JBL Studio 280/290 vs Klipsch 260/280

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czytać się tego nie da.
Najlepsza możliwa strona jaką znam gdzie testują skrzynki, niestety po niemiecku, ale oni to robia najlepiej. Każdy zna areadvd.
Tu test i na prawdę nie rozumiem po co te dyskusje, one nic nie wnoszą.
Ze wszystkim co jest tu i w linkach które wklejałem swojego czasu, zgadzam się w 100%.
Mam dokładnie taką samą opinie. Te wszystkie opinie z niezależnych źródeł pokrywają się.
Nigdzie nie ma sprzeczności, za to są konkretne wymagające kawałki, gatunki muzyczne, czy w końcu filmowe. Testowałem to u siebie i to samo słyszę.
Ja się pod tym podpisuje, jako typowy użytkownik. Nie słyszę tego inaczej.

A jak ktoś ma odmienną, to coś tu jest nie halo - w mojej ocenie. Logika podpowiada.
Nie lepiej wypożyczyć do domu i przetestować osobiście, w swoich warunkach lokalowych?
Nie spasuje, oddać i zapomnieć? Po co te dyskusje skoro już wszystko zostało napisane.

XXL-TEST: Klipsch Premiere LS-Serie RP-280FA Atmos-Stand-LS/RP-140SA Top Firing-Modul/RP-450 Center/RP-160M Bookshelfs/RP-240S Dipole + R-112 Subwoofer | AREA DVD
 
Ostatnia edycja:

Millerek

New member
Też właśnie, jakby wyrównać to normalnie ideał :)
Wykres jest pewnie realny ale nie wiemy w jakich warunkach, a to zmienia wiele... raczej całość.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Aramaniq, pozwolisz że sie z Toba nie zgodze. Tobie podoba sie styl grania Klipscha i dla Ciebie sa to super brzmiace skrzynki - OK, to Twoja subiektywna opinia. Aczkolwiek to nie oznacza ze sa one najlepsze na rynku w podobnych pieniadzach bo zagraniczne portale wypowiadaja sie o nich w samych superlatywach.. Komus moze taka ekspresja dzwieku sie nie podobac i wtedy wszystkie pochlebne opinie zagranicznych testerów staja się nie istotne.

Pozatym ja jeszcze nie widzialem testu sprzetu w którym byl by on krytykowany. Zazwyczaj jest to opis jak dany sprzet gra a nie wyrazanie subiektywnej opinii testujacego. Caly czas argumentujesz swoje tezy wlasnie opiniami z zagranicznych portali - wiesz jak to jest z obiektywizmem i rzetelnościa takich testów - zawsze jest wszystko bajka a rzeczywistosc okazuje sie inna.

Przyklad Opticonów 6 - ohy i ahy w testach z jaka gracja i wyrafinowaniem graja owe kolumny a chlopaki, którzy je sluchali na zywo maja odmienne zdanie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem jak jest bo od lat jeżdzę na odsłuchy, tu nie chodzi o Klipsche, a o powtarzane dyrdymały. Które jak się potem okazuje zostają obalone przez ponowny odsłuch. To jest wprowadzanie ludzi w błąd.

Dokładnie tak było w wątku kalibracyjnym, nie można oceniać czegoś, jeżeli z zasady nie jest poprawnie wykonane.

Co do recenzji, owszem. Krytykujemy je często, bo tak się przyjęło, ale pozwól, że coś Ci na piszę. Te recenzję i tak BIJĄ na głowę te nasze tutaj wpisy przynajmniej w 90%. Taka prawda.

Jeżeli od 10 lat czytam sprawdzone testy, a potem te same opinie i wnioski pokrywają się z moimi (tyczy się to wielu sprzętów), to dlaczego mam słuchać jakiegoś "jasia" który nie ma pojęcia o brzmieniu, jak mam to samo od pasjonata i co istotne, rzetelnie opisane i sprawdzone na wielu materiałach które sam znam.

Druga sprawa, opisy wrażeń.
To przecież wklejałem kilka obszerniejszych opinii szeregowych użytkowników, którzy piszą co z czego zmieniali i dlaczego.
Nie rozumiem, dlaczego ta opinia ma być gorsza od tej którą przeczytam gdzieś na naszym forum? Już sama różnica klas w opisie dużo mówi. Poczytaj, znasz chyba angielski.

