JBL Bar 3.1 vs Philips 65PUS8102 - brak komunikacji

Ramsey

New member
Witam,


Za namowami forum kupiłem od Kikiego Philipsa 65PUS810, telewizor jest ok, ale nie mogę znaleźć żadnego w pełni działającego setupu dla JBL Bar 3.1 razem z dekoderem NC+ Wifi Box+.


Generalnie na trzech różnych kablach HDMI, nawet nowo kupionym ze zdefiniowaną obsługą ARC telewizor nie widzi poprawnie JBL-a.


Połączenie:
TV port HDMI ARC -> JBL port HDMI ARC OUT

NC+ port HDMI -> JBL port HDMI 1


Dźwięk z NC+ o dziwo JEST. Nawet przełącza PCM/DOLBY (widać to na wyświetlaczu JBL) zależnie od formatu na danym kanale.


Ale po odpaleniu Netflix'a albo HBO GO bezpośrednio z TV dźwięku nie ma.


Opcja w TV pt. [Wyjście Audio] -> [System Dźwięku HDMI] powoduje komunikat "Nie można przełączyć na zestaw audio. Aktywne są głośniki telewizora."


Odłączyłem NC+ i nic. Zresetowałem Soundbar i nic. Szukałem firmware'u dla Soundbara - nie ma. TV ma na razie Androida 7.0, na dniach ma być Oreo dostępne. Nie wiem czy to pomoże.



Żeby było śmieszniej, przez pierwszych kilka dni TV był połączony z Soundbarem optykiem i wszystko grało (oraz NC+ via HDMI bezpośrednio do TV), natomiast zdecydowałem się na próbę połączenia przed HDMI, ponieważ po wyłączeniu TV, Soundbar pozostając defaultowo w stanie czuwania bodajże przez 10 minut (nie ma możliwości zmiany tej opcji) co kilka sekund pokazuje na wyświetlaczu "Dolby" wydając nieznośny, około sekundowy pisk wysokiej częstotliwości i głośności. Tak jakby TV nawet po wyłączeniu podawał na optyka co kilka sekund jakiś sygnał audio. Przy połączeniu HDMI opisanym powyżej, ten problem nie istnieje. Ale dźwięk mam z kolei tylko z NC+.



Testowałem wszelkie kombinacje opcji audio w TV i nic nie przynosi poprawy w temacie połączenia przed HDMI. Żadna apka wewnętrzna TV nie odtwarza dźwięku. Wygląda to tak, jakby JBL Bar 3.1 nie był w stanie gadać z ARC z tym Philipsem.


Mam w domu jeszcze 2 inne TV, ale są stare i nie mają obsługi ARC. Mam przetestować JBL-a na jakimś innym nowoczesnym telewizorze?


Proszę o pomoc. Mam nadzieję, że to nie jest wada fabryczna telewizora.
 

Ramsey

New member
Może trzeba uaktywnić arc w telewizorze. Np. w LG jest to simplink.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


To rzeczywiście pomogło, ale połowicznie.



Netflix/HBO GO dał dźwięk do soundbara i mogłem sterować głośnością soundbara za pomocą pilota od TV.


Po wyłączeniu (nie z prądu) wszystkich urządzeń i ponownym uruchomieniu, nie mogę odpalić Netflixa ani HBO GO, przy próbie ich uruchomienia, TV wychodzi do menu aplikacji Smart. To gdy tuner NC+ jest włączony.


Gdy tuner NC+ jest wyłączony, dźwięku z Netflixa już znowu nie ma, a tym razem Soundbar wywala na wyświetlaczu "Error" co jakieś 2 sekundy. To samo HBO GO. YouTube - czasem jest, czasem nie.


Testuję dalej, ale ogólnie "ręce opadają".
 

gidyja

New member
U mnie z tv Lg UJ 7507 współpracuje idealnie po hdmi arc tzn. sam się włącza i wyłącza działa regulacja głośności, ogólnie jest tak zintegrowany jak by stanowił całość, wcześniej miałem podłączony do Samsunga h6400 i też wszystko działało także albo masz uszkodzony albo z philips em się gryzie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Ramsey

New member
Wygląda jakby z Philipsem się gryzł. Na starej plazmie Samsunga PS59D550 nie było z nim żadnego problemu.

Właśnie musiałem wrócić do połączenia JBL-TV przez optyka, bo przez hdmi soundbar znowu całkowicie oniemiał przy uruchamianiu jakiejkolwiek apki. Porażka, co gorsza nie ma w tym żadnej regularności.
 

