Jbl studio 290

Geronimo zx

New member
"To, że muzyka lepiej brzmi po kalibracji i załaczeniu Dynamic EQ jest proste jak budowa cepa, poprostu nasze pokoje i kolumny nie graja idealnie przez co korekcja jest wskazana.To sa prawa fizyki i naszego słuchu i ich nie przeskoczymy.

Myślicie, że sluchajac w pure direct otrzymujecie dzwiek taki jak chciał tego wykonawca czy reżyser dzwieku? Nic bardziej mylnego, tak by bylo jeśli odsłuch bylby w pomieszczeniu z idealna akustyka i na idealnym sprzecie, w przeciwnym wypadku a więc w 99% słuchamy brzmienia z brakami tu i tam ;) Dlatego podczas cichego słuchania, loudness czy dynamic eq jest konieczny, dopiero jak mamy możliwość odkrecic wzmacniacz i sluchac głośno i akustycznie pokoj mamy też w miare poprawny można zrezygnować z tych bajerów ".

Akustyka jest bardzo ważnym elementem naszego zestawienia.Niestety przez wiele osób nie postrzegana jako ważny krok do dobrego dźwięku.W bardzo dużej części ograniczają nas możliwości mieszkaniowe.Bo tak naprawdę kto by nie chciał żeby nasz zestaw grał idealnie.
Pamiętajmy że kolumny niższej klasy w dobrze zaadoptowanym aukustycznie pokoju zagrają lepiej o jedną dwie klasy wyżej niż droższy sprzęt w źle zaadoptowanym aukustycznie pokoju który zagra gorzej o jedną-dwie klasy niżej.Dopóki nie ogarniemy aukustyki nie ma sensu inwestować w drogi sprzęt,myśląc że to rozwiąże problem.

Sam już któryś raz przestawiam,cuduje i szukam najlepszego rozwiązania aukustycznego.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Panowie ostatnio słuchałem klipsch rf82II i mam pytanie czym one się różnią między sobą tj.: klipsch 82, klipsch rf82II, klipsch r28f, klipsch rp280? Tak sobie dedukuję że to jest tylko lekk kosmetyka w wyglądzie, a barwa dźwięku pozostaje ta sam...?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ponownie udało mi się wczoraj dokonać odsłuchu kilku par kolumn na zestawie denona 1520:
Kolumny to: Klipsch rf62II, Jbl 280, Dali zensor 7 oraz pojawił się nowy zawodnik Heco music style 900.
Wrażenia z odsłuchu:
Na pierwszy ogień poszły klipsche z uwagi na to że ich słuchałem ale ze słabszym wzmakiem podpięte zostały do mocniejszego brata..;-). Powiem, krótko to nie jest moja barwa dźwięku. Myślałem, że się przemogę i mi się spodoba ale było tak jak ostatnio. Czyli: góra dominowała tak że bas został przykry wysokimi i ujednoliciła się barwa. One potrzebują zestawu stereo o innej barwię dźwięku. Z denonem grają bardzo sucho, wysokie są podbite aż nadto, średnica wycofana a bas poprzez to mocno został okaleczony tj. pozbawiony dynamiki i zejścia. Kolumny zostały odstawione i podpięte zostały JBLe.

Jbl studio 280 od razu czym mnie zachwyciły to mocnym basem z uwagi na to że taki lubię…;-). Góra w porównaniu z klipschem zostało delikatnie podkreślona, ale nie męczyła jak na poprzednikach. Odnośnie średnicy to została lekko wycofana wskutek czego pojawił się miły dla ucha vocal. Powiem tak kolumny idealnie stworzone do muzyki pop i dance…;-)

Następnie na odsłuch poszły dali zensor 7
Bez zawahania od razu bym wyłonił zwyciężę gdyby mi ktoś nie podpowiedział aby odsłuchać jeszcze jeden komplet kolumn. Wracając do zensorów to tak jak już wcześniej pisałem: kolumny zagrały niskim basem, czyli tak jak lubię. Pojawiła się czyściutka góra oraz środek. Wszystko było tak jak powinno gdyby nie kolejna para kolumn…..

