KDL-50W815b

buldoggg

Member
Bez reklam
Pilot działa mi z 4 metrów idealnie,bez żadnych problemów,ale wiem że te piloty wysyłają o wiele słabszy sygnał niż inne pilot ponieważ przy konfigurowaniu harmony one plus(piszę mi że pilot wysyła słaby sygnał)
 

nestorek

New member
bede zmienial dekoder bezposrednio na Moduł CAM CI+ cyfrowego polsatu, wbudowany dekoder powinien wycisnac cos z tego obrazu
 

nestorek

New member
po zainstalowanym module CAM nie dziala to rewelacyjnie, ale jest poprawa, bardziej zywy obraz niz ostantnio, dlugo trwala aktywacja, oczywiscie 3 telefony do biura obslugi ale udalo sie, programy HD przyzwoicie odbieraja, zmieniecie w ustawniach cyfrowych w module CA kontrole rodzicielska na ,,niekatywne,, zmieni to wam zmienianie kanałow z 6-7 sekund na 3. Z kim bym nie gadal jesli chodzi o takie telewizory wszyscy polecaja jednak NC+ jesli chodzi o jakosc i odbior kanalow
 

prezy

New member
Bez reklam
NC+ jeszcze daleko do DOBREGO obrazu.
Jednak jest to chyba obecnie najlepsza oferta na rynku pod względem jakości.
Oczywiście pomijam sieci kablowe o dobrej infrastrukturze, gdyz taka oferta jest tylko dostępna zazwyczaj lokalnie w obszarze nawet nie miasta tylko osiedla.
 

szmydu

New member
Witam, jakkupiłem 50w815B w media na promocji 3699 + bony na orlen. Zauważyłem, że obraz przy lewej i prawej krawędzi jest trochę ciemniejszy. Najbardziej widoczne to jest przy wyświetlaniu jednolitego koloru na całym ekranie. Byłem w sklepie oglądnąć inny egzemplarz i też tak ma. Jak jest u was ?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam, jakkupiłem 50w815B w media na promocji 3699 + bony na orlen. Zauważyłem, że obraz przy lewej i prawej krawędzi jest trochę ciemniejszy. Najbardziej widoczne to jest przy wyświetlaniu jednolitego koloru na całym ekranie. Byłem w sklepie oglądnąć inny egzemplarz i też tak ma. Jak jest u was ?

Witam uprzejmie,

Jest to całkowicie normalne w telewizorach podświetlanych tzw. "krawędziowo-edge". Diody podświetlające
matrycę usytuowane są pionowo po lewej i prawej krawędzi ramki telewizora . Proszę się tym nie martwić.
Też tak mam w swoim W905A.:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

xose

New member
Kupiłem w piątek, od 7 lat oglądałem na Sharp 37'' HDready, więc po włączeniu Sony szczęka mi opadła... :) mam pytanie, czy da się jakoś zmienić nazwę dla poszczególnych wejść sygnałowych na własną ??
 

kotletti

New member
Witam wszystkich,
mam takie pytanie dotyczace 50W815b czy sprawdzal ktos podlaczenie Serwera Multimediow i ogladania filmow z polskimi napisami. Z USB wszystkie filmy chodza bez problemow i jest opcja Napisy ale jak mam podlaczony server multimediow to takiej funkcji brak. Bodam tylko ze televizor nie byl jeszcze podlaczony do internetu i nie byl aktualizowany wiec moze wtedy taka opcja bedzie.

Prosze o podpowiedz.
 

Sebek74

New member
Witam wszystkich,
mam takie pytanie dotyczace 50W815b czy sprawdzal ktos podlaczenie Serwera Multimediow i ogladania filmow z polskimi napisami. Z USB wszystkie filmy chodza bez problemow i jest opcja Napisy ale jak mam podlaczony server multimediow to takiej funkcji brak. Bodam tylko ze televizor nie byl jeszcze podlaczony do internetu i nie byl aktualizowany wiec moze wtedy taka opcja bedzie.

