JBL Bar 3.1 vs Philips 65PUS8102 - brak komunikacji

janunio

New member
Bez reklam
@Ramsey;
jak tam u Ciebie ? Jeżeli jest OK to napisz co było nie-halo. Po to jest forum.
Miałem kiedyś podobne problemy. System wariował i ja także. Wreszcie odkryłem, że kolejność włączania urządzeń decydowała o sprawności całości.
 

galax215

New member
Czy może ktoś potwierdzić że ten nowsy firmware rozwiązuje problem "pykania" i dwu sekundowej zwłoki spowodowanej ciągłym przełączaniem między Dolby a PCM? Jestem przed zakupem soundbara, podłączony będzie do komputera, zapewne najlepszą opcją będzie podłączyć go przez złącze optyczne. Jbl 3.1 wydawał się idealny póki się nie naczytałem o jego mankamencie.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Soundbar sam z siebie nie pyka. Przy zmianie kodeków zawsze jest potrzebna chwilka. Jak do kompa to w kompie pykać po kanałach przeciez nie będziesz.
 

cidsenior

New member
U mnie soundbar właśnie potrafił pierdnąć porządnie sam z siebie, po update na razie jest ok. Przy przełączaniu się np z PCM w Dolby jest ok 1s przerwy w dźwięku.
 

Ramsey

New member
Przepraszam za opóźnienie, rzadko bywam teraz na forum.

1. Pierdnięcia są dalej, głównie przy wyłączaniu całości, gdy JBL nie zdąży się wygasić razem z Philipsem i tunerem NC+.
2. Wszystko spięte po ARC, wszystkie opcje sterowania jednym pilotem włączone i TYLKO takie ustawienie, tzn. maksymalne zgranie wszystkich urządzeń nie skutkuje ciągłymi pierdami z JBL.
3. Przy kanałach nadających w PCM na NC+ pyknięcie z subwoofera przy przełączaniu pojawiło się PO AKTUALIZACJI DO OREO!
4. Po aktualizacji do Oreo pojawił się w trybach ustawienia dźwięku TV format Dolby Digital Plus. Przełączenie na ten tryb wywala piękny komunikat "ERROR" na wyświetlaczu JBL-a, dla odmiany bez pierdów ;-)
5. Tam, gdzie na Androidzie 7.0 miałem aktywne wszystkie 9 głośników w listwie JBL niezależnie od formatu dźwięku na danym kanale (TVN 24, BBC, HBO, itd), tak teraz JBL wyraźnie przełącza się z PCM na Dolby tylko na kanałach, które to Dolby podają. Tak jest na Oreo, na 7.0 tak nie było. Dla JBL Bar 3.1 tryb PCM oznacza wyłączenie 3 środkowych głośników w listwie i granie trzema po lewej i trzema po prawej zewnętrznej stronie listwy. Nonsens, takie zachowanie miałem na optyku przy poprzedniej starej plazmie.

Generalnie nie jestem z tego tandemu dalej zadowolony. Kupiłem teraz jeszcze Sony KD-65XF9005 i chyba podmienię telewizory miejscami żeby nie mieć problemów z JBL-em. Szkoda mi tylko Ambilighta, reszta to pomijalne różnice.

Wątek jest zamotany, jeśli ktoś chce po kolei moje ustawienia dźwięku na TV to mogę je wstawić.


EDIT: nie, nowy firmware JBL nie zmienia absolutnie nic.
 
Ostatnia edycja:

Endrio

New member
Przepraszam za opóźnienie, rzadko bywam teraz na forum.

1. Pierdnięcia są dalej, głównie przy wyłączaniu całości, gdy JBL nie zdąży się wygasić razem z Philipsem i tunerem NC+.
2. Wszystko spięte po ARC, wszystkie opcje sterowania jednym pilotem włączone i TYLKO takie ustawienie, tzn. maksymalne zgranie wszystkich urządzeń nie skutkuje ciągłymi pierdami z JBL.
3. Przy kanałach nadających w PCM na NC+ pyknięcie z subwoofera przy przełączaniu pojawiło się PO AKTUALIZACJI DO OREO!
4. Po aktualizacji do Oreo pojawił się w trybach ustawienia dźwięku TV format Dolby Digital Plus. Przełączenie na ten tryb wywala piękny komunikat "ERROR" na wyświetlaczu JBL-a, dla odmiany bez pierdów ;-)
5. Tam, gdzie na Androidzie 7.0 miałem aktywne wszystkie 9 głośników w listwie JBL niezależnie od formatu dźwięku na danym kanale (TVN 24, BBC, HBO, itd), tak teraz JBL wyraźnie przełącza się z PCM na Dolby tylko na kanałach, które to Dolby podają. Tak jest na Oreo, na 7.0 tak nie było. Dla JBL Bar 3.1 tryb PCM oznacza wyłączenie 3 środkowych głośników w listwie i granie trzema po lewej i trzema po prawej zewnętrznej stronie listwy. Nonsens, takie zachowanie miałem na optyku przy poprzedniej starej plazmie.

Generalnie nie jestem z tego tandemu dalej zadowolony. Kupiłem teraz jeszcze Sony KD-65XF9005 i chyba podmienię telewizory miejscami żeby nie mieć problemów z JBL-em. Szkoda mi tylko Ambilighta, reszta to pomijalne różnice.

Wątek jest zamotany, jeśli ktoś chce po kolei moje ustawienia dźwięku na TV to mogę je wstawić.


EDIT: nie, nowy firmware JBL nie zmienia absolutnie nic.
Niestety,ale u Mnie aktualizacja do MCU 49 popsuła nieco barwę basu,wcześniej Miałem MCU 46 i bas był czysty,głęboki,piękny,a teraz bas jest agresywny i najgorsze że rozchodzi się po całym pomieszczeniu,wszystko drży, wcześniej tego nie było jak miałem MCU 46,jak wam sprzęt gra dobrze to nie aktualizujcie nowego Software z grudnia 2018
 
Do góry