KEF Q900 vs Dali Ikon 6 MK2 vs Paradigm 11v7 vs MA RX8

Ramzes765

New member
Bez reklam
@robin_75 ja nie miałem RX8 tylko ich słuchałem u siebie w domu przez kilka dni. Dla mnie RX8 niczym się nie wyróżniały. W porównaniu do 11v7 grały wyraźnie nie tylko słabszym basem ale i takim mniej uporządkowanym. Taki mały chaos się robił. Ogólnie jak za kolumny, które w detalu były sporo droższe od 11v7 oczekiwałem więcej. dodatkowo bardzo je chwalą na forum. Jednak odsłuch w domu w bezpośrednim porównaniu pokazał mi, że to nie kolumny dla mnie. Dynamika, czystość, bas na korzyść 11v7.

To już Ikony 6 zagrały dużo lepiej od RX8.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Dotarły ;)
@Krzysiek niestety Black High Gloss :smile:

out.php


Mam też White High Gloss ale te raczej nie zostaną u mnie i wędrują do salonu na sprzedaż.
Pierwsze wrażenie - z wyglądu bajka. Widać, że to kawałek porządnie zrobionej kolumny. Detale, wykonanie - miodzio.
W teście porównanie Focal Chorus 826V Special Edition z Paradigm 11v7, Paradigm 7v7, wzmacniacz - Denon PMA-1510 i PMA-710 (dla A i B).

Odsłuch:
Focale graja bardzo podobnie do paradigma 11v7! Różnica jest słyszalna w basie. W 11v7 basu jest w niektórych miejscach za dużo. Jest wrażenie jakby więcej było hałasu. W Focalach bas jest bardzo krótki, szybko urywany. Jest to troszke inne słuchanie i na razie ciężko mi stwierdzić czy będzie mi się to podobało czy nie. Jest na pewno spokojniej, nie ma żadnego dudnienia. Dynamika świetna, czystość, wokale wszystko na najwyższym poziomie. Ma się wrażenie, że te kolumny potrzebują prądu bo aż się wyrywają do grania. Jak potencjometr szedł bardziej to od razu Focale budzą się do życia. Wypełniają dzwiękiem cały pokój. Mam wrażenie, że kultura ich gry jest na dużo wyższym poziomie niż 11v7. Wydają się wręcz idealne do dużych pomieszczeń. Pierwszy wieczór z Focalami bardzo mnie zaskoczył na plus. Zostawiam sobie je na dłuższe testy.

Jak jest ktoś również zainteresowany Focalami to proszę o info - nowe z 5 letnią gwarancją, kolor do wyboru.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bomba :) Jesli bas w Focalach wydaje Ci się krotki (choć dla mnie był w sam raz), to posluchaj z ciekawosci basu w Quadralach Chromium :) jest chyba kilka razy krotszy, że stuka o uszach.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Krzysiek ja nie twierdzę, że to zły bas, po prostu wydaje się krótszy a to w tym przypadku (Focal vs Paradigm) przewaga Focala. Na pewno bas nie jest tak męczący w niektórych utworach jak to jest w Paradigmie a przy tym kolumny nic nie tracą na dynamice.
 

maxyncius

New member
ramzes - a co sadzisz o wysokich tonach, powiem szczerze ze sluchalem tych kolumn niedlugo moze 20min, ale odnioslem wrazenie moze to wina wzmacniacza ze sa czasami sa zbyt ostre, wiadomo ze zastosowana w tych focalach metalowa kopułka nigdy nie bedzie dawac jedwabiscie gladkich dzwiekow ale tak czy inaczej wydaje mi sie ze cos jednak jest na rzczy, co sadzisz na ten temat po dluzszych odsluchach?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Dluższe odsłuchy dopiero przede mną. Na tą chwilę mogę się wypowiadać w samych superlatywach. Góra nie męczy, jest bardzo detaliczna.
Np. słuchając Stinga mam wrażenie, że stoje koło niego ;) Ten dzwiek z tych kolumn jakby się od nich chciał oderwać.
Coś więcej napiszę jak ich dłużej posłucham
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tez pamietam te wrazenia, rowniez ze Stingiem ;) Znajdź dobry punkt odsluchowyi zamknij oczy - prywatny koncert :) Niesamowcie obszerna scena, we wszystkich kierunkach. Jest tak jak piszesz, dżwiek odrywa sięod kolumn, a to wielka zaleta, choc w przypadku kolumn tej klasy, raczej norma. Dokladna lokalizacja instrumentow. Gora niesamowicie szczegolowa, ale absolutnie nie męcząca. Mnie nie męczyła, ale nie znaczy, że innego nie będzie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gratuluję wyboru. Wziąłeś już autograf Stinga... bo skoro stoisz koło niego to tylko weź zdjęcie i długopis.:razz:
 

