JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

darekgra

Member
Ad1 aktualizacji nie było - ja bym się mega ucieszył jak by dodali DD+
Ad2 nie wiem o co chodzi ale jak w swoim tv ustawię na zewnętrzne głośniki to skalę na tv i SB mam taką samą (sterowanie dwoma pilotami od tv i SB)
Ad3 jeśli ładowarka ma tylko napięcie 10V to nie można, lecz większość ładowarek quickcharge ma zakres od 5V do 10 V przełączany automatycznie zależnie od odbiornika wtedy tak. Za grosze możesz kupić ładowarki do starych telefonów ja mam od starej noki 5V i 1A i z takimi parametrami bym zalecał, wyższy amperaż szkoda akumulatorków.
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Mam trzy pytania:
  1. Czy JBL BAR.5.1 miał jakieś updaty? Na stronie nie widzę nic w dziale pliki do pobrania (liczyłem na update, może nowe funkcje, a w szczególności wyeliminowanie charakterystycznego pyknięcia przy zmianie kanałów, czasami jest to bardziej słyszalne innym razem mniej, może przyzwyczajenie robi swoje).
  2. Czy jest jakaś możliwość uniknięcia tej różnicy pomiędzy wyświetlaniem skali głośności w soundbarze i tej wyświetlanej przez TV (TV ma podwójną skalę)?
  3. Czy podłączenie satelitek na stałe ładowarkami 10v będzie ok, czy np te nowe ładowarki quickcharge też będą ok, pytam bo ktoś wcześniej coś o 5V pisał (tak mi się wydaje, że dobrze by było dorwać coś z cienkim kablem żeby to ładnie ukryć). W instrukcji tylko taki fragment znalazłem:

PS jeśli ktoś się waha to ja ze swojej strony polecam. Zdecydowanie bardziej do filmów niż do muzyki. Satelitki robią robotę, no i ten bas!

Bar 3.1 miał ostatnio, może i będzie zaraz do 5.1.
Do fastcharge tez możesz połączyć, ładowarka po prostu nie przełączy się na 9V.
 

Longman

New member
Bar 3.1 miał ostatnio, może i będzie zaraz do 5.1.
Faktycznie w grudniu 2018.


JBL BAR 3.1 SOFTWARE UPGRADE INSTRUCTIONS napisał:
This software upgrade, MCU version 49, improves the following:
Fixed a Remote IR compatibility issue that impacted certain cable boxes such as
Motorola branded cable boxes.
Includes updates to improve IR learning functionality.
Includes updates to solve Video compatibility issue with PS4 Pro when used with
certain TV’s
Fixed audio intermittent issue of ‘No Dialogue heard anymore’ when the Bar 3.1
switches from a DTS audio signal to a Dolby audio signal.
 

miancyk

New member
A spotkał się ktoś może z takim problemem? Soundbar JBL Bar 5.1
Kiedy ustawię w telewizorze format audio na DTS albo DTS NEO 2:5, soundbar zaczyna dziwnie piszczeć. Głośnik był już raz na gwarancji ale wrócił jako sprawny. Dzieje się tak wszędzie, sprawdzałem na konsoli PS4, Netflix, Plex. Różnica jest taka:
- na Netflixie odpala mi się z automatu w Dolby Digital i mogę ręcznie zmienić na DTS NEO 2:5 lub PCM
- na PS4 odpala mi w PCM i mogę zmienić na DTS NEO 2:5
- na Plex (film który ma ścieżkę w DTS) odpala automatycznie w DTS i mogę zmienić na PCM

Może to być wina telewizora? Czy raczej głośnik jeszcze raz reklamować?
Telewizor to Samsung UE65h6400
Soundbar jest podłączony złączem HDMI ARC do telewizora, PS4 HDMI do telewizora

Mam filmiki które pokazują jak to słychać, ale nie mogę dodać linków bo nie mam jeszcze 5 wypowiedzi
 
Ostatnia edycja:

Peita

New member
JBL 5.1 - test

Witam , podłączyłem sobie ostatnio ps4 pod JBL 5.1 i problem jest taki ze po odpaleniu youtuba na PS4 i odpaleniu testu gdzie powinno byc słychać wszystkie głośnik , w testach nie słychać tylnich , za miast tylnich w tym momecie jest dźwięk w przednich . Czyli tak jak by 5.1 nie działało . W netfix wydaje mi sie ze tylne grają ale nie wiem czy tak jak powinny bo tam nie widze żadnej możliwości testu . Ps4 mam podpięte bezpośrednio pod JBL kablem hdmi . Gdzie moze byc problem
 

darekgra

Member
Bo na YouTube niema dźwięku wielokanałowego tylko stereo.
Chcesz zrobić test o ściągnij pliki testowe i puść z USB lub dysku.
 
