Jvc Lt G 80 Bu wszystko co dotyczy serii g80

Brzydal

New member
Pomocy - JVC 32G80

Dzisiaj siedziałem sobie w menu serwisowym JVC 32 G80 SU. Na chwilę poszedłem odebrać telefon, a mój 4-letni syn musiał przycisnąć jakiś magiczny :( guziczek, po którym pozostał tylko czarrny obraz. Niestety po ponownym włączeniu panelu jest tylko obraz kontrolny (niebieskie tło, napis JVC). Niestety nic innego nie działa - tak jakby została skasowana cała pamięć telewizora. :(:(:( Czy jest możliwe skasowanie pamięci?? Co zrobić aby było znów było dobrze?? Czy został tylko mi tylko serwis???

OK Temat do usunięcia :)
Pomogło wyciagniecie baterii z pilota :)
 
Ostatnia edycja:

zmechu

New member
32G80 i buczenie

Witam!

Jestem zadowolnoym użytkownikiem JVG 32G80SU gdyby nie mały szczegół... no właśnie...
Zauważyłem że po kilkudziesięciu minutach pracy telewizor zaczyna buczeć. Nie jest to głośne, ale przy oglądaniu TV wieczorem niekiedy jest denerwujące. Co więcej, buczenie to wysętpuje tylko wtedy, gdy korzystam ze złączy Euro, przy właczeniu na HDMI efekt nie występuje.

JVC Polska (Wawa, Połczyńska) odesłał mnie do serwisu (na Ciasnej i Zagórnej). W jednym stwierdzono że w modelach G80 takie buczenie to norma (!) i nic się z tym nie da zrobić. Ponoć JVC wie o tym i pracuje nad usunięciem tego, ale w czasie bliżej nieokreślonym. Co więcej, raczej nie podlega to reklamacji jako że wszystko jest zgodne z normami. W drugim serwisie dowiedziałem się, że naprawa byłaby możliwa (kwestia zobaczenia co buczy i ew wymiany/zalania/przykręcenia), ale nie w domu klienta ale na drodze reklamacyjnej. Czyli na dwa tygodnie lekką ręką mogę się z TV pożeganć.

No i jestem w kropce? Czy naprawdę "ten typ tak ma" i nie da się z tym nic zrobić?

Pozdrawiam
Artur
 

dominik999

New member
Witam

Potwierdzam opinie przedmówców, seria G80 BU i SU w 32" buczy przy odbiorze sygnalu przez gniazda EURO. Czy ktoś próbowal już naprawiać w ramach gwarancji i z jakim skutkiem, bo wydając ok 3000 PLN chyba należy się coś od producenta ...:hmm:
 

dominik999

New member
Buczenia ciąg dalszy

A jednak jest pewien sposób, choćby prowizoryczny, ale zawsze.
Otóz, tak jak opisywano na innym poscie, należy zwiększyć poziom "jasność-1" (mój przypadek - JVC LT-32G80BU) z domyślnych ustawień na ok 90 % zakresu (niewielki skok w prawo) , wtedy buczenie ustaje. :-D Mimo to jest to jakaś wada fabryczna, ale na razie nie będe sobie tym zawracal du**, jeśli istnieje takie rozwiązanie. Mam nadzieje, że nie będzie się poglębiać.

Wszystkim użytkownikom serii G80 w 32" życze wytrwalosci z tym problemem.
Poza tym z tego LCD jestem bardzo zadowolony. Dźwięk jest super, a obraz też calkiem niezly

Pzdr
 

anni

New member
JVC LT32-G80BU -nie działa HDMI 5

Od tygodnia jestem (zadowolonym) posiadaczem tytułowego telewizora.Poprzez kabel HDMI-DVI mam podłączonego kompa -wszystko dzialało super aż do dziś. Musiałem wyjść na kilka minut i po powrocie zastałem kompa z zresetowanym biosem a po włączeniu tv okazało się że on również się zresetrował gubiąc ustawienia kanałów co gorsza zginęło w opcjach gniazdo HDMI pod ,którym był podpięty komp:(((((
Obecnei w opcjach jest tylko jedno gniazdo HDMI:(
Podejrzewam że na moment został wylaczony prąd i to jest przyczyną resetu kompa a poprzez kabel poszedł jakis impuls ,ktory mam nadzieje że tylko wyłaczył to gniazdo.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem, czy może w menu servisowym jest możliwość ponownego włączenia tego gniazda ....czy tylko servis ?:(((
Bede wdzięczny za podpowiedz.
 

zicol

New member
JVC 37G80 - podłączenie PC

Witam

Czy jest prosty sposób na podłączenie tego TV do peceta przez standartowe złącze D-SUB?

Narazie czytam o samych niepowodzeniach.

Pozdrawiam
 

Mr_skywalker

New member
Dlaczego G80 ?