Prosze o podpowiedz.

Jak chcesz mieć napisy przez DLNA to tylko w plikach MKV z wmuxowanymi plikami SRT (są zakodowane w UTF-8 i nie można przełączać kodowania tak jak po USB). Ja tak robię preparując każdy film przy użyciu mkvmerge. Można przełączać ścieżki napisów a także ścieżki audio. Wszystkie działają poza Dolby True HD i FLAC. Z DTS HD MA korzysta tylko z jądra DTS (5.1)
 

Sebek74

New member
Odnośnie dźwięku DD itp. Czy ma ktoś podłączony TV z ampli po optyku , bo z instrukcji wynika ze będzie dźwiek bogatszy niż stereo 2.0.

Nie sprawdzałem bo nie mam jak ale w modelach '13 i '14 podobno tak to właśnie działa z DD. Za to z DTS zawsze jest PCM 2.0 po optyku i HDMI na co ludzie klną na wszystkich forach. Poczytaj na forum angielskim różne wątki, sporo się można dowiedzieć.
 

leotdi

New member
tomato10 napisał:
Odnośnie dźwięku DD itp. Czy ma ktoś podłączony TV z ampli po optyku , bo z instrukcji wynika ze będzie dźwiek bogatszy niż stereo 2.0.

nie da się. Próbowałem na swoim Kuro 60" = nie ma takiej możliwości.
 

michal.p1

New member
Czy ktos dzielil ekran samsunga note3 na tym tv
Sprawdzalem w 2 media marktach i nie dzialalo to.
Po wlaczeniu screen mirroringu telewizor mielil i mielil ale nie wyswietlal zawartosci.
Moze na 10 prob sie udawalo i to na chwile
Z tv samsunga smiga jak trzeba
 

tomato10

New member
Galaxy S3 screen mirror nie działa z tym tv.
Jesli chodzi o dźwięk po optyku z tv do ampli działa bez problemu . Sprawdze ścieżkę co było nagrane a co odtworzyło. Wiem ze ostatnio ogladałem Niepamięć i scena super hula.
Wiec audio 1 na tv i było dolby digital . Pokazywało na tv i ampli. Potem audio 2 na pilocie i na tv wyswietla dts a ampli Pcm. Film bd rip mkv.
 
Ostatnia edycja:

przygi

New member
Może komuś przyda się ta informacja. Próbowałem kupić ten tv w MM w okolicach Krakowa. Niestety każdy egzemplarz (a było ich 5), który trafiał mi w ręce miał martwe piksele. Nie wiem czy ma tak tylko seria, która trafiła do MM w Krakowie, ale już chyba nie zamierzam się przekonywać.
 

Vampiszon

New member
Witam,
Od 3 dni jestem szczęścliwym posiadaczem tego cudeńka.
Po przesiadce z kilkuletniego Samsunga LCD 32" aż mnie wbiło w fotel jak puściłem Avatara i MGSV :D na ustawieniach "standard". Kolory super, ostrość miażdży suty, a płynność obrazu ryje beret:D Przebarwień i cloudingu nie zauwazyłem póki co, ale też się bardzo nie przyglądałem jeszcze:) 3D nie wiem, bo nie widze w 3D więc nie przetestuje:p Jedyne co mnie troche wkurza to komunikat o błędzie "nieobsługiwana zawartość" przy puszczaniu z HDD filmów mkv o profilu 5.1 (choć film i dźwięk gra normalnie, tylko ten napis w prawym dolnym rogu, którego nie da się zlikwidować). Jednak za bardzo się nie przejmuje bo albo można załatwić sobie wersję filmu o profilu 4.1 albo jakoś przekonwertować, albo Sony wyda w przyszłości jakąs poprawkę :p
Reasumując - po przeczytaniu testów i sugestii, jestem bardzo zadowolony i moge ten TV z czystym sumieniem polecić:)
Pozdrawiam
V.
 
Do góry