kasienka a plazma

jacky-x

New member
Masta_J napisał:
Co ma być dla mnie rzeczowym argumentem?
Niby to, że rok temu jakaś malutka europejska organizacja wymyśliła sobie nowe oznaczenia obowiązujące na jej terenie?
Przecież to śmieszne jest.

@Masta_J
Miałem juz nie pisać no, ale jak chociaż raz jeszcze nie spróbować, Jesli dla ciebie EICTA ( Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Informatycznego, Telekomunikacyjnego i Elektroniki Użytkowej - European Information, Communications and Consumer Electronics Technology Industry Associations) jest malutką nic nie znaczacą organizacją a wyrocznia forumowy slogan, to gratuluje. Jeszcze dla uzupełnienia, wcześniej dla rozróżnienia odbiorników Full HD (1920x1080), które akceptują 1080p od tych, które akceptują formaty do 1080i(bo oba okreslano full HD), umieszczano znaczek True HD (nazwy nieoficjalne), ale to przecież tez nie ważne :( . Dziwię się jak łatwo przychodzi ci ponizenie i jednoznaczna krytyka i bagatelizowanie, czegoś, czego do końca sam nie sprawdziłeś, albo nie miałes jeszcze okazji sie spotkac, przeciez tyle się ciągle dzieje w tym temacie, ze nie jesteśmy w stanie tego ogarnąć, więc może warto czasem troszkę dokładniej się przyjżeć chociaz temu co ktoś pisze, bo moze ma rację a nie od razu stawiac siebie czy przychylnych twojej opini kolegów za wyrocznię. Możemy miec swoje zdanie, ale szanujmy tez innych. Podaj dla nas (Europy) ważniejsze źródło jak wspomniana EICTA( HD redy które ci jak najbardziej pasuje tez oni wprowadzili w 2005r) a podziękuję, że naprowadziłeś mnie na właściwe źródło, bądz tez bardziej otwarty na innych, bo świat idzie do przodu, a jesli się nie rozwijamy, to sie cofamy. Pozdr

PS
Umieszczenie loga na urządzeniu jest dobrowolne, wymaga zawarcia odpowiedniej umowy pomiędzy producentem, a organizacją EICTA. Brak takiego logo nie musi oznaczać, że nie obsługuje ono sygnału wysokiej, rozdzielczości, więc jednak cos znaczą. Pozdr

EDIT;
Nie obawiaj sie juz, więcej się tu nie wypowiem,nawet nie musisz sprawdzać (raz można spróbować, więcej nie bo to i tak bez sensu, o czym będziesz sie miał okazję przekonać) zostań przy swoich jedynie slusznych racjach z ogólnikami, bez źródeł o które prosiłem, ale mimo wszystko życze ci wszystkiego dobrego. Pozdr
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Moim zdaniem dobrze byłoby, gdyby panował jakiś porządek w terminologii. Wiele już razy podkreślałem, że logiczne wydaje się używanie określenia HD REady jako 720 i Full HD, jako 1080 linii. Wtedy mamy jasność. Jak bowiem nazwać telewizor mający matrycę 1080, ale przyjmujący jedynie 1080i?

Niestety spór o to, czy Full HD to także 1080i jest moim zdaniem nie do rozstrzygnięcia, gdyż wiele źródeł podaje jednak definicję wskazującą na 1080p. Sam się swego czasu spierałem, więc sprawdziłem. Jednak nie ma co do tego jednoznaczności.

