JBL SB450 - pierwsze wrażenia

mkris

New member
Byłem dzisiaj na odsłuchu i będę szczery -----> bass dudnił, że nie mógłbym słuchać dłużej niż 15min. Nawet po zmniejszeniu na subie dalej męczący. Ci, którzy mają duży pokój 35m2 i lubią niskie tony taki sprzęt jest stworzony dla nich. Ja jednak wybiorę coś innego.

Witam!

Wlasnie o tym pisalem w moim temacie o "soundbar do muzyki"
nie kazdy to lubi...a masz juz jakies inne modele na oku albo sluchales?
 

marcelin5

New member
rownież zakupiłem ten sam sprzęt i mam problem , po podłączeniu dekodera nie widzi ,całkowity brak odbioru obrazu i dźwięku , żadnej reakcji, DVD działa i filmy odtwarza, zastanawiam się rownież jak odbiór dźwięku św Smart tv , może poradzisz coś kolego ?
 

cuzyn7429

New member
Witam.
Panie ,panowie zmieniłem sb400 na sb450 ,moje odczucie jest takie że 450 ma dużo głębszy bas przy minimalnym volumie. Mam go 2 dni to może jeszcze wszystkiego o nim nie wiem .
A czy też nie mieliście instrukcji co do czego służy w sb400 była taka , formatu a4 z opisem ?
 

Medions

New member
Porównywałem JBL450 z Denonem 514 bodajże w saturnie, zdecydowanie JBL lepszy.

Jesteś w stanie wypunktować dlaczego JBL lepszy?
Zastanawiam się również nad zakupem JBL SB450 vs Denon DHT-S514, z czego JBL odsłuchałem w MM ale miałem wrażenie, że przy wysokim poziomie głośności dzwięk jest bardzo 'ostry' w dodatku ucinało bass (tutaj chyba kwestia ustawień). Natomiast Denon'a suchałem u znajomego, salon ok. 20 m2 i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, ale nie było okazji dać w 'palnik' - sprzet na dogrzaniu.
Sprzętu ogólnie będę używał do słuchania muzyki + ps4 + sporadycznie film. Na chwile obecną pod TV siedzi amplituner Pioneer'a z dwoma głośnikami z kina domowego (bodajże Yamo - nie są drewnianymi głośniakmi) + subwoofer Yamo 35W - zastąpi mi ową konfiguracje:?:
 

pebe86

Member
Bez reklam
JBL SB450 gra naprawdę nieźle, ale po prawie roku użytkowania ma jak dla mnie 2 wady- praktycznie brak możliwości regulacji dźwięku (jedynie bas), oraz czasem "dudnienie" podczas oglądania gadanych programów typu kanały informacyjne (brakuje "środka").
Ale sumarycznie ze sprzętu jestem zadowolony.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Jesteś w stanie wypunktować dlaczego JBL lepszy?
Zastanawiam się również nad zakupem JBL SB450 vs Denon DHT-S514, z czego JBL odsłuchałem w MM ale miałem wrażenie, że przy wysokim poziomie głośności dzwięk jest bardzo 'ostry' w dodatku ucinało bass (tutaj chyba kwestia ustawień). Natomiast Denon'a suchałem u znajomego, salon ok. 20 m2 i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, ale nie było okazji dać w 'palnik' - sprzet na dogrzaniu.
Sprzętu ogólnie będę używał do słuchania muzyki + ps4 + sporadycznie film. Na chwile obecną pod TV siedzi amplituner Pioneer'a z dwoma głośnikami z kina domowego (bodajże Yamo - nie są drewnianymi głośniakmi) + subwoofer Yamo 35W - zastąpi mi ową konfiguracje:?:
Co w końcu kupiłeś? Tak czas leci, że już pojawiają się nowe modele. JBL BAR 3.1, BAR 5.1.
 

Medions

New member
@Baltazar Gąbka
Na chwile obecna zakup wstrzymałem ze względu na to, że czekam na Black Friday i może ciekawe promocje.
Tak jak wspomniałeś jeszcze spróbuje gdzieś dorwać i odsłuchać JBL BAR 3.1 (5.1 przekracza budżet). Ale wybór raczej pozostanie przy SB450, ze względu na wiele dobrych rekomendacji tego sprzętu.
Analizowałem jeszcze zestaw ampli+dwie kolumny/monitory, lecz ze względów na gabaryty i estetykę wygrywa soundbar - a dzwięk z 'belki' w zupełności zaspokaja moje ucho :)
 

tomekcrash

New member
Czy ktos moze mi pomoc,dlaczego przestal przepuszczac sygnal z dekodera? Kable hdmi sa ok bo tv z soundbarem sie laczy i dziala. Dekoder z tv tez dziala. Nagle przestalo dzialac wszystko razem
 

Audio_33

New member
Można a efekty są mega. Jak ostatnio puściłem Simply the Best Tina Turner. To cały dom chodził a ja miałem masaż pleców siedząc na fotelu od basu.
 

Medions

New member
No i stało się, jestem szczęśliwym posiadaczem JBL Bar 5.1. Jak dla mnie rewelacyjny wybór, spory zapas basu, dźwięk czysty i w dodatku odłączane satelity.. Nawet dla mnie jak dla amatora słyszalna różnica w porównaniu do 3.1.
Niestety nie mam odpowiedniego porównania do SB450, ale z odsłuchu na hali MM SB450<Bar 5.1.
 
Do góry