Heco music style 900 w momencie podpięcia i puszczenia pierwszego utworu pojawił mi się uśmiech. Dźwięki gitar i szarpanie strun były tak precyzyjne że byłem w szoku. Na dali owszem też to było ale nie aż w taki sposób. Dokładność i precyzyjne oddzielenie poszczególnych instrumentów było jak dla mnie idealne. Scena i vocal pojawiła się tuż przedemną. Bas schodził nisko i był również głęboki a zarazem dynamiczny. I teraz gdy już miałem faworyta pojawił się rywal równie dobry jak dali. Odsłuchu dokonywałem z 2 godziny przepinając na zmiane dali i heco. Naprawdę trudno jest określić kto jest nr1 z tym że takiej separacji jeszcze nie udało mi się usłyszeć jak wczoraj… ;-)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajny opis. Zawsze chciałem posłuchać kolumn z oferty Heco (nie licząc Victa ), ale w salonach w jakich byłem niestety ich nie było.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Tak jak myślałem i chyba pisałem wcześniej że Dali będą lepsze, kiedyś sobie kupie 7. Te Heco fajne tylko u mnie niestety wyloty z tyłu odpadają na tą chwilę. a jak wykonanie ?? Bo Zensory oceniam na bdb w kwestii dopracowania.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak jak myślałem i chyba pisałem wcześniej że Dali będą lepsze, kiedyś sobie kupie 7. Te Heco fajne tylko u mnie niestety wyloty z tyłu odpadają na tą chwilę. a jak wykonanie ?? Bo Zensory oceniam na bdb w kwestii dopracowania.

Odnośnie wykonania to oceniam te kolumny na jednym poziomie, dali mają lakierowany tylko przód a na górze oraz po bokach okleinę. Natomiast heco posiadają lakierowany przód i górę a okleina jest tylko po boku. Są podobne do Jamo s606 te co mam aktualnie...;-) Ale ten dźwięk z heco mnie rozłożył na łopatki np. Dire straits album ON EVERY STREET i kawałki - "You And Your Friend" lub "Fade To Black" brzmiały przepieknie. Ta dynamika basu, precyzyjność i separacja poszczególnych dźwięków ww. utworach naprawdę mnie miło zaskoczyły. Vocal i średnica tworzyła z resztą spójność. Kiedy wyciszał się vocal lub dany instrument czekałem co nastąpi za chwilę, co mogę dodatkowego usłyszeć czego nie mogłem na innych kolumnach. Nie było czegoś takiego że dominuję sama góra jak przy klipschach lub niesamowity bas jak przy JBLach. Tutaj dźwięk tworzył jedną całość ale kiedy trzeba usłyszeć szarpane gitary, stopę perkusji lub vocal to nie było z tym problemu. Na nie których kolumnach w trakcie kiedy jest nałożenie instrumentów i vocalu w jednym czasie słyszymy jeden wielki misz masz tu on niewystępował. Każdy dźwięk który się wydobywał z kolumny bez problemu było można wyłapać.... Coś czuję że Dali zensor 7 są zagrożone...:cry: Aha jedno o czym nie wspomniałem to waga i wielkość: dali 15kg (996mm) jedna kolumna natomiast heco 20kg (1130mm). W trakcie przenoszenia na odsłuch podniosłem sobie dali a następnie heco i jak by mi ktoś siatkę ziemniaków dorzucił...;-)
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Bipo ja sie cały czas wacham nad JBL 280-290 a Zensorami 7. Nie mam gdzie posłuchac zensorow i wszyscy mówia ze do rocka i metalu beda za spokojne i moze za jasne. Ty opisujesz ze maja piekny bas i wszystko jest na swoim miejscu.

Ja lubie zaznaczone kontury brzmienia wiec JBL jak najbardziej ale Dali wg. pomiarów tez ma podkreslony bas i góre. Powiedz coś wiecej o brzmieniu tych dwóch par kolumn, czy JBL 280 ma tak dużo basu?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo ja sie cały czas wacham nad JBL 280-290 a Zensorami 7. Nie mam gdzie posłuchac zensorow i wszyscy mówia ze do rocka i metalu beda za spokojne i moze za jasne. Ty opisujesz ze maja piekny bas i wszystko jest na swoim miejscu.

Ja lubie zaznaczone kontury brzmienia wiec JBL jak najbardziej ale Dali wg. pomiarów tez ma podkreslony bas i góre. Powiedz coś wiecej o brzmieniu tych dwóch par kolumn, czy JBL 280 ma tak dużo basu?

Jeśli chodzi o dali zensor 7 to góra ich jest dużo czystsza i dokładniejsza w porównaniu z JBLa. Perkusja i struny gitar są idealnie odseparowane i słyszalne. Natomiast na jblu sopran jest przygaszony też jest dobry ale w bezpośrednim porównaniu od razu byś wyłapał różnice. Tak jakbyś na dali przekręcił na wzmaku sopran w prawo a jbl w lewo. Mnie bardziej odpowiada w prawo...;-).
Średnica jest podobna nie jest wycofana względem sopranów natomiast vocal również ma przewagę w dali ponieważ jest czystszy (w jbl lekko przygaszony). Separacja poszczególnych dźwięków podobnie z tym że jak dla mnie lekka przewaga z znów na dali. Potrzeba pewnie zrobić test z przełączaniem na zmianę tak jak to zrobiłem pomiędzy dali a heco. Odnośnie basu tutaj jbl pokazuję klasę i bym dał go jako faworyta. Ponieważ bass jest punktowy, nie dudniący, mięsisty natomiast w dali poprzez bass reflex z przodu jest dłuższy nie punktowy. Do owego opisu dodam jeszcze wrażenia z odsłuchu kolumn heco, których wcale nie brałem pod uwagę. Odnośnie góry była najlepsza w z całej trójki. Czyściutko i bez nachalności, średnica podobnie ale odseparowanie dźwięków oraz szczegółowość i precyzja tutaj heco powalił konkurentów bez wahania. Vocal przepiękny jeszcze bardziej dokładny i czystszy. Wykonawce było słuchać jak by przed tobą stał. Bas bardziej precyzyjny, nie rozlazły ale też nie dominujący nad całością jak jest w przypadku JBL. Dynamiczniejsze kolumny niż dali prawie porównywalnie jak jbl. Odnośnie samego wykonania to moim zdaniem najlepiej wypada dali, heco a na końcu jbl.
Zrobię lekkie zestawienie (punktacja 2 pkt. jeśli jest najlepszy z całej trójki lub 0 gdy jest najsłabiej):

..........................jbl studio 280/290.....dali zensor 7.....heco music style 900
soprany...............................0...................1..................2
średnica...............................1...................1.................1
odseparowanie dźwięku/.........0...................1.................2
instrumentów
vocal....................................0...................1.................2
bas......................................2...................1.................1
dynamika..............................2...................0.................1
wykonanie.............................0...................2.................1
PODSUMOWANIE................5...................7...............10

Tak jak widać na podstawie mojego odsłuchu stwierdziłem, że zwycięzcą na dzień dzisiejszy jest heco a za nimi dali jeśli lubimy czystszą górę i mniej dynamiczny i głęboki bas lub jbl kiedy lubimy techno, dennce, pop itd gdzie potrzebujemy mocnego i dynamicznego dołu kosztem czystszej góry.....:)
Mam nadzieje że Ci coś to pomoże, najlepszy własny odsłuch, ale z tego co widzę to masz jbl więc barwę ich znasz. Jeśli dołożysz czystszą górę wyjdzie Ci prawie głośnik dali...;-)
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Dziekuje Ci serdecznie za obszerny opis. Brzmienie JBL znam i własnie podoba mi sie w nim, że góra nie jest aż tak wyeksponowana. Obawiam sie Dali z tego wzgledu, że sluchajac metalu gdzie blachy perkusji sa ostre w polaczeniu z Zensorem moze byc za jasno i meczaco a chcialbym uniknąc jazgotu. Lubie mocny fundament na dole a reszta pasma płynnie dopasowana bez metalicznej i wyostrzonej góry pasma.

