Jamo s606

nielot

Member
A czy mogą one zniknąć z rynku w ciągu powiedzmy pół roku czy raczej będą w ciągłej sprzedaży ? Może się wstrzymam do czasu wizyty w PL i odsłuchu
 

Antek.L

New member
Witam.
Mam pytanko czy taki zestaw wart jest tych pieniędzy
ONKYO TX-SR309 + 5.0 M-audio Classic 9950
Koszt obecnie w promocji w Media Markt to 1499 zł
Trochę czytałem jeździłem też po różnych punktach i zdania na ten temat są różne.
Co do amplitunera niby spoko, ale kolumny wywołują różne reakcje.
Doradzano mi do tego amplitunera właśnie ten zestaw JAMO s606.
Teraz tak sam amplituner ok 1100 zł + Jamo s606 ok 1450 zł daje nam 2550 zł
Lepiej dołożyć tego tyś czy ten zestaw z M-audio nie będzie taki zły??
Dodam że nie jestem audiofilem, ale też nie chciał bym żeby to był jakiś chłam.
Pokój nie duży ok 15m zamknięty.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

Bartos81

Member
Bez reklam
sam sobie musisz odpowiedzieć, wiesz jak grają twoje kolumny, jeszcze musisz posłuchać jak gra Jamo z twoim amplitunerem i zdecydujesz czy warto.
 

Antek.L

New member
Witam.
Mam pytanko czy taki zestaw wart jest tych pieniędzy
ONKYO TX-SR309 + 5.0 M-audio Classic 9950
Koszt obecnie w promocji w Media Markt to 1499 zł
Trochę czytałem jeździłem też po różnych punktach i zdania na ten temat są różne.
Co do amplitunera niby spoko, ale kolumny wywołują różne reakcje.
Doradzano mi do tego amplitunera właśnie ten zestaw JAMO s606.
Teraz tak sam amplituner ok 1100 zł + Jamo s606 ok 1450 zł daje nam 2550 zł
Lepiej dołożyć tego tyś czy ten zestaw z M-audio nie będzie taki zły??
Dodam że nie jestem audiofilem, ale też nie chciał bym żeby to był jakiś chłam.
Pokój nie duży ok 15m zamknięty.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Otóż to nie mam jeszcze nic.
A z odsłuchem może być problem byłem teraz w Media i podpiąłem iPoda pod ten zestaw za 1499, ale teraz przydało by się sprawdzić ten sam amplituner z głośnikami Jamo s606 tylko tam ich nie mają, a jak już znajdę je gdzieś w pobliżu to podejrzewam że był by problem z podłączeniem ich( gra nie warta świeczki dla sprzedawcy)
Na temat Jamo s606 dużo można się dowiedzieć choć by z tego wątku, gorzej jest z M-audio 9950.
Dlatego prośba do Was bo na pewno jesteście bardziej obyci w temacie w przeciwieństwie do mnie:(
Raz jeszcze dzięki
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Uważam że M-Audio powinieneś odpuścić. Już bym wolał coś z Kody. Jamo 606 fajne kolumny tylko musisz mieć miejsce, bo trzeba je z 40 - 50 cm odsunąć od ściany bo mają z tyłu bass reflex i po bokach też luzu bo z boku kolumny znajduje się głośnik niskotonowy. Sam się zastanawiałem czy do naszych pokoi, sam mam taki metraż, nie lepsze by były Quadral Quintas 5000 bo trochę łatwiejsze w ustawieniu i dobre kolumny w tej cenie.
 

marekluter

New member
Czy ktoś wie z jakiego materiału są wykonane kolumny Jamo S 606. Mam je osobiście od wczoraj i się zastanawiam... drewno czy płyta MDF? I tak w ogóle to jaki materiał jest lepszy na kolumny?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Czy ktoś wie z jakiego materiału są wykonane kolumny Jamo S 606. Mam je osobiście od wczoraj i się zastanawiam... drewno czy płyta MDF? I tak w ogóle to jaki materiał jest lepszy na kolumny?