Ostatnia edycja:

mickry

New member
ja miałem kiedys takie problem przez może wadliwy albo słabej jakości kabel hdmi odnośnie dekodera nc+, co jakis czas strzelał, i nie wiedzielsmy co jest, wymieniłem kabel hadmi na trochę lepszy i przestało;)
 

mickry

New member
Koledzy mam pytanie, kupiłem JBL Bar 3.1 z tv samsunga 55NU7472 i po podłączeniu obu przez HDMI ARC mam możliwość wyboru dzwięku tylko PCM, co zrobić aby móc to zmienić?
 

jokerpl

New member
Hey, zgodnie z instrukcjami kolegów ja ustawiłem tak:
Format dźwięku HDMI: Bitstream
Format dźwięku: Dolby Digital - tak jest uniwersalnie, ale to się może zmieniać w zależności od źródła, jak oglądałem film ze ścieżką DTS to pojawiła się ta opcja i musiałem przestawić bo grało tylko stereo (PCM).
Jak zmieniasz źródło to na chwilę pojawia się informacja na grajbelce jakie jest kodowanie, 99% jest w Dolby Digital.

Koledzy mam pytanie, kupiłem JBL Bar 3.1 z tv samsunga 55NU7472 i po podłączeniu obu przez HDMI ARC mam możliwość wyboru dzwięku tylko PCM, co zrobić aby móc to zmienić?
 
Ostatnia edycja:

mickry

New member
no zauwazyłem że samo się zmienia jak program ma lepszą jakość dzwięku, tak to działa w PCM ;) czy jest możliwość rozbudowy do 5.1 o te dwa dodatkowe głośniki??
 

mickry

New member
ogólnie jestem zadowolony woofer robi robote;D tylko pytanie czy da się w jakiś sposób wpłynąć na regulację tonów? czy tylko i wyłącznie jakimś zewnętrznym urządzeniem, bo uważam że za dużo jest środka przy muzyce.? i czy np. można edytować te zapisane parametry equalizera tj. movie, film itp. żeby np ustaswić sobie bass na każdym inaczej żeby po przestawieniu był zapisany na tyle ile sie ustawiło;)? P.s. też mam to strzelanie jak się przełącza na jakaś aplikacje
 
Ostatnia edycja:

matiEX

New member
Cześć,
Być może temat został już poruszony,jeżeli tak to przyznaje się że tym razem jestem leniwym k**em i nie będziecie mnie lubić ;)
Moja cierpliwość sięgnęła zenitu i muszę się poradzić zanim po pędzę do sklepu i oddam sprzęt. Od jakiegoś pół roku jestem posiadaczem Bara 3.1, generalnie jestem zadowolony poza dziwnym zachowaniem subwoofera. O ile jestem wstanie zrozumieć jakieś dziwne "pierdnięcia" na zwykłym sygnale z TV (naziemna), o tyle nie jestem wstanie wytrzymać takich dziwnych pierdnięć na materiałach z Netflix czy Spotify. Naprawdę to jest jakaś paranoja żeby sprzęt tej klasy z materiałem z wysokiej półki robi takie rzeczy. Generalnie ciężko to opisać natomiast można to porównać do rezonansu czy "nie wyrabiania się" subwoofera. Ok nie jest to sprzęt klasy premium za "miliony monet" ale oczekiwałem czegoś więcej po tej inwestycji, co najmniej poprawnej pracy w zakresie który oferuje.
Czy Wy również macie takie doświadczenia, czy mam biec do sklepu z reklamacją? Czy może jest to normalne i mam się pogodzić z tym faktem?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

matiEX

New member
Robiłem z nadzieją że właśnie coś pomoże. Ale niestety...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

darekgra

Member
Może jednak musisz reklamować... Ja mam 5.1 i jak na razie gra super, sub potrafi wprawić w wibrację całe mieszkanie. Spróbuj ustawić w innym miejscu może wpada w jakiś rezonans.
 
Do góry