Jbl studio 290

Rafal7

Banned
Ja mialem S 180, na 190 dobra cena ciekawe jaki stan. Jesli wyglad Ci nie przeszkadza to kolumna sama w sobie fajna choć mogla by grac bardziej dynamicznie. Studio gra tak troche jak z pod koca, nie ma tej szczegolowości na gorze pasma.

Kurde albo dojrzałeś do jakosci dzwieku albo jbl-e Ci nie pasuja juz jako firma, pamietam jak sprzedawaeś E80 i pytałes czy nie chce kupic i ze to fajne kolumny i bla bla, studio tez były ok a teraz cos wspominasz o wyglądzie ;-)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Kolego kapusta7... według mnie nie tędy droga. Masz bardzo podobne kolumny do JBL (chodzi mi o jakość dźwięku) i na prawdę nic nie wskórasz zmianą. Denon nie gra pod Twoje ucho. Zamień PMA na Onkyo i po sprawie. Będziesz miał basu co niemiara, ale nie będzie to dźwięk tak "gładki" jak z Denona. Po prostu wszystko na twarz. Wypożycz wzmacniacz Onkyo (na pewno mniej targania niż kolumny) i przetestuj.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Kurde albo dojrzałeś do jakosci dzwieku albo jbl-e Ci nie pasuja juz jako firma, pamietam jak sprzedawaeś E80 i pytałes czy nie chce kupic i ze to fajne kolumny i bla bla, studio tez były ok a teraz cos wspominasz o wyglądzie ;-)

no chyba Ci nie powie przy sprzedazy ze sa do bani...;) to wcale nie sa zle kolumny i mowie Tobie ze do nich potrzebna jest odpowiednia elektronika...napisz na priv do uzytkownika gadzeciaz jest posiadaczem E80 i po wymianie ampli na mocniejszy (ja obiore taka sama droge i wymienie ampli na mocniejszy chodzi mi glownie o poprawe stereo) tchnał w kolumny jak on to okreslil nowe zycie...
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
słaby jakis tam nie jest ale seria osiem jest lepsza nie tylko na papierze...po nowym roku bede mial mozliwosc odsluchu moich kolumn z seria 8 onkyo,lecz tylko bede mogl odsluchac modele tx-838 i rz-800, bo 828 nie ma juz w sprzedazy salonowej...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Kapusta bo widzisz jak mialem E80 to mi sie wydawaly fajne. Po zakupie Studio 180 po E80 uslyszalem sporo roznice na plus i uswiadomilem sobie ze ta E80 wcale tak fajna nie byla. Teraz po Studio mam Dali i znowu uwazam ze nastapil progres w jakości dzwieku na bardziej muzykalny.

E/ES odradzam ci kategorycznie, szkoda kasy. Studio stare i nowe sa juz jak najbardziej ok ale jednak troszke wycofane w gorze pasma. Sa to bardzo bezpieczne kolumny bo zagraja dobrze z wieloma wzmacniaczami - przyjemniej slucha sie wycofanej gory niż jej zbytnie wyeksponowanie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie nie wiem czy zauwazyliście zmiane w mojej stopce ale stara miłość nie rdzewieje jak to mówia i po 6mc posiadania Dali wrocilem do JBL. Nadal podtrzymuje opinie ze Dali Zensor 7 to wg. mnie jedne z najlepszych kolumn do 3000tys zl ale niestety nie do mojej ciezkiej muzyki. Bas maja obszerny, miekki ale niestety bardzo slabo kontrolowany. Szybka stopa perkusji zlewa sie w fale basu a nie w punktowe akcentowanie. Góra pasma troszke zbyt zaznaczona przez co blachy perkusji brzmia troche za bardzo dosadnie.

Do moich 22m kupilem Studio 280 i napisze dwa zdania o brzmieniu w polaczeniu z elektronika Denona. Po pierwsze na czas odsluchu koniecznie nalezy zdjąc maskownice, która slyszalnie kastruje gore pasma.
Kolumny jak narazie maja ok 5h grania wiec sa jeszcze "zastane". Ogolnie brzmienie calkowicie zaprzecza opini o JBL gdzie byl tylko kartonowy efekciarski bas i ostra góra w stylu ES. Studio brzmi bardzo spójnie, zadne pasmo nie licytuje się na ilość. Bas jest obszerny i dosadny ale trzyma sie w ryzach i jest punktowy. Srednica i gora pasma graja bardzo równo, gora nie jest zdecydowanie podobita. Ogolny obraz brzmienia jest bardzo rowny i spojny - jak to JBL robi sciane dzwieku ale z kazdym pasmem grajacym na rownym poziomie.

