jedzie do mnie Epson TW2000 :-)

Bambolo82

Banned
Tidus1024 napisał:
To są regulacje unijne, a rynek unijny to rynek chroniony, a rynek chroniony to rynek oclony. W innych krajach służby celne są znacznie bardziej skrupulatne. I nie wiem dlaczego ktoś ma się bać Urzędu Celnego jeśli nie bawi się w przemyt. Naliczenie VAT-u i ewentualnego cła to standardowa procedura i nikt tu nikogo nie oszukuje. Zakładajac oczywiście, że ktoś nie stara się zrobić w konia celników.
Nie musisz mi tłumaczyć, bo akurat jestem prawnikiem z wykształcenia, trochę pracowałem w orzecznictwie podatkowym, a od 2 lat jestem mianowanym inspektorem kontroli podatkowej.

USA też chronią swój rynek a jakimś cudem Epson tw2000 kosztuje tam ile kosztuje. Na dodatek podatek VAT jest z definicji neutralny dla polskich handlarzy (można go odliczyć). Po prostu polski rynek jest strasznie zacofany i oszukańczy. Podatki nic do rzeczy tu nie mają. Kontrolowałem kilka firm z branży elektronicznej i mniej więcej wiem jak wyglądają koszty i marże.

Skutek jest taki że można zaoszczędzić 50% zamawiając i sprowadzając pojedyncza sztukę sprzętu poprzez pośrednika. Pomyśl logicznie, ile w takim razie wynosi marża polskiego oficjalnego dystrybutora (czy raczej ich łańcuszka), który nie sprowadza 1 sztuki, tylko zamawia cały kontener, a dodatkowo biznes osładza mu umacniająca się złotówka.

Dziadostwo i drożyzna.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Nie musisz mi tłumaczyć, bo akurat jestem prawnikiem z wykształcenia a od 2 lat mianowanym inspektorem kontroli podatkowej.

USA też chronią swój rynek a Epson tw2000 kosztuje tam ile kosztuje. Na dodatek podatek VAT jest z definicji neutralny dla polskich handlarzy (można go odliczyć). Po prostu polski rynek jest strasznie zacofany i oszukańczy. Podatki nic do rzeczy tu nie mają. Kontrolowałem kilka firm z branży elektronicznej i mniej więcej wiem jak wyglądają koszty i marże.
Marże na elektronikę są u nas wysokie? A to Ci heca. Koszty tak, m.in. przez urzędników kontroli podatkowej (nie odbierz tego oczywiście osobiście).

PS. I projektory nie są tu dobrym przykładem, gdyż są towarem mało w Polsce popularnym. Oczywista oczywistość - cenę kształtuje rynek i konkurencja - a u nas ten sprzęt (jeśli nie liczyć zastosowań biznesowych) wciąż sprzedaje się na sztuki.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Tidus1024 napisał:
Marże na elektronikę są u nas wysokie? A to Ci heca. Koszty tak, m.in. przez urzędników kontroli podatkowej (nie odbierz tego oczywiście osobiście).

PS. I projektory nie są tu dobrym przykładem, gdyż są towarem mało w Polsce popularnym. Oczywista oczywistość - cenę kształtuje rynek i konkurencja - a u nas ten sprzęt (jeśli nie liczyć zastosowań biznesowych) wciąż sprzedaje się na sztuki.
A w USA nie urzędników (US Customs i Inland Revenue)? A mispaf ile sztuk sprowadził? W USA tw2000 kosztuje 2500$ i w tym jest już zarobek tamtejszego biznesmena, amerykańskiego pracownika, marketing, no i oczywiście amerykański VAT, Cła i koszty dostawy przez Pacyfik.

W Polsce ktoś te 6000-7000 zł więcej ekstra marży kręci na takim jednym Epsonie tw2000 i dlatego Mispafowi opłaca się robić detaliczne zakupy przez pośrednika i przez Ocean Atlantycki. A może ONZ nałożyło jakie embargo na naszych biznesmenów albo północnokoreańskie U-Boty zatapiają dostawy do Gdańska, co podnosi koszty ekranów w Polsce?