A tak przy okazji, autorka wątku była tu ostatnio 16 września. Dlatego nie zbaczajmy z tematu i nie zniechęcajmy dziewczyny.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
jacky-x napisał:
@Masta_J
Miałem juz nie pisać no, ale jak chociaż raz jeszcze nie spróbować, Jesli dla ciebie EICTA ( Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Informatycznego, Telekomunikacyjnego i Elektroniki Użytkowej - European Information, Communications and Consumer Electronics Technology Industry Associations) jest malutką nic nie znaczacą organizacją
Dziękuję za wyjaśnienie tego jakże tajemniczego skrótu, w końcu wiem co to jest ta EICTA.
Europa NIE JEST pępkiem świata - jak już to pojmiesz będzie Ci łatwiej.
W skali świata jest to właśnie malutka organizacja.
I znowu nie przypominam sobie bym pisał, że jest nic nie znacząca ale widać wkładać obce słowa w czyjeś usta to jest domena takich gości jak Ty, którzy to mieli się już nie odzywać ale i jeszcze jeden i jeszcze raz - nie przejmuj się to mój ulubiony typ.

a wyrocznia forumowy slogan, to gratuluje.
Tutaj nie forumowy slogan jest wyrocznią ale informacje jakie można zebrać i to nie ograniczając się do małej Europy.

Jeszcze dla uzupełnienia, wcześniej dla rozróżnienia odbiorników Full HD (1920x1080), które akceptują 1080p od tych, które akceptują formaty do 1080i(bo oba okreslano full HD),
Pytanie gdzie określano, bo FULL HD to tylko i wyłącznie 1080p.

umieszczano znaczek True HD (nazwy nieoficjalne), ale to przecież tez nie ważne :( . Dziwię się jak łatwo przychodzi ci ponizenie i jednoznaczna krytyka i bagatelizowanie, czegoś, czego do końca sam nie sprawdziłeś, albo nie miałes jeszcze okazji sie spotkac, przeciez tyle się ciągle dzieje w tym temacie, ze nie jesteśmy w stanie tego ogarnąć, więc może warto czasem troszkę dokładniej się przyjżeć chociaz temu co ktoś pisze, bo moze ma rację a nie od razu stawiac siebie czy przychylnych twojej opini kolegów za wyrocznię. Możemy miec swoje zdanie, ale szanujmy tez innych. Podaj dla nas (Europy) ważniejsze źródło jak wspomniana EICTA( HD redy które ci jak najbardziej pasuje tez oni wprowadzili w 2005r) a podziękuję, że naprowadziłeś mnie na właściwe źródło, bądz tez bardziej otwarty na innych, bo świat idzie do przodu, a jesli się nie rozwijamy, to sie cofamy. Pozdr
Nie twierdzę, że za jakiś czas ktoś nie wymyśli, że FULL HD to i 720p - bo przecież idziemy do przodu.
Ale z podstaw kiedy HD się rodziło tak właśnie było - FULL HD to 1080p.
Czego do końca nie sprawdziłem? Moim zdaniem właśnie sprawdziłem i stąd moje posty w tym temacie - gdybym nie sprawdził albo powoływał się tylko na jakieś ograniczone źródła to bym się nie odzywał.
Napisałeś co napisałeś i ja to zweryfikowałem i napisałem o tym - o co Ci więc chodzi? Pomyślałem sobie, może gość ma rację a i ja się czegoś więcej dowiem...

PS
Umieszczenie loga na urządzeniu jest dobrowolne, wymaga zawarcia odpowiedniej umowy pomiędzy producentem, a organizacją EICTA. Brak takiego logo nie musi oznaczać, że nie obsługuje ono sygnału wysokiej, rozdzielczości, więc jednak cos znaczą. Pozdr
Owszem mają znaczenie marketingowe, za niedługo TV będą całe oklejone i żeby coś obejrzeć trzeba się będzie przedzierać przez gąszcz nalepek ;)

ArtS007 napisał:
(...)
Jak bowiem nazwać telewizor mający matrycę 1080, ale przyjmujący jedynie 1080i?(...)
HD READY :eek:k:
Może zamieszanie też wynika stąd, że nie bardzo jest coś takiego jak 720i :cool:

PS. Autorka tematu już tu nie przesiaduje bo się delektuje obrazem z KURaka :krol:

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
Do góry