No i teraz to co napisałeś. Optikony 6.
Powiedz mi, co mnie obchodzą chłopaki i ich opinie. No zlituj się.
Ja wy tak kupujecie audio to ja dziękuje.

Wskaż mi chociaż jedną markę na tym forum, co do której wszyscy wyrażają się pochlebnie. Nie ma takiej. 5 osób się zachwyca, 2 krytykują.

Ja wolę opinie kogoś kto ma w domu kilka zestawów i punkt po punkcie analizuje.
Jeżeli już, bo tak na prawdę to mnie osobiście nic nie interesuje, sam idę i testuje.


Co do Klipsha, powtarzam to od dawna. Nic nikomu nie polecam, gdzie i kiedy?
Jak komuś się nie podoba brzmienie, to niech idzie i kupuje coś z konkurencji.
Chodzi o fakt, a pisanie, że komuś z forum gdzieś coś się podobało NIC kompletnie dla mnie nie znaczy. NIC. To są tylko subiektywne ew. sugestie, a często wprowadzające w błąd.

Gdybym nie testował od lat sprzętów (dla siebie) i słuchał forum, to dziś siedziałbym z ręką w nocniku. Tyczy się to niemal każdej branży.

Polecam Avforum. Tylko mi nie pisz, że tam jest więcej bzdur jak u nas.
Bo właśnie tam znajdziesz merytoryczne dyskusje i obiektywną ocenę - jeżeli już.
 

Millerek

New member
To fakt, teraz mi się podoba.
Na jak długo tego nie wiem... Ale jest dobrze. Może dlatego że się nie znam, albo znam... a może co innego :)

Nie wchodząc w polemike ludu, zastanawia mnie czasami teza która padła nie raz, mianowicie denon to nie z klipschami. Nie mam pojęcia dlaczego, ale jak narazie mam odmienne zdanie.


Ale, jest temat inny, chciałbym zasięgnąć porady, opini, na temat wytłumienia ściany za klipschami.
Ściana nośna, z cegły wielokomorowej grubości 25cm.
Chodzi mi tylko o ochronę ściany i spokój sąsiadów mieszkających za nią.
Mam wrażenie że klipsze mocno biją i przenoszą potencjał w lub za ścianę.
Chciałbym aby moc basu Klipschów pozostał u mnie w salonie a nie walil do sąsiada, przykładowo.
Klipsze z tyłu, mają około 30-40cm do ściany. Wiem że za mało ale nie da rady więcej, narazie.
Nie mam pojęcia czy to ma sens, czy wogóle dobrze czuje i myślę, i czy zepsuje to kierunek akustyki mojego pomieszczenia, osłabi, wzmocni czy może coś zmieni w brzmieniu.
Jakbym dostał jakąś fachową wypowiedź lub kierunek do odpowiedniego tematu, będę wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
I dlatego najważniejszy jest odsłuch. Zawsze to powtarzam, że każdy ma inne podejście do dźwięku. Wystarczy zrobić szybki test: przyłożyć dłonie za uszami, tak żeby "powiększyć" uszy. Na raz okaże się, że za dużo wysokich tonów. Dlatego nie mówimy co kto ma kupić, a możemy nakierować co warto odsłuchać. A i tak najlepiej przesłuchać wszystko, co dany sklep ma na półce.
I nie słuchać sprzedawcy, tylko oby miał cierpliwość i włączył nam jak najwięcej.
Co do wytłumienia ściany, to już nie jest tak prosto. Niestety bas rozchodzi się po "szkielecie" domu i nie wystarczy wytłumić jednej ściany. najlepiej poszukaj w necie, jak inni to rozwiązali.
 

Millerek

New member
Z tymi uszami też tak robicie? Myślałem że to stary patent ktory stosowalismy na"estradzie" dekady temu ;)
Jeszcze żeby było mało to warto się odwrócić plecami do kolumn na środku w połowie długości fali. Również można usłyszeć co nieco.

Ale, salon audio to nie salon w domu. Na odsłuchaxh wszystko brzmi przepięknie :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
To fakt, teraz mi się podoba.