Po pierwsze kolumn z drewna nie wykonuje praktycznie żadna firma, większość to mdf. Rożnice są natomiast przy wykończeniu, budżetowe konstrukcje takie jak jamo s606 wykończone są zwykłą okleiną, przy droższych konstrukcjach może to być już naturalny fornir (przedział już raczej od ok. 10 tys. zł za 5.0).
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Witam.
Mam pytanko czy taki zestaw wart jest tych pieniędzy
ONKYO TX-SR309 + 5.0 M-audio Classic 9950
Koszt obecnie w promocji w Media Markt to 1499 zł
Trochę czytałem jeździłem też po różnych punktach i zdania na ten temat są różne.
Co do amplitunera niby spoko, ale kolumny wywołują różne reakcje.
Doradzano mi do tego amplitunera właśnie ten zestaw JAMO s606.
Teraz tak sam amplituner ok 1100 zł + Jamo s606 ok 1450 zł daje nam 2550 zł
Lepiej dołożyć tego tyś czy ten zestaw z M-audio nie będzie taki zły??
Dodam że nie jestem audiofilem, ale też nie chciał bym żeby to był jakiś chłam.
Pokój nie duży ok 15m zamknięty.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Prawda jest jest taka, że minimalny rozsądny zestaw 5.0 (bez suba) zaczyna się cenowo od 2100 - 2200 zł (np. Onkyo 309 i Quadral Quintas 5000). Z tym, że w tym przypadku kompromisem jest ampli dosyć obcięty bez np. audyssey, itp. Niżej nie ma co schodzić.
 

nielot

Member
A co mam je rozebrać przeciąć i sprawdzić?
Zastanów sie zanim coś głupiego napiszesz.

Wybacz glupote i nierozgarniecie. Pojde sie teraz biczowac.
Tylko moim zdaniem jesli to dla Ciebie istotna kwestia to trzeba bylo sie dowiedziec przed zakupem.
Rownie dobrze moglbys kupic samochod a potem zapytac jaki ma silnik :)


Drewno uswiadczysz tylko w hi-endowych kolumnach. Jak być moze sie orientujesz Jamo 606 sie do takich nie zaliczaja
 

marekluter

New member
Po pierwsze kolumn z drewna nie wykonuje praktycznie żadna firma, większość to mdf. Rożnice są natomiast przy wykończeniu, budżetowe konstrukcje takie jak jamo s606 wykończone są zwykłą okleiną, przy droższych konstrukcjach może to być już naturalny fornir (przedział już raczej od ok. 10 tys. zł za 5.0).

Czyli MDF. A wykończenie jak na "budżetową konstrukcję" dla mnie bomba (puki nowe, zobaczymy za parę lat).
 

marekluter

New member
Wybacz glupote i nierozgarniecie. Pojde sie teraz biczowac.
Tylko moim zdaniem jesli to dla Ciebie istotna kwestia to trzeba bylo sie dowiedziec przed zakupem.
Rownie dobrze moglbys kupic samochod a potem zapytac jaki ma silnik :)


Drewno uswiadczysz tylko w hi-endowych kolumnach. Jak być moze sie orientujesz Jamo 606 sie do takich nie zaliczaja

Nie miało to dla mnie większego znaczenia przy wyborze. Kierowałem się przede wszystkim ceną (którą i tak aż nadto przekroczyłem). Pytam z ciekawości, wyobraź sobie.
 

MarekOTT

New member
Posiadam H/K AV255 i zestaw Jamo 606HCS3 bez suba.

Odleglosc od Frontów około 3m, od centralki około 2,5, od satelit po 2m.

Nie mam możliwości automatycznej kalibracji, gdyż HK 255 bez suba tego nie zrobi, poustawiałem w manualu dystanse do kolumn, jest tam tez zakładka do ustawienia wielkości przenoszenia pasma kolumn w jednostce Hz. Fronty ustawione sa na Large, a tył i centralka standardowo na 100Hz. Na ile ustawic te wartości by było dobrze. Kableto na fronty 2x2.5mm, tyły i centralka 1.5mm.
Pokój 15mkw.

Dzieki za odp.
 
Ostatnia edycja:

nielot

Member
Wczoraj oglądałem s606 w kolorze białym. Są minimalnie droższe od innego koloru, ale wyglądają pięknie.

I wlasnie dlatego czekam na lipiec. Dopiero wtedy bede w Polsce i bede mogl 606 porownac do mojego obecnego zestawu. Zonka jak zobaczyla biale to od razu by kupila bo pasuja do salonu. Ja taki narwany juz nie jestem. Jak bedzie gorzej od Celestionow z JBLami to sie malzowina pogodzi z niedopasowaniem kolorystycznym :) :)
 
Do góry