JBL SB 400 czy Harman Kardon SB 26

jahptb

New member
Witajcie zastanawiam się nad zakupem soundbara. Naczytałem się wiele opinni i mam dylemat co wybrać. JBL SB 400 czy Harman Kardon SB 26

Co polecacie wybrać?
 

driven22

New member
Mam podobny problem szukam dobrego soundbara do około 2000 zł (docelowo dwie sztuki) Jeden pokój 35 m2 drugi około 20 m2. Dużo dobrych opinii widzę o Denon S514 ale wooferek nieduży. Zależy mi żeby grało to dynamicznie i z ciepłym basem z czystymi dialogami (i działo z pilota tv) Jeden TV to Sony W905 a drugi LG UF950V jeżeli ma to znaczenie. Przepraszam za podpięcie do tematu.
 

jahptb

New member
Salon 17m2 połączony z aneksem kuchennym 10m2.
Wybrałem JBL SB 400.

Jak przyjdzie i przetestuję to opiszę Wam wrażenia z użytkowania. :)
 

driven22

New member
Ciekawy jestem jak to gra - w Saturnie chyba są oba JBL i Harman ale jak to odsłuchać przy tym hałasie i powierzchni. Harman na papierze jest dużo słabszym soundbarem ale ma średniotonowe i gwizdki +sub wiec teoretycznie lepiej dialogi będzie w Harmanie słychać - ale to wszystko zależy od dobranych głośników obudów itd. Ja potrzebuje w sumie 2 szt więc pewnie będzie i JBL i Harman. Mam do Ciebie prośbę gdzieś ktoś opisywał pukanie w subie w JBL przy dość ściszonym systemie. jak dojdzie do Ciebie to opisz wrażenia, czy sub robi robotę tez przy cichszym słuchaniu czy tylko dołacza się przy głośniejszym i jak z jego dynamiką. Pozdrawiam
 

driven22

New member
Znaczy Harman SB26 ? Jeszcze weekend przelecę po okolicy może gdzieś da się to odsłuchać i jakaś dobrą cenę znaleźć. W saturnie będzie to 2099 zł po zniżkach- taniej raczej nie znajdę. (chyba, że jeszcze wpadnie w ręce jakiś amplituner + głośniczki)
 

driven22

New member
Jeszcze jedno pytanie. Znalazłem coś takiego Pioneer VSX-430K, Kruger & Matz Passion KM0504 za 2400 zł. Ma sens ew w coś takiego pójść ?(miejsce mam tylko z przodu) więc nie wykorzystam całego zestawu.
 

jahptb

New member
Sprzęt otrzymałem. Podłączyłem z TV przez HDMI-ARC. Wkrótce przetestuję również jak z jakością przez optyka.

Z początku było pukanie w subwooferze przy przyciszonym głosie ale była to kwestia wyregulowania do pomieszczenia i ustawiłem na crossover 60-80Hz.

Pierwsze wrażenia:
- Pilocik daje Nam możliwość przełączania się pomiędzy trybem Music (normalne stereo) / Movie (Harman Display Suround) co jest fajnym rozwiązaniem.
- Mamy również na pilocie możliwość wzmocnienia Bassu.
- Odpaliłem trailer filmu z efektami dźwiękowymi w HD i jakość dźwięku spełniła moje oczekiwania. Jest odczuwalny przestrzenny dźwięk. Muzyka również daje rade nie mniej jednak lepszy efekt jest w trybie Harman Display Suround.
- Wkurzające jest używanie dodatkowego pilota do dźwięku a oddzielnego do TV. Niestety HDMI-ARC odłączył funkcje zarządzania dźwiękiem ze standardowego pilota.

Na chwilę obecną tyle mogę napisać.

Nie wiem jak gra Harman ale ten soundbar mogę polecić z czystym sumieniem :)
 
Ostatnia edycja:

driven22

New member
Kupiłem JBL SB400... i za 2 godziny odwiozłem i wymieniłem na Harmana SB 26. JBL to jakieś nieporozumienie. Drażniące gwizdki zero środka i dupny dudniący "bas" niezależnie od ustawień (jeżeli to można nazwać basem). Różnych rzeczy się spodziewałem po soundbarze JBL ale, że dźwięk będzie aż tak kiepski to by mi do głowy nie przyszło. Wrzucając kanały muzyczne sub zostawał daleko w tyle, wydając z siebie ciężko określić co.. Dla mnie wzorem jakości dźwięku w niedużych urządzeniach jest Bose SoundTouch® 30 series III - dla mnie dźwięk genialny, szczeka opada jak super można dograć tak nieduży sprzęt. Wściekły wróciłem do sklepu i wymieniłem na Harmana z dużym niedowierzaniem.. - różnica jest bardzo duża na jego korzyść. Sub w końcu gra a nie dudni, pojawił się środek gwizdki nie drażnią natarczywością. Za to listwa JBL duuużo lepiej się prezentuje ale co z tego.
Dla potomności - soundbar harmana uczy się też pilota tv (lub dekodera polsatu jak u mnie- czyli ściszanie, pogłaszanie, wyłączanie i mute można zaprogramować na swoim pilocie), ma regulację na subie na zwrotnicy częstotliwość oraz przełacnzik odwrócenia fazy, z pilota można ustawić Harman sound (low , max, off) efekt jest taki że zmienia się charakterystyka dźwięku jest mocniejszy bas i dialogi staja się wyraźniejsze i to chyba cała regulacja poza volume. Pozdrawiam
 