Witam,

Przymierzam sie do zakupu telewizora 37". I tak nosiłem sie z zamiarem zakupu Sharpa WD1 ew RD1E. Ale sporo dobrych informacji wyczytałem o moelu G80 JVC jak na TV do 4000 zł. Czy ktoś z użytkowników sie może podzielić swoimi wrażeniami, dlaczego wybrał akurat ten model i jak on sie sprawuje ( poza buczemiem o którym czytałem) .

Pozdrawiam,
 

adam030

New member
Mr_skywalker napisał:
Czy ktoś z użytkowników sie może podzielić swoimi wrażeniami....
Pozdrawiam,

To moze ja cos napisze....mam 37G80 od 2...moze 3 miesiecy. Generalnie jestem zadowolony. Kolory stonowane ... takie realistyczne ... dzwiek ok ( tu nie mam porownania do innych LCD ale po przesiadce z kineskopowego SONY nie słysze roznicy ) ... tylko te buczenie - ale o tym juz wiesz.

Na minus moge zaliczyc to ze ogladanie meczow pilki noznej to katorga ( sygnał cyfry+ dekoder Philips 6010 ) - objawy sa takie ze przy ujeciach kamery pokazujacej duzy kawal boiska (70% czasu meczu) pilkarze i pilka zamieniaja sie w stado pikseli :/ . Obraz tak jakby sie szronil / "pikselizowal" (trudno mi to opisac) ... po zmianie ujecia wraca do normy ... po czym pare chwil pozniej znowu sie "pikselizuje" (dotyczy to canal+ sport) . A mecz na TVP1 / 2 to juz zupelne nieporozumienie...postacie sie zlewaja w kolorowe plamy a pilki wlasciwie nie widac.
Co ciekawe...nie ma tego zjawiska na Eurosporcie i podczas transmisji meczow z ligi hiszpanskiej na canal+ sport ( ale ty jakosc sygnalu jest gorsza niz np z ligi angielskiej lub polskiej z canal+ sport) .
Nie wiem czy to wina dekodera (philips 6010 przypominam - juz leciwy) czy tv sobie nie radzi.
Do tego napisy w dolnym pasku informacyjnym na kanale TVP3 - podobne zjawisko jak na pilce noznej ... literki zmieniaja sie w piksele.. trudno rozczytac...na innych programach to zjawisko nie wystepuje (lub wystepuje w mniejszym stopniu).

Testów z sygnalem z innego zrodla nie przeprowadzalem...za wyjatkiem DVD - tu jest wszystko ok.

Pozdrawiam
 

Mr_skywalker

New member
Dzieki za informacje,

No własnie, KIKI mnie namawia do tego modelu lub żeby mieć jeszcze lepszą jakość do modelu P80. Słyszałem własnie, że dźwięk (jak na LCD) w JVC jest bardzo dobry.
adam030 - a przymierzałeś sie np do jakiegoś Sharpa? Bo w sumie między tymi dwoma markami jestem zainteresowany ? No i jeżeli już to dlaczego wziąłeś JVC ?

Pozdrawiam,
 

adam030

New member
Mr_skywalker

Dlaczego JVC ?
Bo juz mialem takiego kolomyja z tymi telewizorami ze musialem cos wybrac ... zona sie dziwnie na mnie patrzyla ... czas lecial ... stary tv sie sypal coraz bardziej....trzeba bylo cos kupic :D
No i cena...szukalem tv do 4000 zl....a sharpy byly troszke pow. tej granicy.
Nie wiem co Ci poradzic ... nic do JVC w sumie nie mam ... ale czy bym kupił drugi raz ten model ? Trudno powiedziec ... kazdy tv ma jakies wady i zalety.
 

mosca

New member
adam030 napisał:
To moze ja cos napisze....mam 37G80 od 2...moze 3 miesiecy. Generalnie jestem zadowolony. Kolory stonowane ... takie realistyczne ... dzwiek ok ( tu nie mam porownania do innych LCD ale po przesiadce z kineskopowego SONY nie słysze roznicy ) ... tylko te buczenie - ale o tym juz wiesz.

Na minus moge zaliczyc to ze ogladanie meczow pilki noznej to katorga ( sygnał cyfry+ dekoder Philips 6010 ) - objawy sa takie ze przy ujeciach kamery pokazujacej duzy kawal boiska (70% czasu meczu) pilkarze i pilka zamieniaja sie w stado pikseli :/ . Obraz tak jakby sie szronil / "pikselizowal" (trudno mi to opisac) ... po zmianie ujecia wraca do normy ... po czym pare chwil pozniej znowu sie "pikselizuje" (dotyczy to canal+ sport) . A mecz na TVP1 / 2 to juz zupelne nieporozumienie...postacie sie zlewaja w kolorowe plamy a pilki wlasciwie nie widac.
Co ciekawe...nie ma tego zjawiska na Eurosporcie i podczas transmisji meczow z ligi hiszpanskiej na canal+ sport ( ale ty jakosc sygnalu jest gorsza niz np z ligi angielskiej lub polskiej z canal+ sport) .
Nie wiem czy to wina dekodera (philips 6010 przypominam - juz leciwy) czy tv sobie nie radzi.
Do tego napisy w dolnym pasku informacyjnym na kanale TVP3 - podobne zjawisko jak na pilce noznej ... literki zmieniaja sie w piksele.. trudno rozczytac...na innych programach to zjawisko nie wystepuje (lub wystepuje w mniejszym stopniu).

