Kamery Panasonica HDC-SD100 HDC-HS100

huragan75

New member
Krwawa batalia trwa nad wyższością jednej firmy na drugą Zainteresowanych kupnem kamery odsyłam do www trustedreviews com/video/Panasonic-HDC-SD100 (brak kropek w linku)
kolo wymienia zalety i wady w/w camery pod koniec pada z jego ust ze jest to najlepsza teraz Camera HD :D (czyt Panasonic) wcześniej miał pod lupą serie HF (HF100 testy z sierpnia) o ktorej również wypowiadał sie b. dobrze. Czas płynął i pojawił sie Panasonicz systemem 3MOS :). Przynajmniej raz trafiłem na stronke gdzie testy przeprowadzane sa obiektywnie a nie jak na camcorder.info gdzie czolowe lokaty zajmuja canony nieco niżej lustrzanka cyfrowa Nikona D90 :D wg camcorder aparatem fotograficznym nakrecimy lepsze video niż Panas. który zajmuje jeszcze niższa lokate??? Żenada
 

trainiart

New member
Cytat z tej samej strony jak wyżej.

"It’s not perfect - the Canon’s beat it for overall image quality".
Ale to dla tych, którzy największą wagę przykładają do jakości obrazu.
Dla uzupełnienia podaję moje preferencyjne wagi:
możliwości x 0.2,
jakość obrazu x 0.7,
wartość x 0.1.
Tak wyliczona mnie satysfakcjonująca średnia jest inna niż dla preferencji wagowych autora testów. Porównując oceny HG20 i SD-100 w/g moich preferencji - HG20 uzyskuje z ocen cząstkowych - 0.97, a SD-100 - 0.9.

(zaznaczam, że nie posiadam ani kamery Canon`a ani Panasonic`a, więc bez krwawej batalii)
 

slimak

New member
Bez reklam
huragan75 napisał:
http://www.trustedreviews.com/video/Panasonic-HDC-SD100 w
kolo wymienia zalety i wady w/w camery pod koniec pada z jego ust ze jest to najlepsza teraz Camera HD :D (czyt Panasonic) . .... Przynajmniej raz trafiłem na stronke gdzie testy przeprowadzane sa obiektywnie a nie jak na camcorder.info

Canon hf10
http://www.trustedreviews.com/camcorders/review/2008/04/26/Canon-HF10/p1
http://www.camcorderinfo.com/content/Canon-Vixia-HF10-Camcorder-Review-34711.htm

Panasonic sd100
http://www.trustedreviews.com/video/Panasonic-HDC-SD100
http://www.camcorderinfo.com/content/Panasonic-HDC-SD100-Camcorder-Review-35520.htm

A czym różnią się te testy?
W obydwu testach Canon dostał więcej punktów za obraz, i w obydwu Panasonic dostał więcej za funkcje i ergonomię.
 
Ostatnia edycja:

Knob

New member
Czyli odpowiedz jest prosta jezeli zalezy ci na obrazie kup canona jezleli na fukcionalnosci i egrgonomi kup panasonica :]

Ja teraz jestem bardziej ku canonowi.
 

huragan75

New member
wczoraj na truste pojawil sie nowy test hf10 :) ale nie do tego chce nawiazac wg mnie bardziej przyjaznym w obsludze jest canon wrecz rewelacyjnie rozmiescil wszelkie porty i przyciski w panasonicu sa one pochowane osoby o duzych dloniach moga dostac bialej goraczki w podlaczaniu tej kamery pod usb czy hdmi chcac zmienic parametry nagrywania. Mialem mozliwosc przetestowania obu kamer (hf10 i SD100) w zaciszu domowym. obie przy dobrym swietle rejestruja porownywalnie, w slabym swietle moim zdaniem na manualu lepiej radzi sobie ..... Gdybym kupowal dla siebie wzialbym canona dlaczego bo to canon (mimo ze na codzien fotografuje lustrzanka Nikona) zona wybrala panasonica.
 

bemx2k

New member
Do wszystkich zaslepionych jedna marka
osobiscie zani m wybralem swoja pierwsza kamere
siedzialem w necie ponad 1,5 miesiaca ,czytalem porownywalem testy
nawet zadawalem dosc glupie pytania na forach ,
bralem pod uwage Panasonica , Sony i Canona
padlo jak padlo , poniewaz w 8 na 10 przypadkow to wlasnie Canon wygrywal batalie , Fakt jest Faktem .

