KD-65XH9096 czy KD-65XH950

Junior_wawa

New member
Taki zamsył jest, ale czy różnica w grach będzie aż tak porażająca?

To zależy od producentów gier.

Ps4 Pro miało dla przykładu dać nam pełne 4k przy 60FPS. Okazało się to nierealne i producenci gier AAA kazali nam wybierać pomiędzy lepszą grafiką i 30 FPS w 4K, a gorszą grafiką i 60 FPS w 4K. Większość graczy (poza strzelankami online) wybiera opcję ładniejszej grafiki.

Aktualnie lista gier wspierających 120FPS zapowiedziana na PS5 to chyba 4-5 tytułów. Mogę się założyć, że przynajmniej na początku generacji będzie to kosztem grafiki i znów będziemy wybierać pomiędzy 60 FPS a 120 FPS przy założeniu lepsza/gorsza grafika w 4k.

Dlatego nie zgadzam się, że różnica będzie znacząca przynajmniej przez 2-3 lata. Zaryzykuję nawet twierdzenie, że żadna. Tym bardziej, że przeciętny konsument grający w 60FPS w 4K będzie zachwycony, gdyż jest to aktualnie (10.2020) szczyt marzeń nieosiągalny na konsolach.

Szkoda, że HX9505 nie wspiera HDMI 2.1, bez dwóch zdań. Tak czy inaczej na pewno jest lepszym telewizorem niż 9005, chyba, że ktoś zamierza korzystać z TV wyłącznie pod gry na konsolach nowej generacji, wtedy może się zastanowić nad 9005 pomimo gorszego kontrastu i gorszego HDR, które w grach są równie ważne.

Jeżeli jednak TV ma być wykorzystywany tylko pod gry, to zdaniem większości recenzentów, w tym roku wygrywa Samsung Q80 w tej półce cenowej.
 
Ostatnia edycja:

Junior_wawa

New member
a ja pozwolę sobie zapytać czy miał ktoś możliwość bezpośredniego porównania kątów widzenia między HX9096, a HX9505 i mógłby powiedzieć jak to wygląda?


Kolejna sprawa to czy HDMI 2.1 na chwilę obecną to rzeczywiście "must have"?

Ja miałem okazję, stoją koło siebie dwa w 65" w Warszawie w Arkadii.

HDMI 2.1. to nie "must have" na dzień dzisiejszy.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Ja kupiłem xh9505 do ps5 i netflix obraz magia hdr zabija. Polecam super tv
 

Attachments

  • 16016301071486356012656130152592.jpg
    16016301071486356012656130152592.jpg
    13,8 KB · Wyś: 69

Junior_wawa

New member
No to już wszystko jasne w kwestii kątów. 8)

Kąty widzenia w HX9505 są niemal tak dobre jak przy matrycy IPS. U mnie w domu oglądamy pod kątem 0-45 stopni i nie widać żadnej różnicy w odbiorze przy takim ustawieniu. Przy HX9005 wyglądają jak przy klasycznej matrycy VA. Kolor "blednie" pod kątem. Mi osobiście to jakoś bardzo nie przeszkadza ponieważ większość czasu oglądam TV na wprost, więc nie dlatego zdecydowałem się na 9505.

W trakcie porównania XH9505 do XH9005 na żywo - to bowiem nie kąty zrobiły różnicę. HX 9505 daje fenomenalną jakość obrazu i pełnię kolorów (top 3 telewizorów LCD na 2020 rok niemal w każdej recenzji). Dla laika, porównanie obrazu na HX9505 do Xh9005 najłatwiej przedstawić w ten sposób: Oba telewizory były ustawione na ustawienia "własne" - czyli obiektywnie najwłaściwsze z punktu widzenia fabrycznych "kalibracji". Kiedy oba stały koło siebie na tych samych ustawieniach, obraz z HX9005 był tak "blady", że wydawało się, że XH9505 był ustawiony na "jaskrawy". Różnica była naprawdę ogromna. Na tyle, że pomimo iż jestem graczem i na pewno będę korzystał z PS5 - to postanowiłem dopłacić niemal 4k (sick!) do wersji KD75HX9505 pomimo braku HDMI 2.1. Moje zdanie na temat tego formatu na dzień dzisiejszy znacie, więc był to w miarę świadomy wybór. Zastanawiałem się jeszcze nad Samsungiem QE75Q90TA, który do gier byłby pewnie i lepszy, ale brak DV przeważył, ponieważ 75 % czasu korzystam z TV na oglądaniu filmów i seriali w HDR.

O HX9505 póki co mam bardzo wysokie zdanie, testuję różne warianty każdego dnia. Jedyny mankament jaki zauważyłem do tej pory, wiąże się z tym, że tv "gryzie się" nieco z Soundbarem JBL 5.1. (wybudza go, przez co nie ładują sie satelitki).

PS: HX9005 to dalej bardzo dobry telewizor w swojej klasie, na pewno znacznie lepszy niż Panasonic TX-58EX703E, który miałem do tej pory.

Jakby co to pytajcie.
 
Ostatnia edycja:

Sierak2012

New member
Dzięki za tak obszerną recenzje. Sam mam teraz w planach xh9005 i raczej się zdecyduje na ten model bo xh9505 znacznie przekracza mój budżet. Liczę, że przesiadając się na xh90 będę czuł znaczną różnicę w stosunku do LG lk450
 

sKUBAniec

New member
Fajnie, ale co z tego że XH95 ma lepsze kolory jak przy 4k/60fps włączy się tryb kolorów YUV422 i pewnie gorzej to wypadnie niż RGB w XH90. Jeśli chodzi o filmy to ok, XH95 to świetny wybór. Ja do filmów mam w sypialni 65XG9505, do gier biorę 85XH9096, który wieszam w salonie. Poza tym ja lubię stonowane barwy. Zawsze wybieram tryb kino.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej mieć telewizor skalibrowany.
Ten 85" do salony - super sprawa.
Masz go z pełnym pakietem , ale musisz być niebieski.
 

k4milo

New member
Dzień dobry,
potrzebuje porady, jeśli to możliwe - poszukuje TV 55" do salonu, czytają Wasze opinie i recenzje coraz bardziej jestem przekonany do Sony 55XH9096, który mogę kupić za 3800 zł, czy w tej kwocie znajdę może jakiś inny lepszy tv?
Zależy mi na w miarę dobrej czerni, "ostrym" obrazie i płynnym działaniu systemu, dźwięk jest mniej istotny.

PS. Jest to mój debiut na tym forum więc jeśli źle podpiąłem się do tematu to bardzo przepraszam.
 
Do góry