Logika.

Uwaga o urzędnikach była nie na miejscu i cholernie niedojrzała. Nie bardzo widzę tu związek.
Nie zwalaj cudzej pazerności czy cwaniactwa na Państwo. Sam zauważyłeś, że Państwu nic do cen na rynku.

Polak potrafi...i drugiego oskubie.

PS. Ostatnio mamy bardzo "owocną" akcję na samochody z USA. Facet sprowadził 200 pojazdów jako "mienie przesiedleńcze i nimi nie handluje". Pewnie je zaparkował przed klatką schodową i pucuje co niedzielę. Polak potrafi. Uwierzcie Skarbowcowi na słowo.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Eeee tam!!!

Dyskusja o tym że u nas drogo a w USA tanio jest jałowa.
Pomijam FAKT że nasi importerzy/dystrybutorzy lubią stosować duże marże...

Ale jakiekolwiek powównania z Hameryką?

Po pierwsze primo WIELKOŚĆ rynku i skala na nim obrotu i konkurencyjności.

Po drugie primo zamożność konsumentów, co znowu przekłada się na obrót takimi np. TW2000 jako nieomal podstawowym sprzętem...

A z drugiej strony, połajanki pod adresem sprzedawców też uważm za niekoniecznie usprawiedliwione... Jak się obraca kilkoma a nie tysiącami sztuk rocznie to wyżyć można tylko z dużej marży. A jej obniżenie nie zwiększy obrotu bo konsumenci niezamożni a towar raczej luksusowy.

A koszty prowadzenia legalnej działalności mamy jakie mamy, zusy srusy itepe.

Tidus miał na myśli raczej ogólnie aparat zusowo-skarbowy (patrz zdanie wyżej) niż personalnie urzędnika...

Co z tego że handlowiec odliczy se VAT, jeśli konsument MUSI go zapłacić w cenie towaru?

Cały ten import z USA jest tani także dlatego że jest przemytem.

Sprowadź coś legalnie, dolicz koszty prowadzenia działalności, koszty gwarancji (teoretycznie to broszka producenta, ale już niezgodność przedmiotu z umową sprzedaży to już broszka sprzedawcy) i nie będzie już tak tanio...
:eek:k:
 

jam2

New member
Hej

moim zdaniem nie masz się co martwić...Ja dwa tgodnie temu sprowadzałaem Epsona MovieMate72.

W stanach był przepakowany do zwkłego pudełka oczwiście bez faktur itp..w pudle było jeszcze trochę słodyczy itp. Paczka wysłana PolAmerem lotnicza - wartość zadeklarowana 19$ oraz napis Gift.

Projektor oczywiście nie został oclony ani uszkodzony :) od dwóch tygodni ciesz się obrazem w HD:):)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
jam2 napisał:
Hej

moim zdaniem nie masz się co martwić...Ja dwa tgodnie temu sprowadzałaem Epsona MovieMate72.

W stanach był przepakowany do zwkłego pudełka oczwiście bez faktur itp..w pudle było jeszcze trochę słodyczy itp. Paczka wysłana PolAmerem lotnicza - wartość zadeklarowana 19$ oraz napis Gift.

Projektor oczywiście nie został oclony ani uszkodzony :) od dwóch tygodni ciesz się obrazem w HD:):)
Ręce opadają. Gdyby projektor doszedł w częściach lub nie doszedł w ogóle dostałbyś za to równo 19 dolców.
 

jam2

New member
Tidus1024 napisał:
Ręce opadają. Gdyby projektor doszedł w częściach lub nie doszedł w ogóle dostałbyś za to równo 19 dolców.

Pprzemycanie sprzętu z USA jest nie legalne - decydując się na to trzeba kalkulować ryzyko. Jeśli ktoś chiałby przemycić projektor w bezpieczny sposób i jeszcze aby nie celnicy z tego nic nie wzieli to wtedy ręce opadają.

