KD-65XH9096 czy KD-65XH950

Gpear

New member
Cześć
Planuję kupić KD-65XH9096 lub KD-65XH950.

Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem - może mi powiecie dlaczego warto dopłacić do "95" ?
A może jeszcze inny model polecacie?

U mnie TV będzie służyło tylko i wyłącznie oglądaniu TV w postaci programów, filmów i dokumentów oraz dużo Netflix i czasami YT.
Żadnych gier, konsoli, itp.

Czy w tych modelach występuje clouding?

No i jeszcze pytanie, czy ktoś miał jakiś problem na łączu Sony - Dekoder Ultrabox 4K (ADB)?
Pytam bo aktualny mój TV TCL 65C815 tego połączenia nie trawi i pokazuje totalnie rozjechany kolorystycznie obraz.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Cześć
Planuję kupić KD-65XH9096 lub KD-65XH950.

Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem - może mi powiecie dlaczego warto dopłacić do "95" ?
A może jeszcze inny model polecacie?

U mnie TV będzie służyło tylko i wyłącznie oglądaniu TV w postaci programów, filmów i dokumentów oraz dużo Netflix i czasami YT.
Żadnych gier, konsoli, itp.

Czy w tych modelach występuje clouding?

No i jeszcze pytanie, czy ktoś miał jakiś problem na łączu Sony - Dekoder Ultrabox 4K (ADB)?
Pytam bo aktualny mój TV TCL 65C815 tego połączenia nie trawi i pokazuje totalnie rozjechany kolorystycznie obraz.



W TV XH95 będziesz miał lepszy kontrast, lepszą czerń , lepsze wygaszanie strefowe ,natomiast brak jest HDMI 2.1. , więc jeśli nie planujesz kupować konsoli to bym kupił XG95 lub XH95
 

feromann

Member
XG95 z datą produkcji od 05,2020 w góre to w środku dokładnie ten sam tv co XH95.Oczywiście trzeba wgrać soft do XG od XH.
Temat wielokrotnie omawiany na konkurencyjnych forach.
 

SDman

Banned
XG95 z datą produkcji od 05,2020 w góre to w środku dokładnie ten sam tv co XH95.Oczywiście trzeba wgrać soft do XG od XH.
Temat wielokrotnie omawiany na konkurencyjnych forach.
Oprócz matrycy, a dokładniej powłoki antyrefleksyjnej i gorszych kątach widzenia.
Oczywiście lepszy komfort oglądania w dzień:eek:k:.
Osobiście zrezygnowałem z XG, XH wezmę pod rozwagę jak spadnie poniżej 5tys za 55".
 
Ostatnia edycja:

feromann

Member
Oprócz matrycy, a dokładniej powłoki antyrefleksyjnej i gorszych kątach widzenia :eek:k:
Zgadza się powłoka antyrefleksyjna poprawia ciut kąty widzenia kosztem kontrastu.:D
XH-lepsze kąty widzenia,lepsze głośniki,podświetlany pilot.
XG-lepszy kontrast.
Czy opłaca się dopłacać tyle hajsu?
 

Mariobull23

New member
Jako użytkownik plazmy mogę napisać że degradacja obrazu pod kątem w xg jest dla mnie nie do zaakceptowania.
Xh jest za drogi ale cena spadnie i na pewno jest bardziej kompletnym telewizorem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też brałbym 65XH - do Twoich potrzeb.
Masz go w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum.
 

yavol

New member
a ja pozwolę sobie zapytać czy miał ktoś możliwość bezpośredniego porównania kątów widzenia między HX9096, a HX9505 i mógłby powiedzieć jak to wygląda?


Kolejna sprawa to czy HDMI 2.1 na chwilę obecną to rzeczywiście "must have"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinieneś mieć HDMI 2,1 tylko w warunku grania w gry i to jak masz nowe konsole które dopiero wejdą.
 

SDman

Banned
a ja pozwolę sobie zapytać czy miał ktoś możliwość bezpośredniego porównania kątów widzenia między HX9096, a HX9505 i mógłby powiedzieć jak to wygląda?

Kolejna sprawa to czy HDMI 2.1 na chwilę obecną to rzeczywiście "must have"?
Biorąc pod uwagę obraz widać, że XH95 jest lepszy, kąty również lepsze, najlepiej samemu poszukać obu w sklepach obok siebie.
https://www.youtube.com/watch?v=q-XzAVJvQnQ
 
Do góry