Kalibracja i ustawienia TCL C70

maciopa

Member
Ponieważ wróciłem do A7 v379 to jak by ktoś miał ustawienia kalibracyjne w obu wersjach HDR i normalne - to będę wdzięczny za ich przesłanie do mnie :)
 

roomunho

New member
Problemy po kalibracji

Hej

Nie wiem czy to właściwie miejsce, ale zapytam tutaj. Otrzymałem kilka miesięcy temu pliki niezbędne do kalibracji i wszystko pięknie. Po zastosowaniu ustawień obraz wygląda zdecydowanie lepiej, więc dziękuję bardzo za pomoc :)

Mam niestety kilka problemów. Po pierwsze, z rozszyfrowaniem niektórych ustawień. W Ustawieniach mojego TV po aktualizacji systemu do Oreo nie mogę znaleźć pozycji "Przyciemnianie mieszane" i "Typ treści" i "Barwa" (ale zgaduję, że to Nasycenie), a w pozycji "Temp. kolorów" nie mogę wybrać "Własne" (mogę jedynie zmieniać wartość od -5 do 5). Nie wiem także jak dopasować wartości z pliku PDF do tego co wyświetla mi się w TV w pozycji Przestrzeń kolorów. W pliku są pola H, S i I, a w TV mam Jasność, Nasycenie i Barwa. Zgaduję, że S(aturation) to Nasycenie, H(ue) to Barwa a I to Jasność?

To jednak przeszkadza mi najmniej, bo po ustawienia dla "Balansu bieli" (2p i 10p) oraz "Przestrzeni kolorów" po każdym uruchomieniu TV (nie ma znaczenia czy włączona jest funkcja szybkiego włączania) przywracają się do wartości domyślnych, a ich ponowne ustawienie jest nieco upierdliwe i zaczyna mnie powoli denerwować ;)

Coś robię źle? Możecie coś podpowiedzieć?

Dziękuję za wskazówki już teraz i życzę wszystkim Wesołych i Szczęśliwego :)
 

bluetom

New member
Witam jestem nowy niebieski i też proszę o ustawienia kalibracji dla mojego tv TCL u49p6006.
I jeszcze pytanie czy dla tego tv przewidywany jest może Android.
dziękuję
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam jestem nowy niebieski i też proszę o ustawienia kalibracji dla mojego tv TCL u49p6006.
I jeszcze pytanie czy dla tego tv przewidywany jest może Android.
dziękuję

Nie słyszałem by producent zmieniał system w tv na inny.
Nie ma androida to i nie będzie.
Może się pojawią aktualizacje systemu ale nie widzę żadnych realnych szans na zmianę na android.
Przyczyną zwykle są choćby ograniczenia elektroniki, konieczność opłacenia nowych licencji itp.

Ciekawi mnie dlaczego piszesz w wątku C70
 
Do góry