JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

wojtek013

New member
Jaki TV, i w jaki sposób podłączyłeś? Może to problem TV a nie Bara, to pykanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

mickry

New member
Cześć,
Być może temat został już poruszony,jeżeli tak to przyznaje się że tym razem jestem leniwym k**em i nie będziecie mnie lubić ;)
Moja cierpliwość sięgnęła zenitu i muszę się poradzić zanim po pędzę do sklepu i oddam sprzęt. Od jakiegoś pół roku jestem posiadaczem Bara 3.1, generalnie jestem zadowolony poza dziwnym zachowaniem subwoofera. O ile jestem wstanie zrozumieć jakieś dziwne "pierdnięcia" na zwykłym sygnale z TV (naziemna), o tyle nie jestem wstanie wytrzymać takich dziwnych pierdnięć na materiałach z Netflix czy Spotify. Naprawdę to jest jakaś paranoja żeby sprzęt tej klasy z materiałem z wysokiej półki robi takie rzeczy. Generalnie ciężko to opisać natomiast można to porównać do rezonansu czy "nie wyrabiania się" subwoofera. Ok nie jest to sprzęt klasy premium za "miliony monet" ale oczekiwałem czegoś więcej po tej inwestycji, co najmniej poprawnej pracy w zakresie który oferuje.
Czy Wy również macie takie doświadczenia, czy mam biec do sklepu z reklamacją? Czy może jest to normalne i mam się pogodzić z tym faktem?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

A nie jest to tak jakby głośnik tj. woofer tak zatrzeszczal coś podobnego jak głośnik który jest przeciązony przez zbyt mocny wzmacniacz? Mój czasami tak niż z dupy ni z pietruchy zatrzeszczy, zacharczy jak kto woli i gra dalej normalnie. Działo się tak przez chwilę, restart pomógł i dziś znów jest to samo. O wiem, to jest takie trzeszczenie jak się dotyka palcem jacka który jest podłączony pod jakiś zestaw tj. np do wierzy chinch - jack gdzie jack robi za wejście lub np pod auxa. Mam wrażenie że to problem z przesyłem przez bluetooth, bo jak go kupiłem i włączyłem to listwa zaczęła od razu grać a subwoofer coś próbował grać przerywa grał i nagle zadziałał.. Ktoś ma jakiś pomysł?;)
 

darekgra

Member
Na dole strony z linku masz zakładkę instrukcje i pliki do pobrania i tam masz plik do aktualizacji po rozpakowaniu z instrukcją krok po kroku co i jak.
 

daniel81

New member
pytnaie apropo JBL bar 5.1 czy mozna jakos podkrecic wyoskie tony?
Jak ogladam film to efekt WOW jest w momecie jak zrobimy naprawde glośno jak zrobimy ciszej to znowu nie slychac vocalu. ( przy tych samych ostawianiach suba)
W sony mialem mozliwosc ustawienia przez apke albo sam tv wysokich tonow , basów itd... bede wdzeiczny za podpowiedź
 

daniel81

New member
Chciałem jeszcze dopytac o te satelitki przy wersji 5.1 Podlaczone do listwy są pod ciągłym ładowaniem?


podbiijam pytanie



wg. mnie satelitki ładuja sie tylko wtedy kiedy jest wyłączony sounbar. wtedy swieci na czerwono
jak wloczymy belke to swieci na bialo co oznacza podloczono:


z instrukcji:
Wskaźnik LED głośnika dźwięku przestrzennego
•białe (świeci) : podłączono

• białe (wolno miga) : utracono połączenie

• białe (szybko miga) : wyszukiwanie soundbara
• czerwone (świeci) : ładowanie

• czerwone (miga) : bateria bliska wyczerpania


czy to w takim razie oznacza ze jak mamy satelitki podlaczone do belki i sluchamy 3.1 to wowczas bateria tez sie rozladowuje?
jesli tak to slabo to przemyslane jest
 

darekgra

Member
Nie wiem dlaczego tak, ale tak to JBL wymyślił że najpierw korzystają z bateri, podpięte po rozładowaniu bateria głośniki nadal gra i korzysta z zasilania podstawowej listwy a ładuje dopiero po wyłączeniu.
 

daniel81

New member
to jeszcze jedno mam pytnko.
na noc podlaczyłem satelitki do belki rano odłączam do oberzenia filmu i odrazu czerwona dioda miga. Wyłączyły sie po paru minutach. Podłączając widziałem komunikat charging.... ( soudnbar był wyłączony). uszkodzenie czy zrobiłem cos nie tak?
 

daniel81

New member
Normalnie powinne się naładować.
Spróbuj jeszcze raz czy poprawnie ładuje, może w nocy prądu nie było :).




nie nie piszmy powaznie. chyba bym zauwazyl brak prądu ...
instrukcja:

Ponowne podłączanie do jednostki głównej soundbaraaby ponownie połączyć głośniki bezprzewodowe dźwiękuprzestrzennego z soundbarem, najpierw należy sprawdzić, czy jednostkagłówna soundbara jest włączona, a następnie nacisnąć przyciskreconnect (połącz ponownie) na głośniku bezprzewodowym.


Myslałem że podłączam i sie laduje samo a nie musze cos naciskac jeszcze.
 

darekgra

Member
Ok
Ładowanie rozpoczyna się samoczynnie po wpięciu głośników do belki w każdym wypadku kiedy SB jest wyłączony lub w trybie gotowości.
A cytat z instrukcji który przytoczyłeś mówi o ponownym sparowaniu głośników z belką w sytuacji uśpienia ich gdy są odłączone a chcesz znów z nich korzystać bez ponownego podłączania do belki.
 

daniel81

New member
sprawidzlem dzis dokaldnie.
wylaczam wszytko i po paru minutach wzbudza sie cos i wlaczas soundbar co skutkuje przestaniem ladowania satelitek.


jakies pomysly?
 

darekgra

Member
Co masz podpięte pod SB i pod tv?
Co wyświetla się na wyświetlaczu po wzbudzeniu.
Czy masz jakieś urządzenie sparowane po bluetooth.
 

daniel81

New member
Co masz podpięte pod SB i pod tv?
Co wyświetla się na wyświetlaczu po wzbudzeniu.
Czy masz jakieś urządzenie sparowane po bluetooth.


pod sounbara podpiety TV po arc

do tego odtwarzacz dvd po optyku
nc+ dekoder ale podpiety pod tv


sparowany mam tel po BT


sugerujesz ze cos moze wzbudzać?
 

darekgra

Member
Jest to możliwe że coś go wybudza... Ale i musiało by też cały czas w wybudzeniu podtrzymywać.
Zerknij na wyświetlacz jak się wybudzi co wtedy wyświetli.
Dla sprawdzenia odepni go od tv i sprawdź.
 

daniel81

New member
odłączyłem kabel HDMI i wyglada na to że sie nałądowało. Ale tak nie możę być żeby bawić sie w odłączanie kabli. Może cos w TV trzeba ustawic?
 
Do góry