Pogralem moimi plytami od Dire straits, Queen, Metallice po Vadera. Drive gitarowy zwala z nóg, fundament basu z perkusji jest potęzny i gra tak samo glosno jak gitary. Blachy i hi hat nie sypia ostra amunicja, sa ocieplone i wspolgraja z gitarami.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajnie, że jesteś zadowolony. Zensory tak jak piszesz nie są idealne do metalu. Trochę brakuje im szybkości i konturu basu. Po zestawieniu z odpowiednią elektroniką można to trochę poprawić. Pamiętam jak je odsłuchiwałem z MH a35.2 na płytkach Dire Straits-a i mi się podobało. Przy ostrzejszej muzyce mogą się trochę pogubić. Być może z denon-em nie stanowią idealnej pary. Nowej serii studio nie słyszałem (poza MM) więc się nie odniosę. Z opinii wynika, że JBL poszedł w dobrą stronę.Chętnie bym u siebie posłuchał podstawki 230. Muszę namówić Blacka, żeby mi podesłał do testów ;) Może ma jakaś wersje demo.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Generalnie JBL z serii Studio byly zawsze fajne. Stare L880/890, potem Studio1 i 5 teraz Studio 2 to sa muzykalne dynamiczne kolumny nie majace wiele wspolnego z brzmieniem E czy ES. Wczoraj wlaczylem CD Remastered Megadeth - Countdown to extincation - przesluchalem cała plyte od poczatku do konca tak zajebiście grała. Piekny punktowy bas, wyrazne gitary, blachy pieknie wpasowane w reszte przekazu. W "symphony of destruction" riff gitary i basu powala :D Zensory nie maja tego dociązenia riffów, basu i perkusji ale z Denonem to powiem Ci najlepiej to gralo, najbardziej dynamicznie. Yamaha juz byla do nich za ostra, bardzo szczuplo gralo to na dole i jazgot straszny byl na gorze. Denon robi mi na zlość nie majac w ofercie nic pomiedzy 720 a 1520, chetnie bym kupil coś mocniejszego z tej firmy ;)

Zastanawiam sie jak sa mocowane glosniki w obudowie bo ramki sa gładkie bez wkrętow..
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przetworniki są przykręcone tradycyjnie, a potem idzie zaślepka. Pewnie na wcisk na jakieś zaczepy.


jbl_studio_225_bl8.jpg
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dzieki Paweł, widzialem w AV jak przetworniki byly wyjete i widzialem wkrety wiec domyslilem sie ze ta czarna ramka to zaslepka.

Kapusta, wal smialo jaki masz problem ? ;) JBL chyba nie dla Ciebie bo bedziesz narzekal ze malo gory, to sa rowne glosniki a nie "V"
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wyslalem Ci Maila z fotka ale teraz mam już bez maskownic ;) Basik ok ale ja slucham w pure direct a ty z loudnesem wiec kazda kolumna wtedy ma bas. Sztuka polega na tym aby w direct uzyskac ladnie wybrzmiewajace cale pasmo.

Te kolumny sa w kazdym MM kiedy ty wkoncu ruszysz tylek i gdzies posluchasz czegos ? ;)
 

Rafal7

Banned
Nie słucham już z tym dopalaczem :p

Ja len jestem :)

Nawet nawet te Jbl-e się prezentują, nie wspomne już o zestawie denona :)
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Klasyczny wyglad, nie sa mistrzami stylizacji ale też bez przesady że sa brzydkie. Bez maskownic lepiej sie prezentuja, fajnie wyglada ten rozpraszacz gwizdka.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
A jednak powrót do poprzedniej firmy kolumn.. ;-) pograj ok. miesiąca jak już się rozegrają to w tedy będziesz miał czarno na biało czy słusznie że zmieniles. ;-) Ciężki metal i rock nie powinien męczyć przy długim słuchaniu. Możesz udało Ci się trafić w 10tke. .:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry