JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

pezet202

New member
No właśnie sprawdziłem w specyfikacji i jest napisane że obsługuje Dolby Audio i Dolby Atmos i DTS. Telewizor co chce kupić to Sony KD-49XH9505. I teraz pytanie czy to Dolby Audio to Dolby Digital? Żeby mój JBL działał
 

pezet202

New member
No właśnie nie wiem, dlatego pytam. Telewizor który chce kupić to flagowiec Sony z tego roku 49 cali a dokładniej KD-49XH9505. W jego specyfikacji jest napisane że obsługuje Dolby Audio i Dolby Atmos i DTS. Więc nie wiem czy obsługuje 5.1. Nie wiem co Sony ma pod pojęciem Dolby Audio? Może właśnie Dolby Digital?
 

pezet202

New member
Ten tv ma DTS więc jak film będzie w dts to bez problemu pójdzie dźwięk 5.1 do JBL 5.1. Natomiast w Netflix większość filmów jest w dolby digital. Więc jak mam rozumieć to ich oznaczenie dolby Audio? Czy pod tym pojęciem mają wszystkie formaty dolby, czyli Dolby Digital, Dolby Digital Plus, pro Logic itd?
 

WixiarZ

New member
No właśnie nie wiem, dlatego pytam. Telewizor który chce kupić to flagowiec Sony z tego roku 49 cali a dokładniej KD-49XH9505. W jego specyfikacji jest napisane że obsługuje Dolby Audio i Dolby Atmos i DTS. Więc nie wiem czy obsługuje 5.1. Nie wiem co Sony ma pod pojęciem Dolby Audio? Może właśnie Dolby Digital?

Bez problemu obsłuży Ci DTS:X
 

pezet202

New member
No właśnie max to 3500 - 3800zl. Więc też czekam aż ten Sony KD-49XH9505 stanieje. Zależy mi żeby wspierał Dolby Vision oraz HDR10, oraz Dolby Digital żeby soundbar JBL działał z dźwiękiem 5.1.
 

novyr9

New member
Sony KD-55A8

Cześć i czołem,

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem TV Sony KD-55A8. Chciałbym kupić soundbar, który poradzi sobie też jak najlepiej się będzie dało z muzyką. Przeglądam przeglądam, no i padło na JBLe będące tematem tego wątku.

Czy możecie wskazać na wyraźne różnice między 3.1 a 5.1 - warto dołożyć? Będzie to w pewno współgrało z TV? Czy może powinienem szukać czegoś innego?

Czy 9.1 to naprawdę aż taka przepaść? Czy któryś z nich wyróżni się bardziej pod względem muzyki? Może w ogóle wybór JBL jest bez sensu?

Na koniec - ten TV ma świetny dźwięk, czy lądowanie 2,5k w soundbar ma sens?
 
Ostatnia edycja:
Do góry