40RL933 - prosze o opinie

DKL

New member
Witam
Dzis w sklepie wypatrzylem taki model RL933 40cali wuja google wiele nie mowi o tym modelu to jakas "nowosc" moze ktos juz zakupil ten model i moze cos wiecej o nim powiedziec niz dane techniczne :- ) z gory dziekuje za odp..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dopiero wjadą do testy na święta te telewizory. Więc jeśli Ci się nie pali to poczekaj.
 

DKL

New member
Dopiero wjadą do testy na święta te telewizory. Więc jeśli Ci się nie pali to poczekaj.

Tv od paru dni jest u mnie, wzielem dysk i udalem sie do sklepu na testy mi odpowiada ;- ) 2199pln minus to totalny brak basu, jesli ktos nie ma kina domowego to z dzwieku nie bedzie zadowolony, filmy z dysku czyta napisy tez czyta ( .srt UTF-8 ), internet smiga filmiki w HD z yt czasami jak by mialy za malo klatek a czasami jest plynnie nie wiem od czego to czy to wina filmiku czy tv z dysku filmy w HD jak dla mnie bajka totalnie nic nie kalibrowalem obraz "bardzo przyjemny" zanzacze ze to moj pierwszy led
 

Kpc21

New member
Ale ja nie pytam o TL933. Pytam o RL933, czyli niby następcę RL838. W porównaniu z TL838.

A TL933 (i RL933 też) jaką ma matrycę? Błyszczącą czy matową?
 

paeru

New member
Bez reklam
Nie jest to szyba, ale całkowicie matowa też nie jest. Kolory dzięki temu bardziej uwydatnione, ale trochę bardziej odbijają światło, niż modele z poprzedniego roku (natomiast dużo mniej niz np w ubiegłorocznych Samsungach).
 
Witam,
mam kilka pytań odnośnie tego modelu - czy ktoś z szanownych forumowiczów okiełznał już funkcję nagrywania na dysk usb (mi się nie udało) i czy nie ma problemów z odbiorem DTV - u mnie znajduje mux`a na kanale na którym nie nadaje żaden nadajnik i dodatkowo pokazuje, że wszystkie programy są "szyfrowane".
 

Mixmich

New member
W tym momencie telewizor nie ma funkcji nagrywania. Funkcja PVR będzie dostępna po aktualizacji softu, która ma być dostępna do ściągnięcia z internetu pod koniec maja.
 
DTV oczywiście działa bezbłędnie w tym modelu, wszystko to kwestia anteny. Czy ktoś potwierdzi informację, że soft będzie dostępny lada moment i będzie można korzystać z funkcji PVR i nareszcie normalnie posortować odbierane kanały cyfrowe - bo na tą chwilę jest to delikatnie mówiąc "niezbyt proste". Co zaskoczyło mnie w tym modelu (to moja pierwsza Toshiba) odtwarza pliki rmvb z napisami, bez jakichkolwiek problemów. Szkoda tylko, że nie można zrobić nic z wyświetlaną czcionką, często jest kompletnie niewidoczna.
 
Całkiem fajna strona, ale swoją drogą to trochę śmieszne, że soft do telewizora, który jest składany w Polsce może pojawić się tylko na "obcej" stronie.
 

pjp

New member
Witam

Próbowałem dzisiaj poukładać programy DTV na tym TV. Domyślnie po przeskanowaniu znalezione multipleksy cyfrowe mają nadane numery kanałów od 30 do 50 (mniej więcej). Chciałem ponadawać programom małe numerki, w szczególności żeby TVP1 było pod 1. Niestety po zmianie numeru programu (zgodnie z instrukcją) telewizor już go nie wyświetla (wypisuje jakieś bzdury o tym że jest zaszyfrowany). Czy ktoś zetknął się z takim problemem?
I druga sprawa - niby ten telewizor ma 100Hz AMR, ale podczas szybkich scen moim zdaniem obraz nie jest płynny. Dodatkowo w przypadku szybko przesuwających się pionowych napisów końcowych telewizor nie potrafi ich płynnie przesuwać (szarpie wyraźnie). Próbowałem poszukać jakiś opcji dotyczących tych 100Hz (np. w moim Samsungu takie są), ale nie znalazłem. Czy wszystkie TV tej serii tak mają?
 
