Kamery Panasonica HDC-SD100 HDC-HS100

maxyncius

New member
Witam,
Ponieważ jestem zainteresowany zakupem kamery SD100 lub HS100 Panasonica a nie mogę za bardzo znaleźć porównań tych kamer z chociażby sony SR11,12 czy kamer Canona proszę o jakiekolwiek informacje od osób które mogą mi pomóc w decyzji cz to dobry wybór czy raczej poszukać u konkurencji. Do zakupu Panasonica skłania mnie głównie nowy system 3MOS dzieki któremu potrzeba o wiele mniej swiatla w kręceniu filmow HD z czym konkurencja ma problemy. Jednak czy to nie tylko marketingowe chwyty? Jak faktycznie te kamery wypadaja w użytkowaniu?
 

trainiart

New member
Raczej kiepsko

Polecam jak moi poprzednicy zapoznanie się ze stroną camcorderinfo.com
Niestety w "low light test" ocena tych kamer kształtuje sie pomiędzy 5 i 6 p-któw. Dla porównania Canon`y uzyskują powyżej 8.
Pozdrawiam.

(Niestety tych kamer nie miałem w ręku, więc to nie jest moja osobista opinia)
 

slimak

New member
Bez reklam
Test:
Sony HDR-CX12E, Canon HF10, Panasonic HDC-SD100

http://translate.google.com/transla...s/cx12-hf10-sd100/&hl=pl&ie=UTF-8&sl=ru&tl=pl

Ślimak
 

huragan75

New member
do niedawna rowniez mialem dylemat jaka kamere nabyc sygerujac sie testami ze stronki camcorderinfo.com postawilem na canona hf10 hf100 obie kamery z/w stronki konkurencje polozyly na lopatki. Podarzylem MM podotykac przed zakupem canonki o dziwo pan obslugujacy stoisko odradzil mi swoj wybor i polecil PANAsonica sd100 (hs100) ow doradztwo przyjalem z przymrozeniem oka, kolejny sklep znowu Panasonic 3 etap sklep fotograficzny + kamerki po raz kolejny padlo na Panas. (zaraz canonierzy mnie objada ;-) kupilem panasonica sd 100 po tyg obcowaniu jestem bardzo zadowolony sprzecik b. dobrze oddaje kolory przy malym swietle rowniesz spisuje sie wg mnie b dobrzezdecydowanie polecam tanszego sd 100
 

mikelas76

New member
Próbki

Witam, ja tez wlasnie sie zastanawiam nad zakupem tej kamerki [SD100], i mam pytanko , czy ktos moze widzial gdzies poza youtube probki, cos co mozna sciagnac w rzeczywistej rozdzielczosci??????

Pozdrawiam
 

devion

New member
Nie bardzo wiem dla kogo są te "testy". Ja też po długim zastanowieniu i próbach na poszczególnych modelach wybrałem Panasa. Oświetlenie musi być naprawdę bardzo słabe aby znacząco spadła jakość nagrania, ale ani Canon ani JVC i Sony nie były lepsze, natomiast w pełnym oświetleniu to funkcjonalnośc sprzętu i jakośc nagrań "wymiata" konkurencję (może Sony dorównuje). Takie jest moje SUBIEKTYWNE zdanie na temat HDC-HS100.
 

slimak

New member
Bez reklam
Każdy odbiera inaczej obraz.
Po obejrzeniu próbek z Japońskiej strony moje wnioski były bardzo podobne do tych z Ruskiej strony. Jeżeli Twoja ocena próbek obrazu wskazuje na Panasonica oznacza to, że inaczej spostrzegasz obraz. W takim przypadku automatycznie Ruski test jest dla ciebie bezwartościowy i kierowanie się nim spowoduje zły wybór.

Slimak
http://slimak.republika.pl/hv10.htm
 

mikelas76

New member
Panasonic sd100

Po obejrzeniu probek musze jednak przyznac ze canon jednak jest zdecydowanie lepszy w odbiorze niz "panas".
-zywe ale nie jaskrawe kolory jak panas
-mimo braku firmowej optyki bije na glowe Leice

Canon wygrywa w moim konkursie.
A ktos sie pytal po co te testy phi....
 

Knob

New member
mikelas76, mowisz ze canon wygrał w twoim tescie czyli dla ciebie kamera to tylko rejestrator obrazu, dla mnie kamera to juz urzadzenie ktore nagrywa dzwiek 5.1 (sd100) rejestruje obraz i to ja decyduje jaki ten obraz ma byc moge ustawic sobie ostrosc, czas migawki( sd100) tego canon mi nie daje. Dlatego u mnie wygrywa panasonic moze obraz ma gorszy ale daje wiecej tym ktorzy orpucz wcisniecia klawisza rec chca cos z tego nagrania wydobyc.
 

huragan75

New member
Gdybym sugerował sie tymi latającymi kulkami od dawna spacerowałbym z dumnie uniesionym czołem z pięknie mieniącym się w promieniach słońca dostojnym czarnym HF-em :D będąc przekonanym o posiadaniu the best super hiper kamerki. A jednak wybrałem gorszego słabszego panasonica :p
 

slimak

New member
Bez reklam
Knob napisał:
dla mnie kamera to juz urzadzenie ktore nagrywa dzwiek 5.1 (sd100)
Panasonic ma 5 kierunkowych mikrofonów zabudowanych na około kamery? Pytam się, bo na zdjęciu wygląda jakby wszystkie były obok siebie i skierowane w niebo.

http://www.videozona***/video_tests/cx12-hf10-sd100/hires/sd100-12.JPG

i to ja decyduje jaki ten obraz ma byc moge ustawic sobie ostrosc, czas migawki( sd100) tego canon mi nie daje.