Poswieccie kilkanascie godzin na zbieranie informacji z calego swiata
Fora w Nowej Zelandi , USA , UK i Canadzie
probowalem nawet tlumaczyc za pomoca Google Japonskie servisy
wszedzie mozna bylo znalezc podobne opinie .

W Polsce dalej posrod mniej obeznanych w temacie istnieje moda
TV DVD Camcorder tej samej firmy bo tak bedzie lepiej i ladniej :)

Pozdrawiam Slepo maniakow
 

arkads

New member
Knob napisał:
Czyli odpowiedz jest prosta jezeli zalezy ci na obrazie kup canona jezleli na fukcionalnosci i egrgonomi kup panasonica :]

Ja teraz jestem bardziej ku canonowi.
Powiem inaczej :) Jeśli zależy ci na obrazie i funkcjonalności kup Sony CX12 :)
Ma obraz jak Canon, a funkcjonalność nieco mniejszą niż Panas. W tym dźwięk 5.1 oraz fotki 10 Mpix!!!

www sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921665466947

www optyczne.pl/1039-nowo%C5%9B%C4%87-Sony_HDR-CX12_-_kamera_wykrywaj%C4%85ca_u%C5%9Bmiech.html

(niestety podaje linki nieaktywne)

BTW - o co chodzi z 5 wypowiedziami? Ja mam więcej, a nie mogę dodawać linków??? Zaczyna mnie to wkurzać!
 
Ostatnia edycja:

Knob

New member
Ja juz do sony jestem uprzedzony mialem wczesniej , jakas tam zwykla sd no i sie zesrało :] wiec teraz canon , zalozylem odzielny watek bo tez mam watpliwosci czy hf11 czy hv30.
 

arkads

New member
Ja zkolei słyszałem same pozytywy o Sony. Problem tylko z kupieniem tego CX12 :( trzeba by za granicą z dwóch powodów 1 - bo nie ma i 2 - bo znacznie taniej.
 
Ostatnia edycja:

dario4

New member
Opinia Panasonic Hdc-sd100 - Canon Hf10/hf11

Witam wszystkich chciałbym się wypowiedzieć bezstronnie na temat kamer Panasonic HDC- SD 100 oraz Canon HF 10 /11 mialem przyjemność testowania ostatnio tych kamer i testując wszystkie te kamerki brałem pod uwagę nie tylko jakość ale funkcjonalność ,gwarancje,oraz akcesoria, w końcu zakup kamery za bagatela 3000tyś lub więcej wymaga przemyśleń, i nie tylko jakość w tym wypadku się liczy,ale i gwarancja na dany produkt, testowałem również Sony SR12 ale o tym potem, jeżeli chodzi o Canona HF10/11 bardzo fajne kamerki ładnie wyglądające ale strasznie ociosana jak kawałek klocka z drewna /plus dla wbudowanej pamieci,/ co do jakości to już jest rożnie np;kręcąc kamerą w pomieszczeniu zamkniętym przy świetle żarówek wypada blado tak samo jak konkurencja,wymaga sporego światła dla uzyskania jakości na zewnątrz budynku przy dobrym świetle jest na prawdę b,dobrze ale bez przesady ściągałem sample / Room / oraz inne i uważam że są trochę naciągane, Canon jest postawiony na piedestale a panasonic rozmyty nie ostry i nie odpowiednio doświetlony do tego wygląda jak by był kręcony w rozdzielczosci HE1440 w najniższej jakości jaką Panasonic posiada, kręciłem panaso...... w domu i na dworze w rożnych rozdzielczosciach lub jakości jak kto woli i nie uwiężę że te sample nie są podrasowane oczywiście na korzysć Canona jest pewna różnica w jakości miedzy dwoma kamerami ale nie aż taka . Co do ostrości to w panasonicu można skorygować ostrość ,podbicie koloru,jasność itp Panas ma sporo bardzo fajnych funkcji manualnych do korekcji nagrywania nie mowiac o /wspanialej stabilizacji obrazu/ co Canon może sobie o tym pomarzyć do tego w panasonicu zastosowano stopkę pod lampę doświetlającą bardzo estetycznie ukrytą , a nie jak w Canonie mały pypeć który ma zastąpić doświetlenie do tego panasonic daje 24 mieś gwarancji +/ E-gwarancje/ a nie jak Canon 12 mieś /ciekawe czemu tak mało???/ przecież Canon jest bardzo dobra firma ,a w końcu wszystkie ceniace się firmy daja po 24miesiące gwar. Nie oczerniam tutaj Canona ale staram się bezstronie wydać opinie o tej kamerze którą tak wszyscy wychwalają opierajac sie większosci na samplach ściągniętych z netu ,a w końcu obie kręcom porównywalnie z małym plusem na korzyść Canona . Do tego trzeba pamiętać że firmy oraz sprzedawcy stosują różne sztuczki jakościowe na sprzedaż swoich produktów co my zwykli / Kowalscy /zapominamy a kierujemy się emocjami. W teście Panasonic, Canon otrzymał tylko 1punkt mniej za jakość tak samo jak Canon za funkcjonalnosć więc nie bądzmy fanatykami jakości bo trzeba przyjąc że w koncu sa to tylko kamery amatorskie i każda z nich ma swoje wady jak i zalety , a jezeli chcemy naprawdę jakości to proponuje przejrzeć kamery profesjonalne co do Sony to jakość rowniez jest porownywalna w pomieszczeniu zamkniętym spore śnieżenie przy zwykłym świetle żarówek ,widać że jezeli nie ma odpowiedniego światła jest to chyba największa zmora wszystkich kamer z kompresją ,na dworzu bardzo ładne odanie kolorow dobra ostrosc co do funkcji to jest ich rownież sporo na minus trzeba dodać gwar 12 mies + dopłata za kazdy rok oraz kiepski zoom i łapanie ostrości polecam wejsć na ta strone i przejrzeć opinie szczęsliwych posiadaczy kamerki sony SR12 za kwote bagatela 3500 złociszy http://www.ceneo.pl/;0151178188-10 Moje zdanie jest takie każda z tych kamer jest warta zakupu kwestia jest tylko na czym nam bardziej zależy ja wybralbym Panasonica bo nie uważam żeby ten jeden procent na jakości byl aż tak istotny a w to miejsce dostajemy naprawdę sporo gadżetów oraz E- gwarancje 24miesiące :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
dario4 napisał:
nie uwiężę że te sample nie są podrasowane oczywiście na korzysć Canona jest pewna różnica w jakości miedzy dwoma kamerami ale nie aż taka.

