KEF R700 vs R900 podobieństwa i różnice

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć Koledzy
Miał ktoś okazję do porównania tych kolumn? R700 mam obecnie na odsłuchu więc bardziej mnie interesuje, czym różnią się od R900?
Będę wdzięczny za odpowiedzi.
 

venom200

Member
Na pewno potęga dźwięku inna bo większe przetworniki.
Na różnych forach nic nie piszą o jakiś zmianach w zwrotnicach, ale mogę się mylić.
A jak sam dźwięk podoba Ci się?
 

venom200

Member
Ja mam orzech tylko r300 zastanawiałem się nad700 ale pomieszczenie 23 m więc nie rozpędziły by się. Tak jak miało to miejsce w przypadku Ma Rx8.
A R300 grają pięknie
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie to jest pytanie? Wziąć mniejsze czy większe? R700 bardzo mnie pozytywnie zaskoczyły jakością brzmienia ale wiadomo, że zawsze może być lepiej :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Właśnie to jest pytanie? Wziąć mniejsze czy większe? R700 bardzo mnie pozytywnie zaskoczyły jakością brzmienia ale wiadomo, że zawsze może być lepiej :)
Dyzio, a możesz coś więcej.... przez pryzmat konstrukcji, które już testowałeś.
Ja jeszcze przed odsłuchem R700 ;)
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dyzio, a możesz coś więcej.... przez pryzmat konstrukcji, które już testowałeś.
Ja jeszcze przed odsłuchem R700 ;)

To trudne pytanie. Słuchałem już bardzo wielu kolumn. KEF R700 łączy w sobie po części średnicę z ATC SCM40, wysokie z Sonus Faber Olympica II (ale nie ma takiej detaliczności), średni bas z Polk Audio LSIM707, niski bas z DefTech 8060. Po wygrzaniu kolumny dają ładną przestrzeń i bez problemu "znikają" w muzyce w garażu. Jest też fajna stereofonia. Wokale są wysunięte do przodu (ale to chyba zasługa kabli głośnikowych Ortofon) i jest silny, konkretny bas podkreślający brzmienie. Przede wszystkim, co dla mnie ważne, nie wyostrzają muzyki.
Tak to wygląda. Kolor trochę paskudny :) ale to tylko na wypożyczeniu. Ciekawi mnie jak by to było z R900?

IMG_0061.jpg
[/url]
images upload[/IMG]
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Wczoraj je jedynie oglądałem - kolor taki sam, nie było możliwości odsłuchu, bo salka była zajęta.
Ale i tak zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie, wykonane z dbałością o każdy szczegół.
Natomiast jeśli chodzi o 900-tki, to gość wspominał, że są przeznaczone do naprawdę potężnych pomieszczeń, bo bas może "zabić" ;)
a 700-tki na 30-stu kilku metrach też spokojnie dadzą radę.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ja słuchałem R500 raz i było przyjemnie ale trochę brakowało masy dźwięku.
Potem trzy razy w różnych warunkach słuchałem R700 i to są zdecydowanie moje kandydatki do zakupu.

Co do potęgi basu to polecam jako punkt wyjścia wziąć wzmacniacz na jakim będą grały (co oczywiste). Ale co zauważyłem bardzo czule reagują na wzmaki grające mocnym dołem.
Łatwo to też wyłapać w recenzjach, kiedy do testów używano potężnych piszą o nadmiarze basu.
Ja słuchając na np Marantzach jestem daleki od powiedzenia że bas gdzieś dominuje bo jest go w sam raz.

R900 bałbym się jednak na ok 20m2.
 

venom200

Member
Ja słuchałem R500 raz i było przyjemnie ale trochę brakowało masy dźwięku.
Potem trzy razy w różnych warunkach słuchałem R700 i to są zdecydowanie moje kandydatki do zakupu.

Co do potęgi basu to polecam jako punkt wyjścia wziąć wzmacniacz na jakim będą grały (co oczywiste). Ale co zauważyłem bardzo czule reagują na wzmaki grające mocnym dołem.
Łatwo to też wyłapać w recenzjach, kiedy do testów używano potężnych piszą o nadmiarze basu.
Ja słuchając na np Marantzach jestem daleki od powiedzenia że bas gdzieś dominuje bo jest go w sam raz.

R900 bałbym się jednak na ok 20m2.
Ale R500 to jest nawet klasa niżej dźwięk od R300 bo przetworniki mniejsze jak w R300 ja sam chciałem podłogowe mieć kolumny i zwróciłem uwagę na właśnie serię 500 ale poczytałem trochę i ludzie troszkę podpowiedzieli i zakupiłem 300 i jestem bardzo zadowolony
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czy jest ktoś kto słyszał R900? Dużych kolumn się nie boję w małym pomieszczeniu. Duże ciśnienie akustyczne powoduje, że już przy cichym słuchaniu brzmią dobrze.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzisiaj odsłuchiwałem R300 - bardzo fajny dźwięk, scena... zastanawiam się nad nimi, ale na surroundy... czy może również dać je na przód do kina domowego i mieć 4xR300... pomieszczenie to 3,6m na 5m... czy może R500 bo R700 moga byc za duze...
 
Do góry