Vick_CK

New member
Dziś miałem własnie zamiar zakupić jbl 3.1 , posiadam także 8102 no i teraz mam zagwozdkę , czy poczekać na rozwój wydarzeń może uda ci się rozwiązać problem przy tym combo , być może aktualizacja tv coś by pomogła , czy mimo to kupić i sprawdzić samemu czy tez się będzie gryzło . Gdyby było tak samo to będzie wiadomo ze zestaw "się nie lubi " a sklep mam dwa kroki od siebie wiec oddać zawsze można . Dam znać jak coś .
 

Vick_CK

New member
A więc tak , kupiłem podłączyłem i wszystko działa bez problemów. Co do podłączenia u mnie wygląda to tak : hdmi 1 - nc+ , hdmi 2 - jbl 3.1 hdmi 3- ps4 i tyle . W tv ustawienie audio hdmi i wszystko śmiga, ogólnie bardzo zadowolony. NC+ połączone tylko z tv jak i ps4 , dźwięk z nich idzie przez tv do jbl .
 

Ramsey

New member
A to ciekawe. Ja mam dalej problemy, mało tego po powrocie na optyka przy wyłączonym tunerze NC+ i wyłączonym TV soundbar dalej pika co kilka sekund tym wysokim dźwiękiem. Czyli nie ma znaczenia czy był łączony HDMI czy optykiem do TV.

Ale mam do ciebie pytanie - czy podpiąłeś JBL do wyjścia HDMI out (jest jedno takie) czy do normalnego HDMI?

Rozumiem, że masz tak:
TV HDMI 1 -> NC+ (tu mamy jedno HDMI do dyspozycji)
TV HMDI 2 -> JBL (który port HDMI jest wykorzystany na JBL?)
TV HDMI 3 -> PS4

Jakim cudem chodzi ARC skoro JBL ma jego obsługę tylko na HDMI OUT ARC? A może się mylę.



Masz Dolby? Możesz sterować głośnością pilotem od TV?

Jeśli takie combo u mnie nie odpali, oddaję JBL-a na gwarancję. Pojadę może jeszcze do znajomego podpiąć go do nowego TV Sony, które też chodzi na Androidzie 7.0 żeby być pewnym wady soundbara.
 
Ostatnia edycja:

Vick_CK

New member
Tak podpięte jak napisałeś

TV HDMI 1 -> NC+
TV HMDI 2 -> JBL - tu sprawdzę który port ale raczej na pewno hdmi arc wyjscie . To jest jedyne hdmi zwrotne.
TV HDMI 3 -> PS4

Czy dolby jest sprawdzę po powrocie z pracy , ale głośność sterowana z pilota tv działa bez problemow .
 

Vick_CK

New member
Jak wrócę to sprawdzę jeszcze wersje softu w jbl , być może upgrade by ci pomógł . Plik dostępny na oficjalnej stronie jbl wraz z instrukcja sprawdzania nr kompilacji jak i samej instalacji .
 

gidyja

New member
Coś ewidentnie się gryzie lub trafił ci się popsuty egzemplarz. Stawiam na to drugie skoro koledze z takim samym modelem działał dobrze. Dolby jest jak najbardziej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Ramsey

New member
Zrobiłem reset telewizora do ustawień fabrycznych.

Oraz podpiąłem teraz tak:
TV HDMI 1 -> JBL HDMI OUT ARC
TV HDMI 2 -> NC+ HDMI

Początek pięknie. Wszystko działa, oczywiście z NC+ nie ma problemu niezależnie czy dekoder jest podpięty do TV czy do JBL-a.


W TV Easylink ON, pilot Easylink OFF i audio = sterowanie dźwiękiem HDMI.



Nawet był mały progres, bo przy takim połączeniu JBL sam się wyłączał po wyłączeniu dekodera NC+ i TV - czyli nie było możliwości słyszenia pisków.

ALE oczywiście po drugim uruchomieniu Netflixa co usłyszałem? Ciszę. Myślę sobie włączę "w tle" tuner NC+ (dalej oglądając Netflix) to pojawi się dźwięk. I się pojawił. Czary mary.

Zamknąłem Netflix. Pochodziłem chwilę po kanałach z NC+ i uruchomiłem z powrotem Netflix (wciąż nie wyłączając tunera NC+). I co tym razem? Na wyświetlaczu komunikat jak na screenshocie. I oczywiście cisza.

Jutro podpinam testowo JBL-a pod Sony KD43FX8505 też na Androdzie 7.0

Ktoś coś? TV do zwrotu czy JBL na gwarancję? JBL ma rok i przez cały ten czas bezbłędnie grał w PCM na poprzednim TV (starej plazmie Samsunga z 2011) podłączony optykiem.
 

