Kalibracja kina domowego - dyskusja.

RAF1977

Banned
Reference, to tak jak audyssey skalibrowało, wskazane dla filmów.
Source level, służy do wyrównania głośności między różnymi źródłami. Ja wielkiej różnicy między źródłami nie mam, więc wszystkie źródła dałem na maxa.
Zauważyłem że opcje dynamiczny eq i volume, dobrze działają przy dobrej jakości sygnale (płyta BD), szczególnie dobrze uwadatniaja efekty dolby Atmosa. Ale przy słabym materiale (HBO, Canal plus) masakrują dźwięk.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Jak masz volume na subie podczas kalibracji??
Jak ci jeszcze sprzęt zabiera -11,5 to prawie max, czyli masz za głośno ustawiony. Ja mam na godz 10, kalibracja zrobiła na -7 ja podkręciłem do -4

W ogole pokaż swój pokój, może problem nie jest w ustawieniach
 

cyrric

New member
Source level, służy do wyrównania głośności między różnymi źródłami. Ja wielkiej różnicy między źródłami nie mam, więc wszystkie źródła dałem na maxa.
tzn? np blu ray, konsola itd? to jaka tam moze byc roznica glosnosci? ustawienie na max. podglasnia sygnal czy jak?

Zauważyłem że opcje dynamiczny eq i volume, dobrze działają przy dobrej jakości sygnale (płyta BD), szczególnie dobrze uwadatniaja efekty dolby Atmosa. Ale przy słabym materiale (HBO, Canal plus) masakrują dźwięk.
Tu sie dokladnie zgadzam, zauwazylem że o ile przy BD dziwek jest fajnie dynamiczny, to przy netflixie, czy kablowce lub nawet gierce z ps4 juz jakby zagłuszało, i traciło wyrazistość.

Jak masz volume na subie podczas kalibracji??
Jak ci jeszcze sprzęt zabiera -11,5 to prawie max, czyli masz za głośno ustawiony. Ja mam na godz 10, kalibracja zrobiła na -7 ja podkręciłem do -4
W ogole pokaż swój pokój, może problem nie jest w ustawieniach

Na subie mialem godz.11. pokoj ok 16m2 na przeciw ok. 3 m. od frontow i suba naroznik, na prostopadlej scianie szafa na cala dlugosc i to tyle.
 

RAF1977

Banned
Tak, możesz mieć głośniejszy sygnał z blu-ray niż z konsoli lub z dekodera i do wyrównania tego jest ta regulacja. Jeśli wielkich różnic nie ma, to można to wykorzystać aby po prostu mieć głośniejszy sygnał na każdym źródle.

Masz trochę za głośno ustawionego suba przed kalibracją. Ale główny problem, to zbyt pusty pokój, jak wynika z opisu.

Trochę poeksperymentowałem z tymi dynamicznymi funkcjami. No i tak mi wyszło, że najlepiej działają, kiedy są obie włączone eq i volume. Jest jeszcze jeden parametr, którego wcześniej nie zauważyłem. Dynamic EQ ma poziom referencyjnych 0, 5, 10, 15db.
0 i 5db jest najgłośniejsze i nadaje się do dobrej jakości materiałów, natomiast 10 i 15db można by w sumie używać właśnie do słabszego materiału. Tylko muszą być oba włączone. Dynamic volume na light, ja preferuję.
 
Ostatnia edycja:

cyrric

New member
Dzieki za wszelkie informacje. już jakoś sobie poustawiałem i w miarę mi pasuje. fronty i central na fullband, surrandy odcięte na 100 chociaż nawet jak zejdę do 60hz to i tak nie słyszę różnicy. dynamic eq włączone, dynamic volume off, poziom referencyjny 0db lub 5db chociaż tez nie słyszę różnicy :). bass podbiłem do -10db, czasami za dużo i buczy. tony bass 0db treble +3db.
jedyne zastrzeżenie to mianowicie jak słucham ciszej lub z innych źródeł to dialogi są jakby za ciche, przy "normalnej" głośności wszystko fajnie współgra.
 

mikas

Member
Zrobiłem kalibrację według instrukcji z forum na Onkyo 810 i JBL NORTHRIDGE CINEPACK z subwoofer jbl p150. I po kalibracji amplituner podbił mi na nim dźwięk do +9db. Czy mam od nowa zrobić kalibracje i przestawić głośność subwoofer z godziny 12 na większy zakres?
Przednie kolumny i centralny dał na -1,5db
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Jak poprawisz ortografię:sad: co do ustawień Twoje upodobania i pomieszczenie wchodzi w grę ,tu akurat nie ma sztywnych ram bo po co ta regulacja w koncu.Pzdr
 

norbert1983

Member
Zestaw 5.1.2 amplituner onkyo 646 wszystkie głośniki ustawione na odcięcie 80hz niewiem jak w subie ustawić 120hz, jedyna regulacja to low pass filter. Jak powinienem ustawić?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Zestaw 5.1.2 amplituner onkyo 646 wszystkie głośniki ustawione na odcięcie 80hz niewiem jak w subie ustawić 120hz, jedyna regulacja to low pass filter. Jak powinienem ustawić?
Wybierz sobie jakies znane urywki filmow lub dedykowane wstawki z hd master audio z demo world,i zacznij od najwyzszej częstotliwości sluchaj i zjezdzaj nizej,zostawisz jak Ci najbardziej pasuje .Pzdr
 
Do góry