Nie wchodząc w polemike ludu, zastanawia mnie czasami teza która padła nie raz, mianowicie denon to nie z klipschami. Nie mam pojęcia dlaczego, ale jak narazie mam odmienne zdanie.

Za kilka miesięcy sam się dowiesz dlaczego takie połączenie się nie sprawdza...;-)
Odnośnie pochłaniaczy i bas trapów to temat rzeka oraz nie taka prosta sprawa. Warto zacząć od informacji w sieci co i gdzie użyć aby sobie gorzej nie zrobić niż było. Ja na twoim miejscu zacząłbym od najprostszego testu z poduszkami, które umieszczam za kolumną jedna nad drugą do wysokości kolumny. Następnie odsłuch czy coś się zmieniło na + lub na minus.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Musze troche oddac honor JBL studio. Mowilem ze graja jakos tak przytlumione, brakowalo mi wysokich tonów. Winny byl CD, teraz z Yamaha CD700 to jest inna klasa brzmienia.

Panowie jaki piekny bas, szczegolowa srednica i sopran. Zalaczylem Hardwired i szczena opadla mi na sama podloge :) Jednak to prawda ze caly sprzet gra tak jak jego najslabsze ogniwo.

Takze w moim przypadku sprawe Wzmacniacza/CD/BD mam zakonczona. Mam to co chcialem i to co mnie satysfakcjonuje w 100% :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego piszę, że nie warto słuchać opinii z for, a jak już to 100x lepsze są te z recenzji - sprawdzonych stron.
To już wiem na pewno, a najlepiej samemu w spokoju i bez sugestii przy odsłuchu.
Tam przynajmniej mamy większą pewność, że doświadczony tester robi to na wielu różnych sprzętach.
Trzeba tylko wiedzieć które czytać.

Ale nie przejmuj się, przyjdzie "Jasiu" i powie Ci, że Twój piękny bas to nic innego jak dudnienie i totalny skraj, a Ty będziesz tłumaczył dlaczego się myli.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Henry - Jesli chodzi o elektronike to 100% pewnosci ze nic nie zmienie. Mnie Yamaha przekonuje swoim brzmieniem, wygladem, wykonaniem.

Armaniq - ależ kazdy moze wyrazic swoje zdanie, dla mnie jest miód, dla kogos innego jest technicznie i nie audiofilsko ale mnie to kompletnie nie interesuje.To ma byc moja decyzja i mnie ma sie to podobać a nie komuś na forum czy w sklepie bo to ja bede potem tego sluchal, nikt inny. Szukalem dynamicznego wzmacniacza z DACiem a do tego ladnie wykonanego. Yamaha spelnia wszystkie te wymagania.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wiem o czym piszesz, w pewnym momencie trzeba powiedzieć sobie dość i cieszyć się z tego co mamy, ale pewnie za jakiś czas wpadnie Ci coś w oko czyt. ucho ;)
A z kolumnami dajesz sobie już spokój? Poukładały się?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armaniq - ależ kazdy moze wyrazic swoje zdanie, dla mnie jest miód, dla kogos innego jest technicznie i nie audiofilsko ale mnie to kompletnie nie interesuje.To ma byc moja decyzja i mnie ma sie to podobać a nie komuś na forum czy w sklepie bo to ja bede potem tego sluchal, nikt inny. Szukalem dynamicznego wzmacniacza z DACiem a do tego ladnie wykonanego. Yamaha spelnia wszystkie te wymagania.

No i widzisz. W końcu się rozumiemy. To samo próbuję przekazać od dawna. Ja mam to samo z Klipschami, a z wieloma opiniami zupełnie się nie zgadzam - obiektywnie, co już zresztą nie raz zostało obalone przez zwyczajne niedbalstwo, ograniczoną ilość poświęconego czasu czy też żle dobranej elektroniki, więc dla mnie to bzdury które dodatkowo nie mają nigdzie pokrycia.
A już na pewno nie u osób które cenię od lat za merytoryczne wpisy odnośnie całej gamy innych sprzętów i mam tu na myśli właśnie (wybranych) recenzentów.
 
Do góry