JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

novyr9

New member
?

A co powiecie o tej opinii ze strony jednego ze sklepów? (załączona)
Czy są tu jakieś osoby korzystające już jakiś czas i mogą się wypowiedzieć?

Widzę, że wiele sklepów ma resztki, tak jakby nie było dostaw nowych - może coś jest z nimi rzeczywiście nie tak?
 

Attachments

  • JBL Bar 9.1 opinia.jpg
    JBL Bar 9.1 opinia.jpg
    18,3 KB · Wyś: 97

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie są resztki, ale braki.
Sklepy muszą się zapisywać w kolejce na miesiąc wcześniej.
Popyt znacznie przekracza ilości podaży.




.
 

mzeromski

Member
Moze mi ktos podpowiedziec czego wina moze byc takie dziwne pstrykanie co jakis czas w glosnikach soundbara jbl 5.1 surround.
Tak jakby jakies przepięcia byly.
Pojawia sie to co jakis czas , nie czesto.
Pomaga czasami ponowne uruchomienie soundbara
 

devilne

New member
Zmieniłem bara z 3.1 na 5.1 z odłączanymi głosnikami i petarda w filmach! Pykanie przy przełączaniu kanałów jest, ale dużo cichsze niż w 3.1. Tak wgl, sprawdziłem na stronie JBL czy jest jakiś update i jest - z 26 Lutego tego roku, aktualizował ktoś?
 

darekgra

Member
Dużo się nie rozpisali o tej aktualizacji...
What’s New:
This software upgrade will:

1. Improve Soundbar Optical, HDMI, and ARC Compatibility with TV.

2. Improved LED Display messages

Podłącze znów 5.1 i jak coś dam znać.
 

devilne

New member
oki :) Dodam jeszcze, że na 3.1 podczas oglądania filmów na netflixie w dolby - dialogi były zbyt ciche, a tutaj w 5.1 są głośne, poprostu takie jak mają być. Jestem teraz ciekaw jak długo satelitki wytrzymają bez ładowania, bo zestaw który kupiłem ma już 2 lata.
 

darekgra

Member
podłączyłem ponownie 5.1 (mam też 9.1) zaktualizowałem... wszystko gra świetnie jak grało pstrykania nie słychać w ogóle chociaż u mnie w połączeniu z oled Panasonic nigdy nie było one uporczywe.
 

devilne

New member
Radość moja znikneła po podłączeniu jednocześnie 3.1 i 5.1. Bo coś mi nie dawało spokoju, że dźwięk w 5.1 jest jakby przytłumiony i niestety nie myliłem się. Bary ustawione jeden na drugim, jeden optykiem, drugi arcem i odwrotnie dla rzetelności testu i wniosek jest taki, że 3.1 gra dużo czyściej, więcej sopranu zdecydowanie, a 5.1 mocno przytłumiony. Dużo zalet dla 5.1 jeśli chodzi o filmy, bo co 5.1 to 5.1, ale przy zwykłych dialogach czasem ciężko zrozumieć kto coś powiedział. Być może ten egzemplarz tak ma niewiem, ale jeszcze chwilę potestuję i chyba idzie na sprzedaż.
 

darekgra

Member
Radość moja znikneła po podłączeniu jednocześnie 3.1 i 5.1. Bo coś mi nie dawało spokoju, że dźwięk w 5.1 jest jakby przytłumiony i niestety nie myliłem się. Bary ustawione jeden na drugim, jeden optykiem, drugi arcem i odwrotnie dla rzetelności testu i wniosek jest taki, że 3.1 gra dużo czyściej, więcej sopranu zdecydowanie, a 5.1 mocno przytłumiony. Dużo zalet dla 5.1 jeśli chodzi o filmy, bo co 5.1 to 5.1, ale przy zwykłych dialogach czasem ciężko zrozumieć kto coś powiedział. Być może ten egzemplarz tak ma niewiem, ale jeszcze chwilę potestuję i chyba idzie na sprzedaż.

Kolego jeśli to używka zrób reset do ustawień fabrycznych... Czy sprawdzałeś też na innych zdefiniowanych korektorach (film, muzyka, itd) oraz zrób kalibracje przy użyciu tego mikrofonu. I dopiero wtedy porównaj.
 

czaszka69

New member
Witam,

Pomoże mi ktoś? Jak przeprowadzić aktualizację jbl bar 5.1. Plik na stronie jbl sie nie pobiera? można przeprowadzić aktualizację online? Jeżeli tak to w jaki sposób? Z góry dziękuje za pomoc
 

devilne

New member
reset zrobiony, wszystko skalibrowane no i bez zmian, słucham w trybie movie, bo wg mnie najlepszy dzwięk jest wtedy. No i bary bez porównania na korzyść 3.1. Felerny model musiałem kupić
 
Ostatnia edycja:

Nikarams

New member
Czy TV SONY KDL-55W809C wypuszcza dźwięk 5.1? Pytam ponieważ zastanawiam się nad zakupem JBL Bar 5.1.

Znalazłem info, że ten TV ma: DOLBY DIGITAL / DOLBY DIGITAL PLUS / DOLBY PULSE.

Niestety niewiele mi to mówi. Choć po sprawdzeniu np. Dolby Digital jest info, że jest to dźwięk 5.1. Będę wdzięczny za pomoc.
 
Do góry