Kef q3 jaki wzmacniacz

robson1975

New member
Witam, tak jak w temacie ,kuzynka wysłała mi z Irlandii owe kolumny powinny przyjść lada dzień i na gwałt szukam wzmacniacza. Myślałem nad ONKYO A-9155 nowy wzmak za fajne pieniądze, tylko nie wiem czy nada się do tych kolumn. Biorę też pod uwagę używkę może HK HK880? W przyszłości chciałbym podpiąć suba.Proszę o pomoc.
Jeśli ktoś miał styczność z tymi kolumnami proszę również o jakieś wrażenia ws samych kolumn.

Nikt nie pomoże ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do jakiej kwoty ma być wzmacniacz? Sam teraz szukam budżetowego wzmaka i chodzę na odsłuchy więc może pomogę, ale nie wiem jak grają Twoje kolumny, a to ma duże znaczenie bo kolumny trzeba dobrać do elektroniki aby wszystko współgrało.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robson1975

New member
Do jakiej kwoty ma być wzmacniacz? Sam teraz szukam budżetowego wzmaka i chodzę na odsłuchy więc może pomogę, ale nie wiem jak grają Twoje kolumny, a to ma duże znaczenie bo kolumny trzeba dobrać do elektroniki aby wszystko współgrało.

Problem w tym że nie słuchałem tych kolumn i nie wiem co są warte prawdopodobnie dotrą do mnie w tynku tygodniu i na obecną chwilę ciężko mi cokolwiek powiedzieć dlatego myślałem że ktoś kto miał doczyniemia z tymi kefami podzieli się doswiadczeniami . Co do wzmaka to nie chce szaleć bo docelowo planuje zakup marantza sr 5006,ale to temat bliżej grudnia a narazie szukam coś budżetowego żeby kolumny nie stały w kącie .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Określenie "budżetowy" dla wielu ma całkowicie inne znaczenie:) Jak jutro dam radę odsłuchać to napiszę jakieś wnioski. Jak szukasz coś niedrogiego i do kompletu to może Marantz PM 6003/6004. Jak dla mnie grał nieźle, ale bardziej wyeksponowane były średnie i wysokie. Bas wbrew opiniom nie był zły. Jeśli chodzi o dynamikę i bas to jedynie jeszcze NAD może był ciut lepszy, ale ten wygląd... Udaj się gdzieś na odsłuch i posłuchasz sobie wzmaków z kolumnami KEF'a.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robson1975

New member
Czyli Onkyo o którym pismem na początku to lipa ?a słuchałeś może***Music Hall A 15.2? Co do kwoty na wzmak to max 1300pln a jeśli chodzi o kefy to niestety nie mam możliwości ich odsluchu .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie też jestem ciekaw tego wzmaka bo wizualnie bardzo fajnie się prezentuje. Na necie bardzo mało opinii na jego temat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jakiś rok temu słuchałem Kef C3 oraz kef C7 z tego co pamiętam twardy bas (dla mnie za twardy ),ale dźwięk ogólnie poprawny ,moją uwagę zwróciło jeszcze bardzo staranne wykonanie samych skrzynek podłączone było do Nad-a ogólnie fajny dźwięk lepsze rezultaty dało podłączenie do Arcama Alpha zwłaszcza w kwestii basu i dynamiki-dźwięk przyśpieszył .Nie znam akurat Twoich kolumn ale nie sądzę żeby dźwiękowo znacząco odbiegały ,dawniej Onkyo robiło naprawdę dobre wzmacniacze obecnie firma powoli stacza się w dół .Jeżeli myślisz o używce poszukaj Nad-a C 320 najlepiej z pierwszej serii poznasz po metryczce na tylnej ściance ,z nowych najtańszą sensowną propozycją wydaje się Yamaha S300 to nowy klocek obecnie ok.999zł - ma fajny wygląd nawiązujący do początku 80-lat ,wniesie odrobinę ciepła co Kef-om nie zaszkodzi
 

robson1975

New member
Nie mam doświadczenia w temacie więc nie będę improwizowal.Ggeneralnie jak będzie grało z detalami i ciepło będzie ok. A co ty sądzisz o samych kolumnach? Pogra to?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry