Jbl studio 290

Kejup

Member
Bez reklam
Kapusta jedyne rozsądne rozwiązanie to udanie się na odsłuch i wtedy sam zdecydujesz co Ci najbardziej odpowiada :)
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Absolutnie nie, sam byłem napalony na Klipsche bo slucham rocka metalu, opinie sa o nich że to dynamiczne kolumny z mocnym dolem. Podlaczylem i uszy mi zwiędły. Nie dalo sie sluchac, basu to nie ma w ogole. Sama gora i suchy srodek, jazgot pełną gębą a sluchalem w dwóch roznych miejscach.. Moze one maja tak duzo gory ze bas zagluszaja, nie wiem ale nie da sie tych kolumn sluchac. JBL, Paradigm owszem jada skrajami pasma ale tam czuc dół, szczegolnie w paradigm bo tam znowu jest wyciety znaczaco srodek i brzmienie jest bardzo "Loudness"

Kapusta dla Twoich preferencji to klipscha sobie daruj, zainteresuj sie Paradigm to sa kolumny do dynamicznego grania gdzie na pierwszym miejscu wybrzmiewa Bas i sopran.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Absolutnie nie, sam byłem napalony na Klipsche bo slucham rocka metalu, opinie sa o nich że to dynamiczne kolumny z mocnym dolem. Podlaczylem i uszy mi zwiędły. Nie dalo sie sluchac, basu to nie ma w ogole. Sama gora i suchy srodek, jazgot pełną gębą a sluchalem w dwóch roznych miejscach.. Moze one maja tak duzo gory ze bas zagluszaja, nie wiem ale nie da sie tych kolumn sluchac. JBL, Paradigm owszem jada skrajami pasma ale tam czuc dół, szczegolnie w paradigm bo tam znowu jest wyciety znaczaco srodek i brzmienie jest bardzo "Loudness"

Kapusta dla Twoich preferencji to klipscha sobie daruj, zainteresuj sie Paradigm to sa kolumny do dynamicznego grania gdzie na pierwszym miejscu wybrzmiewa Bas i sopran.

sluchales ze swoja elektroniką czy w miejscach odsluchowych....moze tam elektronika nie byla ustawiona...ja sluchalem rf-82 jaki,rp-280 jaki rf 62 i bas byl konkretny z onkyo 828
 

Rafal7

Banned
Byłem dziś w MM na chwilę, mają Jbl 280/290, Style 900 i Zensor 7, zapytałem o możliwość odsluchu po nowym roku z taka sama elektronika jak mam, powiedzieli że nie ma problemu, jak czas pozwoli to odslucham
Jbl 290 to lodówki, kobieta z domu mnie z nimi wygna.
Spodobało mi się że Zensory nie są w połysku a center jest duży i ciężki.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tak Klipsche sluchalem ze swoim Denonem i sklepowa Yamaha, mam napisać ze było od cholery basu i brzmiało to zajebiście skoro tak nie bylo? Bo troszke nie rozumiem dlaczego na sile probojecie mi udowodnic, że Klipsch ma bas?

Kapusta, Zensory maja połysk na froncie a 290 to fakt ogromna kolumna, prawie 30cm szerokości :D
 

lobos

New member
Bez reklam
Byłem dziś w MM na chwilę, mają Jbl 280/290, Style 900 i Zensor 7, zapytałem o możliwość odsluchu po nowym roku z taka sama elektronika jak mam, powiedzieli że nie ma problemu, jak czas pozwoli to odslucham
Jbl 290 to lodówki, kobieta z domu mnie z nimi wygna.
Spodobało mi się że Zensory nie są w połysku a center jest duży i ciężki.
MM to duże hale, gdzie wszystko wydaje się "małe" zarówno TV jak i "dźwięk" :)
Jednak dobrze, że mają na stanie kolumny, które Cię interesują, bo mimo wszystko będziesz miał okazję ich posłuchać z taką samą elektroniką i w takich samych warunkach.
JBL to faktycznie duże skrzynki. Jednak wg. mnie ładniejsze live niż na fotach.
Natomiast Zensor to już w ogóle... Jak dla mnie w tej cenie bomba!
Wygląd i brzmienie świetne. Oczywiście za te pieniądze...
Heco sam jestem ciekaw, więc jak będziesz miał możliwość to OBOWIĄZKOWO...
Będzie kolejna subiektywna ocena i porównanie ;-)
Ja jestem umówiony po Nowym Roku na odsłuch Dali Opticon... zobaczymy co pokażą? ;-)
 

Kejup

Member
Bez reklam
Mój brat odsłuchiwał klipschy z nad-em i mówi że było grubo, porównał je z cantonami i stwierdził że cantony poza brakiem basu wygrały z klipschami. Ja bym poważnie zastanowił się nad tymi melodikami bl40. W tej cenie bardzo dobre brzmienie, dodatkowo możliwość wypożyczenia do domu.
 