Daje, tylko zamiast pierścienia jest joystick :-(

Dlatego u mnie wygrywa panasonic moze obraz ma gorszy ale daje wiecej tym ktorzy orpucz wcisniecia klawisza rec chca cos z tego nagrania wydobyc.

Mógłbyś opisać, w jaki sposób w trakcie nagrywania przełącza się na jednym pierścieniu parametry, które regulujesz jednocześnie: ostrość/migawkę/przysłonę/wzmocnienie/balans bieli.
 

Knob

New member
jasne microfony nie sa do okoła kamery, ale po zgraniu na plyte dvd pojawa sie na amplitunerze ikonka ze jest to dzwiek dolby digital :) a to juz cieszy wiadomo ze nie uzyskamy takich efektow jak to sie robi w studio ale tez jest nieźle.

Ślimak czyli ceny tych kamer sa podobne, zalezy mi na kreceniu w nocy ( wysćigi nocne) kreceniu w lasach, plenrach( motocross) i czasem jakies domowe imprezy. Nie jestem fanem panasonica tylko odrazu przypadł mi do gustu, mozes zmnie jakos przekonac do canona hf 10 czy tam 11 nie wiem czym one sie roznia, cena jest prawie taka sama jak sd100.
 

arkads

New member
Przejżałem te próbki i test rosyjski i po mojemu wygląda na to, że Canon ma znacznie lepszy obraz w dzień, Sony nieco gorszy, a Pansaonic najgorszy. Nie wiem czemu próbka Canona "room" jest bez ciemnych ujęć? Czyżby poza mozliwościami tej kamery?
Wg mnie obraz w Panasonicu jest jakby rozmazany, niewyraźny, a kolory w ciemności wg mnie lepsze ma Canon. Ponadto Pansaonic ma największe rozmycia obrazu w rogach z tego co zauważyłem. Nie wiem czy ktoś był by w stanie zrobić i wrzucić próbki SD100 z lepszą ostroscią bo ja nie zachwycam się tym obrazem jaki zobaczyłem, a inni przeciwnie. Dla mnie Panasonic ma fatalny obraz, szczególnie to smużenie od punktów światła (jak w kipeskim erotyku :) ), a na początku to był u mnie faworyt. Co ma na plus to możliwości. Ale co teraz wybrać. W dodatku Sony mi doszedł bo całkiem niezły jest, a do tego robi porządne foto. Znacznym plusem Panasonica jest pierścień.
Chciałbym zobaczyć inne próbki Panasonica żeby mnie przekonał. Szczeólnie zabójczy dla Panasonica mógłby być test nagrania "zimnych ogni w ciemnym pokoju" - jeśli ktoś byłby w stanie to nagrać było by świetnie. No i jeszcze jakieś próbki dziene ale z maksymalnie najlepiej ustawioną ostroscią bo to co widzę nie powala.
 

arkads

New member
Kiepska jakość Panasa. Lepiej chyba kupić Sony HDR-CX12 tylko gdzie? Albo poczekać na Panasa CMOS. Funkcje ma super ale jakość filmu nie do przyjęcia. A przecież to kamera, a nie dyktafon żeby zachwycać się 5.1. Możliwości manualne są niczym w porównaniu z kiepskim obrazem. Cóż mi po tych możliwościach skoro osiągnę nimi jedno wielkie nic. To już lepiej wykorzystać dostępne możliwości innych kamer i mieć super jakości film.
Ciekawe testy są też tu na www trustedreviews com (idiotyczny pomysł z blokadą linków dlatego podaje bez kropek). Czy są jeszcze inne strony z testami kamer HD?
 
Ostatnia edycja:

huragan75

New member
interesujaca stronka z testami (www trustedreviews com) Bardzo ciekawie koles podsumal w 3m19sek filmu panasonica sd 100 :D
 
Ostatnia edycja:

mikelas76

New member
Knob napisał:
mikelas76, mowisz ze canon wygrał w twoim tescie czyli dla ciebie kamera to tylko rejestrator obrazu, dla mnie kamera to juz urzadzenie ktore nagrywa dzwiek 5.1 (sd100) rejestruje obraz i to ja decyduje jaki ten obraz ma byc moge ustawic sobie ostrosc, czas migawki( sd100) tego canon mi nie daje. Dlatego u mnie wygrywa panasonic moze obraz ma gorszy ale daje wiecej tym ktorzy orpucz wcisniecia klawisza rec chca cos z tego nagrania wydobyc.
Panie KNOB ja moze odpowiem tak :
Kamera wlasnie sluzy przede wszystkim jako rejestrator obrazu video, dlatego jest kamerą a nie dyktafonem czy aparatem fotograficznym.Zgadzam sie ze dzwiek moglby byc 5.1. Piekne obrazy [jpg,raw] to ja rejestruje swoim nikonem i zadna kamera tego nie zastapi, no moze nie w tym dziesiecioleciu.
Chyba jestem jednak obiektywny, gdyż nie ja jeden zauwazylem tą niedoskonałość panasonica, mimo dobrych szkieł [Leica]
Dla mnie osobiscie to urzadzenie ma byc tylko i wylacznie kamerą video, a uzyskana jakość video przewyższa tą z panasonica i dlatego właśnie wybiorę Canona.
Pozdrawiam
 
Do góry