JBL Bar 3.1

sikora92

New member
Problem został rozwiązany.
Wyjście optyczne też nie dawało dolby.
Wina leżała po stronie TV, aktualizacje musiały coś namieszać w oprogramowaniu telewizora. Przywrócenie ustawień fabrycznych TV rozwiązał problem.
 

tomek9923

New member
Dzień dobry

Jestem tu nowy - zarejestrowałem się dzisiaj specjalnie bo znalazłem ten temat. Jestem na kupnie JBL bar 3.1 lub 2.1 Słuchałem dzisiaj jednego i drugiego w sklepie i oczywiście bardziej spodobał mi się JBL bar 3.1 jednak nie jestem pewien czy do mojego pomieszczenia 3,5m x 4,3m nie będzie za mocny. Ale najbardziej chciałbym zapytać jak sprawa wygląda z tym "pykaniem" i z 2 sekundową ciszą przy przełanczaniu oraz resetowaniem się PCM. Naczytałem się tego na forum i nie wiem czy nie zrezygnować z zakupu.

Jeżeli te problemy występują to muszę poszukać czegoś innego. Co sądzicie na temat takich soundbarów
1.Harman Kardon SB 20
2. Sony HT-FX9000
3 Samsung HW-N550 lub HW-N650
4. Znalazłem jeszcze starszy Samsung HW-K850

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
 

tomek9923

New member
To nie tak.. :)
Byłem w sklepie na M i Pan obsługujący włączył mi muzykę z soundbarów LG sk8 i sk5 + Sony ZF9 (według mnie nie wart aż takiej ceny) + JBL bar 2.1 i 3.1 i próbowaliśmy się jeszcze połączyć z samsungiem HW-N550 ale nie udało się go wykryć po BT. Wszystko było tak na szybko bo byli inni klienci i Pan obsługujący nie miał czasu żeby mnie niańczyć..

Spodobały mi się JBL -e ale nie mogę się zdecydować bo w sumie wolałbym bar 3.1 jednak obawiam się czy przy moim małym pomieszczeniu i słuchaniu na małej głośności nie będzie tak duży subwoofer przeszkadzał...

I zacząłem szukać informacji na temat tych soundbarów w necie i właśnie znalazłem info o tych problemach z tym "pykaniem" i z 2 sekundową ciszą przy przełączaniu oraz resetowaniem się PCM - i obawiam się że może to być przeszkadzające w normalnym użytkowaniu. Dlatego chciałem uzyskać jakieś informacje w tym temacie lub poprosić o opinie ewentualnie innych soundbarów w podobnej cenie - takich jak te poniżej


1.Harman Kardon SB 20
2. Sony HT-FX9000
3 Samsung HW-N550 lub HW-N650
4. Znalazłem jeszcze starszy Samsung HW-K850
 

tomek9923

New member
Chciałem zapytać jeszcze o jedną sprawę. Mam TV powieszony na ścianie i górna jego część jest troszkę pochylona w dół i jest tam na tyle miejsca żeby powiesić soundbar między ścianą a TV i tutaj chciałem zapytać czy tak umieszczony soundbar za TV znacząco pogorszy jakość dźwięku która będzie się z niego wydobywała? Wiem że to głupie pytanie i że soundbar powinien wisieć pod TV ale chodzi tu o zadowolenie żony.. Bo mówi że po co pod TV ma wisieć jakaś prostokątna puszka jak ładniej jest z samym TV...
 

tomek9923

New member
Telewizor będzie na drodze czystości dźwięku.
Jeśli to CI nie przeszkadza...


Wygląda na to że po zakupie będę musiał sprawdzić na własnej skórze czy słyszę różnicę między soundbarem pod a za tv. Może się okazać że jestem na tyle głuchy że nie będzie dla mnie różnicy..:)
Sprawdzę pod warunkiem że uda mi się coś kupić... bo jak dotąd po przeczytaniu wielu informacji nie wiem już nic....
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Telewizor go zasłoni, będzie gorzej na pewno. Ja wystarczyło że kwiatem przysloniłem jedna stronę i była różnica niewielka.
 

tomek9923

New member
Co racja to racja soundbar za tv odpada.