Piszesz, że JBL 280 ma wiecej basu niż Zensor i generalnie tego basu na tle konkurencji jest sporo tak? Pytam bo tam sa 2x 16.5 cm woofery wiec jak w innych konstrukacjach. Stad myslalem o 290 do mojego 21m pokoju. Stare budownictwo wiec wysoki sufit i gdzies ten dół mi ucieka cholera. W Studio 180 gdzie mam jeden woofer basu jest tak średnio dużo, mówie oczywiscie o trybie direct .
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli Ci odpowiada góra w JBLach która jest lekko wygładzona a brakuje Ci tylko basu. To się nie zastanawiaj nad dali tylko idź w 280ki. Dodadzą Ci na pewno brakującego dołu. Tylko w jakim jego rozmiarze to już twoje ucho musi ocenić. W dali masz podkręconą ale czystszą górę, wskutek czego perkusja i struny gitar są wyeksponowane. Dlatego mnie się podobają właśnie wysokotonowce dali, ale za to bas bardziej mi odpowiada z JBLi ....;-). Bas w dali też jest, nie jest go mniej ale jest on inny tak jakby troszkę wydłużony. W JBLach masz bardziej punktowy, który moim zdaniem właśnie z metalem/rockiem zgrywa się idealnie. Kiedyś słuchałem Sabatona u kolegi na JBL es80 powiedziałem mu że te kolumny są idealnie wpasowane do jego klimatu muzyki...;-) Zapomnij o 290tkach. Moim zdaniem 290 będą stanowczo za duże, ja się zastanawiałem nad moim 26m2 czy by nie były, aż nadto...;-) To naprawdę duże kolumny, wczoraj byłem na Saturnie aby zakupić płytkę Dżemu i Toto w zastraszających cenach promocyjnych 7,70zł 1szt...;-) i były włączone właśnie 290tki to powiem Ci, że je było od kas słychać głównie bas. Podszedłem bliżej i podkręciłem gałkę troszkę mocniej, to kolumny zrobiły chyba na wszystkich wrażenie...;-) One spokojnie nagłośniły obszar Hi-fi Saturna....;-) Basu z 290by Ci na 100% nie za brakło....;-) Moim zdaniem one są do pomieszczeń powyżej 25-30m2.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
patrzac po Zensorach 3 na pewno nie mozna tu mowic o jazgocie na gorze, jest wyrazna ale i poukladana, nie meczy w zaden sposob. co do dynamiki nie mam za bardzo porownania. ale bas potrafi zaskoczyc tam gdzie ma byc jest nisko ale i twarda stopa potrafi walnac, to z autopsji i polaczeniu z harmanem, tu mialem obawy ze calosc moze byc za cieplo ale jest calkiem fajnie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja własnie lubie wygładzona góre dlatego zawsze JBL mi pasował ;) Wiesz w MM jest o tyle dziwnie, że tam wszystko gra dobrze. Nawet podstawowy model amplitunera kinowego z małymi głosniczkami nawala basem i dynamika mimo ze amplituner pracuje w direct. Cud bo jak inaczej wytlumaczyć fakt, że w hali sprzet gra lepiej niz w 20m2 ? :)

Szkoda, że nie ma nigdzie pomiarow laboratoryjnych 280tek, ciekawy jestem jak wyglada charakterystyka i skuteczność bo 290 maja 88dB przy 6ohm wiec bardzo fajnie i ten bas jest rzeczywiscie wyeksponowany konkretnie.

JBL - Studio 290 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio

Bipo a powiedz mi jeszcze jaki charakter maja 280 czy słychac wyeksponowanie skrajnych pasm a wycofany środek czy raczej jest sporo wszystkiego od basu przez srodek do góry? Bo w tescie na HFM o 280 piszą tak"

"JBL-e są spokojne, może nawet dostojne. Początkowo, przy cichym słuchaniu, odnosi się wrażenie, że dźwięk jest zbyt grzeczny. Zwłaszcza jak na utrwalony przez lata stereotyp. Bo skoro to duży JBL, to spodziewamy się koncertowej dynamiki, łupnięcia, gruchnięcia, nawet kosztem jakości góry czy równowagi rejestrów. Rockowego grania, z pokreśleniem hałasu, jaki wytwarza stado gitar i niezbyt ułożony emocjonalnie perkusista. A tutaj – miękko, ciepło i jakoś tak… zwyczajnie. "

Wynika z tego, że graja... - nijako? :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja własnie lubie wygładzona góre dlatego zawsze JBL mi pasował ;) Wiesz w MM jest o tyle dziwnie, że tam wszystko gra dobrze. Nawet podstawowy model amplitunera kinowego z małymi głosniczkami nawala basem i dynamika mimo ze amplituner pracuje w direct. Cud bo jak inaczej wytlumaczyć fakt, że w hali sprzet gra lepiej niz w 20m2 ? :)

Szkoda, że nie ma nigdzie pomiarow laboratoryjnych 280tek, ciekawy jestem jak wyglada charakterystyka i skuteczność bo 290 maja 88dB przy 6ohm wiec bardzo fajnie i ten bas jest rzeczywiscie wyeksponowany konkretnie.

