Opinie o wzmacniaczach do 2k

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam

Panowie, mała prośba o Wasze opinie odnośnie wybranych modeli wzmaków. Przymierzam się do uzupełnienia mojego zestawu KD o lepsze stereo. Z uwagi że mam mały pokój 15 mkw nie potrzebuję potężnych pieców. Słucham praktycznie wszystkiego co dobre ale głównie muzykę z lat 80's, 90's, Rock, POP, Gothic. Mam kolumny jak w podpisie - Roth Oli 30. Czego oczekuję? Chyba tego co większośc ludzi co szukają wzmaków/ampli, czyli detaliczna, selektywna i nie męcząca góra pasma oraz dośc mocny ale nie dudniący czy rozciągły bas. Nie lubię zamulenia, jak to bywa w przypadku kolumn i wzmaków z lat 80 - tych, czyli klarowne, czyste brzmienie z dość dobrym sprężystym basem. Zależy mi na jak najmniejszej wysokości, bo mam ograniczone miejsce.
Moje typy to: Advance Acoustic MAx 150/250, , HK 980, HK 3490 (ampli), marantz PM6004/6003, Nad C 326/ 316 BEE,CAMBRIDGE AUDIO AZUR 650A/ 350, XINDAK A-06. Co do Marantza czy HK to na forum jest trochę opinii i koledzy już nakreślili mi to i owo odnośnie tych wzmaków. Zależy mi o opiniii na temat Xindak, CA, NAD, Advance Acoustic. Jeśli ktoś testował lub posiada w/w sprzęt to proszę o opisy bo w sieci ciężko o obiektywne recenzje. Co do odsłuchu, to w moim mieście są ograniczone możliwości. Szczególnie jeśli chodzi o mniej znane marki jak Xindak czy AA. U nas na forum głównie są polecane marki znanych producentów: Denon, HK, Marantz. Na Audiostereo polecają znowu inne marki, i ciężko coś wybrać.

Z góry dziękuję za wszelkie info.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak, a dokładnie pod Łodzią. Ale np. w Digital + nie mają sali odsłuchowej i sprzęt praktycznie na zamówienie, chyba że traf jak w Lotto że akurat coś stoi na sklepie. W RTV MAX z tego co wiem płaci się 50zł za podpięcie jednego klocka, więc żeby przetestować ze 4 to bym musiał 200zł zostawić. Jedynie jeszcze by Pabiani - ce zostały, ale z tego co widzę w ich ofercie to brakuje wzmaków AA i Xindak. A tak jak pisałem, że bez sensu jest mi jechać 200 czy 300km żeby kupić wzmak za 1500zł, bo wiadomo przejazd kosztuje i wolny czas też. Jak bym kupował klocek za 3k to inna sprawa a w przypadku budżetowego wzmaka się nie kalkuluje. Dlatego mile widziana jest każda opinia odnoście w/w sprzętu. Jak wytypuję z 3 konkretne to pewnie będę dążył żeby jakoś odsłuchać. P.s, bez sensu są te ograniczenia w pisaniu miejscowości czy konkurencyjnych salonów ze sprzętem. Jak ktoś ma kupić taniej to i tak kupi gdzie mu będzie pasować i nie rozumiem tych ograniczeń nałożonych przez "kierownictwo" forum.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

T75

New member
Czesc.Jesli chodzi o stereo to sprawa nie jest taka prosta.Z firm ktore podales np.NAD,CA, czy MARANTZ kazdy gra innym dzwiekiem. Sam ostatnio odsluchiwalem kilka najbardziej "popularnych"wzmakow i bylem zszokowany jak bardzo rozni sie realny odsluch od opini na forach.Bardzo polecane nady 356bee i 375bee absolutnie mi nie podeszly.Troche lepiej najnowszy CA AZUR 851 ale jeszcze drozszy i w\g mnie nie warty tych pieniedzy.MARANTZ PEARL LITE fajnie ale dopiero wybitnie dla mnie zagral ROKSAN KANDY K2 i tego raczej kupie.Jak Widzisz sa to wzmaki duzo drozsze od tych ktore podales a sprawa i tak byla beznadziejna.Absolutnie nie twierdze ze nie ma dobrych wzmakow za 2kz ale biorac pod uwage Twoje preferencje dzwiekowe(ktore ujawniaja sie wlasnie podczas bezposrednich porownan sprzetu)kupujac w ciemno moze okazac sie ze nie trafiles i 2kz wyzucone w bloto.Uwierz mi jesli tak bedzie to nawet nie bedziesz chcial go wlaczac a juz w ogole sluchac.Dlatego polecam cierpliwosc i jak najwiecej sluchac.U mnie tez to trwalo bardzo dlugo(brak czasu aby jezdzic po sklepach)i pamietam bylem juz prawie zdecydowany kupic w ciemno przez internet nada 356bee.Pare tygodni pozniej gdy go uslyszalem z bowersami na mojej twarzy pojawil sie wielki banan ale nie dlatego ze gral tak dobrze lecz dlatego ze go wtedy nie kupilem.POZDR. p.s.naprawde za odsluch wolaja 50zl???przeciez to kpina.
 

qqrydza

New member
Tak, a dokładnie pod Łodzią.