driven22

New member
Niestety i Harman poszedł do zwrotu ale z powodu zrywania połączenia z subem . Coś nie tak z tym egzemplarzem było. Sub grał dobrze ale po jakimś czasie się rozparował, potem nie mógł się połączyć potem znowu na chwilę się połączył. Listwa i sub stały obok siebie ale niestety nic nie pomagało. Na razie sobie odpuściłem będę szukał coś na kablu o brzmieniu zbliżonym do Harmana. Może coś zakłócało - trudno powiedzieć ale za takie pieniądze nie che się denerwować i bawić się w klikologię zamiast obejrzeć mecz czy film. Sprzęt jako brzmienie bardzo fajny epoka świetlna w stosunku do JBL SB400 ale w tym konkretnym egzemplarzu coś było nie tak z parowanie listwy i suba. "Kabel to jednak kabel".
 

Broda4

Member
CZyli do słuchania 80% tv w zupełności SB26 wystarcza?
Czy coś można jeszcze rozważyć? w tej kwocie?

Posiadam TV Panasa już starszą plazmę 42G30.
Może i juz przygłuchawy jestem ale wogóle nie rozumiem co do mnie mówią heheh.
Nie zależy mi na przestrzeni ( kina domowego ) tylko na polepszeniu jakości dzwięku wydawanego przez TV :)
Pamietam starą kineskopówke panasa - gdzie dźwięk był super na niskim poziomie podgłośnienia. Teraz muszę lekko zgłaśniać.
 

Broda4

Member
w biegu nie opisałem pokoju jezeli ma to znaczenie.
ok 16 - 18 m.
odl od tv ok 2,5 m.
pokój zabudowany.
Ale jak sugerujesz wezmę oba pod uwagę:)


ps
wee wczesniejszym poscie odpisales: dobry wybór.

do którego odniosłes sie sprzetu?
jbl czy tego po wymianie? :)
 
Ostatnia edycja:

driven22

New member
Podłącz sobie bo możesz się mocno zdziwić zanim kupisz. Ja oddałem JBL bo grał tragicznie, Harman znacznie lepiej, ale i tak szału nie ma. Dla mnie Harman miał nieporównywalnie lepszy bas - ale w nocy w sypialni gdy przycisz soundbar - do normalnego oglądania to go niestety nie usłyszysz (słychać wtedy praktycznie tylko listwę) a z niej dźwięk szału nie robi, giną wszystkie basy i mid basy.
Ja kupiłem niedawno do kompa głośniczki Edifier w MDF-je model 1600 III (o super recnzjach) i z ciekawości podłączyłem pod TV i dźwięk lepszy był z tych głośniczków mimo że kosztowały 400 zł a nie 2100 zł (nie mogłem uzyskać oczywiście basu jak z 25 cm suba ale przy natężeniu dźwięku przy którym ogląda się normalnie TV Edifiery o wiele ładniej grały o stereo nawet nie wspomnę, bas przy tym natężeniu lepszy, ciepły miękki i słyszalny, dialogi nienatarczywe, przyjemne dla ucha. Harman gra dopiero przy duużej głośności, przeszkadzając przy tym osobom w innych pomieszczeniach- na codzień dla mnie jednak trochę lipa. Dźwięk z samej plastikowej listwy Harmana jest słaby jakościowo, dla mnie za głośne dialogi w stosunku do tła co mnie trochę irytuje, niektórzy to lubią. Listwa Harmana koniecznie musi być wspomagana subem a on niestety dopełnia dźwięk dopiero przy większej głośności. Wtedy gra to OK (dla mnie w stosunku do JBL SB400 to niebo i ziemia) ale już wiem że nie tego szukałem. Oczywiście jest to moja subiektywna ocena ale na pewno niech każdy najpierw posłucha a potem kupuje bo przy soundbarach można bardzo się zawieść w stosunku do swoich oczekiwań. Potem pewnie się człowiek przyzwyczaja do tego dźwięku i mu pasuje.. do czasu aż posłucha czegoś lepszego.
 

Broda4

Member
witam jeszcze raz

a czy warto rozwazyc podstawki typu :
philips xs1
lub
bose solo 15
ktore kiki na forum recenzował w skrócie
 
Do góry