KEF-y i Denon

ArtS007

New member
Bez reklam
Miałem taki przypadek w przypadku jednego surrounda. Zamieniłem kabelki miejscami i po kopocie. Jeżeli masz wszystko poprawnie podłączone, to zignoruj fazę. Jeśli chodzi o samą kalibrację, położyłem sobie mikrofon na głowie. :)

ArtS :)
 

laki37

New member
No wiec, zebrałem wasze rady do kupy - za które jaszcz raz dziekuję, uzbroiłm się w cierpliwość, przestudiowałem instrukcję i rozpoczołem kalibracje. Wykrycie głośników - pozytywnie - ale pojawił sie ten sam problem co u Jarmalik-a (szprzęt wykrył odwrotną fazę wszystkich kolumn pomimo prawidłowego połączenia - sprawdziłem 2 krotnie) - zignorowałem problem i Skalibrowałem 6 pozycji odsłuchu.
Bardzo długo trwało kalkulowanie - w pewnym momecie zwątpiłem czy coś sie nie zawiesiło - brak postępu skali jakieś 5 minut. Ale udało się.
Kalibracja zakończona.
Odrazu wstawiłem moja ulubioną płytę DIRE STRAITS: ON EVERY STREET z wydawnisctwa VERTIGO - Muszę przyznać ze efekt kalibracji przerósł moje oczekiwania - warto było spedzić całe przedpołudnie Soboty na wertowanie istrukcji i kalibrację.
Dodatkowo umuwiłem sie ze sprzedawcą całego kompletu (audiomedia70 w Poznaniu http://www.audiomedia70.pl/) na sprawdzenie czy wszystko jest tak jak być powwinno. :D
 

laki37

New member
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczace denona AVR-4306 - a mianowicie na przednim panelu jest złacze usb (w instrukcja opisuje to złacze jako mozliwość podłaczenia użądzenia masowego) czy można tam podłaczyć pindrive z mp3???:?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
laki37 napisał:
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczace denona AVR-4306 - a mianowicie na przednim panelu jest złacze usb (w instrukcja opisuje to złacze jako mozliwość podłaczenia użądzenia masowego) czy można tam podłaczyć pindrive z mp3???:?

Właśnie dzisiaj to sprawdziłem - działa pięknie - czyta mp3, wma i wav
 

laki37

New member
Do "jarmalika"

Cześć! Sprzęcik brzdaka?
Mam prośbe jak bedziesz miał chwile, napisz mi jak masz skonfigurowanego SUB PSW 3500 - ja mam wrazenie jak by go wogle nie był w moim zestawie.
Toznaczy jak masz poustawiane przełaczniczki na tylniej scianie oraz jak masz ustawiony Denon 4306. Moze tobie się udało lepiej go podregulowac?:confused:

Pozdro Laki37:D
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Panowie. Dołączyłem do Klubu KEF. Cieszę się dźwiękiem pary iQ7.
Denona jeszcze nie mam ale... wszystko przede mną. :p
 

jarmalik

Member
Bez reklam
laki37 napisał:
Cześć! Sprzęcik brzdaka?
Mam prośbe jak bedziesz miał chwile, napisz mi jak masz skonfigurowanego SUB PSW 3500 - ja mam wrazenie jak by go wogle nie był w moim zestawie.
Toznaczy jak masz poustawiane przełaczniczki na tylniej scianie oraz jak masz ustawiony Denon 4306. Moze tobie się udało lepiej go podregulowac?:confused:

Pozdro Laki37:D

Suuuper!!! Zarówno w kinie jak i w stereo. Stereo słucham w trybie pure direct, chociaż przy słabiej nagranych płytach podbijam trochę basy i wysokie tony. Dźwięk w kinie jest czasami wręcz przygniatający, a jednocześnie pełen finezji i klarowności. Dynamika taka jakiej nigdy wcześniej nie słyszałem. Sub działa wspaniale, chociaż on rzecz jasna nie daje kopa cały czas, lecz w odpowiednich miejscach filmu. W stereo właściwie jest niepotrzebny ponieważ iQ9 mają bas wyśmienity. Co do ustawień suba: zrobiłem kalibrację systemem Audyssey, połączenia wg instrukcji ampli i suba i takież ustawienia. Ale uwaga - w polskiej instrukcji do AVR 4306 jest błąd, ponieważ przed kalibracją każą ustawić głośność suba na mksimum, podczas gdy w oryginale jest że na połowę. Tak też jest napisane w onstrukcji do suba. Jeśli się skalibruje w ten sposób, to sub jest mocno wyciszony. Wcześniej także pisałem, że podczas wstępnej kalibracji ampli wykrywa odwrotne fazy w kolumnach pomimo prawidłowego podłączenia. W instrukcji piszą, że w takim przypadku należy ten fakt zignorować i wybrać opcję skip i kalibrować dalej. Pozostałe ustawienia suba: LFE/Low-pass na LFE, cinema/movie na cinema, pozostałe przełączniki w tym połączeniu nie mają znaczenia, faza (na pilocie) na zero, częstotliwość na pilocie ustawiłem na środek. W ampli trzeba włączyć kolumny na large oraz ustawić sub na on. Jeśli dalej uważasz że sub jest za cichy, to możesz go w ampli w setupie ręcznie podgłośnić.