Mam AA MAX250 i jak się zgadamy to może uda się ożenić Twoją "Olę" z moim Max'em.

Kupiłem go na tzw."czuja"... wszędzie proponują Nad, Marantz, CA, Yamaha albo HK. Wystarczył mi brak rekomendacji od "specjalistów", szczątkowe, ale obiecujące, opinie na jego temat w necie oraz test w domu by go zakupić.
... nie żałuję.

Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mam AA MAX250 i jak się zgadamy to może uda się ożenić Twoją "Olę" z moim Max'em.

Kupiłem go na tzw."czuja"... wszędzie proponują Nad, Marantz, CA, Yamaha albo HK. Wystarczył mi brak rekomendacji od "specjalistów", szczątkowe, ale obiecujące, opinie na jego temat w necie oraz test w domu by go zakupić.
... nie żałuję.

Pozdrawiam.

Też jesteś z Łodzi? Jak to gra u Ciebie i pod jakie kolumny masz podpięte? Ja bardziej myślałem o MAX 150 bo nie mam tyle kasy żeby kupić 250. No chyba że z czasem się dozbiera, jak by była duża różnica między tymi klockami. Kupowałeś przez neta czy na miejscu?

p.s.naprawde za odsluch wolaja 50zl???przeciez to kpina.

Tak, niby zwracają jak byś u nich sprzęt kupował, ale ja bym wolał kupić gdziś gdzie mają taniej niż w RTV MAX. Jak szukałem głośników to dzwoniłem do nich. No chyba że teraz stoją frontem do klienta i zmienili trochę politykę?, ale wątpię.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie sądzę, 40-50 za elektronike i po 20 za każdą parę kolumn :D tez ich przerabiałem.
Jeszcze na al. Kosciuszki 1 jest prof. salon Benefit (OOps, widzę ze teraz chyba zmienili loklizacje na Tymienieckiego 25), tam kierowniczką jest pewna atrakcyjna brunetka nawet znająca sie na rzeczy. Byłem zaskoczony, bo pierwszy raz w tej branzy rozmawiałem z kobietą i to sensownie. Tam słuchałem zestawu za 130 000 na lampach i od tej pory juz nic nie brzmi jak powinno, wiec moze lepiej tam nie idź.. :) Ale maja tam też niewielką salke w cegle do nieco tanszych odsluchów. Odsluchy i kawa za free, lecz ceny jak zwykle. Na kosciuszki byly dwa salony, ale jeden na kosciuszki 101 bardziej od projektow multimedialnych.

Jest jeszcze salon TOP HiFI & Video Deign, czyli Yamaha, ale tam raczej cienko z odsluchem, achoć moze spróbuj.
 
Ostatnia edycja:

qqrydza

New member
Też jesteś z Łodzi? Jak to gra u Ciebie i pod jakie kolumny masz podpięte? Ja bardziej myślałem o MAX 150 bo nie mam tyle kasy żeby kupić 250. No chyba że z czasem się dozbiera, jak by była duża różnica między tymi klockami. Kupowałeś przez neta czy na miejscu?

Wybrałem 250-tkę ze względu na możliwość regulacji tonów oraz większą moc niż 150. Max gra wraz z KEF C7 i sub'em Magnat'a.
Jak to brzmi?
Hmmm... udało mi się złożyć "niedrogi" sprzęt, który pozwala na trójwymiarowe odtworzenie sceny a dobre realizacje powodują, że kolumny po prostu "znikają". Używam kabli wireworld luna 6 a na dniach sprowadzę do kompletu głosnikowe wireworld luna lub orbit bi-wire.

Pozdrawiam.

P.S. Ranny ptaszek z Ciebie.
;-)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzięki Krzychu i qqrydza. Nawet nie wiedziałem że w Łodzi jeszcze można gdzieś odsłuchać sprzęt, poza tymi co wymieniłem. Pewnie przejadę się na Tymienieckiego, chociażby dla teg brunetki:hihi:

P.S. Ranny ptaszek z Ciebie.

