynnie i przez chwilę mu się udaje,ale zaraz potem szarpie i znowu chwile płynnie i znowu szarpie.Załamka.Ja wiem,że to sygnał testowy ale zauważyłem to zjawisko również w czasie oglądanie tv, dvd, w czasie co bardziej skomplikowanych scen.Jak dla mnie skandal!!"

Jestem ciekawy jak jest w wersji 32" M86 - czy tez to wystepuje?
Jesli rzeczywiscie tak jest w 32" to pozostaje chyba tylko ten Sharp WD1E.
Chyba, ze nowsze wersje firmware usuna ten problem.
Pozdrawiam.
 

emin

New member
paradoks1 napisał:
Wczoraj zamówiłem 32M87B i dzisiaj mam go dostać. Ciekawe czy dotrzymają słowa

Witam,
Już jest w Polsce? W jakim sklepie zamówiłeś?
Ja jestem ciekawy porównania go z Sony 32D3000?
Czy będzie w czymś lepszy od niego?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dzięki Sylgado za zdjęcia . Ja jestem wzrokowcem - więc do mnie zawsze więcej przemawiają niż najlepszy opis słowny.
 

gumbi

New member
paradoks1 napisał:
Wczoraj zamówiłem 32M87B i dzisiaj mam go dostać. Ciekawe czy dotrzymają słowa
Witam,

Czy może wiecie czy jest jakas różnica między 32M87B a 32M87BD?
Bo na stronach Samsunga np. w UK jest tylko BD a nie ma samego B.

Pozdrawiam
 

Slygado

New member
kiki napisał:
dzięki Sylgado za zdjęcia . Ja jestem wzrokowcem - więc do mnie zawsze więcej przemawiają niż najlepszy opis słowny.
A jak Ci się te zdjęcia podobają ? Zrobiły na Tobie wrażenie, czy raczej bez szału :?::)

paradoks1 napisał:
Telewizor zamówiłem tutaj:
http://www.max24.pl/?f=&a=sklep&q=Samsung+LE32M87B&k=0&o=on&x=17&y=14
Po 30 godzinach od zamówienia stał już u mnie w domu. Na razie testuję
:mrgreen:
Te mordki to z radości:D

gumbi napisał:
Witam,

Czy może wiecie czy jest jakas różnica między 32M87B a 32M87BD?
Bo na stronach Samsunga np. w UK jest tylko BD a nie ma samego B.

Pozdrawiam
Wersja BD ma Zintegrowany DVB T-tuner

**************************

Paradoks: proponuję wyłączyć funkcję MoviePlus :!: TV jest 100hz więc jej wogóle nie potrzebuje, a podczas korzystania z niej zauważałem smużenie:confused: Po jej wyłączeniu BRAK :!: Widocznie dwie technologie służące do tego samego "gryzą" się ze sobą:eek:
 

SlawekR

New member
Slygado napisał:
Paradoks: proponuję wyłączyć funkcję MoviePlus :!: TV jest 100hz więc jej wogóle nie potrzebuje, a podczas korzystania z niej zauważałem smużenie:confused: Po jej wyłączeniu BRAK :!: Widocznie dwie technologie służące do tego samego "gryzą" się ze sobą:eek:

A czy nie jest tak, że w tych Samsungach 100Hz i Movie Plus to akurat jedno i to samo? Mam takie nieodparte wrażenie :).
 

gumbi

New member
Slygado napisał:
Wersja BD ma Zintegrowany DVB T-tuner
Dzieki! To jeszcze 2 pytania w zwiazku z tym :) :
1. Czy w Polsce będą modele BD?

2. Czy tuner DVB T ma u nas sens?
Poczytałem trochę to forum i wnioski mam takie (jestem początkujący w temacie telewizji cyfrowej więc mogłem coś pomylić):
- DVB T - rozumiem, że to cyfrowa tv naziemna - u nas chyba nikt nie nadaje?
- jeśli nawet zacznie nadawać to nie wiadomo czy MPEG2 czy 4, a w tym Samsungu jest MPEG2, jak jest. czyli może się w ogóle nie przydać
- w kablówkach np. Aster (ale nie cyfrowy, bo ten ma wlasne 'pudełko') też rozumiem, że nie ma
- w satelitarnych (C+, CP, N) jest własny dekoder/tuner, więc też jest nie potrzebny..

Czy coś przegapiłem? I posiadanie DVB T może się jednak przydać? ;)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co do zdjeć - to powiem że bardzo mi się podobały.
Czekam jeszcze na porównanie płynności ujęć.
 

paradoks1

New member
SlawekR napisał:
A czy nie jest tak, że w tych Samsungach 100Hz i Movie Plus to akurat jedno i to samo? Mam takie nieodparte wrażenie :).

Funkcja Movie Plus polega na "dodawaniu " dodatkowej klatki filmowej Normalnie mamy klatki po kolei : A - B - C - D
Z funkcją Movie Plus wygląda tak : A-A+B-B-B+C-C
Dlatego funkcja ta jest przydatna jak wyczytałem z instrukcji przy czytaniu tekstu gdy telewizor pracuje w formie tablicy ogłoszeń itp.
Łatwo zauważyć różnicę przy oglądaniu napisów końcowych np. na filmach. Funkcja ta wyrażnie poprawia ostrość liter i ramek
SLYGADO - Movie Plus wyłączyłem jak proponujesz bo faktycznie przeszkadza przy oglądaniu filmów
Co do 100Hz to powiem tylko tyle: bajer ten polega podobno na podawaniu częstotliwości 100Hz w napięciu do podświetlania monitora przez jakiś tam lampy bądz neonówki co skutkuje tym że oczy mniej bolą i obraz jest zdecydowanie ostrzejszy:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:
Do góry