JBL BAR 500 - czy warto?

dodo1255

New member
Hej!
Stoję przed wyborem soundbara - w oczy rzucił mi się JBL BAR 500. Od razu piszę, że nie jestem jakimś wymagającym użytkownikiem. Głównie oglądanie seriali/filmów + raz na jakiś czas do posłuchania muzyki.
Cena na ten moment około 2300zł.
Ewentualnie co z innych modeli i producentów?
Zerkałem jeszcze na:
  • Philips B95/10
  • Klipsch Cinema 600
Ma ktoś może tego BAR 500 i jest w stanie powiedzieć co niego na jego temat?
Z góry dziękuję za pomoc :)
 

luck76

Well-known member
Nie bierz tego JBL.To tylko metka marki, nie mająca nic wspólnego z głośnikami Hi-Fi. W tym wypadku to pudrowany Samsung. Philips do domu ok, Klipsch też. Do tego Sonos Beam, Bose 600.
 

dodo1255

New member
Nie bierz tego JBL.To tylko metka marki, nie mająca nic wspólnego z głośnikami Hi-Fi. W tym wypadku to pudrowany Samsung. Philips do domu ok, Klipsch też. Do tego Sonos Beam, Bose 600.
Ten philips jest aktualnie na promce za 1700zł z wysyłką. Byłem szczerze mówiąc nastawiony na tego JBL, jednakże jeśli odradzasz kupno go to raczej nie biorę go pod uwagę. A co z tym JBL jest nie tak? Jakość dźwięku?
Z tym philipsem niestety naczytałem się, że subwoofer buczy i harczy jak nic przez niego nie leci.
 

dodo1255

New member
Jak za taką cenę Philips - to będzie dobry deal.
A więc zamówiłem Philipsa, potestuje, posłucham :D Mam nadzieję tylko, że z jakimś tam update poprawili to brzęczenie subwoofera.
Panowie mam jeszcze jedno pytanie żeby nie zakładać nowego wątku. W zestawie do tego Philipsa nie ma kabla hdmi arc. Moglibyście jakiś polecić, który kupić? Mam telewizor LG w którym jest slot eARC/ARC i chciałbym dobrać kabel żeby w 100% wykorzystać możliwości soundbara.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
chciałbym dobrać kabel żeby w 100% wykorzystać możliwości soundbara.
Zawsze najlepiej kupić kabel w najnowszej specyfikacji.Obecnie to HDMI 2.1HDMI Ultra High Speed.Jeśli nie jesteś "kablarzem",który "słyszy" i "widzi" kable ;) , to firma ma raczej drugorzędne znaczenie.Kup zwykły.Ważne ,żeby był w standardzie 2.1.
 

dodo1255

New member
Screenshot_2023-07-21-08-16-05-243_com.android.chrome.jpg


Dobrze, wezmę takiego baseusa :)
Dziękuję bardzo za pomoc, jak belka przyjdzie napisze jak odczucia.
 

luck76

Well-known member
Zawsze najlepiej kupić kabel w najnowszej specyfikacji.Obecnie to HDMI 2.1HDMI Ultra High Speed.Jeśli nie jesteś "kablarzem",który "słyszy" i "widzi" kable ;) , to firma ma raczej drugorzędne znaczenie.Kup zwykły.Ważne ,żeby był w standardzie 2.1.
Jeśli głośnik ma tylko jedno połączenie HDMI (czyli komunikuje się przez ARC/eARC, nie ma potrzeby. Dźwięk pójdzie po zwykłym np 1.4. Co innego, jeśli ma wszystko „przelatywać” przez belkę do tv. Wówczas 2.1 przy czym warunek - belka musi przepuszczać 2.1. Co do samego 2.1 - jeśli już chcesz taki kupić, to tylko z certyfikatem. W przeciwnym wypadku nieuzasadniona dopłata. Nie mam pewności czy ten Baseus ma certyfikat.
 