Adam75

New member
Ramzes765 jak z głębią basu w porównaniu z 11v7? Czy to bardziej wyższy bas czy potrafią zamruczeć?
 

maxyncius

New member
rowniez podlaczam sie pod pytanie odnosnie basu, bo takie pomruki czasami sie przydaja a malo ktore kolumny maja taki potencjal, jak to wyglada w Focalach 826, a moze ktos na forum slyszal 836 ?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Specjalnie wstrzymywałem się z pisaniem, żeby dłużej posłuchac tych Focali.
Ale juz musze to napisać ;) - te kolumny sa genialne!
Jak wszystko poustawiałem jak należy (odległości, podstawy, kolce) to wtedy dopiero poczułem jakość dzwieku!
Bas już jest zdecydowanie inny, pełniejszy ale taki przyjemny dla ucha, pojawia się to mruczenie, ktore az zwala z nóg.
Wokale są tak wyraźne, że tak jak pisałem wczesniej jest wrazenie, ze stoi sie obok wykonawcy (@kiki - też chcesz autograf Stinga? ;) )
Scena - jest swietna, nigdy wczesniej w domowych warunkach nie slyszalem tak obszernej i pieknie wypelnionej sceny. Jak sie zamknie oczy slychac wszystkie smaczki granego utworu. Słuchając mam wrażenie ze dźwięki dochodzą z rożnych miejsc przestrzeni - świetne uczucie.
dodatkow wyrażnie slychać, że te kolumny mogą się jeszcze bardziej rozpędzić. U mnie graja w salonie około 35m2 ale spokojnie mogą grać w większym pomieszczeniu.
Jedynie co to chciałbym żeby środek troche wyszedł bardziej ale myślę, że po wygrzaniu się włąśnie osiągnę ten efekt. Najlepsze jest to, że w miarę wygrzewania się te kolumny będą grały jeszcze lepiej!

Ogólnie jestem mega mega zadowolony z tych Focali. Przeskok jest ogromy.

@Adam75 Paradigmy 11v7 pod względem basu bardziej halasowaly i to mi przeszkadzalo. Focale to inna półka. Po pierwszym podpięciu na szybko nie słyszałem tego ale teraz jak już wszystko jest ustawione i podłączone jak należy słyszę wyraźnie róznicę klas między tymi kolumnami. Nawet nie porównuję innych, które miałem i sluchalem wczesniej ;) bo dotychczas Paradigm 11v7 były najlepsze dla mnie.

Focal Chorus 826V SE zostają u mnie na dłużej. W niedługim czasie będę testował również inne kolumny z półki i klasy cenowej Focali, może odkryję coś nowego ;)

Cała ta zabawa w audiofilizm ;) jest dlatego taka fajna, że człowiek ciągle odkrywa coś nowego choć wydaje się, że nic już nie jest w stanie nas zaskoczyć ;) Przypomnę tylko, że zaczynałem od JBL ES Pack i wydawało mi się, że grają bardzo dobrze ;)

dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze, w szczególności koledze @krzysztofradio, który nakierował mnie na Focale ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mi tez wydawaly sie genialne juz na odsluchu, a co dopiero w domu i po wygrzaniu. Zazdroszcze :) Moze kiedys zamienie....
 

Adam75

New member
@Ramzes765 Skoro masz super możliwości testowania kolumn to może jeszcze byś sprawdził jak sprawują się mniejsze Focale 816V? Plisss:blagam:
 

Adam75

New member
No racja, ale fajnie byłoby sprawdzić jak grają na tym samym poziomie głośności i co daje dodatkowy głośnik basowy. Przecie o samą moc nie chodzi a o lepsze niskie tony.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kolega Ramzes ma duze pomieszczenie, wiec zawsze 816 wypadną słabiej z iloscią basu. Przeciez musiałbys porownac w podobnym pomieszczeniu do Twojego, by wybrać właściwą wielkosć.
A do ilu m? 816 do 20m wystarczą. Z resztą, poza wielkościa pomieszczenia na akustykę ma jeszce wplyw szereg innych zmiennych - temat rzeka. Moze okazac, sie, ze nawet 807 będą u Ciebie dudnic.
 

Rudeford

New member
Dokładnie, metraż i "jakość" pomieszczenia to podstawa. 807v na 16m2 nie dudniły ale na 12 zdarza im się wtopić w niektórych nagraniach.
 
Do góry