Organizm wcześne zareagował na brak piwa:) A jak z basem na tym sprzęcie? Myślałem że wszystkie modele AA Max nie mają regulacji tonów?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pisałeś wczesniej, ze jetes swiadomy, iz porownywanie sprzetu za 1500 zł moze nie przyniesc oczekiwanych rezultatow. Moze tak, pewnie tak, byc moze w tej klasie roznice nie beda zauwazalne, ale moze byc odwrotnie, w wyzszych seriach producenci bardziej sę przykladają do wykonania, komponentow, a wiec i brzmienia. Jednak jesli w danej klasie rozlozysz sprzety roznych marek to roznice są znaczne. Pisalem kiedys o odsluchu wielu zestawow, stereo rowniez i sam wcale nie celowalem we wzmaki duzo drozsze, bo ok. 2000-2500.zl. Wygral Marantz, ze wzgledu na resztę komponentow systemu. Gdyby nie estetyczne wymagania to calkiem prowdopodobne, ze Marantz nie byłby faworytem, a wlasnie marki, ktore wyzej wymieniles. BYlem tego swiadomy. Ale odsluch wykonaj, bo szkoda nawet tych 1500 wydac niewlasciwie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie się wybiorę pod te adresy co podałeś, a jak nie to do Q.. się przejadę bo też daleko nie ma. Właśnie jak bym brał model jednego producenta np. Marantz 6003 vs 6004 to myślę że nie musiałbym odsłuchiwać obu wzmaków, bo brzmienie by było podobne. Ale ja właśnie chciałbym przesłuchać sprzęty różnych producentów, więc sama charakterystyka brzmienia może być inna. Co do estetyki to jedynie chcę żeby był srebrny, bo i Onkyo mam w tym kolorze, jak i trochę wykończenia w pokoju. Najgorsze jest to że im więcej czytam i przeglądam to wpadają w oko coraz to nowe sprzęty, a przecież 10 wzmaków nie odsłucham:) Teraz tak czytam o Rotel RA-05SE/ 06SE. Dlatego nie mam jak wytypować 2-3, żeby się skupić tylko na nich. Praktycznie każdy to dobra propozycja. Dlatego by mi zależało żeby ktoś wymienił cechy charakterystyczne tych sprzętów, wady, zalety.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

qqrydza

New member
W dobrym salonie można wypożyczyć sprzęt do domowego testu wpłacając kaucję w wysokości ceny. Ja wcześniej nigdy nie zostałem poinformowany o opłacie za odsłuchy w salonie (zaliczyłem z 4) i jeśli tylko sala była wolna to z chęcią prezentowano mi sprzęt. Oczywiście nie przesadzałem i kończyło się na odsłuchu jednego, dwu, maksymalnie trzech modeli kolumn. Zawsze miałem zupełnie przypadkowo swoje płyty.
;)

Pozdrawiam.
 

T75

New member
Pisałeś wczesniej, ze jetes swiadomy, iz porownywanie sprzetu za 1500 zł moze nie przyniesc oczekiwanych rezultatow. Moze tak, pewnie tak, byc moze w tej klasie roznice nie beda zauwazalne, ale moze byc odwrotnie, w wyzszych seriach producenci bardziej sę przykladają do wykonania, komponentow, a wiec i brzmienia. Jednak jesli w danej klasie rozlozysz sprzety roznych marek to roznice są znaczne. Pisalem kiedys o odsluchu wielu zestawow, stereo rowniez i sam wcale nie celowalem we wzmaki duzo drozsze, bo ok. 2000-2500.zl. Wygral Marantz, ze wzgledu na resztę komponentow systemu. Gdyby nie estetyczne wymagania to calkiem prowdopodobne, ze Marantz nie byłby faworytem, a wlasnie marki, ktore wyzej wymieniles. BYlem tego swiadomy. Ale odsluch wykonaj, bo szkoda nawet tych 1500 wydac niewlasciwie.

Popieram w 100 %.Zobeczysz ze na 5 odsluchanych wzmacniaczy z 3 Ci nie podejda.Pozdr.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zdarzyło mi się słyszeć zestaw Cambridge Audio 350 A + odtwarzacz 350 C - fajny nasycony dźwięk o dużym potencjale i wysokiej kulturze przekazu ,klocki tej firmy mają jedną zaletę - ich dźwięk nigdy nie między można słuchać całymi godzinami .W przypadku Nad-a sytuacja jest o tyle ciekawa że producent ten był wierny swojej szkole brzmienia - opartej na dźwięku otwartym bezpośrednim i "subiektywnym " co akurat nie wszyscy doceniali ,przełom stał się kilka lat temu w chwili wprowadzenia nowej serii C brzmienie było rewelacyjne w tej klasie cenowej ,oprócz tego Nad popracował nad wyglądem i wyposażeniem swoich klocków .W dobrze dobranym towarzystwie Nad potrafi super zagrać .Osobiście gdybym miał wybierać z Twojej listy wybierałbym pomiędzy Nad-em i Cambridge Audio (ze wskazaniem na tą drugą firmę ) może ze względu na eteryczny dźwięk ,który cenię

...Ale ,jest jeszcze jedna opcja - Music Hall A 15.2 (ok.1800zł ) to pierwszorzędny klocek ,takiej przejrzystości dźwięku (szczególnie w wysokich tonach ) nie zapewni ani Nad ,ani Marantz ,ani CA - to już inna klasa brzmienia .Wybiegając trochę w przyszłość - uzupełniasz to odtwarzaczem CD Music Hall 15.2 (ok .1800zł ) i masz naprawdę super zestaw, któremu w tej klasie cenowej bardzo trudno coś zarzucić .Jeżeli masz w domu jakiś napęd (np.odtwarzacz DVD) to warto dokupić przetwornik cyfrowo-analogowy Music Hall dac 15.2 (ok.1500zł ) i masz prawie audiofilski odtwarzacz CD
 
Ostatnia edycja:
Do góry