Nie jestem IDIOTĄ i liczyłem się z faktem że jeśłi coś sie stanie to kasy mi nikt nie odda - na tym polega przemyt ! :)
 

dread

New member
Bez reklam
Przypominam, ze USA nie jest jedyna alternatywa dla chorych cen w Polsce...

Swojego TW2000 kupilem dwa miesiace temu w Niemczech o 1000zl drozej od mispafa (to jest niecale 15% ceny tego projektora) z platnoscia przy odbiorze, a przy tym nie musialem sie przejmowac zadnymi clami, vatami, uczciwoscia celnikow/pocztowcow i przede wszystkim - gwarancja, ktora przy okazji jest 3 letnia, a nie tylko roczna jak w USA.

Czy warto przyciac 1000zl dla tych wszystkich przygod ? Odpowiedzcie sobie sami.
 
Ostatnia edycja:

mispaf

New member
oczywiscie, bylem tego swiadom a nawet chcialem podac nizsza wartosc ale paczki takich gabarytow raczej niee przepuszczaja na cle i to sie potwierdzilo
coz, kto nie ryzykuje temu dalej pozostaja recenzje na www.projectorreviews.com
dlatego kupilem od pewnego goscia i teraz ciesze sie nowa zabawka :)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
mispaf napisał:
oczywiscie, bylem tego swiadom a nawet chcialem podac nizsza wartosc ale paczki takich gabarytow raczej niee przepuszczaja na cle i to sie potwierdzilo
coz, kto nie ryzykuje temu dalej pozostaja recenzje na www.projectorreviews.com
dlatego kupilem od pewnego goscia i teraz ciesze sie nowa zabawka :)
Szkoda gadać. To nie jest metoda na bezpieczne zakupy w sieci. Teraz pozostaje już tylko modlitwa by projektora szlag nie trafił, bo będzie się nadawał tylko do kosza.

No i 7300 to nie jest jakaś świetna okazja jak na sprzęt bez gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

mispaf

New member
jak bez gwarancji?! co za bzdura??
jest gwarancja - odpukac- jesli cos sie stanie towar bedzie podlegal gwarancji w USA. W czym problem, wysle sie go do sprzedawcy, dokladnie tak jak sie z nim umowillem. Troche zaufania do ludzi !!
 

Bambolo82

Banned
No nie wiem Mispaf. Może lepiej było te 1000 zł dołożyć i kupić w Niemczech, bo pewnie udzieliliby gwarancji europejskiej i nie byłoby tych wygibasów i ryzyka z przesyłką, ubezpieczeniem, fakturowaniem i cleniem.

W każdym razie gratuluję nabytku i odpukać.
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
nie ma sensu wymienianie sie ustawieniami tego samego projektora, bo po pierwsze kazdy egzemplarz rozni sie od siebie, a po drugie znaczenie ma tez ekran, pokoj (jego poziom zaciemnienia), nie wspominajac juz, ze kalibracje powinno sie robic osobno dla kazdego zrodla.
 

mispaf

New member
dlaczego nie warto??

dobre i to na poczatek :)
a ustawienia Melomana sa ok i ich uzywam poki nie sciagne z USA plytek do kalibracji (DVE)

poslalem Ci na priv
 

tomek67

New member
mispaf napisał:
dlaczego nie warto??

dobre i to na poczatek :)
a ustawienia Melomana sa ok i ich uzywam poki nie sciagne z USA plytek do kalibracji (DVE)
Miałem te płytki DVE,
szybko sprzedałem je na allegro.
Wg mnie dużo lepszy efekt dała zabawa kolorymetrem za 300 zł
(był o tym wątek na forum).
Te płytki DVE niewiele dają ponad to co masz na darmowym DVD HFCR.
W dodatku jak dla mnie to menu na DVE po prostu było okropne,
żeby cokolwiek znaleźć to schodziło mi się duuużo czasu
 

mispaf

New member
Przyznam szczerze,ze chodzil mi poglowie i kolorymetr
Ale zeby wywalac 300zl na jednorazowe ustawienia?

No chyba, ze ktos by go mogl wypozyzczyc za symboliczna oplata:)
 
Do góry