JBL - Studio 290 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio

Bipo a powiedz mi jeszcze jaki charakter maja 280 czy słychac wyeksponowanie skrajnych pasm a wycofany środek czy raczej jest sporo wszystkiego od basu przez srodek do góry? Bo w tescie na HFM o 280 piszą tak"

"JBL-e są spokojne, może nawet dostojne. Początkowo, przy cichym słuchaniu, odnosi się wrażenie, że dźwięk jest zbyt grzeczny. Zwłaszcza jak na utrwalony przez lata stereotyp. Bo skoro to duży JBL, to spodziewamy się koncertowej dynamiki, łupnięcia, gruchnięcia, nawet kosztem jakości góry czy równowagi rejestrów. Rockowego grania, z pokreśleniem hałasu, jaki wytwarza stado gitar i niezbyt ułożony emocjonalnie perkusista. A tutaj – miękko, ciepło i jakoś tak… zwyczajnie. "

Wynika z tego, że graja... - nijako? :)

Ja do tych testów publikowanych w gazetach i internecie to podchodzę z dużym dystansem, bo jak się okazuję testerzy pochwalą i opiszą daną rzecz co to nie ona, a jak się pójdzie i na własne ucho/oko zobaczy to nagle czar pryska....:???: Stanowią te testy pewny wyznacznik w którym kierunku może iść nasze zainteresowanie, ale już nie raz się przekonałem, że to co oni opisywali na temat danej kolumny ni jak się miała do rzeczywistości. Zauważ proszę, że niekiedy testy np. danej pary kolumn są przeprowadzane na sprzęcie za kilkadziesiąt tyś.zł. A potem jak to podłączamy do naszego docelowego sprzętu z którym to ma grać, nagle mamy inną barwę brzmienia niż ta co jest opisana w teście...

Odnośnie barwy Jbl 280 to Cię mogę zapewnić, że na sprzęcie denona na którym słuchałem nie masz jak to określiłeś jazgotyliwej góry, jest one ocieplona na pewno nie wysuwająca się na przód. Talerze i perkusja, nie będzie przy dłuższym słuchaniu męczyć. Środek jest lekko wycofany, a bas taki jak ja lubię czyli punktowy, dynamiczny z tzw. mięchem..;-) Nie ważne jaki utwór zapuścisz czy to muzykę spokojną czy dynamiczną basu Ci nie powinno zabraknąć.
Ponadto wracając do dali, nawet mi przez myśl nie przeszło żeby dali miało męczące wysokie. Jak usłuszałem po raz pierwszy Klipsche na yamaszce to w tedy był dla mnie szok dla ucha. Klipsche są dobre ale do innego sprzętu np.onkyo który ma inną barwę niż denon. Wracając do Dali to naprawdę dużo czyściej i bardziej dokładnie eksponuję gitary i talerze. Basik na nich jest równie dobry tylko inny. Nie wiem jak to opisać ale bas jest lekko wydłużony i nisko chodzący ale nie tak punktowy jak przy JBLu.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie wypożyczyć sprzęt na weekend np.290 i jak Ci się nie sprawdzą masz 14 dni na zwrot. Jak będziesz czuł że są za duże to wymienisz na 280ki..;-)
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
U mnie w Kielcach nie można wypożyczyć sprzetu do domu a odsluch kosztuje 100zl..

Hmm skoro wg. Ciebie JBL ma punktowy bas to raczej nie jest go dużo bo punktowy bas oznacza ze jest on szybki i krótki, taki muzyczny. Zaciekawiłes mnie tym bo JBL zawsze miał ten bas taki konkretny. Zeby sie nie okazalo, że one graja tak twardo - pudelkowato mmm?

Ja Ci powiem jak to wygląda u mnie. Muzyki slucham w pure direct czy to CD czy koncert na BD. Brzmienie moich 180 podoba mi sie w całym zakresie, mogłyby być troszke bardziej skuteczne bo maja tylko 85dB ale cóż. Nie wiem ile maja realnie 280tki. Wracając do brzmienia jest miłe i nie natarczywe za wyjatkiem własnie basu. Jest on bardzo płytki, krótki nie ma tego uderzenia stopy perkusji. Wydaje mi sie, że akustyka u mnie własnie kastruje pasmo dolne i obawiam sie, że zakup nawet 290 może mnie nie milo zaskoczyć bo mimo, że kolumna bedzie grała mocnym dolem ten bas gdzies ucieknie i de facto zmiana bedzie minimalna.