Co do filmów z japońskiej strony rzeczywiście dziwnie słabo wyszedł SD100 (w parku), dużo gorzej od SD7/SD9. Dlatego mam prośbę o umieszczenie filmików w oryginale na http://rapidshare.com (do 200MB). Każdy będzie mógł sam ocenić ostrość i kolory.
Na mojej stronie są do porównania w oryginale 1440x1080 filmiki z Canona HV10
http://slimak.republika.pl/hv10.htm


Co do ostrości to w panasonicu można skorygować ostrość ,podbicie koloru,jasność itp Panas ma sporo bardzo fajnych funkcji manualnych do korekcji nagrywania nie mowiac o /wspanialej stabilizacji obrazu/ co Canon może sobie o tym pomarzyć

"co Canon może sobie o tym pomarzyć"
Masz na myśli możliwości regulacje obrazu czy stabilizator. Jak możliwości regulacje obrazu to chętnie się dowiem, czego nie ma Canon, a ma Panasonic?

Pozdrawiam
Ślimak
 

dario4

New member
dario4

ODPOWIEDZ DLA / Slimak /

Co do ostrości to w panasonicu można skorygować ostrość ,podbicie koloru,jasność itp Panas ma sporo bardzo fajnych funkcji manualnych do korekcji nagrywania nie mówiąc o /wspanialej stabilizacji obrazu/ < co Canon może sobie o tym pomarzyć >

W tym ostatnim zdaniu miałem na myśli funkcje jakie Panasonic posiada między innymi w ustawieniach obrazu itp... a nie stabilizacje w Canonie którą Canon ma akurat bardzo dobrą , morze niezbyt precyzyjnie w poprzedniej wypowiedzi to napisałem za co przepraszam ale jeżeli chodzi o resztę mojej wypowiedzi to zdania nie zmieniam nadal uważam że jakość Panasonica jest bardzo porównywalna do konkurencji i jest na wysokim poziomie jednocześnie jeszcze raz podkreślam że można w Pansonicu fajnie wyostrzyć obraz manualnie a nie tak jak jest pokazany w samplach nieostry i rozmyty, jeżeli tylko będę miał możliwość to postaram się wstawić fragment nakręcony Panasem
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
czego nie ma Canon, a ma Panasonic?

http://www.camcorder-test.com/camcorder-cdecca9da5929653e47e89e13d982b6c.html

----------------------------------------------------------------------------------------

Panasonic [auto]
camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_iso_klein_87.jpg


Canon [auto]
camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_iso_klein_48.jpg
 

grabsoon

New member
Witajcie. Z faktu, iz jest to moj pierwszy post na tym forum wypadaloby powiedziec dzien dobry wszystkim. Zakup Panasonic HDC-SD100 planuje juz od dwoch miesiecy. W koncu udalo mi sie uzbierac okreslona kwote i jak na razie nic nie zmieni mojej decyzcji co do wyboru modelu.

