Kalibracja - dyskusja o kalibracji.

doctorchaos

New member
Zastanawiam się czemu wypowiedzi odnośnie firmy w Warszawie są usuwane przez moderatorów z takim zażarciem ???

Ja również skorzystałem z ich usług i jestem bardzo zadowolony :), także moim zdaniem kalibracja jest bardzo warta zrobienia na każdym TV

Mam nadzieję że mojego tematu Państwo nie skasujecie...... bo chyba nie ma za co
 

don111

Banned
dwa pytania do kogoś kto zajmuje się profesjonalną kalibracją Panasoniców, kalibrujecie każdy z trybów ? tj normalny, dynamiczny, kinowy itd czy tylko jeden wybrany tryb ?
i drugie czysto hipotetyczne - czy przy takich samych ustawieniach w menu serwisowym, wszystkie te tryby by odbierały tak samo czy będzie różnica tak jak normalnie to ma miejsce ? albo inaczej - czy cała różnica to po prostu pozmieniane wartości w menu serwisowym czy jednak coś więcej ?
 

doctorchaos

New member
Witaj

Co prawda ja się kalibracją nie zajmuje, ale z tego co zostało zrobione u mnie to :

1. kalibracja jednego trybu, ponieważ powiedzieli że na reszcie ustawienia będą analogiczne, więc nie ma sensu przestawiać po kolei (ale można).

2. tak, u mnie przestawiali tylko opcje w menu telewizora za pomocą pilota, po wskazaniu odpowiednich parametrów przez laptopa (do niego był podłączony "kolorymetr"- jeżeli błąd w pisowni to przepraszam)


Tak od siebie : próbowałem przed zamówieniem ekipy ustawić sam, po przez "konsultację" z rodziną i znajomymi, niestety to nie ten efekt co dzięki urządzeniu, więc gdybym miał zamówić, to zamówiłbym jeszcze raz.
 

yabaddi

New member
Czy ktoś z forumowiczów ma może namiar na osobę/firmę świadczącą usługi kalibracji na terenie Trójmiasta? Nabyłem wczoraj Sharpa 46LE705EV i chciałbym zamówić taką usługę. Prosiłbym o namiar na firmę plus informację o orientacyjnych kosztach.
 

megakop

New member
dwa pytania do kogoś kto zajmuje się profesjonalną kalibracją Panasoniców, kalibrujecie każdy z trybów ? tj normalny, dynamiczny, kinowy itd czy tylko jeden wybrany tryb ?
i drugie czysto hipotetyczne - czy przy takich samych ustawieniach w menu serwisowym, wszystkie te tryby by odbierały tak samo czy będzie różnica tak jak normalnie to ma miejsce ? albo inaczej - czy cała różnica to po prostu pozmieniane wartości w menu serwisowym czy jednak coś więcej ?
Podbijam pytanie.:mrgreen:
 

don111

Banned
jeśli chodzi o pseudo kalibrację (jasność, kontrast itd) to można sobie każdy tryb skalibrować, natomiast jeśli chodzi o kalibrację profesjonalną (RGB i inne) to już zależy jaki masz model Panasonica, w starszych (przed 2009) ustawienie tych parametrów jest bowiem wspólne, czyli w zasadzie można idealnie sobie ustawić wyrównanie kolorów pod odpowiednią temperaturę natomiast kalibrację skali szarości czy odpowiedniego kontrastu nie za bardzo, bo na każdym trybie jest on inny, dlatego kalibruje się jeden tryb w zależności od tego, który jest najbliżej zbliżony do ideału (czyli zwykle tryb kinowy)
w nowych Panasonicach chyba można skalibrować ogólnie w menu serwisowym a oprócz tego w menu zwykłym ekranu są dodatkowo 2 własne ustawienia szczegółowe, z kalibracją kolorów włącznie (więc chyba grzebanie w menu serwisowym nie ma sensu)

odnośnie mojego drugiego pytania - to biorąc pod uwagę, że wszystkie wartości w menu serwisowym są wspólne dla każdego trybu - rozwiązanie nasuwa się samo :)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
''don111' czy mógłbyś mi powiedzieć czemu tak bardzo różni się moja płytka kalibracyjna z pc world od wzorców BUROSH,bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego,chyba że moja jest bardziej zalecana do lcd?
 

don111

Banned
ale co to znaczy "różnią się" ? jeśli chodzi o to że obraz jest za jasny to sprawdź pod jakie systemy obrazu są przeznaczone, możliwe że np płytka z PC World/Burosch jest dla PAL (576i) a masz ustawione przykładowo 1080p w odtwarzaczu - coś takiego miałem przy kalibracji na oprogramowaniu w spyder3tv (trzeba było przestawić system na PAL)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Chodzi o kolorystykę na paskach,na mojej płytce wyglądają na przejaskrawione a na burosh bardzo naturalnie i to mnie zastanawia.Szkoda że nie potrafię tego burosha wypalić na płycie mimo poświęconych godzin i płyt nie czyta mi nic na blu-ray(wyświetla się błąd formatu) a nie mogę nigdzie znalezć opisu w języku polskim jak to kopiować(nero i inne programy też nic nie pomagają a folder ma 84,3 Mb).Natomiast ciekawostka dla ciebie że kalibruje się do gammy 2.4 a nie jak wcześniej 2.2 więc może warto poczytać na ten temat.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Niestety "don111" próbowałem już wszystkich dostępnych stron ale nieznajomość angielskiego jest dla mnie zbyt dużą przepaścią.Niektóre otwierają się na pc ale w panasonicu bd 80 mogę zapomnieć.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Problem w tym że ściągnąłem plik Display Tuning.iso wsadziłem w folder który wyświetla 84.3Mb i nie wiem co dalej.Nie otwiera go na pc ani po wypaleniu na płytę.Możesz mi to wytłumaczyć na chłopski rozum?
 

don111

Banned
ISO odtworzy przecież zwykły Media player classic albo Video Lan Player
jak chcesz skonwertować ISO do innego formatu to najpierw "wejdź" w plik, np programem Ultraiso i będziesz miał odtwarzalne pliki (burosch to nic innego jak zdjęcia + menu wyboru)
 

josephik

New member
witam
zakupiłem Toshibe 40xv733 i przydałoby się ją skalibrować bo obraz jakiś szary na AutoView

jaki na tą chwilę polecacie darmowy program ( lub plansze ) najlepiej z polskim opisem ? (żeby było wiadomo co gdzie jak poustawiać i jak powinno wyglądać)
nie musi być mocno skomplikowany :)
 

josephik

New member
nie mogę za bardzo sam dojść jak to powinno być żeby było dobrze

znacie może jakąś firmę lub osobę która profesjonalnie wykona kalibracje w okolicach Płocka ??
 
Do góry