Kable głośnikowe - porada

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam :)

Postanowiłem przeprowadzić mini-test do swojego zestawu kabli głośnikowych. Ma mi też odpowiedzieć na pytanie czy będzie to skok jakościowy w porównaniu do moich obecnych kabelków(Van Den Hul - Snowline) i jeśli tak to jaki oraz czy brzmienie in plus będzie warte zainwestowania w droższy drut (stosunek cena-jakość).

Od producenta moich kolumn oraz innych użytkowników słyszałem że świetnie mój duet uzupełnia się z Chord Odyssey 2, więc ten kabel na pewno biorę pod uwagę i od razu zaznaczam że to taka górna granica cenowa. Gdy dzwoniłem do Pabianic w sprawie wypożyczenia facet doradził mi jeszcze Tellurium Q Blue, powiedział że ten podstawowy model w ofercie prezentuje najlepszy stosunek ceny do jakości jeśli chodzi o tą markę.

Czy miał ktoś styczność z kablami Tellurium?
Co moglibyście polecić od Siebie?

Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tu niestety musisz sam posłuchać. Nie znam brzmienia Twoich kolumn, a zdanie pana producenta jest oczywiście subiektywne. W moim systemie Odyssey 2 się sprawdził, kompletnie nie moja bajka, choć bywa polecany przez wielu.
Tellurium robi ostatnio furorę. Ja akurat wybrałem blacki jako najlepszy stosunek jakości do ceny ;) Jest on kablem rytmicznym, dość szybkim, dość szczegółowym, ale na pewno nie jasnym. Ikony mają szczegółów sporo, więc mogłem pozwolić sobie na odrobinę ocieplenia. Czasem mi brakuje ponadprzeciętnej szczegółowości jaką miałem na zwykłych drutach, ale ogólnie jest na plus, bo brzmienie nabrało ogłady i spokoju. Chętnie posłucham też modelu wyżej - Silver, ale do końca roku nie mam funduszy na niego (gdyby mi podpasował). Jednak jeśli chciałbyś blacki to odezwij się w nowym roku, pomyślimy ;)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam od jakiegoś czasu Tellurium Blue z fabryczną konfekcją. Dobrze pasują do Atoll-a. W klubie możesz sporo poczytać. W moim odczuciu lekko łagodzą wysokie tony, ale jednocześnie nie brakuje szczegółów. Nie znam wyższych modeli, ale jak budżet pozwoli to trzeba sprawdzić też Ultra Blue i Black.

W weekend będę eksperymentował z zasilającym. Planuję do wzmacniacza podpiąć Wireworld Stratus 7.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Stratusa też kiedyś pożyczałem. Jedyny zasilający (jak na razie), który u mnie nie przyciemnił brzmienia, nie spowodował tego co większość, czyli efektu "koca" ;)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o Odyssey 2 to pochwały nie tylko od producenta ale też od sprzedawców i co najważniejsze użytkowników, więc wydaje mi się że warto sprawdzić.
Jeśli chodzi o mój system to Phoebe grają dosyć równo a Atoll dodaje im życia, prezentuje barwne brzmienie z lekko wysuniętą do przodu średnicą oraz dobrze kontrolowanym basem, to czego mógłbym szukać to troszkę więcej góry w znaczeniu takim żeby więcej szczegółów usłyszeć, czasem mam wrażenie że jest lekko za mgłą.

Co do zestawienia i doboru sprzętu, kabli, chyba nie ma takiej rzeczy jeszcze żeby z wszystkim zagrała wyśmienicie.
 

ranczo

New member
Bez reklam
U mnie Odyssey 2 poległ na rzecz HOTLINE SPIRAL SILVER.
HOTLINE SPIRAL SILVER zapewnił lepszą kontrolę niskich tonów i poprawił scenę (większe 3D) :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeśli chcesz ożywić system i mieć więcej góry to nic jaśniejszego od Nordosta nie znajdziesz. Możesz też (a warto) posłuchać kabli Albedo.
Nordost (testowałem Purle Flare) ma podbita górę, zacznie ożywia brzmienie. Im wyższa seria Nordsota, tym więcej przepuszcza (dodaje?) basu, tak mocno uogólniając.
Co do Alabedo to szczegóły i poszerzona przestrzeń już od najniższych modeli i podobnie jak Nordoście - im droższy tym więcej basu.
W przeciwieństwie do Nordosta Albedo mimo iż baaardzo szczegółowy nie kłuje po uszach (w mojej konfiguracji). Wpięcie Nordosta w pierwszych chwilach wywołało efekt Wow, natomiast już po kilku kolejnych bardzo męczyło.
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Albedo jak i Nordost ceny jak dla mnie poza zasięgiem, nawet używki sporo by wyszły.

Kiedy byłem na odsłuchu Atoll'a to Phoebe połączone miałem z Acoustic Zen ale ten kabel warty tyle co moje kolumny :D

Na razie jest Odyssey 2, Tellurium Q (tylko które?), Hotline.

Dzięki za wszystkie wyżej wymienione propoyzcje a gdyby ktoś miał jeszcze to śmiało pisać :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To widzę, że dostałeś klasyczne przykłady z Pabianic. Też tam byłem na odsłuchach kabli :D Tam miałem chyba swój pierwszy porządny odsłuch kabli. Potem umawiałem się już w innych salonach i bałem do domu - to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Bywało, że w salonie kabel brzmiał zupełnie inaczej niż w domu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/95968-odsluch-kabli-glosnikowych.html
Przejrzyj ten wątek lub chociaż pierwszy post ;)
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na prawdę Odyssey 2 każdy poleca - nie wiem czy to rzeczywiście tak świetny kabel czy dobrze idzie na nim zarobić :D ale jego wypożyczę do domu na pewno. Tak z Pabianic polecił mi Tellurium Q Blue natomiast tam gdzie kupowałem Atolla w Krakowie facet mi polecił też Tellurium ale model wyżej czyli Ultra Blue.

Te kable z Łodzi mnie zaciekawiły, jeden gość z konkurencyjnego forum je polecił - próbował już różnych zagranicznych producentów a nasze wypadły najlepiej - dlatego zapytałem czy może ktoś miał styczność z nimi :)

Które bym nie wybrał na odsłuch to na pewno wypożyczę do domu i na spokojnie posłucham.
 
Do góry