Jbl studio 290

ThePepe

New member
Bez reklam
Lycone, mam nadzieję, że poduszki pasażera nie wyłączyłeś żeby sprzęt był bezpieczny :D

Opisz wrażenia po testach.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Obiekt zapięty pasem jest poniżej 1,5m i nie ma 12lat, więc musisz użyć fotelika...;-)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Chłopaki ponawiam pytanie. W tej chwili moim faworytem sa Zensory 7 ale biore jeszcze pod uwage Paradigma 9v7, Klipscha rf26 i Focala 714.

Powiedzcie mi czy brzmienie klipscha i paradigma jest rzeczywiscie takie mega loudnessowe, czyli podbity bas i ostra góra? Inna kwestia czy paradigm na 14cm wooferkach da rade 21m2? Co sadzicie o Focalu, tez kurcze małe te głośniczki sa, wieksze to dopiero 716 ale tu juz cena spora..
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do Paradigma 9v7 to na pewno dadzą radę w 21m. To bardzo dynamiczne kolumny z brzmieniem lekko rozjaśnionym i mocnym basem (nie będzie on taki miękki jak w Zensorach). Średnica jest lekko wycofana. Do tych kolumn trzeba dość ciepłego wzmacniacza z uwypukloną średnicą. Mnie się podobało ich brzmienie z Nad-em. Tego Klipscha i Focala nie słuszałem. Natomiast sądzę, że Focal 714 będzie za mały. Musiałbyś celować w 716/726.
 

macinek

New member
Mam w domu klipschy rf-52 podpięte pod leciwego Pioneera vsx-516, gra to na 19m2 i z jakości dzwięku jestem zadowolony (zważywszy na słaby model wzmacniacza). Zastanawiałem się nad kupnem JBL Studio 270, ale Klipsch mi bardziej przypadł do gustu, ma specyficzny basik który mi odpowiada. Na mój metraż są wystarczające i robią sporo huku. Słuchałem też Melodika B40, Nota 550, Audio pro avanto, Polk Audio, JBL studio 280 i zdecydowanie najbardziej podobały mi się Klipsche na drugim miejscu JBL studio. Wszystko opiera się na upodobaniach, ja preferuje kolumny z mocnym pierdnięciem.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No własnie w zensorze bardzo spodoabl mi sie własnie bas, byl miekki taki troche jak z suba. W innych kolumnach byl twardy, pudelkowaty.

Klipsch - co to znaczy specyficzny basik ? ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Klipsch - co to znaczy specyficzny basik ? ;)
Mnie dźwięk z Klipsch podoba się właśnie dlatego, że jak wiadomo podstawą jest bas i jest on obecny i mocno zaznaczony w każdym kawałku.
Najbardziej jednak podoba mi się to jak słucham coś cicho i jest ten specyficzny pomruk ;-)
Góra lekko świszczy, wokal jest cicho a bas jest pełny, głęboki i dostojny. Tak bym to słowami opisał ;-)
Zaczyna się delikatnie i lekko a kiedy wchodzi bas jest już wiadomo, że nie mamy do czynienia z małymi podstawkowymi tylko z potężnymi kolumnami ;-)
Niejeden kawałem zaskoczył mnie tym, że pozornie basu miał niewiele jak słuchałem go np. na kompie.
Jednak jak puściłem go w stereo na Klipsch'ach było duże zdziwienie jak wybrzmiały niskie tony :)
Mój 1,5 roczy Synek jak włączę kolumny od razu leci z pokoju obok i mówi: "Tatuś wącił posienkę" :)
Wcale nie jest głośno a już wiadomo, że dźwięk leci z kolumn a nie TV właśnie przez pomruk basu :)
 

macinek

New member
Ciężko to opisać... Bass jest mięsisty, sprężysty, dynamiczny, miękki, po prostu sama jego esencja. Przy cichym odsłuch nigdy go nie brakuje jest taki jak lubię. W kinie jak i w muzyce z dużym łupnięciem pojawia się banan na twarzy, ja taki styl preferuje i mi to odpowiada. :p
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To daliście mi do myślenia chlopaki ;) Czym sie różnia serie R od RP i KF?

Bo mamy R26F, RP260 i KF26, wszystkie w podobnych pieniadzach.
 

lobos

New member
Bez reklam
RP-260F to najnowsze Reference Premier. Następca RF-62II.
R-26F to niższa seria Basic z przednim bas-refleksem.
W tym roku Klipsch wypuścił 2 serie Reference.
W sumie teraz gdybym kupował to wziąłbym RP-280F i do niego dużego centrala RP-450C :)
Seria Basic ma jednego mniejszego R-25C (2x13cm).
Daje radę, ale teraz wziąłbym większego ;-)
Apetyt rośnie w miarę jedzenia :)
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
JBL sprzedane wiec czas podjać decyzje ;) Zensory caly czas na prowadzeniu, patrze jeszcze na lektory 6 ale niestety nie mam za bardzo gdzie ich posluchac. Z opini w sieci wynika ze lektory graja bardziej rowno nie tak efektownie jak Zensory. Pojawiaja sie tez glosy ze graja troche bez wyrazu to prawda?
 

Mati80

New member
Bipo czy podczas odłuchów miałes okazje posluchac Heco Music Style, Zensor 7 lub JBL 290 studio z jakąś elektroniką Onkyo? Zastanawiam sie jak to sie zgra z ampli tx-8150 a jak narazie nie mam mozliwosci posluchac..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Słuchałem wszystkich tych kolumn tylko na wzmacniaczach denona z serii 15xx ponieważ mam taki na stanie...;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
JBL często łączą z Onkyo i sobie chwalą.
Natomiast Dali Zensor zdecydowanie lepiej brzmią wg. mnie z Denon'em /Marantz'em.
 

lobos

New member
Bez reklam
Słuchałem Klipsch z Onkyo i brzmiało bardzo dobrze. Z tym, że najlepiej grają z serią 8xx w zwyż... Myślę, że to jedno z lepszych połączeń z tymi kolumnami.
 
Do góry