Kalibracja i ustawienia TCL C70

Laparia

New member
Kiki telewizor był kupiony u Ciebie. Proszę tylko o ustawienia, które pozwolą na oglądanie.
Czy nikt z użytkowników nie próbował ustawiać telewizora własnymi siłami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej dla dwóch.
Czyli tak jak jest na certyfikacie i drugi inny tryb do oglądania w dzień.
Podkręć wówczas dynamikę obrazu wg własnych potrzeb
- jasność
- kontrast
- ostrość
 

bazi201

New member
Poproszę o ustawienia kalibracji tv posiadam TLC C7026
I chciałbym móc ustawić go jak najbardziej optymalnie pod tv kablowa UPC oraz konsole ps4 pro email. bartoos18@gmail.com z góry dziękuję za odpowiedź i instrukcje kalibracji obrazu
 

pawel2020

New member
Witam
nie wiem czy w dobrym miejscu
Obsługa CEC, czy w ogóle ten tv potrafi.
Do tej pory nie miałem problemu z innymi tv a tego ni jak nie mogę okiełznać. Niestety nie chce się wyłączyć gdy wyłączam moje główne urządzenie podłączone do tego telewizora. Jedyne co się zmieniło to kabel HDMI no i TLC C7026.
Czy kabel może być przyczyną że nie działa. Telewizor również nie wyłącza mojego urządzenia.
Pozdrawiam
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam
nie wiem czy w dobrym miejscu
Obsługa CEC, czy w ogóle ten tv potrafi.
Do tej pory nie miałem problemu z innymi tv a tego ni jak nie mogę okiełznać. Niestety nie chce się wyłączyć gdy wyłączam moje główne urządzenie podłączone do tego telewizora. Jedyne co się zmieniło to kabel HDMI no i TLC C7026.
Czy kabel może być przyczyną że nie działa. Telewizor również nie wyłącza mojego urządzenia.
Pozdrawiam

a czy włączyłeś obsługę CEC w tv?
Chyba działa też tylko na jednym HDMI, u mnie działa na tym z ARC
 

kryptonite

New member
Hi,

What a great community and forum, and what a great job by Kiki!
Thank you very much for the efforts, and my apologies in advance for typing in English.

I would much appreciate it if calibration settings for my TCL U55C70*6 could be shared to me. I have the ST5461D07-2 panel.

I have subscribed to the HDTV Club.

Email is kryptonite_@rediffmail.com

Cheers.
 
Ostatnia edycja:

Paju12

New member
I w sumie mają rację. Tak to powinno fachowo wyglądać jeżeli chodzi o kalibrację. Ja miałem problem z kolorami ale okazałe się że ampli Onkyo dokładał coś od siebie i po włączeniu w nim funkcji bypass kolory są ok. Co do wysyłanej tu kalibracji to zastanawia mnie jedno, czy jest wersja pod konkretny model czy może wszyscy dostają to samo. Z tego co zauważyłem to tv mają matryce różnych producentów więc wysyłane ustawienia jeżeli są identyczne nie każdemu podpasują.
 

DLUGI321

New member
Była już o tym mowa że nie jest to kalibracja profesjonalna bo taka się robi indywidualnie pod konkretny tv matryce i w warunkach jakich ma pracować a tu dostajesz te same ustawienia do każdego tv więc nie ma mowy o jakiej kolwiek kalibracji

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 
Do góry