A czy ktoś montował nad TV? :) Pomijając kwestię wizualną czy soundbar nad TV a pod TV będzie jakaś różnica w jakości dźwięku?
 

tomek9923

New member
Chciałem jeszcze zapytać czy soundbary Samsunga warto brać pod uwagę czy jakość dźwięku jest mizerna - tak twierdził sprzedawca w MM ale nie mogłem tego sprawdzić sam i nie wiem czy zawracać sobie nimi głowę. Pytam bo mam TV Samsung i byłby do kompletu a nie mam możliwości posłuchania N550 lub N650
 

tomek9923

New member
Znalazłem jeszcze soundbary firmy Teufel. Czy ktoś zna i może się wypowiedzieć czy warto?
Znalazłem takie modele na promocji -

Teufel CINEBAR ONE+

Teufel CINEBAR 11 "2.1-SET
 

tomek9923

New member
Chciałbym poprosić o pomoc bo od jakiegoś czasu szukam poprawy dźwięku do mojego TV i czym więcej szukam tym większy mętlik w głowie. Pomieszczenie ma 15m2 i głośniki/ soundbar muszą być powieszone na ścianie obok tv. Znalazłem 5 różnych propozycji i chciałbym poprosić o opinie która byłaby według was najlepsza do zwykłego użytkowania z TV - głównie dekoder satelitarny + czasem youtube+netflix + jakaś muzyka.
Generalnie kwota którą chciałbym wydać to do około 2 tyś. Wiem że Onkyo LS5200 to wyższa cena jednak ten zestaw bardzo mnie zaciekawił i chciałbym poznać opinie czy jest wart dołożenia większej kwoty w porównaniu do innych moich propozycji.


Soundbary
- Jbl Bar 2.1
- Sony Ht-XF9000
-Cambridge Audio TVB-2

Zestawy 2.1
- Onkyo LS3200
- Onkyo LS5200
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
To nie tak.. :)
Byłem w sklepie na M i Pan obsługujący włączył mi muzykę z soundbarów LG sk8 i sk5 + Sony ZF9 (według mnie nie wart aż takiej ceny) + JBL bar 2.1 i 3.1 i próbowaliśmy się jeszcze połączyć z samsungiem HW-N550 ale nie udało się go wykryć po BT. Wszystko było tak na szybko bo byli inni klienci i Pan obsługujący nie miał czasu żeby mnie niańczyć..

Spodobały mi się JBL -e ale nie mogę się zdecydować bo w sumie wolałbym bar 3.1 jednak obawiam się czy przy moim małym pomieszczeniu i słuchaniu na małej głośności nie będzie tak duży subwoofer przeszkadzał...

I zacząłem szukać informacji na temat tych soundbarów w necie i właśnie znalazłem info o tych problemach z tym "pykaniem" i z 2 sekundową ciszą przy przełączaniu oraz resetowaniem się PCM - i obawiam się że może to być przeszkadzające w normalnym użytkowaniu. Dlatego chciałem uzyskać jakieś informacje w tym temacie lub poprosić o opinie ewentualnie innych soundbarów w podobnej cenie - takich jak te poniżej


1.Harman Kardon SB 20
2. Sony HT-FX9000
3 Samsung HW-N550 lub HW-N650
4. Znalazłem jeszcze starszy Samsung HW-K850
Przerwy i pykanie sa zależne od telewizora więc spotkasz to na większości soundbarów...
Możesz śmiało brać 3.1 suba zawsze można ściszyć, no chyba, że nie lubisz kinowych efektów.
 

bzyk400

New member
Witam. Kupiłem sobie jbl 3.1 i mam problem z łącznościa bt z laptopem. Z telefone nie ma tego problemu łączy się i odtwarza dźwięk. Z laptopem tez się łączy ale nie przesyła dźwięku. Sytuacja ta występuje na dwóch pc dell i asus które posiadam oba pod Windows 10. Pożyczyłem jeszcze jednego lapka hp z windows 8. Tu sytuacja wygląda tak, że jest polaczenie i odtwarza dźwięk ale czasami przerywa. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją i jak jej zaradzić. Na infolini jbl twierdzą, że to wina oprogramowania laptopa, ale nie wiem czy im wierzyć. Mogę dokonać zwrotu do 14 dni ale trochę mi żal bo gra super. Proszę o pomoc , może ktoś wie jak temu zaradzić. Nadmienie i wszystkie 3 pc lacza się z innymi urządzeniami bt bez problemu.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Najczęście odpowiadają za to stery BT. Płatne działają jak rakieta.

Dokładnie. Chętnie bym parę groszy dopłacił do słuchawek JBL ( bo je uwielbiam :D ) aby miał je ( stery BT ) na pokładzie. Już nawet nie musiałby być to tak dobry Sony LDAC.. ale te PODSTAWOWE OD LAT Aptx/Aptx hd !
 
Do góry