Jbl studio 290

Henry

Active member
Bez reklam
Nie o ten poziom mi chodzi :)
Słuchałem z Exposureem 2010 i Audiolabem 8200, no i oczywiście dla porównania z PM8005....szczerze z każdym z tych wzmaków było wyśmienicie...być może nie mam porównania do sporo droższych konstrukcji, ale spośród tych trzech do Focali wybierałbym na podstawie designu, bo z każdym było ok, aczkolwiek Exposure minimalnie najlepszy...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Podłacze sie do tematu i zapytam na przyszłość o wymiane moich JBL Studio 180 na coś lepszego.

Pokój 4.3x4.8 wiec ok 21m2, stare budownictwo wiec sufit wysoko.
Rozumiem, że naturalnie było by kupić Studio 290 aby zachować charakter brzmienia który lubie a wiec z zaznaczonymi skrajami pasma. Aczkolwiek moja uwagę zwróciły Zensory 7, są skuetczne bo 87dB przy 6ohm, moje jbl maja 85dB wiec 2dB wiecej to dość sporo. Tez maja zaznaczone skraje pasma no i opinie o nich sa raczej b. dobre. Wiecie czego slucham, od Led zeppelin przez Queen, Scorpions, pink Floyd do Metallicy i Megadeth :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Podłacze sie do tematu i zapytam na przyszłość o wymiane moich JBL Studio 180 na coś lepszego.

Pokój 4.3x4.8 wiec ok 21m2, stare budownictwo wiec sufit wysoko.
Rozumiem, że naturalnie było by kupić Studio 290 aby zachować charakter brzmienia który lubie a wiec z zaznaczonymi skrajami pasma. Aczkolwiek moja uwagę zwróciły Zensory 7, są skuetczne bo 87dB przy 6ohm, moje jbl maja 85dB wiec 2dB wiecej to dość sporo. Tez maja zaznaczone skraje pasma no i opinie o nich sa raczej b. dobre. Wiecie czego slucham, od Led zeppelin przez Queen, Scorpions, pink Floyd do Metallicy i Megadeth :)

Powiem Ci tak, jeśli polubiłeś brzmienie JBL to może Ci się nie bardzo spodobać brzmienie zensorów. Na pewno zagrają Ci mniejszym basem, nie takim dudniącym ale bardziej punktowym oraz dużo czystszą górą. Ostatni skraj pasma zapewne Ci się spodoba, natomiast dół można zawsze lekko podkręcić na wzmacniaczu....;-) i będzie to Co lubisz. Nie którzy wychodzą z założenia, że potencjometrów od basu, balansu i sopranów nie można ruszać a najlepiej włączyć przycisk dezaktywujące je. Ja uważam tak, jeśli brzmienie mi lekko nie pasuję a mogę je sobie poprawić to czemu mam tego nie uczynić jak mam taką możliwość. Aż takim audiofilem nie jestem... :grin:
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja slucham z zalaczonym loudnesem bo zazwyczaj slucham dosc cicho, max na godz 9ta. W direct to zadko, jak jestem sam w domu i moge odkreic wzmacniacz na godz 11, wtedy z loudnesem juz sie nie da sluchac.

Co do basu Zensorów, zgodze sie ze do innych JBL moze im brakowac ale moje 180 maja raczej plaskie pasmo basowe.

Zobaczcie wykres pasma dla Zensorów, jest zaznaczona górka na basie w okolicy 80hz na poziomie ok 88dB
Dali - Zensor 7 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio

Moje JBL maja równy bas na poziomie ok 86 dB
JBL - Studio 180 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio

Więc o ile dobrze rozumiem wykresy zensory moga grac wiekszym basem niz moje S180.
 

sprezyn

New member
Witam jeszcze do tej grupy kolumn mozna dozucic kolumny dynavoice definition df-8 w tescie a v wypadaja bardzo dobrze kosztujq 3500 zl czy ktos je slyszal
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Podłacze sie do tematu i zapytam na przyszłość o wymiane moich JBL Studio 180 na coś lepszego.

