Kamery Panasonica HDC-SD100 HDC-HS100

slimak

New member
Bez reklam
dario4 napisał:
Sorry miałem tą kamerkę w ręku ale nie przypuszał bym że jest tam tak ładnie ukryte wejście na podłączenie lampy
oddaje honory


Rozumiem, że manualnej regulacji:

Fokus, balans bieli, przysłony, ekspozycji, migawki, wzmocnienia dźwięku, rodzaju barw, intensywności koloru, jasności, kontrastu, ostrości, Focus Assist, Cine mode, Markers.

Też nie zauważyłeś. ;-)
 
Ostatnia edycja:

NoTes

New member
dario4
"... co prawda w Canonie jest dioda doświetlająca ale nie uważam żeby spełniała swoją role tak dobrze jak dodatkowe oświetlenie zewnętrzne ..."

też tak uważam i nigdzie nie napisałem inaczej

"... do tego nie wiem po co podałeś mi ta stronkę ww.redcoon.pl żebym zobaczył że Canon też robi lampy zew... do swoich kamer ..."

i innym forumowiczom też może się przydać (nie mam nic wspólnego z tą firmą żeby była jasność :mrgreen:)

"... dobrze o tym wiem ..."

:mrgreen:, mam inne zdanie

"... a jak chcesz podlączyć tą lampe zew z HF10 ,chyba tylko za pomocą stelaża lub lub male rusztowanko bo nie widziałem w tej kamerce żadnej stopki, rownie dobrze mogę stać z jażyniówka w ręku i sobie doświetlać obiekt ..."

no to Kolega pojechał ... po bandzie :mrgreen: ( http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Camcorders/High_Definition_HD/HF10/index.asp?specs=1 )

"... a w Panasonicu SD-100 lub HS-100 jest takie rozwiazanie w górnej części kamery bardzo fajnie ukryta klapką stopka pod mikrofon zew.. lub lampe,/ http://www.av.com.pl/index.php?art=708 / do tego nie musisz podlanczać jakiś dziwnych konstrukcji jak to miało miejsce w w Panasonicu HDC-SD9 że za pomocą adaptera podpinasz lampe ."

tu się zgadzam

"Teraz co do nagrywarki VW-BN1 ktorą możesz dokupić opcjonalnie do Panasonica SD-100 lub HS-100 to płyt nie tłoczy ..."

:mrgreen:

"... ale nie wiem czy lepiej nie kupić taka nagrywarke i wydać 299zł czy wydać 700zł na nagrywarkę Canona ..."

lepiej wydać mniej niż więcej, ale najlepiej nic nie wydawać

"... lub 700zł na nagrywarke do komputera i mieć radoche z zakupu że sie wydało więcej kasy ..."

:confused: ???

"... jest to chyba w tym momencie najlepsza alternatywa dla zrzucenia materiału AVCHD na płyte za niewielkie pieniadze ..."

kiepska, bo płyty potrafią po kilku latach padać niespodziewanie, tak, że czasem można mieć przykrą niespodziankę z pamiątkowo-rodzinnych filmów.
Moim zdaniem najlepszym (najbezpieczniejszym) rozwiązaniem jest zakup HDD (mimo, że równiez lubią czasem padać) tylko do archiwizacji nagranego materiału i do niego taką czy inną obudowę według potrzeb i wygody. Każdy kto ma kamerę przypuszczam, że ma komputer stacjonarny z nagrywarką DVD, a sporo ma laptopy, także z nagrywaniem na płyty DVD raczej nie ma kłopotu.
Na koniec dodam, że zupełnie nic nie mam do Panasonic-a, jak już gdzieś tutaj napisałem, prawie cały sprzęt mam Panasa z wyjątkiem kamery właśnie.
ZdRuFkA
 

leviatan7

New member
Witam wszystkich jestem nowy na forum i mam również problem z kupnem kamery wybór padł na Panasonic hdc sd 100 ,lub Sony sr 11 lub sr12 , czytałem wasze opinie i bardziej przekonuje mnie Panasonic ale jeszcze nie kupilem kamery więc prosze może jeszcze ktos z was mi doradzi brałem pod uwage jeszcze Samsunga ,JVC
 

ser SZREK

New member
Leviatan7 - Smasung -jakoś nie przypada go gustu - niższa pułka - technologia sprawna ale w serwisie.
JVC - Supre - jednak koledzy z forum narzekają na dziwny format zapisu.

Obserwuję, to forum od 5 dni - pocztałem sobie wiele - i Tobie to też proponuję. Ja też stoję przed problemem wyboru kamery.
Na 100% - wybrał bym Canona HV10/20/30 jednak strasznie mnie przeraża zanikający system kaste miniDV - za kilkanaście lat będziesz musiał przegrywać w muzeum.
Natomiast zapis na HDD, SDHD - taki jakiś dziwny - i te kamery są jakieś dziwne -- robione z podzespołow made in china. Wszystko ma swoje wady i zaley - nie ma dobrego kompromisu.
Panasonic - wali kolorystyką jak na bajkach a Canon ma mało szczeułów i na odwórt.
Jednak te dwie marki wchodza w rachubę i te dwa modele, inne są pochodnymi do tych a tamte od poprzedników. Nie martw się - nie jesteś odosobniony od tródnego wyboru ;) Co byś nie wybrał zawsze będzie jakaś zgryzota i niezadowolenie ale do tego też się można przyzwyczaić i zaakceptować - tak jak do żony :D;) Może będę miał szczęscie i może zobaczę na własne oczy jak dane kamery pracują.
 

leviatan7

New member
Myślałem nad Sony SR12 ale znajomy ma ten sprzęt i nie za bardzo mi się podoba praca stabilizacji obrazu oraz długo ustawia ostrość obrazu, jeżeli chodzi o Canona to właśnie niedawno pozbyłem się kamerki miałem ja 3 razy w naprawie , co trochę coś innego wysiadało , po prostu chyba pech trochę się boje zainwestować w sprzęt ok 3tyś , żebym znów nie miał jakieś problemów nie będę ukrywał ze byłem wtedy wściekły. w tym wypadku Interesują mnie kamery sony,i panasonic, :roll: Musze sprawdzić w sklepie Panasonica HDC-SD 100 ,i HDC HS 100 oraz Sony Sr 10 , w tedy dokonam ostatecznej decyzji o zakupie a chciałbym kamerę kupić jeszcze przed wakacjami ,czytałem tęż tu na forum że można do tej kamery panasonica dokupić osobno nagrywarkę do zgrywania plyt w formacie HD fajna sprawa bo nie mam mocnego komputera a ostatnio miałem same problemy ze zgrywaniem materiału , a żeby było fajniej to nie jestem zbyt dobry w obsługiwaniu programów do zgrywania .
 
Ostatnia edycja:

sgr59

New member
Panasonic Hdc-hs100???

Potrzebuję kupić kamerę, która będzie na tyle zaawansowana technologicznie aby nie zestarzała się za szybko (technologicznie) zapisywała na twardym dysku i karcie pamięci oraz miała dobrą jakość zapisu dźwięku. Gotowy jestem wydać 3000-4000zł. Dotychczasową kamerę PANASONIC NV-DS77 mam już od 10 lat i czas na zmianę. (stąd też chyba sentyment do tej marki). Chcę jednak podjąć optymalną decyzję, a głosy szanownych forumowiczów będą dla mnie decydujące. Polecam się...
 
Do góry