Niestety po zmianie numeru programu (zgodnie z instrukcją) telewizor już go nie wyświetla (wypisuje jakieś bzdury o tym że jest zaszyfrowany).
Potwierdzam w pełni te informacje. Co do bzdur z zaszyfrowanymi kanałami, to sprawa wygląda następująco: Toshiba w tym modelu ma ewidentny problem z sortowaniem programów. Raz udało mi się to jakimś cudem uporządkować, ale nie zapomniałem wyłączyć aktualizacji nowych kanałów i rano było już wszystko namieszane. Te "szyfrowane kanały" znajduje podczas wyszukiwania (LG pokazuje "BRAK MODUŁU CI" domyślam się, że są to testowe programy TV mobilnej. Dodatkowo z nadajnika w Trzeciewcu (Bydgoszcz) znajduje w sumie 50 programów: normalne MUX`y, te szyfrowane i kilkanaście innych (np. Kino Polska) ale ich nazwa kończy się wyrazem "TEST" i perfekcyjnym czarnym obrazem i ciszą w głośniku, ale test to test ;)
Niestety pozostało nam czekać na aktualizację softu, bo ten to jakaś masakra. Co do problemu ze 100Hz to nic takiego u siebie nie zauważyłem - może zależy to od jakości tego co oglądamy i z jakiego źródła?
 
Ostatnia edycja:

andyw

New member
Piszecie jakieś bzdury o sortowaniu i numeracji kanałów w tym TV. Mam ten telewizor od miesiąca i nie miałem i nie mam żadnych problemów w tym temacie. Aby przesunąć kanał naciskam najpierw zielony przycisk, przesuwam w wybrane miejsce i zapisuję pozycję też zielonym klawiszem. Numer zapisanego wcześniej kanału ustalam poprzez wcześniejsze naciśnięcie klawisza czerwonego, i tak postępuję z każdym następnym kanałem. Tak sporządzona lista kanałów nie rozsypuje się ani na drugi dzień, ani za tydzień czy też za miesiąc. Chyba że wyszukując kanały ustawiacie kraj inny niż Polska np. Niemcy, to być moze ten problem występuje, bo coś o tym słyszałem na tym Forum. Wszystko co tu napisałem znajduje się w rozszerzonej Instrukcji Obsługi, trzeba się tylko do niej stosować i czytac bardziej uważnie.
 
Nie wiem jak pozostali, ale mi się zdarza czytać ze zrozumieniem. Zmiana numerów programów - ok - wciskamy czerwony i działa, byle by tylko nie zmieniać wciskać - zielony i zielony lub sortowania (żółty), bo od razu jest sieczka. Co do ciekawostek, to nawet jeśli uda się posortować programy, to przycisk P +/- nie działa prawidłowo - zmienia tylko w dół, a w górę już niestety nie da rady. Może mam pecha i trafił mi się jakiś uszkodzony. Mowa oczywiście o nowym modelu RL933, a nie o TL933, ale to chyba jest jasne.
 
Ostatnia edycja:

andyw

New member
No to chyba rzeczywiście trafił Ci się jakiś felerny egzemplarz, bo u mnie działa wszystko prawidłowo, łącznie z klawiszem "góra dół". Jedno co mogę powiedzieć to że nie dotykam żółtego klawisza, bo po jego użyciu rzeczywiście robi się sieczka w kanałach, o tym się takze sam przekonałem.
 
Nie dało mi to spokoju. Rozwiązałem to w taki oto sposób. Reset tv i wyszukanie kanałów tylko i wyłącznie z MUX`ami. Wtedy działa nawet "automatyczne sortowanie" (żółty), ale oczywiście trzeba samemu zadbać aby numery programów się nie powtórzyły, bo z automatu tv je zastąpi - czyli nie ogarnia przesuwania. Nie będę się powtarzał, ale nowy soft na miarę XXI wieku przydałby się bezapelacyjnie :)
 
Do góry