KEF-y i Denon

jarmalik

Member
Bez reklam
Wczoraj słuchałem wreszczie Denonka 4306 najpierw na JBL Studio L, a potem na KEF iQ9 ale tylko fronty. Cóż, różnica była całkiem wyraźna i to nakorzyść KEF-ów. Dźwięk bardziej przjrzysty, zamaszysty i jakby głośniejszy (przy tych samych ustawieniach ampli) chociaż JBL też mogły się podobać. Podobną opinię miały trzy osoby które przeprowadzały porównanie przede mną.
No i stało się. Zamówiłem cały zestaw: AVR 4306, DVD 1920, KEF: iQ9, iQ5, iQ6, sub PSW 3500. Jak dostanę to napiszę.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Gratuluję. Kaski nie poskąpiłeś ale żałował nie będziesz.
Napisz ile utargowałes i gdzie ?
Jeżeli nie tu to na priva.
 

masaj007

New member
Denon sprawuje się wręcz znakomicie jak na dvd. Nie jest moze tak dobry jak odtwarzacz cd w tej cenie ale bardzo wart zainteresowania
 

micfil81

New member
@Slawek999
Jak u Ciebie z wytłumieniem pomieszczenia bo u mnie kiepsko. Jedyny pochłaniacz to duża kanapa a tak to... twardy parkiet i gresy. Nawet zasłon , cholewka nie mam (z wyboru :D ).
U mnie pójdą chyba front/tył: iQ7/iQ1.
Czy warto wchodzić w iQ6 ? Nie rozważałeś iQ2 ?
Różnica w kasie jest spora. Czy tego warta?
A co do tego KEF-owskiego suba to rzeczywiście wymiata. Majstersztyk konstrukcyjny no i mebelek elegancki.
IQ6 ? IQ2 ? KEF nie ma tych modeli w swojej ofercie.(Jeżeli nie chodzi ci o IQ2c i IQ6c) Odradzał bym ci IQ1 ta tyłach. Są naprawdę słabę. Jak masz dobry wzmacniacz IQ3 są o wiele lepsze (bas). Ja używam 4 szt. IQ5 front/tył, IQ2C i PSW2500 subwoofer to wszystko jest podłączone pod Yamaha RX-V1600 i gra naprawde fajnie.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Oczywiście, że miałem na myśli IQ2c i IQ6c.
Pytałem dlatego, że sprzedawca doradzał mi IQ6c jako centrall do iQ7 na frontach mówiąc, że IQ2c nie będzie pasował dźwiękowo.
 

laki37

New member
Jestem tu pierwszy raz, wiec prosze o wyrozumiałość!
A mianowicie posiadam zestaw Denon 4306 + DVD Denon 3910 + Kolumny KEF Front IQ9, Tył IQ3 + Central IQ6C i zastanawiam się nad zakupem Sub-a PSW 2500 lub 3500. Pomieszczenie odsłuchowe to 40 m2. ze skośnym dachem - wysokość od 1,60 do 3,5 m.
Prosze o radę który SUB będzie odpowiedni.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Fatman_1 napisał:
Gratuluję. Kaski nie poskąpiłeś ale żałował nie będziesz.
Napisz ile utargowałes i gdzie ?
Jeżeli nie tu to na priva.

Nareszcie mam cały zestaw: DENON AVR 4306, DVD 1920, KEF iQ9, iQ7, iQ6c, sub 3500. Utargowałem prawie 1800 PLN w Albatrosie w Gdańsku.
Tylko teraz za nic nie mam czasu się z tym zapoznać :( Ale pierwsze wrażenia są obiecujące. Zarówno dźwięk jak i niesamowity obraz z DVD przez HDMI! W ampli jest tyle ustawień, że wymaga to niezłego przestudiowania, ale na szczęście uwielbiam takie rzeczy. Jak już się osłucham, to napiszę więcej.
 