dodo1255

New member
Jeśli głośnik ma tylko jedno połączenie HDMI (czyli komunikuje się przez ARC/eARC, nie ma potrzeby. Dźwięk pójdzie po zwykłym np 1.4. Co innego, jeśli ma wszystko „przelatywać” przez belkę do tv. Wówczas 2.1 przy czym warunek - belka musi przepuszczać 2.1. Co do samego 2.1 - jeśli już chcesz taki kupić, to tylko z certyfikatem. W przeciwnym wypadku nieuzasadniona dopłata. Nie mam pewności czy ten Baseus ma certyfikat.
ile kosztuje taki kabel z certyfikatem ? mógłbyś jakiegoś podlinkować?
 

luck76

Well-known member
Cena może być podobna :) nie cena robi roboty :) chodzi p to abyś miał pewność (odpowiedni chip w kablu).

KabelDirekt – Kabel 8K HDMI 2.1 – 2 m – Ultra High Speed HDMI, certyfikowany i zaprojektowany w Niemczech (8K@60Hz, oficjalnie licencjonowany, idealny do PS5/Xbox/Switch, niebieski/czarny) https://amzn.eu/d/4YcqtO0

Na promce możesz za 45 zł wyrwać jak będzie
 

dodo1255

New member
W sumie się jeszcze zastanawiam nad tym czy mój telewizor w ogóle wspiera dolby atmos - LG 65NANO813PA. Niby w specyfikacji mają coś podane że ma dolby Digital ale dolby atmos brak. Czyli rozumiem, że atmos nie zadziała tak czy siak?
Druga zagwostka to odnośnie podłączenia Xbox one s. Jestem ciekaw czy nie będzie problemów z podłączeniem TV-soundbar przez arc / a Xbox przez hdmi do soundbara.
 

dodo1255

New member
Oraz pytanie jeśli mam w TV port eARC i osobno ARC to pod który powinienem podłączyć jeśli soundbar ma HDMI ARC?
Podepne pod eARC to bedzie dobrze? :)

@edit
Chyba nie było pytania, soundbar ma slot eARC/ARC.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
W sumie się jeszcze zastanawiam nad tym czy mój telewizor w ogóle wspiera dolby atmos - LG 65NANO813PA. Niby w specyfikacji mają coś podane że ma dolby Digital ale dolby atmos brak. Czyli rozumiem, że atmos nie zadziała tak czy siak?
Druga zagwostka to odnośnie podłączenia Xbox one s. Jestem ciekaw czy nie będzie problemów z podłączeniem TV-soundbar przez arc / a Xbox przez hdmi do soundbara.
Poczytaj instrukcję obsługi. Atmos z Soundbar to chłyt małketingowy :)
 

dodo1255

New member
Poczytaj instrukcję obsługi. Atmos z Soundbar to chłyt małketingowy :)
Ależ oczywiście, wiem, że to chwyt marketingowy :) niestety budżet ani brak miejsca nie pozwala na kupno zestawu kina domowego aby mieć bardziej "prawdziwy" dolby atmos :)
Belka przyjdzie, będę testował, będę kombinował :)
 

dodo1255

New member
Jestem już po testach tego philipsa. Wszystko jest ok, nic nie rozłącza, nic nie buczy (dużo opinii w internecie o buczącym subwooferze). Jeśli chodzi o muzykę jest na prawdę dobrze - bas jest "mocny" a zarazem delikatny co jest bardzo na plus. Po włączeniu filmu na netflixie z obsługą dolby atmos przekazuje bez problemu na bsoundbara dźwięk. Jestem bardzo zadowolony. Dziękuję wszyskim za pomoc i pozdrawiam.
 

dodo1255

New member
Więc i Soundbary potrafią spełniać wiele zapotrzebowań , i wcale nie worek pieniędzy.
Ależ oczywiście. Nie mam ani za bardzo miejsca ani budżetu na kolumny, żeby mieć "prawdziwy" dolby atmos.
Po zapytaniu się na grupach na fb odnośnie soundbarów to z automatu trzeba się nastawić na to, że zwyzywają Cię za zaproponowanie komuś soundbara.
 
Do góry