Testów z sygnalem z innego zrodla nie przeprowadzalem...za wyjatkiem DVD - tu jest wszystko ok.

Pozdrawiam


Niestety wersja G80 nie posiada technologii 100hz co niestety sprawia, że w scenach dynamicznych obraz może być często nie do zaakceptowania. Ja na moim LT-37P80 obraz mam świetny (sygnał z anteny naziemnej). Dodatkowo w moim telewizorze jest pełne MAXX AUDIO a w G80 tylko MAXX BASS. Niestety nie słyszałem G80 ale u mnie dźwięk jest bardzo dobry. Aha i jak na razie nie słysze żadnego buczenia.
 

adam030

New member
@mosca

No nie wiem....widzialem kilka lcd-kow nie 100Hz-wych i jakos podczas ogladania meczów pilkarskich nie bylo wspomnianego efektu "pikselowania"
Musze skombinowac mecz pilkarski na dvd - przetestuje dzisiaj moze i sie wypowiem.
Ewentualnie postaram sie podpiac inny dekoder.
Bo sobie tak mysle...jesli to wina braku 100Hz to dlaczego nie widac tego efektu na filmach DVD ? Albo na grach z PS2 ?
 

Mr_skywalker

New member
mosca napisał:
Niestety wersja G80 nie posiada technologii 100hz co niestety sprawia, że w scenach dynamicznych obraz może być często nie do zaakceptowania. Ja na moim LT-37P80 obraz mam świetny (sygnał z anteny naziemnej). Dodatkowo w moim telewizorze jest pełne MAXX AUDIO a w G80 tylko MAXX BASS. Niestety nie słyszałem G80 ale u mnie dźwięk jest bardzo dobry. Aha i jak na razie nie słysze żadnego buczenia.


No właśnie, tak jak pisałem Kiki mnie namawia na P80.. kosztuje troche, ale czy warto?

No i jeszcze jenda sprawa. Mam oglądać TV z odległsci ok 3,2 metra. czy 37 nie bedzie za duży ? Żona już marudzi że to będzie dominujący mebel w mieszkaniu i chce 32 " ... jakie jest Wasze odczucie ?
 

adam030

New member
Ja mam do tv jakies 2m ... w porywach do 2,5m (zalezy jak sie usadowie).
Moja zona tez marudzila ze 37" to za duzo...ale jak zobaczyla...oswoila sie to jest b.zadowolona ( a zadowolenie zony to rzecz najwazniejsza :D ).
Generalnie jest (jak dla mnie) rozmiar trafiony w odniesieniu do odleglosci z jakiej ogladam.
Czasami sie zastanawiam jakby wygladal 42" w tym miejscu ;)
 

mosca

New member
Nawet się nie zastanawiaj tylko bierz conajmniej 37 cali. Miałem wcześniej telewizor 21 calowy i powiem szczerze miałem poważny dylemat jak ustawiałem LT-37P80 - odległość do kanapy 2,5 m. Oczywiście trzeba się przyzwyczaić ale po 4 dniach stwierdziłem, że wielkość jest optymalna a nawet, że jest ciut mały. Jakbym miał teraz kupować byłby to na pewno 42 calowy telewizor.
W tej kwestii nie słuchaj żony - zobaczysz, że po tygodniu sama cię pochwali za dobry wybór
 

Rudeford

New member
Niestety ta „calowa” choroba jest nieuleczalna. Miałem 32”(odległość max 2,5m)....obecnie mam 37”.....pewnie kiedyś(2008?:rolleyes: ) będę miał 42” albo od razu na zapas kupie 46” Fajnie jest mieć „Calówkę” oczywiście pod warunkiem posiadania dobrego sygnału, najlepiej HD i sejfu z kasą:grin:
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tuptus

New member
Ten sam problem z tv co ma adam030

Witam,
Mam 2 tygodniowy JVC 32G80SU i mam identyczny problem co adam030.
Sygnał z Cyfry+ z dekoder philips 6010 puszczony po euro.
Na Canal+ sport mam momentami taki obraz:

Efekt z "pikselozą"



Efekt bez "pikselozy"


Dodam ze posiadam podłączonego xbox1 componentem i mam czasami taki sam efekt na grach i filmach dvd ale sporadycznie.
Proszę o pomoc czy mam ten TV reklamować czy taki obraz jest dopuszczalny w tv lcd.
 
Ostatnia edycja:
Do góry