Attachments

  • IMG_0576.jpg
    IMG_0576.jpg
    27 KB · Wyś: 44

Ramsey

New member


I tym samym prośba do posiadaczy BAR 3.1 o próbę aktualizacji. Na moim na razie żaden sposób nie działa. Dwa czysto sformatowane pendrive'y, jeden FAT drugi FAT32, plik z firmware'm w głównym katalogu, kombinowane na wszelkie sposoby przy włączonym/wyłączonym/odłączanym od zasilania soundbarze.


Dla ułatwienie sprawdzenia wersji softu ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=pDJTOl5v-eQ


Ja mam w tej chwili dokładnie taki soft jak na tym filmie, bar kupiony rok temu.
 

Vick_CK

New member
Mam taki sam soft mcu 39 , i u mnie bez żadnych problemów w tym duecie . Spróbuje zrobić update do 49. Dam znać czy się udało.
 

Vick_CK

New member
Zrobiłem update do 49 , wszystko poszło sprawnie i bez problemów . Pendrive czysty na niego skopiowany plik i wpięty w usb , kabelek aux podpięty z belki do suba , wyłączyć i włączyć przytrzymać na chwile vol down + power , i jbl uruchamia tryb update i wszystko już się robi automatycznie , wait na wyświetlaczu parę minut następnie Done i to wszystko, mcu 49 wgrane. Tak wiec jak masz z tym problem to chyba coś z jbl twoim nie tak, gwarancja jest to oddać
 

Ramsey

New member
Po kolei:
- soft w soundbarze udało się zaktualizować do MCU49
- u kolegi na Sony KD43FX8505 (też jak na moim Philipsie ma Androida 7.0) soundbar działa bezbłędnie na moich kablach
- kabel optyczny używany wcześniej to ten z zestawu JBL
- oba nowe kable HDMI (TV-JBL oraz TV-NC+) to ten model z definiowaną obsługą ARC: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-hama-hdmi-hdmi-premium-1-5m

Ponieważ padło jeszcze podejrzenie na tuner NC+ jako winowajcę opisywanego wcześniej pikania, wyłączyłem mu w opcjach obsługę HDMI-CEC oraz również DOLBY i problemy ustąpiły. Pilot JBL spiął się z pilotem PHILIPSa, wszystko ładnie śmigało po ARC z Eeasylink ON. Philips sam się przestawiał po uruchomieniu na "System Audio" i soundbar ładnie się od razu wyłączał razem z wyłączeniem Philipsa. Super.


Tuner NC+ jest taki: https://ncplus.pl/Oferta/Dekodery/wifi-premiumbox


ALE to wszystko było wczoraj wieczorem.

Minęło 24 godziny i nagle co? Za przeproszeniem JEB i znowu te cholerne piski. Odpiąłem tuner NC+ bo myślę "znowu to przez niego", ale nie, tak łatwo nie będzie.

Nagrałem film żeby było wreszcie jasne co się dzieje: https://vimeo.com/307777573

Oczywiście po odpięciu tunera NC+ i nakręceniu powyższego filmiku wyszedłem z HBO GO, wracam z powrotem bo chcę dalej oglądać serial (tuner NC+ wypięty) i BRAK DŹWIĘKU.

Na ten moment wypiąłem całkowicie JBL-a i TV oglądamy na wbudowanych głośnikach.

Jutro wepnę inny tuner NC+ (inny model dekodera), ale mam prawie zerowe nadzieje, że to coś zmieni.


Wszystkie urządzenia są wpięte do sieci elektrycznej na nowej listwie antyprzepięciowej dobrej jakości.



Jak to k%^$$ jest że sprzęt kosztujący razem ponad 8000 zł nie chce ze sobą normalnie pracować, tego nie zrozumiem. Ani telewizor ani soundbar nie są "niszowe". Ktoś mi to może wytłumaczyć?
 
Ostatnia edycja:

cidsenior

New member
Zrobiłem update do 49 , wszystko poszło sprawnie i bez problemów . Pendrive czysty na niego skopiowany plik i wpięty w usb , kabelek aux podpięty z belki do suba , wyłączyć i włączyć przytrzymać na chwile vol down + power , i jbl uruchamia tryb update i wszystko już się robi automatycznie , wait na wyświetlaczu parę minut następnie Done i to wszystko, mcu 49 wgrane. Tak wiec jak masz z tym problem to chyba coś z jbl twoim nie tak, gwarancja jest to oddać

zrobiłem update do 49, ale zapomniałem wpiąć ten kabelek AUX do suba - po update wszystko gra, belka i sub - to trzeba go wpinac czy nie?
 
Do góry