Bedzie to moja pierwsza kamera w zyciu, nie ma zadnego doswiadczenia w pracy z kamera, chcialbym zapytac Was o mozliwosci recznej regulacji ostrosci, tak jak widoczne jest to pod http: //vimeo .com/2021870

Mialem przyjemnosc pobawienia sie Panasonikiem w pewnym sklepie "nie dla idiotow". Reczna regulacja ostrosci za pomoca pierscienia na obiektywie dostepna byla jedynie dla Panasonica. Na zadnej z obecnych w sklepie kamer nie udalo mi sie osiagnac efektow jak na wskazanym wczesniej filmie.

Czy Canon HF rowniez daje taka mozliwosc? Jesli tak to, ktora kamera waszym zdaniem lepiej sobie z tym radzi? Czy Canon ma wejscie na zewnetrzny mikrofon. Dla mnie jest to bardzo wazny argument przemawiajacy za Panasonic HDC-SD100.

Dziekuje za odpowiedz i przepraszam jesli pytania sa troche lamerskie.
 

mocomus

New member
Jakość obrazu

Witam wszystkich.

Po adresem www panasonic medbit superhost pl umieściłem testowy filmik w formacie m2ts nagrany wzmiankowanym Panasoniciem.
Odnoszę nieodparte wrażenie, że obraz jest bardzo przyzwoitej jakości. Jestem w stanie uwierzyć, że Canon oferuje lepszą jakość nagrania. Pytanie tylko jak bardzo lepszą ?
Fotografie przedstawione w wielu testach wskazują na miażdżąca wręcz przewagę Canona co chyba jednak nie odzwierciedla rzeczywistości.
 

dario4

New member
Odpowiedz dla / Grabsoon / co do pierścienia regulacji ostrości to faktycznie jest on tylko w Panasonicu do tego możesz zmienić sobie ustawienia pierścienia z ostrości na zoom co się wspaniale przydaje przy dokładnych zbliżeniach obiektów w Canonie takiego pierścienia nie ma , jeżeli chodzi o podłączenie zewnętrznego mikrofonu to oczywiście jest wejście z przodu kamery nie testowałem tego bo w zupełności wystarcza mikrofon wbudowany ,gdzie też możesz ustawić sobie czułość nagrywania z przodu kamery boków lub z tyłu chciałbym podkreślić że Panasonic ma rewelacyjny dźwięk 5.1 a nie jak Canon 2.0 więc jeżeli chodzi o dźwięk to Panasonic jest również piorytetem co do jakości to Canon ma trochę jaśniejszy obiektyw za co dostał 10p a Panasonic 9p ale zwróć uwagę na to Panas ma więcej funkcji manualnych za co dostał 10p /Canon 9p/ , w pomieszczeniach obydwie kamery kręcą bardzo podobnie z lekką przewagą dla Canona, a jeżeli chcesz mieć bardziej oświetlony obiekt to możesz pod Panasonica podłączyć dodatkowe oświetlenie co w Canonie tego nie zrobisz,w Panasie masz dodatkowo wizjer bardzo dobrze sprawuje się w trakcie kręcenia pod słonce, do Panasonica możesz również dokupić w sklepach internetowych nagrywarkę VW-BN1 opcjonalną do zrzucania plikow AVCHD za 300zł a do Canona za 699zł wybór należy do ciebie .
 
Ostatnia edycja:

NoTes

New member
"dario4
a jeżeli chcesz mieć bardziej oświetlony obiekt to możesz pod Panasonica podłączyć dodatkowe oświetlenie co w Canonie tego nie zrobisz ... "

Hm ... a "pypeć" diodowy i np. ww.redcoon.pl to co, Miki :mrgreen:.
ZdRuFkA

Edit:
Ciekawy jestem, ilu było amatorów tej nagrywarki Panasonica, no chyba, że tłoczy płyty, a nie wypala :mrgreen:.
 
