KEF R700 vs R900 podobieństwa i różnice

Henry

Active member
Bez reklam
Posłuchaj jeszcze Tannoy Definition 8DCT lub 8DCTi (nowa seria) lub tańszą serię Revolution XT8F ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dyzio,
Jak oceniasz KEF R700?
Udało mi się w końcu odsłuchać i mam co do nich trochę mieszane uczucia, przy muzyce akustycznej i trochę "spokojniejszej" wręcz wybitne, a przy ostrym graniu pojawił się jazgot gitar.
Może w moim przypadku była to kwestia źle dobranej elektroniki (Atoll AM100+ST100).
Jak wrażenia po testach w domu i z twoją elektroniką?
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dyzio,
Jak oceniasz KEF R700?
Udało mi się w końcu odsłuchać i mam co do nich trochę mieszane uczucia, przy muzyce akustycznej i trochę "spokojniejszej" wręcz wybitne, a przy ostrym graniu pojawił się jazgot gitar.
Może w moim przypadku była to kwestia źle dobranej elektroniki (Atoll AM100+ST100).
Jak wrażenia po testach w domu i z twoją elektroniką?

Czy miałeś wygrzane kolumny? U mnie po wygrzaniu zagrały naprawdę dobrze. Na początku były trochę metaliczne ale później się ładnie wyrównały. U mnie brzmienie było nasycone z dobrą średnicą i mocnym basem. Bardzo dobra dynamika. Trochę mniejsza przestrzeń niż w Polk Audio ale już znalazłem na to receptę: we wtorek będę miał R900 :). Do mojego pomieszczenia potrzebuję wyższe kolumny tak aby wysokotonowy był na wysokości bocznych paneli i moich uszu.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Do końca nie wiem, rzekomo były wygrzane.
Przy spokojniejszej muzyce - ambient, chilout, spokojniejszym rocku czy akustycznej grały naprawdę bardzo dobrze i mi się podobały, niestety przy havy pojawiło się już trochę jazgotu.
Dlatego ciekaw jestem czy Ty także to zaobserwowałeś.
Słuchałeś na nich czegoś ostrzejszego?


ps. Opinii o Goldach także jestem ciekaw, jak się z nimi zaznajomisz, to skrobnij kilka słów :)
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do końca nie wiem, rzekomo były wygrzane.
Przy spokojniejszej muzyce - ambient, chilout, spokojniejszym rocku czy akustycznej grały naprawdę bardzo dobrze i mi się podobały, niestety przy havy pojawiło się już trochę jazgotu.
Dlatego ciekaw jestem czy Ty także to zaobserwowałeś.
Słuchałeś na nich czegoś ostrzejszego?


ps. Opinii o Goldach także jestem ciekaw, jak się z nimi zaznajomisz, to skrobnij kilka słów :)

Słuchałem Metallica "and justice for all" i było super. Trochę Pearl Jam. Monitor Audio wg mnie grają zupełnie inaczej, spokojniej, brakuje tego "powietrza" i dynamiki co w KEF.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Czyli może to była kwestia elektroniki lub nie wygrzania, muszę do nich jeszcze wrócić.
Dzięki :)
 

syneq

New member
Henry wróć do nich jeszcze raz tylko zestaw je z innymi klockami co prawda nie miałem r700 ale mam r300 z denon 2020 i jest ok ten Atoll to musi być jakiś ostry wzmak.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Końcówka, którą słuchał Henry (AM100) nie jest ostra. Jest równiejsza niż np. integra IN100SE. Może być to kwestia streamer-a.
 

syneq

New member
Jaka to by nie była przyczyna dać im szansę! ☺
Dyzio koniecznie napisz jakie wrażenia po odsłuchu r900 jestem bardzo ciekaw,z tego co czytałem to niektórzy są rozczarowani bo po dużych głośnikach oczekują odbitych nerek i rozwalonych ścian a tam jest mniej punktowy bas niż z r700 co może dobrze się wpasować do twojego pomieszczenia tylko sprawdź metraż po odsłuchu bo od ciśnienia może się powiększyć ☺
 

Henry

Active member
Bez reklam
Końcówka, którą słuchał Henry (AM100) nie jest ostra. Jest równiejsza niż np. integra IN100SE. Może być to kwestia streamer-a.
Też się nad zastanawiałem, następnym razem przytaszczę swój wzmak, a jako źródło posłuży CD

Jaka to by nie była przyczyna dać im szansę! ☺
Nie zamierzam tak szybko odpuścić jak Opticonom, bo R700 naprawdę mnie ujęły przy spokojniejszej muzie ;)
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaka to by nie była przyczyna dać im szansę! 
Dyzio koniecznie napisz jakie wrażenia po odsłuchu r900 jestem bardzo ciekaw,z tego co czytałem to niektórzy są rozczarowani bo po dużych głośnikach oczekują odbitych nerek i rozwalonych ścian a tam jest mniej punktowy bas niż z r700 co może dobrze się wpasować do twojego pomieszczenia tylko sprawdź metraż po odsłuchu bo od ciśnienia może się powiększyć 

Już we wtorek się okaże :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Też się nad zastanawiałem, następnym razem przytaszczę swój wzmak, a jako źródło posłuży CD


Nie zamierzam tak szybko odpuścić jak Opticonom, bo R700 naprawdę mnie ujęły przy spokojniejszej muzie ;)

Słuchałem na Marantzu i daleko od jazgotu było.

Dziś urzekły mnie Tannoye. Revolution XT 8F, mają tony przestrzeni i sporo dynamiki.
Zrobię do nich drugie podejście i zamierzam bezpośrednio porównać do R500 które mają w sklepie.
Dziś niezbyt długo słuchałem ich na Hegel 160 + Audiolab 8300. Zestaw gra bajecznie tak przy okazji..
 

Henry

Active member
Bez reklam
I co ważne, poza świetnym brzmieniem także świetne wykonanie.
Posłuchaj jeszcze serii Precission
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napiszę krótko: najlepsze głośniki jakie do tej pory miałem w garażu :) z jednym zastrzeżeniem. Jak kolumny najpierw postawiłem na kolcach dźwięk był dramatycznie zły. Dopiero jak odkręciłem nóżki i kolce zrobiło się przepięknie. Nie wiem czy to kwestia konstrukcyjna czy akustyki w garażu ale na kolcach muzyka wręcz dudniła w głowie, było nie do wytrzymania. Niby taki drobiazg a zmiana kolosalna.

WP_20160202_001.jpg
[/url]
image url upload[/IMG]
 
Do góry