Pokój 4.3x4.8 wiec ok 21m2, stare budownictwo wiec sufit wysoko.
Rozumiem, że naturalnie było by kupić Studio 290 aby zachować charakter brzmienia który lubie a wiec z zaznaczonymi skrajami pasma. Aczkolwiek moja uwagę zwróciły Zensory 7, są skuetczne bo 87dB przy 6ohm, moje jbl maja 85dB wiec 2dB wiecej to dość sporo. Tez maja zaznaczone skraje pasma no i opinie o nich sa raczej b. dobre. Wiecie czego slucham, od Led zeppelin przez Queen, Scorpions, pink Floyd do Metallicy i Megadeth :)
Na 21m2 to JBL Studio 280 :), Studio 290 to jak lubisz wyczynowe poziomy głośności.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam pisałem już informację w innym wątku ale napisze również tutaj. Otóż udało mi się przez przypadek wpaść do saturna gdzie w jednym miejscu mieli na sklepie:klipsch rf62, Jbl studio 290 oraz Dali Zensor 7. Poprosiłem o podłączenie wszystkich tych kolumn w kolejności jak wymieniłem do zestawu wzmacniacza + cd yamahy (nie pamiętam jaki model...). Zależało mi na porównaniu ich brzmienia w bezpośrednim starciu. Odnośnie Klipscha to po włączeniu pierwszego utworu strasznie dało mi po uszach wysokimi. Powiem tak z żadnych kolumn takiego syku nie słyszałem. Przesłuchałem kilka kawałków i powiem tak: przy dźwiękach z muzyką elektroniczną mix. z górnymi rejestrami nie dało się tego słuchać. Góra dominowało ewidentnie i dźwięk kuł po uszach tak jak byście przekręcili na wzmaku wysokie na maxa a. Przypomnę że słuchałem przy wyłaczonych regulacjach dźwięków wysokich i niskich. Dół zszedł nisko i tu mi się nawet podobało. Przy kawałkach takich jak muzyka klasyczna oraz w utworach gdzie dominował vocal z pianinem było w miarę ok. Kawałki w stylu techno nadawały się idealnie do tego typu kolumn. Jeśli bym słuchał tylko tego kolumny by były w sam raz, ale niestety człowiek z wiekiem powoli wyrasta z tego typu muzyki i słucha coraz bardziej spokojniejszej co nie którzy powiedzą ambitniejszej...;-). Potem podłączone zostały JBL studio 290 to powiem tak: dół szedł niżej, i tu bas bardzo mi się podobał był na tyle głęboki i dynamiczny, że po odejściu od głośnika gdzieś na 3m czułem że kolumny mają tzw.power. Naprawdę ale z tą yamachą zagrały bardzo fajnie. Podejrzewam że tamte kolumny jbl co słuchałem wcześniej z denonem mogły być prosto z kartonu a tu grały one cały czas na sklepie. Odnośnie wysokich to góra była czysta ale już tak nie kuła w uszy jak w klipschach. Uspokoiło się ale troszkę zabrakło tej szczegółowości i czystośći w górnych rejestrach Potem podłączyliśmy Dali Zensor 7 dla porównania i tak jak wcześniej nie zawiodłem się: kolumna dużo mniejsza a ładnie zeszła do dołu prawie tak jak JBL z tym że w JBL bas schodził naprawdę niżej i był taki jak lubię...;-). Natomiast góra był czyściutka bez syku i podbarwień, no i pojawił się środek… Te kolumny zdecydowanie górowały dokładnością i precyzją dźwięku w stosunku do JBL. Powiem wam tak:mam lekki mętlik w głowie ponieważ na dzień dzisiejszy do boju o pierwsze miejsce stoi JBL i dali (nie stety ale klipsch odpadł, nie dla mnie kolumny, nie mój charakter brzmienia):
- JBL studio 290: bas super, nisko schodzący, dynamiczny taki jak lubię, vocale lekko przygaszone, górne rejestry są pokazane nie w męczący sposób ale mogły być bardziej szczegółowe tak jak w dali...;-)
- Dali zesnor 7: góra przepiękna, czyściutka i precyzyjna (wadą jest to że słabsze nagrania będą od razu uwypuklane i nie będzie wam się chciało tego słuchać, bas schodzi nisko nie tak jak w JBL ale również jest dynamika...;-)

I weź tu bądź mądry jak by wziąć dół z JBL a środek i górę z dali bym miał kolumny dla siebie, a tak muszę się bić z myślami czy góra i środek + troszkę słabszy basik (dali) czy mocny, nisko schodzacy a zarazem dynamiczny ale za to lekko przygaszona i mniej dokładna góra...;-) (czytaj JBL)..
-
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Szkoda, że porównywałes 290 do Zensorów 7, 290 maja 20cm głosniki basowe więc nie ma sie co dziwic ze dół był bogaty. Zobacz wykres na audio com pl jak podbity jest bas w tych kolumnach. Dali maja normalne 16.5cm wooferki wiec basu sila rzeczy musialo byc mniej a i dali tez nie forsuje takiego brzmienia typu V jak JBL czy Klipsch.
 