Ostatnia edycja:

dario4

New member
Odpowiedz dla / NoTes / co prawda w Canonie jest dioda doświetlająca ale nie uważam żeby spełniała swoją role tak dobrze jak dodatkowe oświetlenie zewnętrzne, do tego nie wiem po co podałeś mi ta stronkę ww.redcoon.pl żebym zobaczył że Canon też robi lampy zew... do swoich kamer dobrze o tym wiem ,a jak chcesz podlączyć tą lampe zew z HF10 ,chyba tylko za pomocą stelaża lub lub male rusztowanko bo nie widziałem w tej kamerce żadnej stopki ,rownie dobrze mogę stać z jażyniówka w ręku i sobie doświetlać obiekt a w Panasonicu SD-100 lub HS-100 jest takie rozwiazanie w górnej części kamery bardzo fajnie ukryta klapką stopka pod mikrofon zew.. lub lampe,/ http://www.av.com.pl/index.php?art=708 / do tego nie musisz podlanczać jakiś dziwnych konstrukcji jak to miało miejsce w w Panasonicu HDC-SD9 że za pomocą adaptera podpinasz lampe . Teraz co do nagrywarki VW-BN1 ktorą możesz dokupić opcjonalnie do Panasonica SD-100 lub HS-100 to płyt nie tłoczy ale nie wiem czy lepiej nie kupić taka nagrywarke i wydać 299zł czy wydać 700zł na nagrywarkę Canona lub 700zł na nagrywarke do komputera i mieć radoche z zakupu że sie wydało więcej kasy, jest to chyba w tym momencie najlepsza alternatywa dla zrzucenia materiału AVCHD na płyte za niewielkie pieniadze i nie wiem ile osub ja kupiło w tym momencie ja ją mam w domu i używam do zrzucania filmów nagranych kamerą w formacie AVCHD i możliwe że wiele osub nie interesowało sie taka możliwoscią ja skolei goraco polecam sprawdza się bardzo dobrze i nie dosyć ze mozna na nia nagrywać po naciśnieciu iednego przycisku na kamerze to sama podzieli pliki i poinformuje o włożeniu drugiej płyty mozna ją rownież podłączyć do komputera za pomoca USB i nagrywać bezpośrednio z dysku twardego pliki AVCHD -/sprawdzone/ minusem jest że obsłóguje jedynie płyty / DVD - / a nie DVD + i do odtwożenia materiału z płyty koniecznie trzeba ja połączyc z kamerą , ale mimo to i tak warto ja kupic za 299zł niż miec problem co zrobic z plikami z kamery lub jak je odtwożyć itp... a płytki nagrane spokojnie można potem odtwożyc w odtwarzaczu - BD , http://www.ceneo.pl/922188 / Canon DVD Burner DW-100.



Proste tworzenie i odtwarzanie płyt DVD

W przeszłości kopiowanie nagrań wideo z karty pamięci SDHC/SD lub dysku twardego na płytę DVD składało się z dwóch etapów: przenoszenia danych do komputera PC, a następnie kopiowania ich z komputera na płytę. Kamery SD100 i HS100 skracają ten proces dzięki funkcji, która pozwala kopiować nagrania wideo na płytę DVD jednym naciśnięciem przycisku. Wystarczy podłączyć kamerę SD100 lub HS100 kablem USB do nagrywarki DVD VW-BN1 (opcjonalnej) i nacisnąć jeden przycisk, aby skopiować zarejestrowane wideoklipy z karty pamięci SDHC/SD lub dysku twardego na płytę DVD (DVD-RAM/-RW/-R/-R DL) w oryginalnym formacie AVCHD.
 

slimak

New member
Bez reklam
dario4 napisał:
... żebym zobaczył że Canon też robi lampy zew... do swoich kamer dobrze o tym wiem ,a jak chcesz podlączyć tą lampe zew z HF10 ,chyba tylko za pomocą stelaża lub lub male rusztowanko bo nie widziałem w tej kamerce żadnej stopki......

Ale zawzięty jesteś w swojej niewiedzy. :shock:


18Canon_HF10_Shoe.jpg


21Canon_HF10_MicAtt1.jpg



http://www.camcorderinfo.com/conten...eview-34711/Audio--Playback--Connectivity.htm

http://www.camcorderinfo.com/conten...corder-Review-34711/Auto--Manual-Controls.htm
 
Ostatnia edycja:

dario4

New member
Sorry miałem tą kamerkę w ręku ale nie przypuszał bym że jest tam tak ładnie ukryte wejście na podłączenie lampy
oddaje honory
 
Do góry