Kabel HDMi jakość??

czesiek85

New member
Na allegro znalazłem rożnego rodzaju kable HDMI od tanich kolo 20 do nawet 800?? czy jak kupie kabel za 20 zł to bardzo starce na jakości, nie mam za dużo kasy więc każdy grosz jest dla mnie ważny...?? Chodzi mi np o kable Prolink...chce połaczyc dekoder z Multimedi i komp do Toshiby av635
 

acidjazz

New member
Są dwie szkoły - żyrardowska i otwocka. Jedni mówią, ze ma a inni że w kablach cyfrowych nie ma żadnej różnicy. Podłączałem kolegi za 300 i ten który dostałem z dekoderem aster (oceniam go na 5 PLN). Kumpel i ja nie zauważyliśmy żadnej różnicy.
Oczywiście, zawsze odezwą się posiadacze super drogich kabli, że różnicę widać, słychać a nawet czuć :)
 

morzin123

New member
Mam bardzo podobne odczucia. Sygnał cyfrowy na kablu HDMI albo jest albo nie ma, w przeciwieństwie do analoga. Niedawno zakupiłem Asusa O!Play'a i tez jeszcze przed samym odbiorem przesyłki rozglądałem sie za takim kabelkiem jakiego Ty szukasz, no i dobrze że nie kupiłem, bo sie okazało że takowy był w pudełku z Asusem. Jeżeli producent dodaje kabelek HDMI do sprzętu za 360 zł to napewno ten przewód nie kosztuje więcej niż 10 zł.

Wniosek:
Jeśli nie masz pieniędzy to nie daj sie wkręcić w drogi przewód, bo różnicy i tak nie zauważysz. Idź do sklepu weź jak najtańszy w ręke i zobacz czy przy podłączaniu sie nie "rozsypie" i będzie git. Jak nie - weź troszke droższy.

http://www.hdtv.com.pl/forum/jak-podlaczyc-x-y-z/53093-przyzwoity-jakosciowo-kabel-hdmi.html
 

p00h

Member
Nie do konca 'sygnal jest albo nie ma', HDMI nie ma korekcji bledow, wiec mozesz miec przeklamania obrazu (objawiajace sie mrugajacymi pojedynczymi pixelami, taki szum nalozony na obraz) i/lub bledy synchronizacji (trudniejsze do wylapania, bo TV moze probowac kompensowac, ale ogolnie objawiajace sie znikajacym obrazem / dzwiekiem).

Na pewno za to jesli kabel dziala, tzn nie ma takich dziwnych bledow to nie moze juz dzialac lepiej lub gorzej; kolory i obraz sa przesylane zawsze tak samo.

Roznice ceny moga sie jednak wiazac z certyfikacja - nie kazdy kabel HDMI obsluzy full-HD 1080P; dobrze zeby kabelek mial certyfikat HDMI 1.3 (cat 2, 340Mhz) - szczegolnie ze mozna takie dostac za ~10 zl / m ; wiec po prostu nie oplaca sie kupowac slabszych.

hdmi 1.4 raczej nie warto bo (dla kabli) dodaje to tylko kanal ethernet ktorego na razie raczej nic nie uzywa; a ze nowosc, to kosztuja masakrycznie duzo. Kable z certyfikatem 1.3 obsluguja 3D i inne bajery standardu 1.4.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Nie do konca 'sygnal jest albo nie ma', HDMI nie ma korekcji bledow,
Korekcję błędów HDMI akurat ma. W związku z tym drobne przekłamania sygnału są korygowane i mimo iż treść docierająca do telewizora nie jest identyczna z nadawaną przekłamań obrazu może nie być widać. Przekłamania obrazu pojawiają się dopiero gdy ilość błędów spowodowanych przez kabel jest zbyt duża, aby układy korekcji sobie z nimi poradziły.
 

fero323

New member
Są dwie szkoły - żyrardowska i otwocka. Jedni mówią, ze ma a inni że w kablach cyfrowych nie ma żadnej różnicy. Podłączałem kolegi za 300 i ten który dostałem z dekoderem aster (oceniam go na 5 PLN). Kumpel i ja nie zauważyliśmy żadnej różnicy.
Oczywiście, zawsze odezwą się posiadacze super drogich kabli, że różnicę widać, słychać a nawet czuć :)

miałem to samo przy podłączeniu kabla 10metrowego taniego i drogiego
wszystko wyglądało tak samo

wystarczy jak kabel będzie gruby i dobrze ekranowany i nie musi kosztować więcej niż 30-60zł

a te złote końcówki w kablach cyfrowych to po prostu śmiech na sali
 

pkomp

New member
szum?to nie kabel analogowy - cos takiego nigdy nie wystapi a przekłamania cyfrowe odrazu są widoczne
pewnie kolego zauwazyłeś ziarno z tasmy i wydawało ci się że to przekłamania kabla..wiele filmów HD nawet nowych ma spore i widoczne ziarno
 

stach334

New member
hdmi 1.4 raczej nie warto bo (dla kabli) dodaje to tylko kanal ethernet ktorego na razie raczej nic nie uzywa;


każdy porządny odtwarzacz blu-ray od dawna używa ethernetu do funkcji bd-live, masz na rynku pełno odtwarzaczy sieciowych, które korzystają ze streamingu internetowego typu xtreamer czy popcorn
 

czesio_666

New member
Kupiłem dwa kabelki hdmi. jeden w markecie za 49 zł a drugi na allegro za 16 zł.
Oba kabelki sprawują się świetnie.
Jedyne na co zwracałem uwagę to na jakość wykonania wtyczek.
Jeśli będę potrzebował kolejnego hdmi nie kupię droższego niż 20zl, bo po co przepłacać jak nie widać różnicy.
 

neutron1

New member
Kable drogie i tańsze różnią się tylko jakością wykonania, po prostu tańszy może się szybciej popsuć, ja już musiałem jeden kabel hdmi wymienić bo coś obraz zaczął znikać, po wymianie problem zniknął.
 

Bucek

Banned
każdy porządny odtwarzacz blu-ray od dawna używa ethernetu do funkcji bd-live, masz na rynku pełno odtwarzaczy sieciowych, które korzystają ze streamingu internetowego typu xtreamer czy popcorn

co ty za przeproszeniem pierdolisz?

kazdy taki player obslzy te funkcje za pomoca kabla 1,3 a wiesz dlaczego?

bo do netu laczy go siec wi-fi lub ethernet ...

co ma wspólnego kanał sieci dolaczony do kabli 1.4 z tym co ty pieprzysz?
 

p00h

Member
Korekcję błędów HDMI akurat ma. W związku z tym drobne przekłamania sygnału są korygowane i mimo iż treść docierająca do telewizora nie jest identyczna z nadawaną przekłamań obrazu może nie być widać. Przekłamania obrazu pojawiają się dopiero gdy ilość błędów spowodowanych przez kabel jest zbyt duża, aby układy korekcji sobie z nimi poradziły.

Zgadza sie, tyle ze TERC4 i ew. ECC (dla danych) to nie jest korekcja bledow tylko kodowanie korekcyjne ktore bledom ma zapobiegac ; tzw. forward-error-correction, rozni sie to tym od korekcji w zwyklym rozumieniu, ze nie ma retransmisji.
 
Do góry