Rafal7

Banned
No właśnie, coś mi zewnątrz mówi że to Klipsch może właśnie być, z tym że nie na głośnikach 20 cm bo są za wielkie do mojego pokoju, nie chodzi tu o moc kolumn tylko o ich gabaryty.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Domino teraz juz jasne. Amplituner z zalaczonym Dynmic EQ to jest calkiem inna szkola grania niż wzmacniacz stereo w pure direct. Po wieloletnim sluchaniu muzyki na amplitunerze i wlasnie zalaczonym dynamic eq po przesluchaniu kilku wzmacniaczy stereo bylem zalamany - basu zero. Niestety ale brzmienie z ampli jest przepuszczone wlasnie przez te cyfrowe polepszacze a one wlasnie zdecydowanie podkrecaja bas wiec wierze ze u Ciebie jest go sporo. Bas ze wzmacniacza jest naturalny a nie sztucznie podkrecany w cyfrowy sposob.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
No szukam szukam, dopiero się zacznie jak zacznę jakieś odsluchy.

jak dobrze poszuksz nie tylko w Polsce to moze jbl studio 580 lub 90 idzie wyrwac w dobrej cenie ale nie w pl...model juz chyba nie w produkcji ale wymiata...no i design...pozaty jak dla mnie jbl 290 graja lepiej niz klipsch...ogolnie brzmienie i specyfika tego brzmienia jest dla mojego ucha lepsza...bardzie mi odpowiada...moje kolumny chcoc sa z niskiej polki a ampli mocowo i jakosciowo sredni i zdaje sobie z tego sprawe potrafi wydobyc z nich tyle basu ze az miazdzy a graja w pomieszczeniu okolo 30m z tym ze prostokatny ksztalt...kumpel ostatnio mi sie pyta przy malym odsluchu z jego strony czy suba ma włączonego...odp.ze nie sluchamy na stereo i w kinie bez suba pada to samo pytanie...o moich kolumnach E80 czytalem tez opinie ze bas nisko nie schodzi ze bas kartonowy lo jezu jakie to nie wypaly...dopuki nie odsluchasz nie wiesz...ja nie sugerowalem sie opiniami ale czytalem opinie...duzo negatywnych duzo pozytywnych...okazalo sie ze bas jest konkretny i ogolnie brzmienie bardzo mi odpowiada...zastanawiam sie tylko,jak to sie moglo stac ze Wiplasch odsluchiwał kolumny ktore nawet stwierdzlbym ze powinny grzmieć jak pioruny zeusa stracily bas...tam jestem przekonany cos poszlo nie tak albo wadliwe glosniki a sprzedawca chyba mial alergie na dzwiek...ostatnio trafilem na typa ktory stwierdzil ze amplitunery kina domowego i kable hdmi daja tylko dzwiek...nie daja obrazu i jak to jest mozliwe...mowie no kur.. nie wierze..."specjalista" od audio/video...ja mowie a od czego jest 4k i procesory jakosci dzwieku i obrazu w ampli...on pierwszy raz slyszy zeby ampli kd mial jakikolwiek zwiazek z obrazem...pracownik mediamarktu...dziekuje...kupowalem wtedy pioneera dla mojej drugiej polowki byl w bardzo dobrej cenie...jak mu powiedzialem ze jeden hdmi idzie z tv do ampli a drugi z ampli do BD to jakbym z marsa przylecial i opowiadal od przyszlosci za 50 lat...jak to jest mozliwe mowi...odpowiadam...a ak inaczej uzyskac obraz i dzwiek...sila umyslu?dzieki mowie i pakuj tego pionka...jaki obruszony...
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Kapusta czy Ty chcesz kupić kolumny przez forum? Chlopie jedz na odsluch ze swoim wzmacniaczem i bedziesz mial porownanie. Mialem E80, jak sie czlowiek nie zna to kolumna fajna ale jak juz poslucha czegos lepszego to seria E czy ES jest tragiczna. E80 maja trudny przebieg impedancji, spadki sa chyba ponizej 3ohm. Co wiecej brzmienie jest bardzo suche - kartonowe, szczegolnie bas. Ale z drugiej strony jak Ty nie sluchasz muzyki w pure direct aby slyszeć naturalne brzmienie to znowu nie ma co patrzec na jakość kolumn. Kupuj ES 90 zrobisz w domu dyskoteke i bedzie git :) Ja nadal twierdze ze dla Ciebie idealna kolumna beda Paradigmy. Wyciety srodek a podbity bas i góra, dynamika zajebista.

Pamietasz jak ja kupowalem kolumny w lato? Tez bylem nastawiony na JBL czy Klipscha a wybralem Dali. Sluchalem MA, Wafli itd. tylko ze ja juz zwracam uwage na muzykalność a nie granie w stylu loudnes wiec Tobie napewno Dali czy MA nie podejdzie.
Moje typy dla Ciebie poza Paradigmem to JBL i Magnat/Heco.
 
Ostatnia edycja:
Do góry