laki37

New member
Cześć mam Denon 4306 + DVD Denon 3910 + Kolumny KEF Front IQ9, Tył IQ3 + Central IQ6C no i nowo zakupiony Subwoofer Kef PSW 3500. Po tym sub-ku spodziewałem sie że bedzie miał dusze na potęgę a gowcale nie słysze. Moze popełniłem jakis błąd przy podłonczeniu lub konfiguracji Denona 4306 z PSW 3500. Jestem całkowitym laikiem - termin "odciecie" na jakim to poziomie ustawić??
Czy ktoś może mi w "łapotologiczny" sposób to wytłumaczyć, albo najlepiej krok po kroku opisał jak to wszystko skonfigurować.
Proszę ...!!!:confused:
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nastawa "odcięcia" na subie to nastawa częstotliwości poniżej której wszystkie niższe częstotliwości z pozostałych kanałów są kierowane do suba. W zaawansowanych systemach (jakim Twój niewątpliwie jest:p ) możesz ustawiać odcięcie dla każdego kanału oddzielnie.
Podejrzewam, że nie słyszysz suba poniewaz odciąłeś go bardzo nisko np. na poziomie 40 Hz. Spróbuj ustawić 60 Hz. Poeksperymentuj.

Gitara basowa ma coś ok 42 Hz a więc... powinieneś ją słyszeć.

Napisz jak Ci grają te KEFy z tym Denonem? Jakie masz duże pomieszczenie?

Jak skonfigurować ???
Podłącz wszystko i włącz Audyssey (poprzestawiaj mikrofonik tak jak będziesz miał komunikaty na ekranie i system skonfigurowany). Tylko cicho musisz sie zachowywać jak będzie stroił :-D .
 

laki37

New member
Dzieki za info, spróbuje poprzestawiać - i napiszę jaki wynik.
Kefy musiały sie troche rozegrać ale teraz jest ok. tak jak wspominałem zakupiłem sub-a - i z niego jestem niedokońca zadowolony - ale moze to kwestia ustawień.
Pomieszczenie ma w sumie 68m2 (poddasze w kształcie litery L ze skośnym dachem h1 - 1,6 m ~ h2 - 3,5 m, całość obita płyta OSB i pokryta tapetą pod płyta 30 cm wełny mineralnej, podłoga - parkiet egzotyczny), ale strefa przeznaczona na odsłuch kina i audio to 35m2 reszta to snooker i klatka schodowa. (w załączniku plan sytuacyjny "stryszek.jpg" z druga strefa audio przy bilardzie)

Czekam na sugestie czy coś może zmienić.:confused:
Pozdrawiam Laki
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Tak. Te KEF-y muszą się wygrzać, tak przynajmniej ze 100-150 godzin.
Najlepiej włącz im jakąś płytę na LOOP jak wychodzisz do roboty niehc sobie tak ze 3 tygodnie pograją na średniej głośności i starczy.
Potem załóz swoją ulubioną płytke i rozkoszuj się dźwiękiem :D
 

laki37

New member
Nie przesadzasz z tym czasem przysłowiowego grzania???

Jeszcze jeżeli mogę spytać czyustawienie takie jakie zaprezentowałem nie ma negatywnego wpływu na scene akustyczna, chodzi mi że głośnik centralny i frontowe nie sa w jednej lini?
Może coś polecicie jakies optymalne rozwiązanie!!??
 

masaj007

New member
Wygrzanie jest bardzo wazne. Świezo wyjęte z pedełka moga zagrać jak kolumny za 500zł.
W ustawieniach amplitunera może podbić kanał centralny aby wyrównać brzmienie
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Najpierw zrób automatyczne strojenie Audyssey'em, tak jak piszą w instrukcji. Mikrofon umieszczaj tam gdzie będziesz siedział i potem w okolicy (na tej wielkiej kanapie ;) ).
Potem ręcznie parę decybelków podnieś centralny... i po herbacie.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Fatman_1 napisał:
Najpierw zrób automatyczne strojenie Audyssey'em, tak jak piszą w instrukcji. Mikrofon umieszczaj tam gdzie będziesz siedział i potem w okolicy (na tej wielkiej kanapie ;) ).
Potem ręcznie parę decybelków podnieś centralny... i po herbacie.

U mnie w tym zestawie przy autokalibracji Denon pokazuje odwrotną fazę wszystkich kolumn pomimo prawidłowego połączenia. Co prawda w instrukcji AV piszą że tak może być i należy to zignorować, ale jakoś nie daje mi to spokoju. Czy mieliście taką samą sytuację?
 
Do góry