KEF Q900 vs Dali Ikon 6 MK2 vs Paradigm 11v7 vs MA RX8

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No popatrz, a wydawalo mi sie, ze 807 do 12 m sobie poradzą. Czyli co 806? Te Focale mają sporo mięcha, moze dlatego czasem coś zadudni?
 

Rudeford

New member
Oj mają mięcho, niejedne podłogówki takiego nie mają. Lubię taki trochę estradowy dźwięk i jak stopa perki ładnie wali. Dudnienie pojawia się czasami na niskim basie a takie bardziej huczenie na wyższym. Głównie w jazzie i bluesie. Rock, metal nie ma z tym problemów choć i tu zdarzają się wyjątki. Wstawiłbym w rogi pokoju jakieś watowe cuda no ale raczej długo by tam nie postały;)
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Dotarły ;)
@Krzysiek niestety Black High Gloss :smile:



Mam też White High Gloss ale te raczej nie zostaną u mnie i wędrują do salonu na sprzedaż.
Pierwsze wrażenie - z wyglądu bajka. Widać, że to kawałek porządnie zrobionej kolumny. Detale, wykonanie - miodzio.
W teście porównanie Focal Chorus 826V Special Edition z Paradigm 11v7, Paradigm 7v7, wzmacniacz - Denon PMA-1510 i PMA-710 (dla A i B).

Odsłuch:
Focale graja bardzo podobnie do paradigma 11v7! Różnica jest słyszalna w basie. W 11v7 basu jest w niektórych miejscach za dużo. Jest wrażenie jakby więcej było hałasu. W Focalach bas jest bardzo krótki, szybko urywany. Jest to troszke inne słuchanie i na razie ciężko mi stwierdzić czy będzie mi się to podobało czy nie. Jest na pewno spokojniej, nie ma żadnego dudnienia. Dynamika świetna, czystość, wokale wszystko na najwyższym poziomie. Ma się wrażenie, że te kolumny potrzebują prądu bo aż się wyrywają do grania. Jak potencjometr szedł bardziej to od razu Focale budzą się do życia. Wypełniają dzwiękiem cały pokój. Mam wrażenie, że kultura ich gry jest na dużo wyższym poziomie niż 11v7. Wydają się wręcz idealne do dużych pomieszczeń. Pierwszy wieczór z Focalami bardzo mnie zaskoczył na plus. Zostawiam sobie je na dłuższe testy.

Jak jest ktoś również zainteresowany Focalami to proszę o info - nowe z 5 letnią gwarancją, kolor do wyboru.

Ramzes Świetny wybór miałem sprzedałem żałuje Mam ochotę wrócić
myślałem o 816 do 20m2
A masz dostęp do 816 LE białe w dobrej cenie ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry