JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

George2222

New member
Kupiłem dzisiaj JBL 5.1 , nie wiem może z czasem to się poprawi i nie wiem jak wy to wytrzymujecie ale oglądałem Transformersów i Bas miałem tylko na 7 i przy wybuchach czy większych hałasach nie szło tego słuchać tak w uszy waliło a głos miałem także przy dialogach ledwo co było słyschać. To samo jest przy niektórych kawałkach muzycznych, Bas 20 nawet się jeszcze nie odważyłem ustawić

Na JBL 3.1 mam tak samo np: oglądałem wczoraj Venoma i dialogi były słabo słyszalne a efekty zrzucały z kanapy.... Ustawienie na "Voice" i trybu nocnego wiele nie pomogły :-(
 

Tvmania

New member
Bez reklam
To fakt jbl ma mocny bass super ale jak porownalem belkę która kupiłem bose 700 nie ma co porównywać ale kasa niestety też dużo więcej jbl bar 5.1 3 tys a zestaw bose 700 8 tys prawie 3 x tyle i wykonanie bose 700 deklasuje jbl
 

darekgra

Member
Na JBL 3.1 mam tak samo np: oglądałem wczoraj Venoma i dialogi były słabo słyszalne a efekty zrzucały z kanapy.... Ustawienie na "Voice" i trybu nocnego wiele nie pomogły :-(

Nie wiem panowie, ale chyba macie coś nie tak poustawiane, ja jeszcze nie doświadczyłem takiej sytuacji aby głos był niesłyszalny a basy zabijały i na odwrót. Może coś nie tak z przekazywaniem dźwięku z tv.
 

George2222

New member
Nie wiem panowie, ale chyba macie coś nie tak poustawiane, ja jeszcze nie doświadczyłem takiej sytuacji aby głos był niesłyszalny a basy zabijały i na odwrót. Może coś nie tak z przekazywaniem dźwięku z tv.

Sytuacja ta występuje tylko jak mam na TV ustawione Dolby Digital - jak przestawię na PCM jest ok
 

darekgra

Member
Z waszego opisu wynika że wasz odtwarzacz badź źródło sygnału nie nadaje sygnału wielokanałowego tylko tylko stereo tym samym zmieniając na wyjściu do SB na sztywno DD powodujecie że listwa otrzymuje zakodowany DD lecz tylko z dwoma ścieżkami audio. Tym samym macie dźwięk przytłumiony i nie macie dialogów na głośniku centralnym a sub gra głośno bo dostaje ten sam sygnał do odtworzenia co głośniczki na listwie. Sprawdźcie dokładnie wasze ustawienia odtwarzaczy i urządzeń które przekazują sygnał do listwy.
Przeważnie nasze Polskie telewizję niby nadaja DD+ a w 99% w tym DD zakodowane tylko dwie ścieżki.
 

RysiuII

New member
Jestem posiadaczem JBL Bar 5.1 od miesiąca i mogę już coś na ten temat napisać. Przed zakupem posiłkowałem się tym tematem na forum. Po częsci to też wpłynęło na moją decyzję o zakupie akurat JBL 5.1 , ale miałem wcześniej stycznośc z produktami JBL i miło mnie zaskakiwały jak chociażby przenośne głośniki bluetooth. No, ale lubie testować nowości.
Wcześniej miałem zestaw kina domowego (amplituner Pioneer i zestaw 5 głośników Magnata z certyfikatem THC), ale postanowiłem postawić na dobry (z tej półki cenowej) soundbar.
Stary sprzęt poszedł do żyda :)
Ogólnie JBL Bar 5.1 jak we wcześniejszych wypowiedziach fajny super czysty dźwięk, mega bas.
To dwa duże plusy. Idealny do filmów i oglądania telewizji. Dużo większy bas niż mój poprzedni sprzęt był w stanie z siebie oddać. Bas miły głęboki i nie ma mowy o jakimś przesterowaniu. W ustawieniu na 30 i dobrym dźwieku Dolby trzęsą się szklanki w kuchni u sąsiadki z dołu :)
Ale Soundbar już średnio nadaję się do muzyki :-( Jednak średnie pasmo troszkę kuleje. Nie ma tragedii, ale dużo brakuje.
Najgorzej jest z odsłuchem dźwięku przesyłanego przez Bluetooth. Naprawdę dużo traci na jakości. Dlatego najlepiej łączyć tylko kablem ARC lub Optyczny.
Co do poruszanego we wcześniejszych wypowiedziach tykania w głośnikach przy zupełnej ciszy, również tego doświadczyłem. Pomogła mi wymiana kabla HDMI. Po wymianie jak ręką odjął. Jak jest cisza to nic nie pyka.
Ze sprzętu ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam go tym którzy się jeszcze wahają.
A tym którzy się zastanawiają czy 3.1 czy 5.1 odpowiem tylko 5.1. Tylne fizyczne głośniczki naprawdę robią fajny efekt, którego nie usłyszycie przy 3.1. Tylko to ładowanie co jakiś czas troszkę irytujące. Ale coś za coś. Za brak jakichkolwiek kabli oczywiście. U mnie małe wiszą na ścianie za mną na dołączonych do zestawu małych wieszaczkach.
Polecam.
 

v80trek

New member
Czy SUB może być z tyłu za kanapą jakieś 5 m? Będzie normalnie słychać?

Załącznik
 

Attachments

  • plan.jpg
    plan.jpg
    30,2 KB · Wyś: 768

danentego

New member
Witajcie,
przebrnąłem przez prawie wszystkie strony :)

Jak sprawdza się ten soundbar podczas słuchania audiobooków? Szukam sprzętu głównie pod kino domowe (projektor), słuchanie audiobooków i sporadycznie muzyki. Mam dylemant pomiędzy JBL 5.1 a Denon Heos Home Cinema - sporo tańszy.

Ogromne dzięki za wszelkie opinie.
 

piaskun.e34

New member
Niechlujnie spasowane satelity w Bar 5.1. Nie wiem ile w fabryce mają wtryskarek ale któraś musi mieć wadę. Na egzemplarzu zamówionym do sklepu widać było że prawa strona ma feler który ktoś nieudolnie próbował ukryć szlifując ręcznie korpus z tworzywa i pasując go chyba ciut za dużym gratownikiem ręcznym bo fazy miały z milimetr na krawędzi od strony siatki. Niestety nie zdążyłem zrobić fotki ale na sobotę drugi egzemplarz zamówiłem. A ten pewnie już jest na ekspozycji.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witajcie,
przebrnąłem przez prawie wszystkie strony :)

Jak sprawdza się ten soundbar podczas słuchania audiobooków? Szukam sprzętu głównie pod kino domowe (projektor), słuchanie audiobooków i sporadycznie muzyki. Mam dylemant pomiędzy JBL 5.1 a Denon Heos Home Cinema - sporo tańszy.

Ogromne dzięki za wszelkie opinie.
Jak interesują Cie tańsze to JBL BAR 3,1, BAR 2,1, Harman SB20...
 

memo88

New member
Witam Wszystkich!

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem JBL 5.1 Na tą chwilę nie mogę dużo powiedzieć o tym sprzęcie. Kupiłem go typowo do filmów i tutaj sprawdza się bardzo dobrze. Odpinane satelitki robią tutaj robotę. Sterowanie osobne basu to świetna opcja gdyż jest go tutaj bardzo dużo.

Mam tylko pytanie jak radzilibyście mi podłączenie mojego zestawu:

TV Sony XF9005 55 cali
JBL 5.1
Playstation 4 Pro
Dekoder NC+ HD
Czasami podpinam dość mocnego kompa stacjonarnego żeby oglądać filmy 4k HDR
Netflix oczywiście
 
Do góry