kasienka a plazma

motobartcompany

New member
o ile jesteś w stanie to odebrać swoim marnym, ludzkim okiem :) :) :)

Ale zapewne jesteś, podobnie jak nigdy nie potrzebujesz fotokomórki na pływalni olimpijskiej :)
Kolego wystarczy, że jestem w stanie odebrać to iż czerń w moim 5080xd jest daleka od tego jaką ma 10 letni TV mojej teściowej czy stary monitor neca który w ciemności nie "świeci"

Te 0.0031 to nie jest marketingowy bełkot typu 8ms czas reakcji. Tylko prawdziwe dane, mierzone profesionalnym przyrządem.
Nigdy nie porównywałem serii 9 z moim nabytkiem ale czytając testy i spostrzeżenia użytkowników nowy kuro ma lepszy kontrast, czerń i kolory.
 

Holt_

New member
Bez reklam
motobartcompany napisał:
Te 0.0031 to nie jest marketingowy bełkot typu 8ms czas reakcji. Tylko prawdziwe dane, mierzone profesionalnym przyrządem.

a fotokomórka na pływalni to sprzęt nieprofesjonalny?

Profesjonalny jak najbardziej. I też nikt jej wskazań nie neguje. Tylko co z tego wynika dla ludzkiego oka?
 

motobartcompany

New member
Holt_ napisał:
a fotokomórka na pływalni to sprzęt nieprofesjonalny?

Profesjonalny jak najbardziej. I też nikt jej wskazań nie neguje. Tylko co z tego wynika dla ludzkiego oka?
To, że kuro dziewiątej generacji ma lepszą czerń od starszego brata.
Nie obraził bym się żeby mój 5080xd miał podobą czerń i kontrast jak stary CRT.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mąż się na pewno nie obrazi jak kupisz obecnie najwyższy model 5090.
W przypadku innych może pozostać niedosyt i nie ma co ryzykować.

Pozdrawiam,
 

Holt_

New member
Bez reklam
motobartcompany napisał:
To, że kuro dziewiątej generacji ma lepszą czerń od starszego brata.

mierzoną sprzetem na pewno tak.

Mierzoną okiem - pewnie też. A zwłaszcza jak się wczesniej zapoznało z wynikami kolorymetru :) Galkiewicz już wie, czym się zachwycać :)
 

Century

New member
Witam

Jak ktoś już wspomniał najlepszą decyzją w mojej opinii będzie zamówienie prezentacji wybranych modeli pioneer-a.

Ja osobiście polecam Kiki-ego pełen profesjonalizm. Sam zastanawiałem się który model wybrać spośród dwóch Pioneer PDP-5080XA i PDP-LX5090 i jak on będzie grał u mnie w domku jeszcze.

Odpadnie stres, że to nie ten model i sami przekonacie się czy warto dokładać te 3 koła. No i sam będzie mógł wybrać i to w najlepszych warunkach bo w domowych.

Pozdrawiam
 

jaroslawp

New member
Century napisał:
...Ja osobiście polecam Kiki-ego pełen profesjonalizm. Sam zastanawiałem się który model wybrać spośród dwóch Pioneer PDP-5080XA i PDP-LX5090 i jak on będzie grał u mnie w domku jeszcze....
Miałeś prezentację Kiki'ego w domu? Mam pytanie: z jakiej odległości oglądasz tv, i który model wybrałeś?
Jam mam ok 3m (+/- 30cm) i podobny dylemat jeśli chodzi o wybór tv ( w zasadzie o jego rozdzielczość).
 

jaroslawp

New member
Wiem, że różnice są dalej idące, ale dla mnie kwestia "FullHD vs. HD" ma pierwszorzędne znaczenie.
Jeżeli nie zobaczę dużej różnicy z mojego punktu siedzenia/widzenia to nie wyłożę ~3000pln więcej.
 

asoz

New member
Kwestie rozdzielczości powinieneś odłożyć na drugi plan. HD od Full HD różni się tylko wielkością pikseli, to wszystko. A więc z 2 metrów różnica jest niewidoczna. Za to lepsza czerń, gama barw itd. jak najbardziej można dostrzec i to będzie na plus LX5090.
 

klaus71

New member
Bez reklam
no wg mnie jak ktoś kupuje pioniera to na dłużej niż 2 lata.
a już teraz jest około 10 kanałów HD z platform satelitarnych więc jest co oglądać na full HD.
poza tym wg mnie z 2 metrów różnica będzie znacząca full hd vs hd ready.
ja np jak oglądam materiał full hd na moim kaszloku (panas pv60) to siadam sobie 1,5m od tv i raduję się szczegółami.
normalnie oglądam z 3m.
wg mnie tylko full hd (skoro jest kasa) i tylko najnowszy model (oprócz czerni poprawili chyba także judder/płynność).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Co te kanały HD z platform satelitarnych mają wspólnego z FULL HD?
Z dwóch metrów (z materiału FULL HD) różnica będzie znacząca, ale już z ponad 3 metrów wcale.

Pozdrawiam,
 

klaus71

New member
Bez reklam
no wg mnie dużo - materiał idzie 1080i.
jak jest dobry bitrate to trudno coś temu zarzucić nawet w porównaniu z blueray'em.
na matrycy full-hd poza tym nie będzie przeskalowania tylko deinterlace.
matryce hd ready jeszcze dodatkowo musza przeskalowywać.

no i może z 3m nie widać różnicy ale fotel można przysunąć i wtedy widać dużą różnicę. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry