Kalibracja - dyskusja o kalibracji.

nemko

New member
Witam,
Widzę że zamilkła dyskusja w temacie kalibracji.
Ostatnio pobrałem z dwóch różnych źródeł AVCHD-2d.exe do kalibracji LCD.
Wypakowałem, i powstały obraz ISO wypaliłem na płytkę DVD ( takie było ponoć jego przeznaczenie).
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie mogę odtworzyć płyty w odtwarzaczu DVD ani na komputerze? Nie daje rady podejrzeć zawartości obrazu ISO ani wypalonej płytki żadnym programem.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Ja z kolei jestem po kalibracji 46HX850 przez Macieja Kopera, jestem bardzo miło zaskoczony z rezultatów, myślałem do tej pory ze mam w miarę poprawnie ustawiony obraz na oko (sporo nad nim siedziałem i ustawiałem od nowości) i jakoś nie miałem wielkiego parcia na profesjonalną kalibrację.
Jednak jak się okazało moja sztuka miała spore zaróżowienie w balansie bieli które dopiero po kalibracji przez Macieja udało się wychwycić i ładnie skorygować i odpowiednio ustawić (bez odpowiednich pomiarów nie ma szans na właściwe ustawienie)
Poprawiły się tez inne parametry i kolory, jest teraz więcej szczegółów w cieniach, naturalnie poprawy uległy wszystkie barwy, fajnie jest to widoczne np. w odcieniach trawy czy jej cieniach przełączając się miedzy sceną po kalibracji i bez niej.
Jak ktoś chce wyciągnąć maks ze swojego ekranu niech sie nie zastanawia bo poprawa jest widoczna od razu, obraz jest teraz właściwy piękny i naturalny bez jakiegokolwiek nalotu jakiejś barwy, jest taki jak powinien być, nie mam już dylematów jak do tej pory ze co bym nie oglądał zawsze cos mi nie pasowało i robiłem korekty.
Bez odpowiedniej wiedzy jaką posiada Maciej i osprzętu nie ma szans na poprawne ustawienie samemu.

Jeszcze raz polecam, mnie osobiście na dodatek udało się wygrać darmową kalibrację w jego konkursie na facebooku, także było warto wziąć w nim udział :D.
http://www.facebook....otal_comments=5
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się. Sam kolorymetr to dopiero mały kroczek.
Korekcja przestrzeni barwowe np w Projektorze JVC zajęła ...
Do tego potrzebny jest specjalny program korekt, wiedza i doświadczenie.

Dokladnie , samo urzadzenie jak sie nie ma wiedzy i doswiadczenia to chyba nic nie pomoze...
 

worms

New member
Witam serdecznie.
Przeczytałem cały temat w nadziei że zrozumiem podstawy używania Spyder 4Tv HD, bo taki gadżet zamierzam zakupić do kalibracji Samsunga 55H7000, mam nadzieję że nim będę w stanie wyregulować odpowiednio wyświetlany obraz.
Jednak jak widzę chyba nikt tego nie używa i żadnych informacji nie pozyskałem, jedynie to co z YTuba.
Ciekawi mnie jedna sprawa, wydaje mi się że w moim przypadku zakup Spaydera 4 jest bezsensowny, ale może się mylę.
Tv używam do oglądania z dekodera UPC programów telewizyjnych podłączonych przez HDMI i czy mogę to źródło odpowiednio skalibrować?
Wydaje mi się że jest to niemożliwe, ale może jestem w błędzie.
Drugie źródło to podłączony przez HDMI komputer z którego oglądam filmy DVD, BluRay i 3D. Używam do tego programów w stylu Power DVD, WIn DVD, czy to źródło jestem w stanie odpowiednio skalibrować?
Wydaje mi się że jest to niemożliwe, proszę mnie poprawić jeżeli jestem w błędzie.
Wcześniej miałem Tv który nie oferował tyle możliwości co ten i chciałbym móc wykorzystać jego możliwości w pełni i mieć go odpowiednio ustawionego pod względem wyświetlanego obraz.
Teraz jedynie korzystam z ustawień podanych w sieci przez użytkowników tego Tv, oczywiście jest lepiej , ale może stać go na więcej.
 

qurter

New member
Witam jak samemu skalibrować TV? Jakieś programy? Zdjęcia podglądowe? Ściągnąłem AVS hd 709 mpeg i instrukcję ale ciężko chyba przez to będzie skalibrować. Macie jakieś propozycje?
 
Do góry