Dlatego bije sie z myślami, skoro brakuje mi tylko dolu to w gre wchodzi subwoofer. On daje pełna regulacja basu bo ustawiamy odciecie na 50hz, glosność tak aby zrównal sie z kolumnami i mamy super uzupelnienie tam gdzie kolumny już graja słabo.

Blackninja powiedział mi ze do 21m REL T5 bedzie za mały, wiec w gre wchodzi JBL Studio 250p. Nie chce aby on grał bardzo głośno i wysoko tylko delikatnie uzupelnial sam kraniec basu więc może to ze jest to konstrukcja otwarta nie bedzie az tak bardzo przeszkadzalo..?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
U mnie w Kielcach nie można wypożyczyć sprzetu do domu a odsluch kosztuje 100zl..

Hmm skoro wg. Ciebie JBL ma punktowy bas to raczej nie jest go dużo bo punktowy bas oznacza ze jest on szybki i krótki, taki muzyczny. Zaciekawiłes mnie tym bo JBL zawsze miał ten bas taki konkretny. Zeby sie nie okazalo, że one graja tak twardo - pudelkowato mmm?

Ja Ci powiem jak to wygląda u mnie. Muzyki slucham w pure direct czy to CD czy koncert na BD. Brzmienie moich 180 podoba mi sie w całym zakresie, mogłyby być troszke bardziej skuteczne bo maja tylko 85dB ale cóż. Nie wiem ile maja realnie 280tki. Wracając do brzmienia jest miłe i nie natarczywe za wyjatkiem własnie basu. Jest on bardzo płytki, krótki nie ma tego uderzenia stopy perkusji. Wydaje mi sie, że akustyka u mnie własnie kastruje pasmo dolne i obawiam sie, że zakup nawet 290 może mnie nie milo zaskoczyć bo mimo, że kolumna bedzie grała mocnym dolem ten bas gdzies ucieknie i de facto zmiana bedzie minimalna.

Dlatego bije sie z myślami, skoro brakuje mi tylko dolu to w gre wchodzi subwoofer. On daje pełna regulacja basu bo ustawiamy odciecie na 50hz, glosność tak aby zrównal sie z kolumnami i mamy super uzupelnienie tam gdzie kolumny już graja słabo.

Blackninja powiedział mi ze do 21m REL T5 bedzie za mały, wiec w gre wchodzi JBL Studio 250p. Nie chce aby on grał bardzo głośno i wysoko tylko delikatnie uzupelnial sam kraniec basu więc może to ze jest to konstrukcja otwarta nie bedzie az tak bardzo przeszkadzalo..?

Na pewno on nie jest pudełkowaty, nie znam aż tak fachowych określeń na poszczególne barwy dźwięku, najlepiej abyś sam ich odsłuchał ponieważ nie chciałbym Cie w prowadzić w błąd. Bas one mają tylko pytanie Czy będzie Ci on odpowiadał....:???: Ja jestem przeciwnikiem suba w stereo wolę tak dopasować kolumny aby nie było go potrzeba włączać.:wink: Dużo osób mi polecało Klipsche bo mają właśnie ten bas który miał mi podejść, a co się okazało w czasie odsłuchu..... z denonem barwa klipschów mi nie podeszła...
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Bipo ma racje...ja wlaczam sub tylko do filmow lub koncertow na BD...a studio 290 zapewniam ze basu maja wystarczajaco i wcale nie jest to bas "punktowy"tylko rasowy bas jakim wyroznia sie JBL...
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Whiplash ja mam Studio 190 i bas jest KONKRETNY. W filmach mam wsparcie suba zamkniętego Studio 550. Sprawdź, może Ci podejdzie :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie przypominam ze ja mam wzmacniacz stereo. Wiem ze stereo powinno grac bez suba ale kurcze u mnie chyba akustyka zabija bas. Cale pasmo jest fajne tylko brakuje basu, tego fajnego uderzenia. Sub mozna regulowac, kolumn nie i jesli by sie okazalo ze po zakupie nowych kolumn basu nadal nie ma to tylna czesc ciala zbita :-D Suba mozna regulowac do woli wiec tu jest jakies pole manewru.
 
Do góry