lobos

New member
Bez reklam
Powiem wam tak:mam lekki mętlik w głowie ponieważ na dzień dzisiejszy do boju o pierwsze miejsce stoi JBL i dali (nie stety ale klipsch odpadł, nie dla mnie kolumny, nie mój charakter brzmienia)
Bipo, jak będziesz miał możliwość to posłuchaj Klipsch'a z Marantz'em i napisz jak to wg. Ciebie wypadło?
Co do niżej schodzącego basu w JBL to porównanie powinno być do RF-82 ;-)
 

piechu

Member
Bez reklam
Bipo jeśli chodzi o dół w Zensorach to po wygrzaniu mocno zyskuje, schodzi niżej niż na nówkach nieśmiganych ;) Gdybyś miał możliwość posłuchania już właśnie takich wygrzanych a dodatkowo podpiąć swojego Denka miałbyś pełen obraz :)

Lobos ja słuchałem Klipschy RF-62II na moim Marantzie (pisałem o tym w "Naszych zestawach" ale zapomniałem dodać, że porównanie JBL S280, Klipsch i Dali Z7 robiłem właśnie na SR5008 ) i mimo, że Marantz uchodzi za dość ciepło grający to i tak nie udało mu się okiełznać w moim mniemaniu i na moje ucho przerysowanej góry w tych kolumnach. A dodatkowo bas został jeszcze bardziej uwypuklony :) Typowe brzmienie V, którego ja nie lubię i nie akceptuję.
 
Ostatnia edycja:

musicgoodway

New member
Witam,również posiadam amplituner onkyo 5007,
jak się sprawdzi z nimi zestaw
Klipsch RF-52 +Klipsch RB-51+Klipsch RC-52?
Pozdrawiam.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Potem podłączone zostały JBL studio 290 to powiem tak: dół szedł niżej, i tu bas bardzo mi się podobał był na tyle głęboki i dynamiczny, że po odejściu od głośnika gdzieś na 3m czułem że kolumny mają tzw.power. Naprawdę ale z tą yamachą zagrały bardzo fajnie. Podejrzewam że tamte kolumny jbl co słuchałem wcześniej z denonem mogły być prosto z kartonu a tu grały one cały czas na sklepie. Odnośnie wysokich to góra była czysta ale już tak nie kuła w uszy jak w klipschach. Uspokoiło się ale troszkę zabrakło tej szczegółowości i czystośći w górnych rejestrach Potem podłączyliśmy Dali Zensor 7 dla porównania i tak jak wcześniej nie zawiodłem się: kolumna dużo mniejsza a ładnie zeszła do dołu prawie tak jak JBL z tym że w JBL bas schodził naprawdę niżej i był taki jak lubię...;-). Natomiast góra był czyściutka bez syku i podbarwień, no i pojawił się środek… Te kolumny zdecydowanie górowały dokładnością i precyzją dźwięku w stosunku do JBL. Powiem wam tak:mam lekki mętlik w głowie ponieważ na dzień dzisiejszy do boju o pierwsze miejsce stoi JBL i dali (nie stety ale klipsch odpadł, nie dla mnie kolumny, nie mój charakter brzmienia):
- JBL studio 290: bas super, nisko schodzący, dynamiczny taki jak lubię, vocale lekko przygaszone, górne rejestry są pokazane nie w męczący sposób ale mogły być bardziej szczegółowe tak jak w dali...;-)
- Dali zesnor 7: góra przepiękna, czyściutka i precyzyjna (wadą jest to że słabsze nagrania będą od razu uwypuklane i nie będzie wam się chciało tego słuchać, bas schodzi nisko nie tak jak w JBL ale również jest dynamika...;-)

I weź tu bądź mądry jak by wziąć dół z JBL a środek i górę z dali bym miał kolumny dla siebie, a tak muszę się bić z myślami czy góra i środek + troszkę słabszy basik (dali) czy mocny, nisko schodzacy a zarazem dynamiczny ale za to lekko przygaszona i mniej dokładna góra...;-) (czytaj JBL)..
-
Dobry opis. Czyli trzeba pytać czy wygrzane :)
 

viki0987

Member
kolego BIPO widzę ze posiadasz kolumienki jamo s 606 , jak wypadają jamo w stosunku do jbl 290 i dali Zensor? Również posiadam jamo 608 wiec ciekawi mnie porównanie do jamo.
 
Do góry