Kef iQ9 vs iQ9 SE vs iQ90

dent007

New member
blackninja napisał:
Nie ma kogoś takiego. Może być przedstawiciel handlowy z Horna.
Ok. taki skrót myślowy...

A może tak zamiast 1909 (skoro taki słaby, a wygrał test porównawczy w "WHAT HI-FI?) do zestawu Kefów nada się bardziej 2809?
 

paproch

New member
nie róbcie tego kefom i nie grajcie nimi na amplitunerze, znowu się odezwa glosy ze kefy nie maja basu

weźcie pod uwagę sugestie don111 odnośnie preout :eek:k:
 

dent007

New member
Nikt nie wątpi w to co sugeruje don111. Ale słuchałem Kefów na 2809 i nie piszcie że to tragedia... (zresztą to bardzo subiektywna ocena). Poza tym czytając forum mam wrażenie, że za chwilę sklasyfikujem denona na poziomie Pioneera czy Yamahy.
A co w takim razie do seri XQ, Reference czy Moun produkowanych przez Kef?. Zabraknie nam panowie sprzętu dla flagowych modeli...
Uważam że IQ90 to głośniki warte inwestycji i to nie takiej jak czyta się na forach:"głośniki za tyle kasy za ile sprzęt". Sprzęt wymienia się szybciej a wrazie gdyby sam amplituner nie spełniał oczekiwań danego słuchacza (faktycznie lepiej zaopatrzyć się w AV z pre-out) można podłączyć wzmacniacz stereo.
 

p0is0n

New member
A to niby Pioneer/ Yamaha gorsza? ;-) Generalnie niestety amplitunery szalu w muzyce nie robia, czy to bedzie jedna czy druga firma.Zwlaszcza amplitunery niskiej polki.
Kefy slyszalem z Cambridge 504R i onkyo 875/905 i sa ok - w pierwszym przypadku graly muzykalnie i perliscie, a z onkyo lekko, dzwiek jakby unosil sie w powietrzu, doskonala scena stereo.
Potestuj sobie z innymi klockami, nie warto trzymac sie kurczowo jednej firmy - Denona - ktory jest w dodatku chyba najmniej intuicyjny w obsludze :/
 

Zgrabny

New member
Witam!

Ja posiadam Kef-y IQ9 od 2 miesięcy i jestem z nich naprawdę zadowolony!
To są szczere moje pierwsze kolumny. Z dnia na dzień wydaje mi się jak by grały lepiej.
Mój zestaw to:
- amp Sony STR-DA3200ES
- PS3
- Kef IQ9
- Sony SA-VE835ED

Ten kto pisze, że Kef-y nie mają dużo basu chyba nigdy ich dobrze nie słuchał.
Nie można ich porównywać IQ7 "o IQ5 już nie wspominając" ponieważ IQ9 mają dwa przetworniki od niskich częstotliwości.
W stereo może i grają trochę słabiej basem no ale zawsze jest korektor graficzny i jak komuś za mało basu to może go sobie podkręcić.
Ja słucham muzyki cały czas na "multistereo" i basu naprawdę mam pod dostatkiem, a subwoofer jest wyłączony:)

Pozdrawiam!
 

p0is0n

New member
Zgrabny, dobrze mowisz.
IQ9 maja duzo wiecej i to lepszego basu od reszty IQ. Zreszta, nie tylko basu, graja subtelniej caloscia pasma, jest to tak bolesnie slyszalne, ze po odsluchu 9, nie chce sie wracac do mniejszych:)
 

don111

Banned
Kefy grają subtelnie ale potrafią też pokazać nieco mocy na dole - tylko warunkiem jest solidny wzmacniacz (nie żadne "puste" 100W z amplitunera Yamahy czy Denona) bo one mają ciężki przebieg impedancji (spada poniżej 4 ohm)
 

gacek78

New member
Właśnie chciałbym zakupić KEFy IQ90 x 2 + IQ30 x 2 + IQ60c + PSW2500 jako zestaw do kina domowego ale też jako stereo. Ampli do tego wybrałemOnkyo 875.

Jak myślicie to dobry wybór, taki zestaw?

Warunki:
Pokój to idealny kawdrat 5m2 X 5m2 = 25m2. Jeśli chodzi o muzę to słucham głównie smooth jazzu i trochę polskiego rocka (b)lady pank, perfect, od czasu do czasu Metallica, ale to sporadycznie. Głównie lubie, żeby sobie muzyczka plumkała w tle - spokojnie i nastrojowo, ale tak żeby dało się rozpoznać szczegóły.

Dzięki za ewentualne odpowiedzi :)
 

p0is0n

New member
zestaw jest az za dobry, tzn rozwazylbym brak subwoofera, no chyba ze lubisz naprawde duzo basu.
Znam IQ9 z onkyo 905/906 i graja ok, wiec z 875 tez beda.
Do plumkania, jazzu, lekkiego rocka sa idealne, natomiast przy muzie typu Rage Against The Machine itp ostrzejszych, powoduja jej lekkie ugrzecznianie, co moze niekiedy draznic.
 

goti33

New member
Witam wszystkich ,
Kupiłem właśnie Onkyo 905 i też zastanawiam się nad zakupem KEF IQ9 lub IQ90 może ktoś wie czy warto zapłacić więcej za IQ90 .
W większości będą wykorzystywane do oglądania filmów w 30% do muzyki ,pomieszczenie 20 m2.
Obecnie mam cały zestaw 5,1 JAMO z 2001 roku seria E850 no i pytanie nr2 co sądzicie o połączeniu tych JAMO(frontE850,sub.E8SUB,E8SUR) i ONKYO 905

pozdrawiam
 

p0is0n

New member
Rozwazylbym tez Whardefale Evo2-30 (niezly bas)
oraz Focale 716V (super dynamika i ostra gora (jesli lubisz))
a takze Focale 807V (super dynamika i duzo lagodniejsza gora)
Dlaczego akurat te? Bo to sa glosniki znacznie uniwersalniejsze od KeF.

Obecnie 807 sa moimi faworytami do tego amplitunera, a pomieszczenie mam podobnych rozmiarow.
 

goti33

New member
dzięki za podpowiedzi .
obecnie mam te jamo seria E 850 i powiem szczerze że jest jako tako, nie słuchałem jeszcze KEF-a. A wymyśliłem sobie że wymienię fronty Jamo na coś innego tak do 4000-4500 tyś .Wybór padł na KEF-y, ponieważ są ładne .Czytałem też że to Onkyo905 będzie z nimi bardzo dobrze grało .No i szukam potwierdzenia w trafności mojego pomysłu. No nic posłucham też tych Focali 807V bo właśnie interesuje mnie góra i dynamika na basie najmniej mi zależy, od tego mam sub.(muszę uzyskać dźwięk lepszy niż w moich Sennheiserach HD600:))

pozdr.
 

jaroslawkonopka

New member
hej

musze sie wtracic do tematu KEF IQ90 i malo basu.

w przypadku tych kolumn wiele zalezy czym je napedzacie.
Ja testowalem z NAD C375 i bylo faktycznie malo bassu i taki delikatny
Troche lepiej z Yamaha AS1000
Ale za to jak podlaczylem lampowego Cayin Lyric Ti60 to szczerze mowiac chwilami mam wrazenie ze bass jest za intensywny i chwilami za mocna.

Kefy potrafia dwalic basem wierzcie mi.

pozd

jasiek
 
Do góry