Jak puszczam Matrix, to cała chałupa się trzęsie :)

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Autosetup nie zawsze dobrze sobie radzi z subem. Więc trzeba korygować ręcznie. Zresztą poziom LFE jest różny w różnych filmach, więc i tak trudno jednoznacznie ustawić. Dziś zatrząsłem chałupą Piratami 2 przy pomocy mojego Denona 2106. :razz:

ArtS :)
 

dancop

New member
Odwieczne pytanie - jakie kolumny?

Witam!
Czytam, czytam, i nadal nic nie wiem :) Ale to tak jest jak się ma za duzo informacji na raz. więc prosze o jeszcze! :)

Zdecydowałem sie na zakup Denona AVR-4306. Nie wiem, czy to dobra decyzja, ale jak na razie została podjęta. Myslę dosc przyszłościowo, podobaja mi sie mozliwości korekcji video tego ampli. Zamierzam do niego podpiąć nboxa i humaxa i cieszyc się telewizją dobrej jakości :)

Kupno tego ampli dosc mocno nadszarpnie budżet przeznaczony na kino. Pozostanie mało na kolumny. Ale to na razie nic straconego. Do nagłosnienia mam bowiem w tej chwili pomieszczenie 16 m2. Nic wielkiego tam nie wstawię, bo po pierwsze nie mam miejsca, po drugie szyby mi wywali, jak dam głośniej. Za jakis rok bede dysponował pomieszczeniem tylko do AV, więc wtedy zastanowię się znowu nad kolumnami.

A teraz pytania. Jakie kolumny (5.1) wziąc do tego ampli, biorac pod uwage małe pomieszczenie i tymczasowośc zestawu. Cos co zagra w miare ładnie i kosztując nie więcej niz 3000 zł nie będzie baaardzo drastycznie odstawało od ampli. Proporcje słuchania to kino/telewizja ok 85%, muzyka (różna, ale bez techno i hip-hopu :)) - 15%

Pozdrawiam
 

rekonwalescent

New member
absolus12 napisał:
Świetnym pomysłem jest wykorzystanie wzmacniacza jako końcówki mocy, lepiej kup tańszy ampli i do tego wzmacniacz np denona pma 2000ae -w stereo będzie grało świetnie oraz będziesz miał niezłe kino domowe na ampli.
IQ5 ma lepszy bas niż IQ3 -ale to chyba literówka fatmana
Pozdrawiam

Cześć, powiedz proszę w jaki sposób podłączyć wzmacniacz do ampli?
mam marantza PM 8000 i ampli yamaha 2700.
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli amplituner posiada wyjścia pre-out, łączysz je chinchami z dowolnym wejściem we wzmacniaczu. Dowolnym oprócz gramofonu i mikrofonu oczywiście. :)

ArtS :)
 

laki37

New member
Avr 4306 + Dvd 3910

Cześć jak już wcześniej pisłem mam AVR 4306 + DVD 3910.
Moje pytanie dotyczy podłaczenia DVD z Amplitunerem, a mianowicie przez denon linka wychodzi mi dziek wielokanałowy a przez złącze HDMI wychodzi stereo.
Jak skonfigurować złącze HDMI aby wychodził dzwięk wielokanałowy i zachować konwersje obrazu do 720/1080i ??????
(w tejchwili mam podłączenia wykonane w nasępujacy sposób: dvd do Ampli przez HDMI w DVD ustawione na HD1080i dolej w Ampli ustawiona konwersja do HD1080i wyjście na LCD przez HDMI)
 

pawek

New member
dodatek

mysle ze musisz podłączyc dvd do ampli dodatkowym kabelkiem najlepiej digital.ale sie nieznam wyczytałem w mojej instukcji od onkyo 505 ze tak trzeba bo po HDMI idzie wszystko ładnie ale Outem audio jest tv a nie ampli, więc sprubuj dodać audio do ampli.
 

sst

New member
iQ7 lub iQ9 z denonem 4306

Rozważam zakup kolumn KEF na przód serii 7 lub 9. Będą podłączone do Denona 4306 + 2930. Mam pytanie jak ten zestaw poradzi sobie bez suba oraz jakich różnic odsłuchowych powinieniem oczekiwać między serią 7 i 9.

Dzięki
 

Konrado

New member
Witam.
Odnowie temat bo interesuje mnie zakup denonka 430?
Możecie opisać jak w waszym odczuciu wypada stereo. Jak rysuje sie scena, ogniskowość żródeł dźwięku, przestrzenność, detaliczność itp
Dużo tu piszecie o basie z poszczególnych modeli kolumn Kef-a. A jak z pozostałymi właściwościami i z jakimi kolumnami innych firm te Kefy porównywaliście. Będe chciał wykonać odsłuchy ale modeli kolumn jest tyle że wstępnie trzeba jakieś zakwalifikować do rozważań.

Pozdrawiam
Konrad
 

AvataR

Banned
Kef iQ9 maja basu pod dostatkiem (taka jest moja opinia) , jezeli mialbym cos porownac z KEFem to tylko Monitor Audio i to seria Silver RS8. Nie mniej dla mnie KEf rzadzi - maja swietna scene , detaliczny dzwiek, zdecydowanie najlepszy srodek w tej cenie i w iQ9 wystarczajacy bas :)
 
Do góry