Kalibracja TOSHIBA 40RL933 - jakie ustawienia ?

Zdzislawbr

New member
Witam, jestem posiadaczem tego telewizora. Wprawdzie jest już tu na forum temat o nim pt." 40RL933 - prosze o opinie", to jednak proszę administratora o nie usuwanie tego wątku ponieważ nie chodzi mi o opinie, a o kalibracje. Próbuje znaleźć najlepsze optymalne ustawienia za pomocą plansz kontrolnych i nic mi z tego nie wychodzi. Dlatego prosiłbym użytkowników tego modelu, jeśli go kalibrowali o podanie ustawień jakich używają u siebie. Jeśli nie kalibrowali, a ustawiali podług siebie to też proszę o informacje. Może uda nam się razem znaleźć odpowiednie ustawienia. Ponieważ te standardowe nie bardzo mi pasują: AutoView jest zbyt ciemny, Standardowy jest w miarę OK i myślę że mógłby stanowić punkt wyjścia do kalibracji, Żywy jest za ostry, a tryby Hollywood za mdłe. Oprócz odtwarzania TV próbuje też znaleźć najlepsze ustawienia dla podłączonego komputera i DVD i konsoli do gier. Tu dopiero jest zabawy, a wiadomości z nikąd. Nie wiem nawet czy telewizor obsługuje na HDMI przetwarzanie ITC, czyli czy lepiej aby obraz przetwarzał chip graficzny np: komputera, czy lepiej układy telewizora. Tylko czy nasza TOSHIBA ma wogule tą funkcję ? Szukałem na różnych forach - również zagranicznych i ustawień tego modelu nie mogę znaleźć :( , o funkcji ITC też cisza.
 

Zdzislawbr

New member
Odświeżam, ktoś kalibrował ten TV lub po prostu samemu go ustawiał. Prosiłbym o podzielenie się ustawieniami. W internecie nic o tym modelu nie ma.
 
Do góry